Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radek3545

Markowy zegarek kwarcowy do 4,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam,

 

poszukuję dobrego, markowego zegarka do maks. 4-5k PLN z mechanizmem kwarcowym.

Najlepiej klasyczny na bransolecie, może być diver. 

 

Bardzo podoba mi się Omega: 

 

https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-diver-300m-quartz-28-mm-21230286101001

 

ale niestety za drogo, chyba ze coś uzywanego (też chętnie rozważę). 

 

Macie może pomysły które ze znanych marek wypuszczają kwarce i co ciekawego można znaleźć w używkach, na forumowym bazarku raczej mało porządnych kwarców. 

 

Pozdrawiam,

R

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli chodzi o divera, to może Aquaracer od TH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radek3545 - wskazana przez Ciebie Omega ma 28mm średnicy. Poszukaj meskiej 41mm, ale w zalozonym budzecie nówki nie znajdziesz. Poszukaj fajnej używki na chrono24.

I przygotuj sie, ze zaraz usłyszysz na Forum, ze wydanie takiej kwoty na kwarca jest bez sensu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów polecę Eternę Artenę Gent. Piękne wykonanie i dużo poniżej budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radek3545 - wskazana przez Ciebie Omega ma 28mm średnicy. Poszukaj meskiej 41mm, ale w zalozonym budzecie nówki nie znajdziesz. Poszukaj fajnej używki na chrono24.

I przygotuj sie, ze zaraz usłyszysz na Forum, ze wydanie takiej kwoty na kwarca jest bez sensu :-)

wydanie takiej kasy na baterie nie ma sensu :) jak kwarc to tak do max 1500 zł :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z 6 lat temu kupilem w Jubitomie taką Omege :

 

 

https://www.chrono24.pl/omega/seamaster-diver-300-m--id8966569.htm

Po niej kupilem kilka mechanicznych, ale nigdy nie żałowałem zakupu kwarca - zegarek pancerny, dla mnie idealny na basen, do rąbania drewna, na biwak, jazde na rowerze i robienia wszystkich innych rzeczy, przy ktorych mechaniki moglyby sie uszkodzic. Zawsze punktualny (choc daty zazwyczj nie chce mi sie przestawiac) i IMO ładny - stare fale robią robotę. Moja 16-letnia córka juz od jakiegoś czasu mówi, ze jak mi się znudzi, to ona chętnie się nim zaopiekuje ;-)

 

Edit- zauwazylem, ze zegarek z linka nie ma fal, wiec zmienilem. Moj jest czarny, ale jakos nie znalazlem takiego na szybko na chrono24.

 

Edit2 - znalazlem taki jak moj, ale cena kosmiczna - moj nowy nowy duzo tańszy...

 

https://www.chrono24.pl/omega/seamaster-diver-300-m--id8286692.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

OSOBIŚCIE uważam, że szkoda wydawać tyle kasy na zegarek kwarcowy, ale oczywiście nie mam zamiaru odwodzić Kolegi od tego pomysłu i na siłę go przekonywać, że nie ma to sensu  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jeden kwarcowy zegarek mam, kolejnego nie kupię. A mechanicznych mam kilka i kolejne czekają na realizacje... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak się zastanawiam dlaczego nie ma sensu? Kupując mechanika z etą w środku za mechanizm płacimy procent ceny zegarka. Wszystko inne to poziom wykonania tarczy, indeksów, spójność i piękno projektu, marka itd. Dlaczego jeśli chodzi o kwarc tą samą drogą nie ma sensu iść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak się zastanawiam dlaczego nie ma sensu? Kupując mechanika z etą w środku za mechanizm płacimy procent ceny zegarka. Wszystko inne to poziom wykonania tarczy, indeksów, spójność i piękno projektu, marka itd. Dlaczego jeśli chodzi o kwarc tą samą drogą nie ma sensu iść?

Nie powiem, mam zegarek na bateryjkę, jeśli można tak nazwać G na Tough Solar. Ale on kosztował jakieś 400 zł. A co do poruszonej przez Ciebie kwestii, to akurat w moim przypadku jest to tylko i wyłącznie sprawa napędu, w szczególności gdy pomyślę sobie, jak fajny zegarek mechaniczny, nowy czy używany, można mieć już za 4000-5000 zł. Jestem w stanie jednak w jakiś sposób zrozumieć tych, którzy w tej cenie oczekują np. większej dokładności i stąd właśnie myślą o zakupie zegarka kwarcowego  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wskazał na Longinesy - szczególnie VHP (sporo o nich pisaliśmy w klubie miłośników tej marki) lub kwarcowe Hydroconquesty. I oczywiście Breitlingi - ale używane to chyba raczej od 7-8 tysięcy, więc odpadają?

 

@ajsek, dokładnie. Kwarcowe zegarki są bardzo praktyczne. Dla mnie superquartz Breitlinga jest dużo fajniejszy niż IWC czy Panerai za 20 tysięcy na jakimś zwykłym automatycznym czy manualnym mechanizmie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy co innego woli, jednego kręcą trybiki, a innego dokładność chodu i praktyczność, nie ma co się przekonywać do konkretnej filozofii. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Każdy co innego woli, jednego kręcą trybiki, a innego dokładność chodu i praktyczność, nie ma co się przekonywać do konkretnej filozofii. ;-)

Dokładnie o to mi chodzi :)

Jeśli ktoś woli mechanizm kwarcowy,z różnych względów, to dlaczego ma sobie nie kupić droższego, świetnie wykonanego zegarka właśnie z takim mechanizmem? Tylko o to sformułowanie "bez sensu" mi chodziło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wydałem na kwarca troche ponad budżet zakładany w tym temacie, ale całego ze złota  :), który "ratuje" mnie w te poranki, kiedy jestem juz na starcie spóźniony i nie mam czasu na nastawianie mechaników, czy zastanawianie sie ktorego akurat dzisiaj załozyc.

 

Jakis czas temu chorowalem tez na seiko astrona, ktory tez przekroczy pułap cenowy z tego wątku, potem po zakupie kilku mechaników stwierdziłem, że za kwarca nigdy już tyle jednak nie zapłacę i strasznie zaczeła mi juz przeszkadzać skaczaca wskazówka sekundowa.

 

Potem jednak przyszedl pier..lec na g-shocki i stwierdziłem, że może tych kwarców nie ma co jednak tak kategorycznie skreslać - przynajmniej w pewnych kategoriach zegarków czy przy czasomierzach do stricte konkretnych celów i zastosowań, np. G-shocki, victorinox inox, divery do totalnego juz tyrania basen, rower itp, wspomniany astron dla duzo podrożujacych, czy jakis zegarek z przeznaczeniem "na dyskotekę" do ostrego skakania czy innych pijackich eskapad itd i innych dziwnych aktywności, które faktycznie mogłyby zaszkodzić drogiemu mechanikowi.

 

Tak wiec w z kwarców poza wspomnianym juz złotym garniturowcem i moim starym edc (ktorego darze senetymentem i ma u mnie dożywocie) mam 3 g-shocki , a w planach zakupowych kolejne G + pewnie astron, który znów mi sie podoba (plus tytuł najdokładniejszego zegarka swiata, jakze mile łechczący ego własciciela :) ).

 

Takze różnie to z tymi 'bateryjkowcami" jest i każdy ma do tego indywidualne podejście.

 

Natomiast nigdy nie kupiłbym jednak drogiego zegarka kwarcowego "wyższej" marki, który występuje takze w wersji mechanicznej - vide omega SMP czy Tag Aquaracer, czy vintage rolex cellini i jemu podobne - to troche tak jak samochody prestizowych marek premium z najmniejszymi silniczkami - niby wszytsko ok, ale jednak troche taki ułomny kundelek i "ubogi krewny' - osobiście źle bym sie czuł z takim czymś na ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

 

Uwag co do wydawania takiej kasy na kwarca nie będę komentował, jak któryś z kolegów zauważył każdy ma swoje własne przekonania i poglądy...

 

Dotychczas najbardziej przemawia do mnie Omega (tu trzeba by znaleźć rozsądną używkę za dobrą cenę, co wcale nie jest chyba łatwe...), nieźle prezentuje się Longines VHP.

 

Nie wiem czy z Grand Seiko nie robili czegoś w kwarcu...

 

Jeżeli ktoś miałby jakiegoś zaufanego sprzedawcę na chrono24 to byłbym wdzięczny, przyznam że trochę się boje za taką kasę kupować w ciemno.

 

R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

GSy też znajdziesz w kwarcu. Nie wiem tylko, czy mieszczą się w założonym budżecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarc za 4,5 tysiąca grubo. Chyba ze MTG, albo inny Gshock

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydanie takiej kasy na baterie nie ma sensu :)

Też tak uważam, a już tym bardziej za "szwajcara" - zrozumiałbym jakby to miał być  g-shock ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSOBIŚCIE uważam, że szkoda wydawać tyle kasy na zegarek kwarcowy, ale oczywiście nie mam zamiaru odwodzić Kolegi od tego pomysłu i na siłę go przekonywać, że nie ma to sensu  :)

 

A ja bym kupił zegarek kwarcowy, nawet za więcej. Kto widział w życiu mechanizm 9F, ten wie, o czym mowa. Poza tym, jest jeszcze Casio Oceanus, Seiko Astron i Citizen Chronomaster. Żadnym bym nie pogardził. Faktem jest jednak, że to czasomierze dla wtajemniczonych, którzy w dodatku potrafią docenić japońską technologię.

 

Citizen-Chronomaster-Gear-Patrol-Lead-Fu

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To przyznaję się bez bicia, nanwyraźniej nie jestem dość wtajemniczony i nie potrafię tej technologii docenić. Co więcej, nie będę rozpaczał, jeśli tak pozostanie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jedno - masz już wiele zegarków, same mechaniczne - czy nie lepiej dołożyć coś kwarcowego z wyższej półki? Przecież, gdy przyjdzie Ci serwisować zegarki, które obecnie posiadasz, będziesz płakał, jak bóbr. :P Sam ostatnio sobie to uświadomiłem i teraz idę w G-Shocki.  :ph34r:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A powiedz mi jedno - masz już wiele zegarków, same mechaniczne - czy nie lepiej dołożyć coś kwarcowego z wyższej półki? Przecież, gdy przyjdzie Ci serwisować zegarki, które obecnie posiadasz, będziesz płakał, jak bóbr. :P Sam ostatnio sobie to uświadomiłem i teraz idę w G-Shocki.  :ph34r:  :lol:

Mam też G na solarze ;-) Reszta to mechaniki, ale na razie wygląda to tak, że mam je w zasadzie od nowości, a żaden nie jest ze mną dłużej niż 10 miesięcy, bo taka jest rotacja. Zdziwiłbym się, gdyby któryś dotarł do serwisu :-) A z wyższej półki będzie, ale pewnie kolejny mechanik ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez KapitanMagellan
      Sprzedam Casio G-SHOCK GSTS100D-1A4 Zegarek posiadam od nowości. Założony 2-3 razy. Stan oceniam na 9/10 Specyfikacja na stronie producenta: polecam zakładkę watch features, gdzie opisanych jest mnóstwo funkcji zegarka. https://www.casio.com/us/watches/gshock/product.GST-S100D-1A4/   Sprzedaję w komplecie jak na widocznym zdjęciu. Możliwość odbioru osobistego w Warszawie. Koszt wysyłki inpost pokrywam. Polecam, ponieważ zegarek prezentuje się jeszcze lepiej na żywo niż na poglądowych zdjęciach. cena: 900 800 zł







    • Przez T Atomicus
      Witam
      Jest sobie tani zegarek Quartz. Miyoko, ale to bez znaczenia (swoją drogą co to za marka?).
      Otóż, spóźnia się po kilka minut dziennie.  A konkretnie. Jakieś 15-20 minut na 10 dni.
      Jak to możliwe przy kwarcowym zegarku?
    • Przez marmal321
      Witajcie,
       
      Zwracam się do szanownego grona zegarkowych maniaków z prośbą o poradę.
      Chciałbym zakupić nowego divera.
      Jeżeli chodzi o styl to zauważyłem że zawsze moją uwagę przyciąga stylistyka Rolex Submariner.
      Niestety na pierwowzór mnie nie stać więc szukam czegoś możliwie jak najbardziej stylistycznie zbliżonego.
      Uprzedzając wątpliwości - nie, nie chcę udawać że posiadam Rolexa, najzwyczajniej podoba mi się ta stylistyka 🙂
       
      Drugą kwestią jest mechanizm. Wiem że prawilny zegarek to automat. Jednak osobiście stawiam na praktyczność, dokładność i bezobsługowość.
      Widzę że praktycznie wszystkie zegarki w rolexowej stylistyce to automaty - jesteście w stanie podrzucić ciekawe propozycje bateryjowców?
      Chyba że mimo wszystko warto jednak odpuścić sobie quartz i wybrać automat????
      Posiadam już jeden zegarek automatyczny Certina DS1 i przy niecodziennym użytkowaniu trochę upierdliwe staje się ciągłe ustawianie itp.
      Automat wymaga również większej dbałości serwisowej itd.
       
      Jeżeli chodzi o stylistykę to moimi typami są - Davosa Terenos Ceramic 161.555.20 oraz Steinhart OCEAN 1 BLACK CERAMIC 
      https://dolinski.pl/davosa-ternos-ceramic-161.555.20
      https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-1-BLACK-CERAMIC/344
       
      - czy warto dopłacać za ceramiczny bezel?
      - czy w tym porównaniu Davosa jest warta dopłaty 50% wartości Steinharta?
      - jakieś inne ciekawsze propozycje spełniające założone kryteria w najlepszej relacji/cena jakość? (może coś kwarcowego?)
       
      podoba mi się również kwarcowa CERTINA DS ACTION C032.410.11.051.00 - jest godna uwagi?
      https://zegarmistrzlodz.com.pl/zegarki-meskie-certina/6192-certina-ds-action-c0324101105100-7612307138398.html?gclid=CjwKCAiAz4b_BRBbEiwA5XlVVqtrWOkoBGncw9-YNeFEp0AJmXlz5ccG8WXTHnpQ7IPswaIvDupp4BoCy0AQAvD_BwE
       
      z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie które pomogą mi dokonać wyboru
       
      Pozdrawiam 🙂
    • Przez SkolsPl
      Mam taki zegarek ale nie mogę o nim znaleźć w Internecie żadnych informacji ani ewentualnej wartości, jest stary ale ma coś w sobie
      Oto on

    • Przez klm
      Różne zegarkowe pomysły przychodzą mi ostatnio do głowy, w tym takie, żeby zestawić:
      1) Longines Conquest quartz 41 mm blue dial (L3.759.4.96.6),
      2) Orient Star Standard Date automatic (SDV02001W0)
      Zegarki te na polskim rynku kosztują porównywalnie, ale poza tym różni je prawie wszystko, a w szczególności kraj pochodzenia, rodzaj mechanizmu, wodoszczelność itp. Specjalnie wybrałem nieoczywiste wersje (Longines z niebieską tarczą, a Orient Star ze złoceniami), ale kierowałem się prywatnymi preferencjami - lubię zestawienia biała tarcza i złote indeksy (chociaż niekoniecznie lubię złoto na bransolecie) lub niebieska tarcza ze srebrnymi indeksami, podoba mi się także "boazeria" i szlif słoneczny. Na tych zegarkach to wszystko można znaleźć. Wolę też bransloetę od paska (chyba jest bardziej uniwersalna (nie lubię bawić w zmiany pasków, a w lecie ich noszenie jest niekoniecznie komfortowe). Wiem, że na Forum bardziej popularne są inne wersje (Longines z czarną tarczą lub z białą na pasku, a Orient Star - przede wszystkim "boazeria" bez złoceń). Niezależenie od powyższego zależy mi na poznaniu opinii forumowiczów jak postrzegane są te marki oraz te konkretne modele, czy są jakieś są problemy w ich serwisowaniu.
      Ogólnie zatem - który z nich wydaje się lepszym wyborem w założonym budżecie.
      Nie chciałbym natomiast, żeby dyskusja dotyczyła rzeczy oczywistych: wyższości szwajcarów nad japończykami (i odwrotnie), czy o różnicach pomiędzy kwarcami i automatami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.