Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Waldeusz

Co noszą znani ludzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek Olszewski

Niesamowite.,Czyli według Ciebie FDR podarował Rolexa dziesięcioletniemu dzieciakowi??

 

Tenzin Gjaco urodził się 6 lipca 1935 roku, a 22 lutego 1940 roku został intronizowany jako XIV Dalajlama...

 

 

Proponuję ponadto zapoznać się z wielce interesującym artykułem na temat Jego "zegarkowej" pasji:

 

https://dalailamanews.com/king-of-bling-the-dalai-lamas-rolex-watch-collection/

Edytowane przez Jacek Olszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W artykule jest informacja, że dostał od FDR zegarek PP w wieku lat 7-u, a nie tego rolexa w wieku lat 10.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie chociaż na chwilę wrócić do meritum przedmiotowego tematu i zaproponować Szanownym Forumowiczom zapoznanie się z zegarkami noszonymi przez - Jorge Mario Bergoglio, czyli znanego ze skromności - Papieża Franciszka:

Szkoda, że reszta współpracowników kompletnie nie jest z tego znana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Szkoda, że reszta współpracowników kompletnie nie jest z tego znana :)

 

Faktycznie szkoda, to nawet wielce przykre, że Jego skromności nie naśladuje wielu z Jego podwładnych... :wacko:

 

post-89266-0-49429800-1457122746_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tenzin Gjaco urodził się 6 lipca 1935 roku, a 22 lutego 1940 roku został intronizowany jako XIV Dalajlama...

 

 

Proponuję ponadto zapoznać się z wielce interesującym artykułem na temat Jego "zegarkowej" pasji:

 

https://dalailamanews.com/king-of-bling-the-dalai-lamas-rolex-watch-collection/

 

 

W artykule jest informacja, że dostał od FDR zegarek PP w wieku lat 7-u, a nie tego rolexa w wieku lat 10.

Nie wiem na ile koledzy znają mowę Szekspira.,Ale "as far as i understand" za-linkowany artykuł jak i strona to paszkwil pisany przez przeciwników buddyzmu i Dalai Lamy.,.Mniej więcej odpowiednik nazistowskiej gazety "Der Sturmer"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Nie wiem na ile koledzy znają mowę Szekspira.,Ale "as far as i understand" za-linkowany artykuł jak i strona to paszkwil pisany przez przeciwników buddyzmu i Dalai Lamy.,.Mniej więcej odpowiednik nazistowskiej gazety "Der Sturmer"

 

Byłbym raczej ostrożny przy stosowaniu pewnych, szczególnie tzw. ostrych porównań, ale jest to oczywiście kwestia subiektywna...

 

Proponuję więc zapoznać się z kolejnymi, zapewne również subiektywnymi, informacjami napisanymi w języku Szekspira:

 

http://rolexblog.blogspot.com/2012/04/dalai-lama-rolex-keeping-time-of-his.html

 

http://rolexblog.blogspot.com/2012/04/dalai-lama-rolex-keeping-time-of-his.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem na ile koledzy znają mowę Szekspira.,Ale "as far as i understand" za-linkowany artykuł jak i strona to paszkwil pisany przez przeciwników buddyzmu i Dalai Lamy.,.Mniej więcej odpowiednik nazistowskiej gazety "Der Sturmer"

Nie jestem native speakerem, ale znajomość posiadam wystarczającą na zrozumienie podlinkowanego tekstu. Przyznaję jednak, że wiarygodności źródła informacji nie badałem. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Nie jestem native speakerem, ale znajomość posiadam wystarczającą na zrozumienie podlinkowanego tekstu. Przyznaję jednak, że wiarygodności źródła informacji nie badałem.

 

Wiarygodność źródeł informacji, to rzecz względna, a więc warto korzystać z wielu takowych i dopiero później ocenić ich obiektywizm...

 

http://luxflash.com/dalai-lama-could-become-a-watchmaker/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiarygodność źródeł informacji, to rzecz względna, a więc warto korzystać z wielu takowych i dopiero później ocenić ich obiektywizm...

 

http://luxflash.com/dalai-lama-could-become-a-watchmaker/

Jeżeli kolegi nie przekonuje moja opinia o tym że strona dalailamanews.com jest redagowana przez przeciwników Dalai Lamy z odłamu Dorje Shugden (finansowanego przez chińskich komunistów),to w takim razie polecam zapoznanie się z historią modeli Rolexa,.Wtedy kolega stwierdzi fakt ,że Oyster Perpetual Day Date zadebiutował w 1956 roku a FDR zmarł w roku 1945.,To jakim cudem prezydent mógł obdarować Dalai Lame zegarkiem z przyszłości?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem prezydent mógł obdarować Dalai Lame zegarkiem z przyszłości?? [/b]

To akurat jest proste "Powrót do przyszlosci"

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Jeżeli kolegi nie przekonuje moja opinia o tym że strona dalailamanews.com jest redagowana przez przeciwników Dalai Lamy z odłamu Dorje Shugden (finansowanego przez chińskich komunistów),to w takim razie polecam zapoznanie się z historią modeli Rolexa,.Wtedy kolega stwierdzi fakt ,że Oyster Perpetual Day Date zadebiutował w 1956 roku a FDR zmarł w roku 1945.,To jakim cudem prezydent mógł obdarować Dalai Lame zegarkiem z przyszłości?? 

 

Pozwoliłem sobie zapoznać się z historią zegarków firmy Rolex i faktycznie widnieje tam stosowna informacja dotycząca modelu Oyster Perpetual Day-Date, który zadebiutował w 1956 roku:

 

http://www.rolex.com/rolex-history/1953-1967.html

 

Faktem niezaprzeczalnym jest jednak, że Dalajlama XIV należy do grona znanych ludzi, będących zarazem miłośnikami zegarków.

Na tym proponuję zakończyć przedmiotowy wątek i nie wdawać się w dalsze spory natury stricte ideologicznej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest proste "Powrót do przyszlosci"

Albo jeszcze prostsza - był wszak prezydentem jUeSej - mógł wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze.,To w takim razie jak wytłumaczycie ciężarówkę Star podczas szturmu na Kamieniec Podolski w roku 1672.,jeżeli fabryka w Starachowicach powstała dopiero w 1948 roku?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznałeś, że to ciężarówka Star?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Jeżeli już jesteśmy przy tematyce filmowej, to warto wspomnieć "Krzyżaków", gdzie w scenie poprzedzającej bitwę pod Grunwaldem, król Jagiełło spogląda na... ZEGAREK !!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technika wojskowa jest tajna i wychodzi dopiero wiele lat po fakcie. Wszystko jest możliwe.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznałeś, że to ciężarówka Star?

Ja nie rozpoznałem.,Uczestniczyłem kiedyś w spotkaniu Jerzego Hoffmana z Polonią i Pan Jerzy opowiadał tą historie jako anegdotę z planu filmowego w Chęcinach,.Zresztą ta ciężarówka nie była przypadkowa tylko należała do ekipy filmowców,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

No dobrze.,To w takim razie jak wytłumaczycie ciężarówkę Star podczas szturmu na Kamieniec Podolski w roku 1672.,jeżeli fabryka w Starachowicach powstała dopiero w 1948 roku?? 

 

Jak rozpoznałeś, że to ciężarówka Star?

 

Podczas oblężenia miasta Troja(około 1200 lat p.n.e) widać przelatującego boeing'a 777, nie pytajcie skąd wiem, że to akurat ten model .

 

1991-image-1.jpg

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Piróg został twarzą Tudora? Tu z BBB, ale ma też Black shield.

post-69167-0-17668700-1457192684_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę Piróg i Tudor Black Bay? Jestem mile zaskoczony.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozpoznałem.,Uczestniczyłem kiedyś w spotkaniu Jerzego Hoffmana z Polonią i Pan Jerzy opowiadał tą historie jako anegdotę z planu filmowego w Chęcinach,.Zresztą ta ciężarówka nie była przypadkowa tylko należała do ekipy filmowców,.

Aaaa, teraz rozumiem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Kolejna znana, chociaż kontrowersyjna postać, czyli - Ramzan Kadyrow (Рамзан Кадыров), obecny Szef Republiki Czeczeńskiej.

 

Według jednej z publikacji jest posiadaczem ekskluzywnego (limitowana seria 33 sztuk) zegarka Greubel Forsey o wartości 280.000 USD.

 

Czeczeński przywódca przyznał, że kolekcjonuje zegarki i wymieniony czasomierz nie jest najdroższym modelem z jego kolekcji...

 

post-89266-0-05194500-1457287227.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Richard Nixon najmłodszy VP w historii USA.,Podczas kongresu National Association of Watch and Clock Makers w 1955 roku, wygłosił przemówienie inauguracyjne.,Oraz został obdarowany zegarkiem Vulcain Cricket.,

post-67292-0-88952200-1457305049.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Nie wiem na ile koledzy znają mowę Szekspira.

A co to jest ta mowa Szekspira? On prawdopodobnie był zwykłym figurantem, a dzieła którymi zachwycił się świat są autorstwa (między innymi) Christophera Marlowe'a. Szekspir to największa ściema literacka wszech czasów.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło raczej o język jakim się posługiwał, nie o to kim był i co robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.