Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest że 2x droższy GX-56BB jest klepany w Chinach a GLX-5600 w Tajlandii tak teraz przypadkiem zauważyłem po ostatnich zdjęciach, to jest loteria czy dane modele są produkowane w danym kraju?

 

Edit: 

Jeśli to nie loteria czy jest jakaś lista modeli produkowanych wyłącznie w Japonii?

Edytowane przez k3lt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio udało mi się nabyć Model: GD-350GB -1ER. mam też podstawową wersję DG350. powiem tak. różnica jest w odmierzaniu czasu. czarny gd350 do przodu miesięcznie ok 20sek. złoty trzyma czas. skąd taka różnica?

 

ps. miałem 2 sztuki. jednego Model: GD-350GB -1ER oddałem w dobre ręce na olx. ktoś z forum zakupił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, grandmaster napisał(-a):

ostatnio udało mi się nabyć Model: GD-350GB -1ER. mam też podstawową wersję DG350. powiem tak. różnica jest w odmierzaniu czasu. czarny gd350 do przodu miesięcznie ok 20sek. złoty trzyma czas. skąd taka różnica? (...)

 

Na płytce PCB zegarka masz trymer, czyli kondensator o zmiennej (regulowanej) pojemności, który służy do regulacji prędkości chodu zegarka. Ten spieszący się zegar można wyregulować albo organoleptycznie, czyli ustawić trymer w jakimś położeniu, a następnie poczekać kilka dni na efekt, potem znowu podregulować, znów kilka dni poczekać i tak do skutku albo pójść z zegarkiem do zegarmistrza, który posiada specjalne urządzenie (niestety nie wiem, jak się nazywa) do regulacji chodu zegarka i on to zrobi za jednym podejściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najbardziej lubię zegarki które synchronizują się z czymś - telefon przez bluetooth czy radiowo z zegarem atomowym.

Co do tej regulacji co opisał ją TomG80 jest niestety jedna wada - Casio w swoich mechanizmach nie ma (a może ma, a ja po prostu o tym nie wiem?) kompensacji od zmiany ciśnienia, temperatury, wilgotności itd. W związku z czym, nawet jakbyś teraz idealnie go wyregulował (załóżmy dla temperatury pokojowej), to gorącym latem czy w mrozach zaś zacznie się lekko rozjeżdżać - ale może średnio za miesiąc będzie lepiej niż te 20s 😉 Taką kompensację ma np Certina w mechanizmach Precidrive, dzięki czemu uzyskana jest dokładność +/-10s/rok (i potwierdzam że raczej to działa - w mojej Certinie od sierpnia do teraz mam odchyłkę aż 0s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię zmartwić, bo da się Casio ustawić, że będzie chodziło dokładnie.

Mam trzy kostki (jedna ustawiana, dwie nowe), które robią ok +3-5 s na miesiąc.

Raz na dwa/trzy miesiące chętnie je ustawiam :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sol 

To żadne zmartwienie, wręcz przeciwnie 🙂 Mi bardziej chodziło o to, że w zależności od warunków dokładność jest zmienna. Sam napisałeś że 3-5s. Czyli nie zawsze 3s, ani nie zawsze 5s 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-5 bo jedna robi +3, druga +4, trzecia +5 :P

To o czym pisałeś powyżej się zgadza ale dla zegarków mechanicznych. W przypadku kwarcu odchyłki są marginalne.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że w mniejszym stopniu niż w napędach mechanicznych 🙂 W Casio i tak dokładność jest niezła (przeważnie te +/-15s/miesiąc) jak na kwarce, bo często jest gorzej. Niestety elementy elektroniczne są dość (żeby nie powiedzieć że bardzo, zwłaszcza półprzewodniki) wrażliwe zwłaszcza na temperaturę, już nie wspominając o samej tolerancji ich wartości już na etapie ich wytwarzania. Dlatego jeden zegarek jest dokładniejszy inny mniej, a moduły te same. W mechanicznych to zjawisko bardziej się uwydatnia - tak jak mówisz 🙂

 

W każdym razie jak ktoś jest mało cierpliwy to radzę dać zegarmistrzowi - bez sprzętu taka regulacja, obserwacja, regulacja, obserwacja itd., może wkurzać zwłaszcza jak sobie człowiek pogorszy🤣

 

EDIT:

A tak wracając do samych elementów elektronicznych, to powiem Wam że po pandemii jest tragedia, a z każdym miesiącem mam wrażenie że jest gorzej - często całe partie idą do zwrotu bo w ogóle nie trzymają parametrów deklarowanych przez producenta 😕

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy MRG zapowiada się kozacko 

IMG_6072.jpeg

Edytowane przez rob3rt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek i metalowe zapięcie?

Fajnie, że się odważyli, chociaż pasek pewnie trzeba będzie docinać.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna guma, mogliby dać podobną do innych kostek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sol napisał(-a):

Pasek i metalowe zapięcie?

Fajnie, że się odważyli, chociaż pasek pewnie trzeba będzie docinać.

Bardziej mnie martwi cena niż pasek. Poniżej 10 tys to chyba nie ma co liczyć biorąc pod uwagę poprzednia wersje.  Dekadę temu przez głowę by mi nie przeszło że zwykły elektroniczny zegarek na bateryjkę może być dużo droższy niż np Oris Aquis

Edytowane przez rob3rt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rob3rt napisał(-a):

Bardziej mnie martwi cena niż pasek. Poniżej 10 tys to chyba nie ma co liczyć biorąc pod uwagę poprzednia wersje.  Dekadę temu przez głowę by mi nie przeszło że zwykły elektroniczny zegarek na bateryjkę może być dużo droższy niż np Oris Aquis

Obstawiam bardziej przedział 15-20k.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rob3rt napisał(-a):

Bardziej mnie martwi cena niż pasek. Poniżej 10 tys to chyba nie ma co liczyć biorąc pod uwagę poprzednia wersje.  Dekadę temu przez głowę by mi nie przeszło że zwykły elektroniczny zegarek na bateryjkę może być dużo droższy niż np Oris Aquis

 

No właśnie. Dasz 10+ tysiaków, a pasek musisz dociąć i "zniszczyć", bo przy odsprzedaży to może być problem.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sol napisał(-a):

 

No właśnie. Dasz 10+ tysiaków, a pasek musisz dociąć i "zniszczyć", bo przy odsprzedaży to może być problem.

A w ogóle Kto to odkupi?

Takie okazy to już raczej na dożywocie ... no chyba że za 1/3 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego mimo, że nie lubię gumy lepsza oferta niż ta kostka z CF za którą wołają wyjściowo 9500 a zakrecana jest na 4 śruby, tylko dla niepoznaki od góry. Mowa o GCW-B5000UN-1ER

 

received_1399404147666987.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

Przebrany DCJ myślę, że fajnie wyszło. 

 

9qFu3BP.jpeg

8PZbGfb.jpeg 

👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sky77 napisał(-a):

Gdyby ktoś się zastanawiał ile kalorii spali odśnieżając 300 m2 plus gminny chodnik który w zimie jest Twój,

1701597438377.jpg

Przeprowadź się do bloku 😉 

Ja piłem browara i przez okno patrzyłem jak gospodarz domu forsuje się z chodnikami 😬

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.