Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
radek3545

Markowy zegarek kwarcowy do 4,5k

Recommended Posts

Ale to nie wychodzi na zero, zegarki prawie zawsze sprzedaje się ze stratą, więc i w takiej sytuacji można płakać jak bóbr ;-)

Cóż, do tej pory płaczu nie było, a na kilku udał się nawet nieco zarobić ;-)

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Reszta to mechaniki, ale na razie wygląda to tak, że mam je w zasadzie od nowości, a żaden nie jest ze mną dłużej niż 10 miesięcy, bo taka jest rotacja.

Tak swoją drogą, to nie kumam takiej filozofii obrotu zegarkami, nawet nie zdążysz się z nimi dobrze zaprzyjaźnić i już do ludzi... Tak szybko się nudzą, czy nieprzemyślane zakupy? Rozumiem, za duży za mały, rozczarowanie po zakupie itp. ale żeby tak z definicji się szybko pozbywać to nie rozumiem.  Nie fajnie budować wspólną historię z zegarkiem przynajmniej przez kilka lat? :)

Edited by Thorsten

Różnie to bywa, czasem wynika to z tego, że jestem wybredny, a czasem faktycznie jest tak, że coś jest nie do końca przemyślanym zakupem ;-) Ale mam kilka zegarków, które mają potencjał na to,żeby zostać na dłużej :-)

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

...oczywiście Breitlingi - ale używane to chyba raczej od 7-8 tysięcy, więc odpadają?

@ajsek, dokładnie. Kwarcowe zegarki są bardzo praktyczne. Dla mnie superquartz Breitlinga jest dużo fajniejszy niż IWC czy Panerai za 20 tysięcy na jakimś zwykłym automatycznym czy manualnym mechanizmie  :)

Radykalna opinia vs konkurencja ale faktycznie mam Colta który nie dość że nie błyszczy jak bransoletka to zawsze gotów do akcji . Kiedyś się z tego śmiałem - kwarc z certyfikatem COSC - ale każdy sposób jest dobry żeby się wyróżnić. mimo że mam G shocki to czasem wolę niezawodny zegarek wyglądający jak ... zegarek

Jak na razie najbardziej podobają mi się:

1. Omega Seamaster 300m Quartz
  2. Grand Seiko Quartz
  3. Tag Heuer Aquaracer 300m Quartz
  4. Bulova Accutron https://www.czaszegarkow.pl/bulova-accutron-czarny-stal-o42-mm-p-57486.html
  5. Citizen Chronomaster https://gearpatrol.com/2018/08/20/watches-you-should-know-citizen-chronomaster/

Raczej skłaniał się będę w kierunku Omegi i wypatrywał czegoś ciekawego na bazarku.

Raczej skłaniał się będę w kierunku Omegi i wypatrywał czegoś ciekawego na bazarku.

Ale Omega bo to "Omega" czy po prostu Ci się podoba?

Spojrzyj jeszcze na linie Citizen Signature bo też jest warta uwagi np model BL1258-53L miałem wersje z szarą tarczą i moim zdaniem jest wart każdej wydanej na niego złotówki. Co prawda można się spotkać na forum z opinią że jest "zerżnięty" z Tag Heuer'a Aquaracer 500M, ale podobieństwo tkwi tylko w bezelu, mechanizm, oraz wykonanie tego Citizena rozwala Tag'a na amen, no i nie spotkałem zegarka z lepszym AR, sama tarcza też jest rewelacyjna. Co prawda zegarek ma 42mm średnicy ale ma krótkie "uszy" i świetnie leży w zasadzie na każdym nadgarstku - moja Szanowna z nim śmigała kilka dni a ona ma 14,5cm w nadgarstku, na mojej łapie nieco ponad 20cm też wyglądał niczego sobie.

Edit: ale jak chcesz Omegę bo Ci się podoba to nie ma sensu szukać innego zegarka bo nawet jak coś kupisz to zawsze będziesz się zastanawiał czy dobrze zrobiłeś - choć ja obstawiam że jak zobaczysz na żywo to Ci przejdzie ;)

Edited by Daito

:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By SkolsPl
      Mam taki zegarek ale nie mogę o nim znaleźć w Internecie żadnych informacji ani ewentualnej wartości, jest stary ale ma coś w sobie
      Oto on

• By klm
      Różne zegarkowe pomysły przychodzą mi ostatnio do głowy, w tym takie, żeby zestawić:
      1) Longines Conquest quartz 41 mm blue dial (L3.759.4.96.6),
      2) Orient Star Standard Date automatic (SDV02001W0)
      Zegarki te na polskim rynku kosztują porównywalnie, ale poza tym różni je prawie wszystko, a w szczególności kraj pochodzenia, rodzaj mechanizmu, wodoszczelność itp. Specjalnie wybrałem nieoczywiste wersje (Longines z niebieską tarczą, a Orient Star ze złoceniami), ale kierowałem się prywatnymi preferencjami - lubię zestawienia biała tarcza i złote indeksy (chociaż niekoniecznie lubię złoto na bransolecie) lub niebieska tarcza ze srebrnymi indeksami, podoba mi się także "boazeria" i szlif słoneczny. Na tych zegarkach to wszystko można znaleźć. Wolę też bransloetę od paska (chyba jest bardziej uniwersalna (nie lubię bawić w zmiany pasków, a w lecie ich noszenie jest niekoniecznie komfortowe). Wiem, że na Forum bardziej popularne są inne wersje (Longines z czarną tarczą lub z białą na pasku, a Orient Star - przede wszystkim "boazeria" bez złoceń). Niezależenie od powyższego zależy mi na poznaniu opinii forumowiczów jak postrzegane są te marki oraz te konkretne modele, czy są jakieś są problemy w ich serwisowaniu.
      Ogólnie zatem - który z nich wydaje się lepszym wyborem w założonym budżecie.
      Nie chciałbym natomiast, żeby dyskusja dotyczyła rzeczy oczywistych: wyższości szwajcarów nad japończykami (i odwrotnie), czy o różnicach pomiędzy kwarcami i automatami.
    • By tropik79
      Wśród miłośników zegarków nie raz są obiektem drwin i traktowane z lekkim przymrużeniem oka.
      I często słyszany tekst:

Czy w Waszych zegarkowych marzeniach jest miejsce na zegarki kwarcowe?
      Jeśli tak o jakim modelu zegarka kwarcowego marzycie (lub już to zegarkowe marzenie spełniliście)?
      Wrzucajcie fotki i jeśli możecie także numery ref.

Rozpocznę ja z moim EDC, który w sumie był jednym z moich kwarcowych spełnionych marzeń.
      Breitling Colt 44mm ref.A7438811

• By mic5hal
      Cześć wszystkim

zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy wyborze nowego zegarka.
      Ogólnie szukam czegoś bardziej eleganckiej (może z lekkim zacięciem sportowym), obecnie chodzę w Seiko Sportura SRQ007J1.

Preferowana jasna tarcza, pasek, szafirowe szkło, szerokość koperty 40-42, fajnie jakby miał chronograf. Nowy, nie używany. 

moje propozycje to:
      Certina DS-8 - KLIK
      JUNGHANS FORM C - KLIK lub KLIK
      Certina DS-1 - KLIK
      GLYCINE COMBAT 6 VINTAGE - KLIK

Ogólnie moje pytanie brzmi tak:
      Który z wyżej wymienionych zegarków będzie najlepszy?
      Tak wiem, że są pomieszane automaty z kwarcowymi ale nie mam chyba ciśnienia konkretnie na dany mechanizm (chociaż automat jest kuszący ale w połączeniu z chronografem chyba nie dostępny w takim budżecie).

Ewentualnie czy możecie zaproponować coś w zbliżonym stylu
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.