Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej w tym zegarku podoba mi się tarcza i pasek. Regularny model ma skopane indeksy z wielką dziurą na sekundę, tutaj fajny projekt. 

Niestety tego chińskiego mechanizmu bym nie zdzierżył, klasyczne chińskie nibyzdobienia i kolory jak z asianunitasów. Szczotka pierścienia też chybiona IMO. Swoją drogą to ciekawa ewolucja, że żaden paseudodziennikarz się nigdy nie zająknął na ten temat, no ale takie mamy czasy że się płaci i wymaga aby recenzje były pozytywne;) 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, TomASH napisał(-a):

OK, jestem juz w posiadaniu Blue Roullette. Pierwsze wrażenia bardzo dobre:

 

- wysyłka wczoraj o 12 z Londynu, dotarła dzisiaj o 10 rano (brawo DHL)

- karton, pakowanie, pudełko - wszystko ze smaczkami A Colected Man X Baltic, troszkę inne niż w standardowych modelach 

- tarcza: świetny kolor, głębia, jakość wykonania dość wysoka

- koperta: w odróżnieniu od zwykłych MR01 jest częściowo szczotkowana. O ile bezel wygląda moim zdaniem lepiej niż w zwykłych to refleksy świetlne na szczotkowanych uszach (inny szlif niż na bezelu!) są według mnie nieudane - można było zostawić je polerowane lub wykonać tym samym szlifem co pierścień.

- szkło wypukłe, fajne. Koronka nijaka, bez brandingu. Wskazówki wykonane bardzo dobrze.

- mechnizm wykonany OK, bez fajerwerków, dokładność będzie mierzona ;) Stop sekunda działa :D 

- pasek twardy, kolor fajny, klamerka standardowa z napisem Baltic szlifowana.

 

 

20220928_103854.jpg

20220928_104309.jpg

20220928_104416.jpg

Piękny jest ten model ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Najbardziej w tym zegarku podoba mi się tarcza i pasek. Regularny model ma skopane indeksy z wielką dziurą na sekundę, tutaj fajny projekt. 

Niestety tego chińskiego mechanizmu bym nie zdzierżył, klasyczne chińskie nibyzdobienia i kolory jak z asianunitasów. Szczotka pierścienia też chybiona IMO. Swoją drogą to ciekawa ewolucja, że żaden paseudodziennikarz się nigdy nie zająknął na ten temat, no ale takie mamy czasy że się płaci i wymaga aby recenzje były pozytywne;) 

...zdobienia mechanizmu są dużo mniej denerwujące na żywo. Dużo gorzej wypada natomiast głośny i metaliczny dźwięk mikrorotoru 😅 Nie było takiej informacji w prospektach 😄

Ogólnie zegarek mi się podoba. Kupiłem go trochę przypadkiem i w celu wyrobienia sobie zdania o tym jednak dość nadmuchanym brandzie. Chyba jestem też na etapie zegarkowym, gdzie jest mi obojętne czy czasomierz ma werk in house albo ręcznie giloszowaną tarczę 😉 tym bardziej jeśli nie należy do podstawowej kolekcji. 

Fajnie też, że właściciele marki mają polskie korzenie. Tak na prawdę spodziewałem się dużo gorzej wykonanego zegarka. 

Postaram się napisać coś więcej jak tylko go ponoszę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Najbardziej w tym zegarku podoba mi się tarcza i pasek. Regularny model ma skopane indeksy z wielką dziurą na sekundę, tutaj fajny projekt. 

Niestety tego chińskiego mechanizmu bym nie zdzierżył, klasyczne chińskie nibyzdobienia i kolory jak z asianunitasów. Szczotka pierścienia też chybiona IMO. Swoją drogą to ciekawa ewolucja, że żaden paseudodziennikarz się nigdy nie zająknął na ten temat, no ale takie mamy czasy że się płaci i wymaga aby recenzje były pozytywne;) 

te całe media zegarkowe to o kant d...rozbić nigdy nic niegatywnego nie piszą, bo co powie branżunia...przestaną zegarki przysyłać...kółko wzajemnej adoracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 9/28/2022 at 10:40 AM, TomASH said:

OK, jestem juz w posiadaniu Blue Roullette. Pierwsze wrażenia bardzo dobre:

 

- wysyłka wczoraj o 12 z Londynu, dotarła dzisiaj o 10 rano (brawo DHL)

- karton, pakowanie, pudełko - wszystko ze smaczkami A Colected Man X Baltic, troszkę inne niż w standardowych modelach 

- tarcza: świetny kolor, głębia, jakość wykonania dość wysoka

- koperta: w odróżnieniu od zwykłych MR01 jest częściowo szczotkowana. O ile bezel wygląda moim zdaniem lepiej niż w zwykłych to refleksy świetlne na szczotkowanych uszach (inny szlif niż na bezelu!) są według mnie nieudane - można było zostawić je polerowane lub wykonać tym samym szlifem co pierścień.

- szkło wypukłe, fajne. Koronka nijaka, bez brandingu. Wskazówki wykonane bardzo dobrze.

- mechnizm wykonany OK, bez fajerwerków, dokładność będzie mierzona ;) Stop sekunda działa :D 

- pasek twardy, kolor fajny, klamerka standardowa z napisem Baltic szlifowana.

 

 

20220928_103854.jpg

20220928_104309.jpg

20220928_104416.jpg


Gratuluje zakupu! Tez sie na niego szykowalem, ale spoznilem sie. Jak dla mnie to najladniejszy MR-01 jaki do tej pory powstal. Generalnie uwazam Baltic za jedna z lepszych mikro marek - mowa o tych nie Swiss Made, bo to inna polka. 

Mysle ze to zegarek ktory warto sobie zatrzymac w kolekcji. Ma w sobie to cos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biała panda? brać, jak nie siadzie sprzedasz z zyskiem i bez żalu :P nie mniej to już zbyt trąci Paulem N i daytoną. Dla mnie to trochę skok na łatwą kasę firmy która zaczynała iść we własnym kierunku a teraz się cofnęła.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jan napisał(-a):

biała panda? brać, jak nie siadzie sprzedasz z zyskiem i bez żalu :P

Myślisz? Jak kupiłem Baltica Bicompaxa 002 dwa lata temu to sprzedałem z dużą stratą po pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje numerowane to zakup bez ryzyka, te kolejne to juz pewnie strata okolo 10-20%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DawidM86 napisał(-a):

Wersje numerowane to zakup bez ryzyka, te kolejne to juz pewnie strata okolo 10-20%. 

To już wersja nienumerowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy nurek był super, retro charakter i niepowtarzalny styl. Od tej pory kolejne premiery wzbudzają coraz mniejsze zainteresowanie z mojej strony. Zgadzam się z opinia kolegi @Jan, że „ale to już było…”.

 


 

6D595E84-668F-4A21-9CCE-0415E0C81C2A.thumb.jpeg.2b8de488007ee6ee489f15d888982739.jpeg

 

5969E89B-9E85-4B07-BB78-A4E00AB364E0.thumb.jpeg.42cd0965e7a47e557fe55a65193a8a51.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ich najlepszym modelem jest ciagle HMS002. 

Na plus to ze otworzyli drugi showroom, tym razem w Londynie. Wiec mozna sobie zobaczyc, przymierzyc i kupic na miejscu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2022 o 17:26, beniowski napisał(-a):

Dostałem się na pre-order na Tricompaxa - brać?

Ja bym zaryzykował i zakupił. Choć cena nie jest niska to uważam, że ten model jest udany. Nawet jak stracisz $$$ to przynajmniej będziesz wiedział że po raz trzeci nie wchodzi się do tej samej rzeki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos jeszcze ma Aquascaphe'a czy poszly dalej w swiat?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobili moduł do mechanizmu który kupują tak to rozumiem. fajny pomysł na obcięcie kosztów. Obstawiam że to trafi do produkcji a cena? ciężko powiedzieć ale może będzie "przystępna". Gorzej z dostępnością


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aukcja charytatywna i egz

1/1 ciężko tutaj rozpatrywać cenę tego egz. w jakiejkolwiek kategorii typu stać nie stać, natomiast wieczny kalendarz jako taki to nie jest (lub nie musi być) aktualnie komplikacja zwalająca z nóg ceną (vide np. Montblanc Perpetual) w seryjnych zegarkach. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapomnialem dodac ze to idzie na aukcje i zegarek jest w jednym egzemplarzu. Natomiast, mimo wszystko wierze ze trafi ten model pozniej do produkcji, oczywiscie w zmienionej formie, bardziej przystepnej cenowo. 
 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tego typu egzemplarze pozwalają w pewien sposób odczytać drogę jaką obierze marka i np. w Furlan Marri widać, że ich przyszły język designu będzie niesamowity i zbliżony do niezależnych, choć u Baltica też jest sympatycznie. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aukcja jest charytatywna i zegarek jest 1 ale tak jak pisałem wyżej obstawiam że ten zegarek trafi do produkcji (inny kolor, może brak bransolety mesh).

Trzymam kciuki bo robienie "daytony" odebralem jako krok wstecz. 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze cisza. Nowy HMS i Bi Compax 003. W koncu wygrzewane wskazowki, oraz polaczenie stylu wersji 001 i 002. Dizajn z pewnoscia jest lepszy. Mniejszy rozmiar co dla mnie, na minus. Na plus z kolei to ta sama cena.;) 

 

https://baltic-watches.com/en/hms-bicompax-003 

IMG_6897.jpeg

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega widzial już w londyńskim butiku. nie pozwolili zrobić zdjęcia oczywiście. Według jego opisu to field watch, applied lume jak w tudor ranger, syringe hands, tarcza trochę sector.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.