Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
vvv

IWC vs Zenith

IWC vs ZENITH  

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jedna ankieta zakonczona, wiec wracam z druga ;)

Mysle o tym zeby spelnic kolejne z zegarkowych marzen, ktorym jest portugalczyk. Jednak co jakis czas napotykam w internecie na zdjecia zenitha, ktory poddaje pod watpliwosc moj dotychczasowy wybor.

Z jednej strony jestem raczej zdecydowany na IWC, ale z drugiej chetnie poczytam ktory z tych dwoch zegarkow byscie wybrali i dlaczego.

img_prod931_0_o.jpg

img_prod5318_0_o.jpg

Pozdrawiam,

Janek

Portugalczyk, ale ośmiodniowiec.

Co-Axial

Guest The Lord

ten IWC ma ETA w srodku prawda?

Tak. Mechanizm IWC bazuje na Valjoux 7750.

Ref.3714.I cos wiecej Mariusz bys dodał od siebie bo zenith to in-house a vj7750 to chyba przestarzała konstrukcja.

Edit.finalnie mój głos idzie na Zenitha za mechanizm i design.

Edited by Genovese_

Zenith i nawet nie ma co się zastanawiać nie tylko za własny mechanizm który miażdży tego biedaka który jest w środku iwc

Guest The Lord

Ref.3714.I cos wiecej Mariusz bys dodał od siebie bo zenith to in-house a vj7750 to chyba przestarzała konstrukcja.

Nie bardzo mam teraz czas na dłuższy tekst, bo jestem w pracy. Dodam tylko, że dla mnie takie mechanizmy jak Valjoux 7750, ETA 2892, ETA 2824, to werki kultowe, bo pomogły wielu firmom podnieść się po zapaści spowodowanej przez tzw. rewolucję kwarcową. Do konstrukcji kalibru Valjoux 7750 postaram się odnieść w weekend. :)

Mój głos na IWC. Piękny model, bardzo wygodny, płaski jak na zegarek z VJ. Świetny rozmiar oraz bardzo ładny klasyczny profil z zaznaczoną lunetą. Plusem jest też dobre trzymanie wartości jeśli kupimy w sensownej cenie.

Coś mi świta, że El Primero jest nieco starszy.

Guest Classified

Nie miałem na ręku IWC, ale El Primero owszem. I szczerze mówiąc zrobił na mnie bardzo zacne wrażenie (aczkolwiek poszedł w ręce kolegi, po prostu miałem ciag na parę innych chrono itp itd). Więc stawiam na Zenka. Ale ja lubię chronografy z "zajętą" tarczą więc jestem skrzywiony.

Edited by Classified

Dodam, ze zalozenie dla tego zegarka to raczej garnitur. Ja lubie dosc duze zegarki i zajete tarcze, ale w przypadku eleganckiego zegarka nie chcialbym przesadzic. Nie mialem okazji jeszcze przymierzyc zenitha, ale na zdjeciach bardzo mi sie podoba, stad ten pojedynek. 

Pozdrawiam,

Janek

Guest Classified

Ja nosiłem El Primero do garnituru i business casual. Aczkolwiek gdybym miał wybrać teraz, pewnie założyłbym IWC. Jest bardziej stonowany. Chociaż nie, do chrzanu z tym - znowu założyłbym El Primero ;) Aczkolwiek aczkolwiek aczkolwiek!

Edited by Classified

Portugalczyk, ale ośmiodniowiec.

Zasadniczo siedmiodniowiec :)

Guest Classified

No przecież jest i 7 i 8 dniowa rezerwa chodu w IWC :)

Guest Classified

Czekaj, IW500701 ma 8 dniową, ale np IW500107 ma 7 dniową, więc tak? Czy coś mieszam? 

EDIT: Chyba sprawa rozbija się o to ze 8-dniowy to automat, a 7 dniowy ręcznie nakręcany. Jak coś wiesz na ten temat daj znać, bo moja wiedza w tym zakresie moze być bardzo mylna.

Edited by Classified

Guest Classified

Ten też? Albo ten?

Męczę temat bo lekko się zgubiłem...

Dodam tylko od siebie że nie wiem czy płakałbym nad tym jakby nie było 8-dniowych IWC, 7 dni to i tak zacny wynik.

Edited by Classified

@Classified

Ten ma 8 dni :) , ale jest ręcznie nakręcany, a w temacie były automaty. Fakt, że Portugalczyk też nie jest chrono, ale ma dwie subtarcze.

Guest Classified

OK. Wszystko jasne. Dzięki Jacku :)

Nie ma za co :). Zainteresowało mnie to, bo w wielu miejscach w opisach jest błędnie podawana rezerwa 8 dni, podczas gdy na tarczy i na stronie IWC jest mowa o 7 dniach.

Pzdr.

Pewnie wszystko przez to Panerai :D:P;)

Tylko Portugalczyk.

Ten Zenith, to dla mnie taki festiwal kolorow i kolek - jakby na olimpiade jakas wyprodukowany ;) Nie mowie, ze brzydki... jednak IWC przy nim, to klasa i elegancja pomimo tego, ze tez chrono. Ale mechanizm Zenitha na plus  B)

Edited by artme

Tylko Portugalczyk.

Ten Zenith, to dla mnie taki festiwal kolorow i kolek - jakby na olimpiade jakas wyprodukowany ;) Nie mowie, ze brzydki... jednak IWC przy nim, to klasa i elegancja pomimo tego, ze tez chrono. Ale mechanizm Zenitha na plus  B)

Rzeczywiście, ciężki wybór. ;)

Skłaniam się do wyboru przedmówcy :huh:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.