Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość 110010000010011001

Jak kazda szanujaca sie firma Casio przywiazuje duza wage przy produkcji swoich wyrobow, ktore sa produkowane i skladane... w bardzo restrykcyjnych warunkach i kazdy produkt jest sprawdzany czy nie jest wadliwy itp... .

Hmmm tego nie jestem pewien ale z tego co sie orientuje to zegarki sa zamykane w prozni, czyli w zegarku zamknietym fabrycznie od nowosci jest proznia? Kolejna sprawa to taka iz nie powinno sie wciskac przyciskow pod woda, uderzenia i wstrzasy pomimo ze to G-shock tez moze miec wplyw na szczelnosc zegarka... .

Edytowane przez 110010000010011001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki nie sa zamykane w prozni stad miedzy innymi to parowanie szkielka. W instrukcji nie jest napisane, ze nie mozna wciskac przyciskow pod woda, wedlug tabelki klas szczelnosci w G-Shock'ach mozna wciskac. W moim G100 wciskalem i nic sie nie stalo. Wstrzasy nie maja wplywu na zachowanie szczelnosci ale uderzenia juz tak. No i oczywiscie duze i szybkie zmiany temperatur - moze odksztalcic sie uszczelka.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

W instrukcji nie pisze a w gwarancji? Zalezy tez jaki konkretnie model poniewaz w niektorych mozna wciskac przyciski w innych juz nie. Wciskanie przyciskow pod woda moze spowodowac rozszczelnienie gdyz wtedy dochodzi do gwaltownych zmian cisnienia mam tutaj na mysli glebokie zanurzenie. Powinno to byc jasno napisane czy wolno w danym modelu wciskac przyciski czy nie. Ja nie wciskam w kazdym badz razie :lol: ...ale gdybanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie mam do Was ogromna prosbe. Zamierzam kupic mezowi G-SHOCKa, problem w tym, ze ma on specyficzne poczucie estetyki - nie lubi zegarkow wygladem wybiegajacym w przyszlosc, ani tez ogromnych "cebul". Przejrzalam multum G i wpadl mi w oko SOLAR Wave Ceptor MTG-910D. Przypuszczam, ze spelni jego oczekiwania, zarowno z uwagi na wyglad, jak i rozwiazania techniczne w nim zastosowane. Tu rodzi sie moje pytanie - co sadzicie o tym zegarku? Dlaczego nie ma go w spisie podanym przez jednego z przedmowcow http://www.g-shock.eu/euro/lineup/? Czy jest to jakis nowy model?

Ponadto zainteresowal mnie GW-002E - ma podobne parametry, estetyke i kosztuje o 100 zl mniej. Dodatkowo przemawia za nim fakt, ze jest zapinany paskiem, choc przypuszczam, ze i w 910D (a ku niemu wlasnie bardziej sie sklaniam) istnialaby mozliwosc wymiany bransolety na pasek.

Bede wdzieczna za wszelkie opinie i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie lubi zegarków "przyszłościowych", to może lepiej sprawić mu na prezent model analogowy, albo analogowo-cyfrowy? Czyli taki niby bardziej klasyczny?


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Nie chcial bym od zony dostac g-shocka bo sam juz sobie zakupilem :lol:

Ten mtg-910d to stary model g-shock dlatego go nie ma na g-shock.eu

, nosil go Tom Cruise w filmie Mission Impossible 3.

Ja od zony bym chcial dostac jakiegos citizena analogowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie sadzilam, ze bedziecie tacy uszypliwi, liczylam na rzetelne wypowiedzi. Najwyrazniej, co niektorym moze byc przykro, ze ich zony nie sprawiaja swym mezom takich podarkow; przeciwnie odwodza ich od zakupu "zbytkow". Rozumiem. Przyznam szczerze, ze zastanawialam sie dlugo, czy kupic zegarek klasyczny, czy elektroniczny. Poczatkowo sklanialam sie ku tym:

seria limitowana - CITIZEN CALIBRE 8700 DIAMOND PERPETUAL

Citizen-Diamond-BL8040-09E.jpg

oraz ATLANTIC Seabase

9841_4.jpg

Zwazywszy jednak na fakt, ze maz raczej "nosi sie" na sportowo, G bardziej bedzie do niego pasowal. Liczylam na szczera pomoc. Widac przeliczylam sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być G, to proponuję analogowy G-Shock z bransoletą zamiast paska (to bardziej męskie), coś w stylu GW-2000BD. Będzie i G i klasycznie - analogowo.

 

20090402-brr9yk3u4rm4r4xuuxkkhuj2hs.jpg

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergserg - osobiscie uwazam, ze to swietny zegarek! Zwazywszy na design, bralam pod uwage cos poniekad zblizonego (choc parametry ciezko byloby tu przyrownywac)

1_f.jpg

Jednak myslac kategoriami meza, jesli zegarek elektroniczny, to z wyswietlaczem cyfrowym... Szkoda, ze odpada, bo sama chetnie czasem pozyczylabym go od niego :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Ja preferuje w takim stylu.

 

GS-1100, obecnie posiadam i nosze na codzien pasuje do kazdego ubioru.

GS-1100-1A.jpg

 

AWG-100

Casio_AWG1001G.jpg

 

MTG-1000

MTG1000-SHOCK-02.jpg

 

GW-200BD ten model co pokazal sergserg.

 

CITIZEN NY0054-04E bez problemu mozna pasek skorzany inny zalozyc.

NY0054-04EEset.jpg

Edytowane przez 110010000010011001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00110010000010011001 - wszystkie, jakie wskazales sa bardzo ladne (moze poza CITIZENEM). Przy okazji natkelam sie na cos rownie imponujacego, choc nie zaskakujacego iloscia funkcji :blink:

WVQ-M610LE

515PYPTJomL._SL500_AA240_.jpg

 

Do rzeczy :(

Przejrzalam juz niemal wszystkie mozliwe opcje i waham sie miedzy tymi trzema:

 

GW-M850 - SOLAR i WAVECEPTOR (6-zakresowy)

GW_M850_1ER.jpg

 

MTG-910D - SOLAR i WAVECEPTOR (2-zakresowy)

MTG-910D-2V.jpg

 

PRW-500 1AV - SOLAR i WAVECEPTOR (5-zakresowy)+ termometr, barometr

2222.jpg

 

 

Termometr i barometr raczej nie przydzadza sie mezowi, 2 zakresy tez zupelnie mu wystarcza. Teoretycznie wybor jest jednoznaczny, ale ktory jest najladniejszy?

Edytowane przez Kozka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozka, jesteś w 100% pewna, że ma być wyświetlacz elektroniczny i bez wskazówek? Bo są jeszcze zegarki analogowo-cyfrowe, co to i wyświetlacz i wskazówki pokazują czas. Choćby coś takiego:

 

z5435915X.jpg

 

Na tym wyświetlaczu może też być pokazywana godzina.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Kozka przede wszystkim zwroc uwage na istotna rzecz czy twoj mezczyzna jest bardziej za zegarkiem elektronicznym czy analogowym? Jaki obecnie posiada czy posiadal zegarek? Zwroc uwage jak sie ubiera jakie ma auto, telefon, inne gadzety... w koncu jako zona powinnas go znac bardzo dobrze i wiedziec jaki ma styl :blink:

Edytowane przez 110010000010011001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie pisze a w gwarancji? Zalezy tez jaki konkretnie model poniewaz w niektorych mozna wciskac przyciski w innych juz nie. Wciskanie przyciskow pod woda moze spowodowac rozszczelnienie gdyz wtedy dochodzi do gwaltownych zmian cisnienia mam tutaj na mysli glebokie zanurzenie. Powinno to byc jasno napisane czy wolno w danym modelu wciskac przyciski czy nie. Ja nie wciskam w kazdym badz razie :( ...ale gdybanie :blink:

 

Wedlug mnie we wszytkich modelach G mozna wciskac pod woda. Jest to wyjasnione w instrukcji, dzial user maintenance, podrozdzial water resistance.

Jest tam tabelka z wyjasnieniem.

Do az tak gwaltownych zmian cisnienia nie dochodzi. To, ze Casio podaje, ze wodoszczelnosc dotyczy cisnienia statycznego to tylko zabezpieczenie. Zaden czlowiek na swiecie, nawet mistrz olimpijski w plywaniu sila miesni nie wytworzy przy plywaniu tak duzego cisnienia dynamicznego.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na codzien zdecydowanie elektroniczny, okazjonalnie (czyli od swieta/okazji 2-5 razy do roku) analogowy, pod garniak :blink: Dlatego prosze, pomozcie wybrac mi sposrod tych trzech, powyzej wskazanych. Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozka, jak dla mnie, to one się niespecjalnie odróżniają, są trochę "na jedno kopyto".

Mówię o tych dwóch G-Shockach. Protreka sobie daruj, to jest bardziej zegarek w teren, stąd kompas, barometr i odpowiednia wielkość zegarka, żeby ta funkcjonalność się pomieściła.

 

Na czym polega ta ciągota elektroniczna męża? Chodzi o łatwość odczytu czasu z zegarka?

 

Zerknij na GW-9100 - cały w czerni, albo GW-9010.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Kozka z tych 3 to MTG-910D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja, drodzy moi, nosze sie z zamiarem kupna Mudmana (drugiego juz, bo mam G-9000). I albo bedzie to Military Series:

 

post-19637-0-77279300-1331336566.jpg

 

albo Man in Black:

 

post-19637-0-35492700-1331336568.jpg

 

i tak wlasnie sie zastanawiam, czy potrzebuje Tough Solar i Wave Ceptor..

 

Wizualnie oba sa swietne. W modelu G-9000MS podoba mi sie czerwony wyswietlacz i wojskowa czcionka na pasku, natomiast GW-9010MB ma te dwie wyzej wymienione rzecz czyli TS i WC. Cos czuje, ze wybiore G-9000MS :blink:

 

mial ktos z Was stycznosc z tymi modelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protrek 500t nie ma kompasu... Kozka posiadam nowszy model 500t tyle ze na branzolecie i jest niesamowity i tez wybieralem miedzy tymi modelami co ty ale na zywo protrek jest wykonany perfekcyjnie i co najwazniejsze nie zajezdza tandeta jak np. 910d^^ po drugie z barometru mozna wrozyc pogode a z alti wysokosc wierzowca :blink: polecam bardzo ;]


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, PRW-500 nie ma kompasu. To raczej odradzam do zastosowań ProTrek-owych :blink:

A co do barometru, to te wskazania są mocno przybliżone i obarczone błędem aktualnej pogody. Zastosowanie głównie turystyczne - czytam z mapy jaka aktualnie wysokość tu, gdzie jestem - ustawiam korektę dla aktualnego odczytu (wynikającą z aktualnego ciśnienia atmosferycznego) i wtedy dla kilku najbliższych godzin mam aktualne wskazania (choć Casio w instrukcji pisze, żeby i tak kontrolować tą wysokość z mapą tam, gdzie się da i nanosić poprawki).

U mnie na 6-tym piętrze Protrek na domyślnych ustawieniach pokazuje -25m wysokości :(

 

Podsumowując, odradzam kierowanie się takim argumentem przy zakupie zegarka miejskiego.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Bierz 9010, ten MS ma różowy wyświetlacz i jest starszą wersją Mudmana, już chyba nie produkowaną.

9010 jest o niebo ładniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 9010, ten MS ma różowy wyświetlacz i jest starszą wersją Mudmana, już chyba nie produkowaną.

9010 jest o niebo ładniejszy.

 

 

kupilem 9010 B) wieczorem jakies fotki wrzuce.

 

do niego bardziej pasuje nazwa Stealth Fighter :) czarny mat robi ogromne wrazenie. w polaczeniu z czarnym ekranem - bomba

 

 

edit:

 

szybkie foto pogladowe:

 

post-19637-0-85443400-1331336915.jpg

Edytowane przez kazior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Mathu tez go kiedys bede mial B) super klasyk.

Jest rewelacyjny, fotka nie oddaje jaki jest ładny. Żeby to odczuć trzeba go zobaczyć na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.