Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli założysz to zauważysz, że to dwa różne zegarki mające tylko wspólny moduł.

 

 

 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli :)  - mam GMW-B5000 i GW-M5610, jak je założę, to widzę różnicę w jakości i użytych materiałach ... i cenie.

W powyższym porównaniu, owszem widać, że zegarki różnią się w sposób widoczny (w zasadzie tylko cyferblatem), ale "na oko" żadnej różnicy w jakości nie widać :)

Sam musisz ocenić czy warte jest to dodatkowego tysiaka,

 

Dokładnie, o to chodzi.

Wyraziłem swoją opinię, że nie jest  to tyle warte :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie nie, dla innych tak :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nazwać nowy zegarek, kupiony w oficjalnej dystrybucji, z gwarancją, oddany do serwisu z powodu parowania, w którym zostały wymienione koperta, uszczelki i moduł? Zakładam że coś miedzy Ori a skladakiem

Bublem ;)

 

Dla mnie jakakolwiek ingerencja przez serwis, rozebranie fabrycznie złożonego zegarka (szczególnie modele premium składane w głównej siedzibie Casio w Japonii) to dyskwalifikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to doskonale :)

Nie ma racjonalnego uzasadnienia wydania tylu pieniędzy.

Ale na forum, w tym wątku tego raczej nie usłyszysz ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... tzn. czy mając założone na ręku te dwa zegarki, zauważymy różnicę?

Jak jesteś totalnym ignorantem to na bank nie zauważysz :) Pierwsza różnica to różnica wizualna, kolorystyka, druga to rozmiar, GW jest większy zauważalnie (foto poniżej), waga i metalowa koperta którą widać razem z dekielkiem :) zresztą nie ma co drążyć, to G dla prawdziwych pasjonatów którzy na cenę nie patrzą a już na pewno nie zadają pytań typu różnica pomiędzy 5610, mnie to śmieszy.

50887166_2510780798951613_3159084253073851218449_2510781032284923_21019792425929

Jeżeli założysz to zauważysz, że to dwa różne zegarki mające tylko wspólny moduł.

Dokładnie Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że waga ze screenów to waga dw5600e, chodziło mi o wymiary bo DW 5000 to to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)  zresztą nie ma co drążyć, to G dla prawdziwych pasjonatów którzy na cenę nie patrzą a już na pewno nie zadają pytań typu różnica pomiędzy 5610, mnie to śmieszy.

 

Dziękuję za precyzyjne informacje i cieszę się, że udało mi się Ciebie rozmieszyć > śmiech to zdrowie ;)

 

 

Nie ma racjonalnego uzasadnienia wydania tylu pieniędzy.

 

 

To doskonałe podsumowanie mojego wystąpienia w tym temacie :)

PZdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z praktycznego punktu widzenia zakup więcej niż dwóch zegarków nie jest racjonalny. Zegarek elegancki i sportowy casual, po co więcej. W ogóle życie rzadko jest racjonalne. Gdybyśmy kierowali się jedynie zdrowym rozsądkiem, to jeździlibyśmy wszyscy Dacią Logan. No, co najwyżej Lodgy, jak ktoś ma większą rodzinę, a wieczorem, po ciężkim dniu pracy, popijalibyśmy jedynie słuszną Queen Margot z Lidla, ewentualnie czerwonego Jasia, i to tylko dlatego, że jego zakup był ekonomicznie uzasadniony dodatkowymi dwiema szklankami w promocji.

 

Tymczasem konsumujemy coraz więcej, skazując Ziemię na nieuniknioną zagładę na skutek zanieczyszczenia gleby, wody i powietrza, wynikłych z masowej produkcji całkowicie niegdyś zbędnych, a dziś "nieodzownych" do życia codziennego "dóbr". TO nie jest racjonalne :(

 

Zresztą niemalże w każdej dziedzinie wraz ze 100% wzrostem ceny produktu otrzymujemy jedynie kilka do kilkunastu procent wyższą jakość. A od dawna wiadomo, że towar wart jest tyle, ile jesteśmy skłonni za niego zapłacić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma racjonalnego uzasadnienia wydania tylu pieniędzy.

 

Ale szukanie racjonalizmu przy zakupie jakiegokolwiek zegarka jest skazane na porażkę - po kiego grzyba komu zegarek w tych czasach?

 

To doskonałe podsumowanie mojego wystąpienia w tym temacie :)

To doskonałe podsumowanie wszelkich tematów związanych z każdą marką i każdym modelem na tym forum im zegarek droższy tym podsumowanie doskonalsze ;)

 

 a wieczorem, po ciężkim dniu pracy, popijalibyśmy jedynie słuszną Queen Margot z Lidla, ewentualnie czerwonego Jasia,

 

No a dlaczego nie polską czystą ja się Ciebie pytam :D :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre podsumowanie Maćku :)

Piotrek, myślę że ten cytat trafi w punkt ;)

Cezar., dnia 22 Gru 2014 - 11:43, napisał: 
 
...mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC-1283p1.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, jeszcze masz tego klocka?  :D

Całyczas :D chodziły mi wprawdzie ostatnio głupie myśli po głowie, ale na szczęście mi przeszło.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być dla Ciebie szok ale ja w przeciwieństwie do Ciebie nie mam żadnej podróby :D

A jak już taki "ulep" mimo oryginalnych części złożysz to określaj go jako składak i trzeba o tym informować potencjalnych kupujących ;)

Tomek, no proszę Cię - przecież zarówno ja, Ty, jak i każdy inny na tym forum nie ma żadnej podróby.

 

Ulep to w moim mniemaniu zegarek poskładany z elementów do siebie pasujących, ale od kilku różnych zegarków, a czasem od różnych wersji kolorystycznych tego samego modelu. Dlatego sam nawet tak nazwałem swojego Romka, w którym zmieniłem pasek, śrubki paska i zaślepki bezela.

 

Natomiast czym według Ciebie różni się zegarek złożony z oryginalnych części zgodnych ze specyfikacją producenta przez pasjonata od tego złożonego przez szeregowego pracownika fabryki Casio? Nie mówię już nawet o tych z Yamagata, bo tam składane są tylko topowe modele, ale mówię o chociażby zwykłej, tajskiej kostce GW-M5610, w której niejednokrotnie moduł jest wsadzony krzywo, bo pracownik na złożenie zegarka ma pewnie kilkanaście, max. kilkadziesiąt sekund, a pasjonat poświęca temu naprawdę dużo czasu, żeby dopieścić każdy detal. Oczywiście różnice polegające na braku instrukcji w języku obcym, pudełka, puszki czy gwarancji na cały zegarek pomijam, bo to oczywiste, niemniej gwarancja (konkretnie odpowiedzialność sprzedawcy na okres 2 lat) na każdy element zegarka z osobna (w tym moduł) jak najbardziej obowiązuje.

 

Ja rozumiem, że fajnie jest kupić zegarek nowiutki, osobiście wyjąć go po raz pierwszy z pudełka - jest to satysfakcja, dla mnie również, nie ukrywam. Ale jeśli miałbym zapłacić za tą satysfakcję 1/3 ceny zegarka, to raczej bym odpuścił, a większą satysfakcją dla mnie osobiście jest to, że składając zegarek z części zawsze zdobywam jakieś doświadczenie, mam radochę z samego składania (choć jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, to trwa to naprawdę chwilę) i nosząc go wiem dokładnie, co w nim siedzi.

 

Miałem niedawno do omówienia Lineage'a na kanale od jednego z moich subskrybentów. Zegarek normalnie używany na codzień, więc standardowo w takich przypadkach przed nagraniem materiału poddaję go gruntownemu czyszczeniu, coby się ładnie na materiale wideo prezentował, a i żeby użyczająca mi go osoba była zadowolona. Zanim włożyłem go pod kran, coś mnie tknęło i postanowiłem sprawdzić, czy wkręty dekla są dobrze dokręcone (stalowa koperta i dekiel). No i sprawdziłem - każdy z tych wkrętów miał jeszcze do zrobienia około 1/2 - 3/4 obrotu do pełnego (nie za mocnego) wkręcenia. Jakbym tego nie sprawdził, to niechybnie zalałbym człowiekowi zegarek. To takie moje spostrzeżenie odnośnie polegania na fabrykach. Tam pracują tylko ludzie, tacy sami, jak my. Z tą różnicą, że dla nas to jest pasja, a dla nich robota od ósmej do szesnastej, którą po pewnym czasie są najzwyczajniej znudzieni (w końcu to praca przy taśmie) i im również może się zdarzyć błąd. Więc nie jestem do końca przekonany, czy jeśli zegarek jest złożony przez fabrykę, to wszystko super, a jeśli przez pasjonata z tych samych części, to ulep.

 

A odnośnie kupujących ode mnie żłożone przeze mnie zegarki to oczywistym dla mnie jest, że informuję o tym, że sam składałem zegarek z części. Jest do dla nich nawet pewna wartość dodana.

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj poprę jak najbardziej Tomka. Po zakupie dw6900 pierwszą rzeczą jaką musiałem zrobić, to poprawienie modułu który był przekręcony w kopercie. Składając dla siebie w ostatnim czasie dw6930 poświęciłem temu dużo czasu, bez pośpiechu poskładałem, żeby uniknąć ,,druciarstwa" i niepotrzebnych pyłków, uszczelki dokładnie przesmarowane, śrubki dobrze dokręcone... W taki sposób mam pewność że jest szczelny i jeszcze żaden z moich ,,składaków" nie zaparował, czego o fabrycznych modelach powiedzieć nie mogę ;) A cena w postaci 1/3 czy nawet 1/4 tego modelu cieszy mocno. Zwłaszcza, że z gwarancji nie zdarzyło mi się korzystać w G

Tak btw, orientujesz się może Tomku jaki jest koszt poskładania Froga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak btw, orientujesz się może Tomku jaki jest koszt poskładania Froga?

Oj nie, Froga nigdy nawet w ręku nie miałem, więc nie przymierzałem się do jego składania. Trzebaby sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanę odpowiedź z serwisu to aż z ciekawości zapytam, chociaż to może być ciut zbyt trudne zadanie :(
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanę odpowiedź z serwisu to aż z ciekawości zapytam, chociaż to może być ciut zbyt trudne zadanie :(

 

Gwf-1000 gdzieś czytałem że wychodzi ok 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwf-1000 gdzieś czytałem że wychodzi ok 1200

Taniej za podstawową wersję, ok. 1k

GWFD ok. 1500-2000

Edytowane przez Master_of_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się dopiero nazywa "trzymać G pod kloszem" :P

Ach, te kobiety... Wracam do domu a tu taki widok :

7cba19f3be1ce30c.jpg

6342216327b11d9c.jpg

 

Szkło zostało z ozdób świątecznych:)

Edytowane przez Kot20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To się dopiero nazywa "trzymać G pod kloszem"

Ach, te kobiety...

Gdzie można znaleźć taką kobietę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.