Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

To proste. Zgłaszasz na allegro że transakcja nie doszła do skutku (gościu się rozmyślił) i żądasz zwrotu prowizji :P. Kolega z pracy tak sprzedawał radio na licytacji, nie dał ceny minimalnej a nie chciał puścić za cenę uzyskaną, podbijał cenę z kumpla konta aż w końcu kupił, jego kumpel potwierdził serwisowi że zrezygnował z zakupu :ph34r: i wsio. A ... niby kumpel ten dostał tylko od serwisu ostrzeżenie o nieprzemyślanych zakupach :lol:

 

tyle ze po pewnym czasie zablokują pewnie konto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego Lestaf. Negocjuję cenę obu z TT. Jeśli nie będą "spolegliwi" (nowomowa) to mam już upatrzonych sprzedawców internetowych w tym jednego w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej jednak strony jeśli zależy Ci na funkcjonalności to bierz Risemana, mam go od wielu lat i nie zawiódł mnie jeszcze nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nadgarstek ma 18 cm. obwodu i chociaż te dwa GW należą do mniejszych to sądzę że nadają się na moją rękę. Jutro podjadę gdzieś i jeszcze raz przymierzę Risemana.

Kusi swoimi możliwościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-M5610 ma trochę większe i grubsze cyfry, a poza tym główna część wyświetlacza (czyli zegar) jest bardziej wyeksponowana i nie tak ciasno zabudowana jak w Risemanie, dzięki czemu jest czytelniejszy. Po prostu więcej zegarka w zegarku. :)

 

IMAG0271c.jpg

 

sb1Ztu7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Seven za słowa wyjaśnienia i zdjęcia porównawcze interesujących mnie G-Shockow. Istotnie wyświetlacz GW-M5610 wydaje być w tym porównaniu bardziej czytelny. No cóż, teraz trzeba zdecydować który z nich i kupować, bo szkoda trząść na rowerze i skuterze seiko 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że ciężki wybór przed Tobą, ale miły :). Klasyk M5610 kontra możliwości Risemana, który już zasługuje na miano klasyka ^_^. Wszystko zależy czy sensory w Risemanie to Dla Ciebie gadżet czy potrzebna funkcja. Wydaje mi się także że Riseman wygląda ciut bardziej młodzieżowo niż "M" - ale to tylko moje zdanie. Faktycznie w "M" wyświetlacz wydaje się bardziej czytelny, mniej się na nim dzieje. Najlepiej kupić oba :D.

Jeśli też znaczenie ma pierwszy rzut oka dla laika zegarków to Riseman może wyglądać na sporo droższy. Wybieraj i później koniecznie pochwal się nowym nabytkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich odwiedzających to forum,jestem tu nowy.Mieszkam na południe od stolicy prowadze aktywny wypoczynek i nosze się z zamiarem zakupu g-shock gw 3000.Moja praca wymaga kontroli czasu w godzinach nocnych i przy nie sprzyjającej pogodzie.Przeglądając allegro widzę sporą rozbierzność cenową u poszczególnych sprzedawcó, ale chyba nie kolorystyka wpływa na cene pomarańczowy około 825pl a niebieski 1251pl proszę o podpowiedż.pozdrawiam rutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski jest na bransolecie, stąd wyższa cena.

 

Miałem tą bransoletę i moim zdaniem nie jest warta dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seven niejaki paco005 na allegro wystawił kilka sztuk po 825pl oczywiście na pasku a maglik za 1339pl na bransolecie.Zastanawim się jeszcze nad modelem 1200bd ale nic niema na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Chciałem zapytać o wielkość i czytelność wyświetlaczy w GW-9200-1 ER i GW-M5610-1ER. Podobają mi się oba, a i cena jest zbliżona.

 

Uważam tak samo jak Lestaf, że w M5610 wyświetlacz jest czytelniejszy (super są te grube cyferki) bo w Risemanie dużo się "dzieje" na wyświetlaczu i czasami to jest denerwujące, bo na pierwszy rzut oka nie widać godziny. Nawet niedawno się zastanawiałem czy nie sprzedać Ryśka i kupić GW-M5610... Ale wydaje mi się, że jak sprzedam Risemana to będę za nim tęsknił i pozostanie żal, że jednak taki jeden protrek powinien być w kolekcji.

wit25 zrób tak - kup najpierw Risemana, jak Ci nie podejdzie sprzedaj i kup M5610.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki Seven niejaki paco005 na allegro wystawił kilka sztuk po 825pl oczywiście na pasku a maglik za 1339pl na bransolecie.Zastanawim się jeszcze nad modelem 1200bd ale nic niema na allegro

 

Jest to wersja bez radia, w Polsce niedostępna, zresztą gdziekolwiek niełatwo go znaleźć. Nigdy go nie widziałem na allegro nawet z importu. Kiedyś było tylko kilka sztuk G-1200D (wersja na srebrnej bransolecie), z których jeden egzemplarz na pewien czas trafił do mnie. ;)

 

Jeśli zależy Ci na czytelności zegarka, to dobrze przemyśl zakup tego modelu. Pod tym względem ja sam nie byłem zachwycony wspomnianym G-1200D - wskazówki były za mało kontrastowe względem "zatłoczonej" tarczy i wszystko na pierwszy rzut oka się ze sobą zlewało. Patrząc na zdjęcia, wydaje mi się że z pomarańczową albo niebieską wersją byłoby jeszcze gorzej - wszystko w tym samym kolorze. Następca tego modelu (GW-4000) jest nieporównywalnie bardziej czytelny moim zdaniem, ale jego cena jest ciągle mało atrakcyjna, mimo że pod względem możliwości nie ma pomiędzy nimi różnicy.

 

Pomyśl też nad GW-3500B - żółta wersja jest o wiele czytelniejsza niż jakikolwiek GW-3000, a do tego ma podświetlenie. Niestety nie każdemu odpowiada "hybrydowa" stylistyka. ;)

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

spróbuję dziś wynegocjować cenę w Time Trend i jeśli nie będą elastyczni to zamawiam w HappyTime.

 

TT zawiodło moje nadzieje, sfinalizowałem zamówienie w HappyTime i cieszę oczy moim Riseman'em :D .

Coś jest w tych G-shocka'ach - to mój pierwszy a już zaczynam się zastanawiać kiedy w Polsce pojawi się GW-9300 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę soe z Tobą, to jest choroba która nie ustępuje:)

 

Taplniete w notatniku drugiej generacji

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TT zawiodło moje nadzieje, sfinalizowałem zamówienie w HappyTime

 

To ile dałeś u HappyTime, pewnie coś ok. 590 pln


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mój pierwszy a już zaczynam się zastanawiać kiedy w Polsce pojawi się GW-9300 ;)

 

Nie masz co się zastanawiać, nie pojawi się. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablo_brava gratuluję Risemana, sam czekam na swojego. Co do gw-5610 to z pewnością świetne nawiązanie do klasyki G-shocków, miałem go, ale przeszkadzał mi dekiel, tzn śrubki uwierały mnie w nadgarstek, w gw-9000 był wygodniejszy- na deklu była osłona, od tego czasu kupuję g-shocki właśnie z zabudowanym tyłem, mam nadzieję że Riseman też będzie dobrze leżał na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w TT nie dali Ci takiej ceny?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o Risemana w TT pytałem nie cały tydzień temu- cena wyjściowa 777pln do tego 15% upustu= 660pln, z allegro można mieć za 550, na ebayu ceny podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego sprzedawcy, ale wszystko wygląda w porządku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ UPS i wyszło 610 pln.

 

Na Allegro byś parę złotych zaoszczędził. Za 539 zł u Bigbena plus 20 zł przedłużenie gwarancji do 6 lat ale to i tu trzeba doliczyć. Niech się dobrze nosi :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!

Mam pytanie..Zamierzam zakupić mój pierwszy G. Wpadł mi w gust GA1201AER, bądź GA120BB..Cena jest dosyć kulturalna i czy one same też takie są?

A drugie pytanie dotyczy obwodu..szukam szukam i doszukać się nie mogę..wszyscy marudzą że mają mały nadgarstek i boją się że zegarek będzie za duży .Ja mam inny problem..Mam około 22cm w nadgarstku - jest szansa że go założę?

 

Dzięki za odpowiedzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie G to "porzadne chlopaki" wiec nie ma problemu bierz śmiało.

Powinien wejsc na Twoją "rączkę" ale przekonasz się o tym jak przymierzysz.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.