Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.04.2022 o 20:33, murcins napisał(-a):

Zakładam, że zegarmistrz dał ciała i zgubił sprzezynkę z modułu   :)

W temacie , pomoże mi ktoś z forumowiczów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W temacie , pomoże mi ktoś z forumowiczów?
Jeśli z jakiegoś względu nie chcesz u zegarmistrza po prostu reklamować usługi, to trochę trudno będzie zdalnie pomóc nie widząc zegarka. Może to być zgubiona sprężynka, jak pisał@murcins , a mógł też akurat paść panel EL, bo zegar na pewno ma już swoje lata. Bez rozebrania go na czynniki pierwsze ciężko będzie postawić diagnozę.

Na początek podaj, jaki to dokładnie model zegarka (zrób foto dekielka) i kiedy mniej-więcej został kupiony?

Jeśli chcesz, mogę do niego zajrzeć, ale bez gwarancji sukcesu. Jak coś, napisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TomG80 napisał(-a):

Jeśli z jakiegoś względu nie chcesz u zegarmistrza po prostu reklamować usługi, to trochę trudno będzie zdalnie pomóc nie widząc zegarka. Może to być zgubiona sprężynka, jak pisał@murcins , a mógł też akurat paść panel EL, bo zegar na pewno ma już swoje lata. Bez rozebrania go na czynniki pierwsze ciężko będzie postawić diagnozę.

Na początek podaj, jaki to dokładnie model zegarka (zrób foto dekielka) i kiedy mniej-więcej został kupiony?

Jeśli chcesz, mogę do niego zajrzeć, ale bez gwarancji sukcesu. Jak coś, napisz na priv.

 

IMG20220413172322.jpg

Mtg  960de st

Edytowane przez TomcioMiki
Wstawienie zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, murcins napisał(-a):

Spokojnych Świąt  :)

AtMebTY.jpg

Coś by wybrał 😜😜😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, murcins napisał(-a):

Spokojnych Świąt  :)

AtMebTY.jpg

Spora gromada. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały problemik z modułem 3495 (GW-5000U) - wszystko jest O.K. gdy zegarek się zsynchronizuje ciemną nocą - ale gdy pomimo prób do synchronizacji nie dojdzie, ustawienia zegarka resetują się do stanu pierwotnego/ustawień fabrycznych, kasując wszelkie wprowadzone przez użytkownika zmiany  (czyli data wraca do 01.01.2019 godz 0:00 12-to godzinny tryb wyświetlania),

 

Miał tak ktoś? To kwestia ustawień użytkownika - coś klikając można to wyeliminować? Czy może błąd modułu?

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Daito napisał(-a):

Mały problemik z modułem 3495 (GW-5000U) - wszystko jest O.K. gdy zegarek się zsynchronizuje ciemną nocą - ale gdy pomimo prób do synchronizacji nie dojdzie, ustawienia zegarka resetują się do stanu pierwotnego/ustawień fabrycznych, kasując wszelkie wprowadzone przez użytkownika zmiany  (czyli data wraca do 01.01.2019 godz 0:00 12-to godzinny tryb wyświetlania),

 

Miał tak ktoś? To kwestia ustawień użytkownika - coś klikając można to wyeliminować? Czy może błąd modułu?

 

Brzmi, jak wada modułu. Jeśli reset modułu nie pomoże, to odesłałbym zegarek do sprzedawcy. Reset modułu wykonujemy zwierając styk oznaczony AC (All Clear) z masą, czyli blaszką przykrywającą moduł, ale to wymaga otwarcia zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, TomG80 napisał(-a):

Brzmi, jak wada modułu. Jeśli reset modułu nie pomoże, to odesłałbym zegarek do sprzedawcy. Reset modułu wykonujemy zwierając styk oznaczony AC (All Clear) z masą, czyli blaszką przykrywającą moduł, ale to wymaga otwarcia zegarka.

Już spakowany - resetu raczej robił nie będę bo to by wymagało otwarcie zegarka, czyli ingerencja zbyt duża i w efekcie ryzyko odmowy przyjęcia zegarka przez sklep - po wtóre jakoś mi przeszła fascynacja g-shock'ami i jak wiesz  zastanawiałem się czy go nie odesłać zanim zauważyłem w/w feler.

 

Niemniej dzięki za diagnozę.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

IMG_20220420_081506-01.jpeg

Olbrzym


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tommly napisał(-a):

Olbrzym

Coś ty mam 188cm wzrostu czyli jestem średniego wzrostu, zaraz olbrzym 🤭🤭🤭🤭🤭🤭🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, revolta4 napisał(-a):

Coś ty mam 188cm wzrostu czyli jestem średniego wzrostu, zaraz olbrzym 🤭🤭🤭🤭🤭🤭🤭

🤣😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest, że takie sklepy jak np Timegroup

 

https://timegroup.pl/meskie-casio-g-shock,c27.html

 

Oferują oryginalne g-shocki taniej niż np Timetrend? Chodzi o brak gwarancji? czy może to niezależni importerzy (sami sprowadzają partie zegarków)? 

Zastanawia mnie to :)


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.