Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SzymonJestem

Pochwal się swoją kostką!

Rekomendowane odpowiedzi

A ja ostatnio kupiłem takiego oto Orienta i zastanawiam się, czy czasem za dużo nie dzieje się na tej tarczy...

post-30489-0-27241600-1581119538_thumb.jpg

Edytowane przez dante100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem wcale nie dzieje się za dużo. Nie ma chrono, ani faz księżyca. Tarcza jest czytelna i ładna, moim skromnym zdaniem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bo już zaświtała mi w głowie myśl "a może go sprzedać...." :-D

 

Moim zdaniem wcale nie dzieje się za dużo. Nie ma chrono, ani faz księżyca. Tarcza jest czytelna i ładna, moim skromnym zdaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka tam skromna kosteczka:)db2c91f8cc394270742bf5f7788f5406.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wy takie kostki wykopujecie  :P

Ja popadłem tylko Vratkę, która nie gryzie się z mankietem. A jakoś bardziej podobają mi się takie niż klasyczne koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno zobaczyć je w sklepach, chyba dlatego, że nawet sprzedawcy marek, które mają kostki w katalogu, rzadko pokazują je na wystawach zapewne w przekonaniu, że w naszym krzepkim, post wieśniaczym kraju i tak nikt tego nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajna, gratuluję  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, jak by to był awaryjny zakup na pocieszenie  <_<

Zegar na prawdę zacnie się prezentuje, gapię się na niego i podziwiam smak projektanta  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorygowałem jeszcze pasek, wyjąłem te opcjonalne uszy 18 mm i dałem pasek 22 mm. Noszę tak od wczoraj i wydaje mi się, że lepiej pasuje do męskiego nadgarstka i lepiej gra z szerokością koperty.

post-106853-0-53944700-1581675562_thumb.jpg

 

A co do Tissota, nie, oczywiście że nie, zresztą Zenith to w ogóle wysoka klasa. Chodzi mi raczej o to, że gdyby wcześniej gdzieś był wolny ten Tissot, to kupiłbym go i wtedy pewnie już nie nabyłbym tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za marka? Referencja?

No właśnie to jest pytanie. To jest Tiffany&Co, dla której to marki robili wielcy (np. Patek Philippe i Rolex, a w nowych fajansiarskich czasach, kiedy obie te marki przestały być zegarkami, a stały się obiektem tezauryzacji, przerzucono się na Baume&Mercier, Girard-Perregaux i zapewne innych producentów ze średniej półki). Ten model jest gdzieś pi razy oko z lat 90./przełomu wieków i nie mam pojęcia, kto go strugał dla Tiffany'ego. Znalazłem parę sztuk, głównie z japońskich źródeł (rakuten i ebay). Wygląda na fajną, elegancką maszynę, ceny oscylują wokół tysiąca USD z kawałkiem. Zgłasza się na wpisanie w google hasła Tiffany Grand Automatic, np. tutaj:

https://www.keepthetime.com/product/tiffany-co-grand-automatic-mechanical-rectangular-watch/

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to, co napisałeś o "obiekcie tezauryzacji". Zegarki? Naprawdę? Przecież tylko ceny bardzo nielicznych modeli zwiększają się po latach od zakupu. Skąd wiedzieć , który model nabierze wartości po zakupie? Prawdą  jest, że jeżeli kupi się Patka, to sprzeda się go po 10 latach za większą sumę niż np. Citizena, ale i tak będzie to cena niższa niż cena kupna. Więc jaka to tezauryzacja. Chyba, że zakładasz, że wszystko jest lepsze niż papierowa waluta z dużą inflacją. Wtedy rzeczywiście lepsze zegarki niż inflacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakładasz że sprzedasz go poniżej ceny kupna? To zależy od modelu, są zegarki PP które dziś używane kosztują 2 razy więcej niż np. 5 lat temu jako nowe.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakładasz że sprzedasz go poniżej ceny kupna? To zależy od modelu, są zegarki PP które dziś używane kosztują 2 razy więcej niż np. 5 lat temu jako nowe.

Poważnie? Podaj przykład. Nie chce mi się wierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby podstawowy aquanaut, w zasadzie każdy stalowy nautilus.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, znajdą się też takie Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ceny używanych PP są wyższe od nowych? Coś się zmieniło w samych zegarkach?

Z Seiko to zaskoczenie dla mnie. Które modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ceny używanych PP są wyższe od nowych? Coś się zmieniło w samych zegarkach?

Z Seiko to zaskoczenie dla mnie. Które modele?

Rynek niedoboru. Używany Polonez też kosztował więcej, niż nowy z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek niedoboru. Używany Polonez też kosztował więcej, niż nowy z fabryki.

Poważnie? Gdybym miał kilkaset tysięcy złotych drobnych i chciał kupić nowego PP Nautilusa to się nie od ręki? Trzeba czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to celowe? Sposób na zwiększenie ceny? Nie wierzę, że przy obecnych możliwościach produkcyjnych nie da się zapewnić odpowiedniej podaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.