Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Może za jasno jest jesli jest tam full auto el. Light.

Próbowałeś w ciemności?

Edytowane przez Kot20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem jak działa a.el w zegarkach w solarach. Ale żeby właśnie nie sprawdzać cały czas w ciemności zegarka to używam tego trybu TLT, który wskazuje czy ten czujnik działa. Raz odpala raz nie, jakby ta kulka gdzieś soe blokowała. Wiesz, gdzie ona jest umieszczona dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, spróbuj w ciemności, kiedyś myślałem, że mam uwalone autolight bo nie wiedziałem,że nie działa jak jest za dużo słońca na tarczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiejscowienie tej kulki było poruszane gdzieś w temacie o hydromodzie, może ktoś pamięta?

d6ddf3c0d97376d6.jpg

Edytowane przez Kot20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pomysły co z tym można zrobić? Chyba malo prawdopodobne żeby uszkodził coś przy zakrecaniu dekielka bo wszystko jest chyba wewnątrz modułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysłów raczej wiekszych nie mam, jedynie przychodzi mi na myśl powód awarii.

Wielu użytkowników pisało swego czasu, że ten model lubi parować czyli łapie wilgoć.

Być może ta kulka zaśniedziała, czy coś w tym stylu. Może by tam psiknąć jakimś wd40, albo preparatem do czyszczenia styków. Możnaby nawet sam moduł bez, wyświetlacza i bez baterii zostawić na noc w takim specyfiku do styków elektrycznych, ale to tylko sugestia, może ktoś mądrzejszy sie tu wypowie czy jest to bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już czymś czyścić taką drobną elektronikę to tylko ipa. Ewentualnie najpierw tym do styków, a później dokładnie wyczyścić ipa.

Zaznaczam, że nie wiem czy to jest rozwiązanie tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej działało? Sprawdzałes? Czasami ta kuleczka lubi się skleić i trzeba dosłownie przypierniczyc kilka razy w stół żeby się odblokowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie działało. Co prawda zegarek mam od wczoraj i odniosłem wrażenie ze łapał nieco gorzej te auto niż taki nowy gw9300 ale dzialalo w 90% a teraz jak soe włączy to święto

 

Zastanawiam się czy go rozkręcać i zobaczyć jak to wyglada ale pewnie nic nie dostrzegę a tez nie chce co chwile rozkręcać i skręcać dekla bo zaraz gwinty wyrobie

Edytowane przez kacprzak1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@murcins Aż do zdjęcia trzeba było bransoletę rozpiąć. :)

 

Zacna kolekcja, Milordzie.

Koniecznie, dekielek musi być widoczny :) Dzięki :)

 

No ładnie nazbierałeś tych zakrętek, tylko słoików brak :D:P

heheh :D

 

Piękne dupki :)

Dzięki Tomek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy go rozkręcać i zobaczyć jak to wyglada ale pewnie nic nie dostrzegę a tez nie chce co chwile rozkręcać i skręcać dekla bo zaraz gwinty wyrobie

 

Możesz rozkręcić ponownie, rozebrać moduł i potraktować suszarką samą płytkę PCB, następnie złożyć i sprawdzić rezultat ale raczej na wiele się to nie zda. Borykałem się kiedyś z tym problemem w GW-M5610. Przerobiłem kilkanaście egzemplarzy tego modelu, spokojnie około 20 i z własnego doświadczenia wiem ze różnie z tym bywało. Z reguły auto podświetlenie działało bez zarzutu czasem jednak mniej sprawnie a jeden trafił mi się z tak samo ciężko działającym auto podświetleniem.

 

W dziale technicznym wrzuciłem właśnie post na ten temat, tam chyba bardziej pasuje.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no po resecie właśnie powinno wszystko wrócić do normy po minucie. 30minut trzeba czekać jak np wyjmiemy aku włożymy z powrotem i nie zrobimy resetu.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne z tego co widze aku miałes wczeniej na H wiec tym bardziej dziwne..

Jak robisz ten reset to zegar startuje od godziny 0:00? Ja jak robiłem reset to zawsze po minucie wszystko wracało do normy. Jak nic to nie daje poczekaj te 30 minut i daj znać co i jak. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startuje od 12 i no bateria była na H...

 

Po 30 minutach wyszedł z tego trybu C. Jest opcja ze nie specjalnie działa auto podświetlenie bo aku siada? Niby jest ma H ale chociażby teraz akcja ze musiałem czekać 30min?

Edytowane przez kacprzak1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie działało. Co prawda zegarek mam od wczoraj i odniosłem wrażenie ze łapał nieco gorzej te auto niż taki nowy gw9300 ale dzialalo w 90% a teraz jak soe włączy to święto

 

Zastanawiam się czy go rozkręcać i zobaczyć jak to wyglada ale pewnie nic nie dostrzegę a tez nie chce co chwile rozkręcać i skręcać dekla bo zaraz gwinty wyrobie

Miałem problem z A.EL w GW-5000. Też nie trybiło, zupwłnie jakby ta kuleczka sie przykleila. Raz dzialalo a raz nie. Zaczalem używać i sie rozbujało, pozniej już bylo wszystko ok.

 

Z tymi gwintami to chyba sobie żartujesz.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to już chyba po zawodach bo teraz już w ogóle nie działa ten a.el

 

Jakby ktoś był chętny to za 350 zł oddam tego mudmana może ktoś, sobie przy nim pomajstruje, chociaż ta funkcja to i tak potrzeba tylko do zrzerania baterii;p

Edytowane przez kacprzak1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedzielnie-sportowo :)

 

post-90102-0-88319300-1549803481_thumb.jpg

Edytowane przez Flaming

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,..redukcja redukcja, ale kosteczki nadal dominują, tak trzymać.. swoja droga mnie to tez czeka, bo szkoda żeby tak lezaly w szafie, no w każdym razie przemysle to jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.