Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Oba są całkiem spore, ale świetnie leżą na ręku. U mnie Mudmaster to must have, a wcale dużej łapy nie mam. Zresztą GWG-1000 i GG-B100 możesz sobie sam zobaczyć zestawione obok siebie na moim filmie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Dzięki Tomek, ale GWG-1000 to już spory zegarek? 

Szerokość koperty, mm: 56

Wysokość koperty, mm:60

Grubość koperty, mm:18

Szerokość paska, mm:28

Max. obwód nadgarstka, cm:22

 

https://www.youtube.com/watch?v=F4ZwmV5HAuE&t=2s

 

571773319_Zrzutekranu2021-04-02205843.jpg.054e877107516c943e75589b31f781c0.jpg1171679482_Zrzutekranu2021-04-02205724.jpg.897dba92bf24b2c6dc58bff670f49aa8.jpg

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, unadarek napisał(-a):

Szerokość koperty, mm: 56

Wysokość koperty, mm:60

Grubość koperty, mm:18

Szerokość paska, mm:28

Max. obwód nadgarstka, cm:22

To twój nadgarstek? Ile cm?

 

A już widzę, że szybciutko link wkleiłeś.. 

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, p.r.p. napisał(-a):

To twój nadgarstek? Ile cm?

to z netu poglądowe - mój ma 17,5 cm :) ale widać że do małych nie należy - przy ok 56mm i wysokości 60mm to nie jest mało - ale Casio chytrze rozwiązuje pasek z tymi uszkami przy deklu  że  założysz i jest wygodny  - po prostu uformowało paski tak że są wygodne prawie na każdą rękę  ale zegarki nadal wizualnie są duże i masywne - ratuje je to że śa już obtoczone mieszanką plstykogumową(nawet nie wiem co to za mieszanka)   jakby był cały metalowy to to wyglądałby jak kowadło ale ta guma dodaje mu przy wielkości lekkości i faktycznie redukuje masę - a jeszcze jak dorzucą kompozytową obudowę to oprócz wizualności mamy lekki zegarek.

 

PS może kiedyś doczekam takiego zegarka :) jak już spełnię marzenie z ny0040 :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek a kojarzysz mniej wiecej jak wygląda gwg1000 do 9300 w takiej kwestii?

 

2021-03-22_19h33_07.thumb.jpg.fc40761da918ee4834b27f0a19142623.jpg.a73e4e5cfd1a2a787eca3b9113f1c39b.jpg.caac31e33af35f3fd4949883baaf6a5a.jpg

 

U mnie 9300 takie prawie max na nadgarstku i czy jest sens się nastawić na przyszłość?  Jeżeli gwg1000 bliżej ma do Romana to muszę odpuścić jakiekolwiek rozmyślania o nim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się za moim też trochę tęskni ale też miałem go dawno temu. Bo w 2016. Była potrzebna kasa na budowę i poszedł. Ale to jest kawał zegarka ja mam 18,5cm i widać jaki był. Zdjęcia oczywiście moje. 

 

uFWG2A6.jpg

DT52YAE.jpg

5W89xkp.jpg 

 

@eddi87

Myślę że przy mogłem. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Mi się za moim też trochę tęskni ale też miałem go dawno temu. Bo w 2016. Była potrzebna kasa na budowę i poszedł. Ale to jest kawał zegarka ja mam 18,5cm i widać jaki był. Zdjęcia oczywiście moje. 

 

uFWG2A6.jpg

DT52YAE.jpg

5W89xkp.jpg 

 

@eddi87

Myślę że przy mogłem. 

Nawet nie wiesz jak bardzo 😀 czy mi się wydaje czy w gwg1000 paski schodzą wężej niż w Romku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, eddi87 napisał(-a):

(...)

U mnie 9300 takie prawie max na nadgarstku i czy jest sens się nastawić na przyszłość?  Jeżeli gwg1000 bliżej ma do Romana to muszę odpuścić jakiekolwiek rozmyślania o nim. 

 

Moim zdaniem, jeżeli odpuściłeś Rangemana z powodu jego wielkości, to nie ma sensu. Mudmaster to jedyny G-Shock, którego pojechałem kupić i po przymierzeniu jednak zrezygnowałem.

Nadgarstek mam taki 18.5 - 19 cm i Rangemana przez blisko rok nosiło mi się bardzo wygodnie i bardzo dobrze to wyglądało na nadgarstku. Mudmaster nie zmieścił mi się na nadgarstku i wyglądało to trochę tak, jakby sześciolatek założył jakiegokolwiek współczesnego G-Shocka. Chociaż sam pasek fajnie otulał nadgarstek, to trzymanie na nim czegoś tak wielkiego nie było komfortowe.

Moim zdaniem, aby Mudmaster dobrze wyglądał na ręce, to trzeba mieć w nadgarstku przynajmniej ze 22 cm, ale wtedy paska nie da się zapiąć. :P

 

Ale wiadomo, każdy ma swoją percepcję. Mnie nie pasuje, a dla drugiego z mniejszym nadgarstkiem może być ok.

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiem, dzięki za zaangażowanie 😁 to nawet o nim nie myślę. A dajcie mi jakie propozycje wielkości 6900 i 9300 bo te leżą lala i nic większego, z mb6 i solarem, prócz 9200 bo mi jakoś nie trybi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem te wszystkie G po kilka razy, zresztą jak większość kolegów tutaj.

Na moim 18 cm. nadgarstku nosiłem GWG, GPW, GWF, Kinga, MTG-S i jeszcze kilka w tych rozmiarach.

Po kilku dniach przyzwyczajenia się do rozmiaru było nawet OK, dobrze leży, skrzydełka i inne pierdy to myślę dobrze jest.

Mamy sentyment i pasję do G ale te zegarki są ... niewymiarowe i nie ma co oszukiwać rzeczywistości.

 

Mój znajomy ma 23-24 cm. w nadgarstku i na takim bochnie chleba to wygląda dopiero jak zegarek ... tylko pojawia się wtedy problem że pasek za krótki 😝 

GW-9400 wygląda u niego idealnie ale brakło dziurek w pasku 😝

 

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mudmaster nie zagrzał u mnie również zbyt długo miejsca w pudełku. W sumie nie wydawał się aż tak wielki na moim nadgarstku, ale strasznie ograniczał jego ruchy. Ciaśniej zapięty stawał się mocno niekomfortowy. Co zaskakujące, to GPW-2000, który jest chyba większy od GWG-1000, nosi mi się świetnie :)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2CF5F112-7FB4-4957-9101-8EF1FC7CF318.jpeg
nachodzą mnie jakieś dziwne wiosenne myśli 🤔

CCDCAFB3-8C02-45B1-87CA-FB76DA8A76A7.jpeg

49F4D15D-35CF-4EBE-9A21-B714314B116F.jpeg

Edytowane przez drkadrys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-man już swoje jajka poświęcił 🥚🥚🤣
Spokojnych Świąt  👊

VoajRKl.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSZYTKIM MIŁOŚNIKOM ZEGARECZKÓW  - ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ ZDROWIA   :) 

 

1.png.67daefc993c37d2d4561bac4a7955655.png

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, po ile teraz można wyrwać mudmastera skoro o nim mowa. Ile za używkę to dobra/odpowiednia cena?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2021 o 19:01, eddi87 napisał(-a):

Pany, po mudmanie 9300 który jest następny z mud serii? W sensie rankingu nie wieku. 

 

Jest jeszcze GWG 100/GSG100, bo dyskusja jakoś go przegapiła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie brał ktoś od nich? Wys faktycznie free? Oraz jakich opłat się spodziewać od poniższej aukcji?
 
https://www.ebay.pl/itm/Casio-G-SHOCK-GW-S5600-1JF-Tough-Solar-Radio-Multiband-6-Carbon-Fiber-Band/293763787725?hash=item4465afabcd:g:XzgAAOSwealY4vVY
Ja brałem od nich Ocka. Wysyłka DHL International Express. Super szybką dostawą, opłaty gwarantowane.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Vonziej napisał(-a):

Ja brałem od nich Ocka. Wysyłka DHL International Express. Super szybką dostawą, opłaty gwarantowane.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ile doliczyć? Mniej więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ 23% vat i kilka zł cła.
Jakby poszło nie express, tylko comercial, to opłat nie powinno być.


G-shock fanboy... a może nie? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślę ze na ebay płace te 922 mniej więcej. Potem jak zegar w pl to dhl mi wysyła ile mam opłat, płace i dopiero zegar do mnie jedzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.