Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, znacie może ten sklep:

http://allegro.pl/ooryginalny-casio-dw-5600e-1v-g-shock-6-lat-gwar-i4351739234.html ? 

 

Kupiłem u nich DW5600 i czuję się trochę rozczarowany. Opis wskazuje, że zegarek jest od ZiBi (gwarancja 6 lat itp). Przyjechał i okazało się, że gwarancja do przedłużenia u sprzedawcy, puszka zwykła szara, a nie oryginalna. Tak ogólnie to robią podróbki DW5600? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Z tego co sie orientuje to ktoś pisał ze tego nie podrabiaja.Dawaj foty zaraz Ci ktoś powie co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja TAK!  :D

Sam moduł nosiłbym, ale imo Riseman ma z G-shocków pasek najbardziej zbrojony betonem. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne masz te DW5600E, mam takiego samego, tylko zamiast puszki dostalem papierowe pudełko ze stojaczkiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a ja nic. Ani oryginalnej puszki, ani kartonu, ani przywieszki. Normalnie bieda na całego. Tylko szara pucha. Miałem już sporo G, ten model już nawet trzeci raz, ale nigdy w takim biednym zestawie do mnie nie dochodziły G-Shocki  :wacko: . Więcej tam nie kupię i chyba nie skończy się to pozytywem. Opis ewidentnie imituje zestaw jak od Zibi.

Edytowane przez Jazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To go oddaj i kup tam, gdzie wszystko jest cacy.

I po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a ja nic. Ani oryginalnej puszki, ani kartonu, ani przywieszki. Normalnie bieda na całego. Tylko szara pucha. Miałem już sporo G, ten model już nawet trzeci raz, ale nigdy w takim biednym zestawie do mnie nie dochodziły G-Shocki  :wacko: . Więcej tam nie kupię i chyba nie skończy się to pozytywem. Opis ewidentnie imituje zestaw jak od Zibi.

Ale nie bardzo wiem o co Ci chodzi ? Gdzie tam masz napisane że zegarek jest z oficjalnej dystrybucji?  :blink:

Sam wybrałeś taką ofertę, na jego aukcji nie ma słowa o oryginalnej puszce i.t.d. Gościu daję możliwość przedłużenia gwary na 6 lat a Ty od razu posądzasz go o oszustwo  :wacko:

Są to modele głównie na rynek amerykański, bo u nich liczy się tylko cena, a puszki, pudełka klient zaraz po zakupie wyrzuca a nie jak my chowamy je jak relikwie  :D

Jak  miałeś wątpliwości trzeba było zapytać, albo trzeba było iść do zibi zapłacić za ten model 337 zł. i puszkę byś dostał i nawet resztę papierków, które pewnie byś nosił w portfelu  :lol:  :P

Sam kupiłem ten model, nówka nie śmigana ale bez bajerów  ;)

Najważniejsze że zegarek jest OK! i cena też - prawda?  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przesadzam :P. Ale może dlatego, że nastawiałem się na normalny zestaw czytając opis aukcji. 

 

PS

Przespałem się i już mi przeszło  :D .

Edytowane przez Jazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich fanów modelu GX-56...

 

buze4y7ej_eweaerq.jpg

 

esa8a6y9j_eweaexx.jpg

 

pozdrawiam, Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazz a gwarancja jest od Zibi czy nie? Bo jezeli nie to ja tez jestem zdania, ze opis jest skonstruowany tak zeby sugerowal ze jest od Zibi co nie jest w pkrzadku ze strony sprzedawcy. Ale jezeli masz papier id Zibi to spoko nie ma co sie przejmowac slabyn zestawem ;) spoko ze mozna towar zwrocic. Ale, najwazniejsze ze zegareczek OK ;)

 

podobaja mi sie te gx 56... bede go mial, jeszcze nie wiem kiedy, ale bede :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś czyta opisy w aukcjach?

Wyraźnie jest napisane

 

Oferowane zegarki są oryginalne, fabrycznie nowe, objęte 3-letnią gwarancją dystrybutora realizowaną przez nasz serwis.

 

oraz

 

 

Do każdego zakupionego zegarka dołączamy:

- instrukcję obsługi
- paragon fiskalny lub fakturę VAT
- kartę gwarancyjną
- druk przedłużenia gwarancji do 6 lat
- metalową puszkę prezentową

 

Coś się nie zgadza?


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu taki chwyt marketingowy. Wazne ze zegarki maja oryginalne.

 

Czytalem gdzies kiedys (chyba nawet tu na forum) ze niektorzy nie oficjalni dystrybutorzy moga miec egzemplarze jakby gorsze ktore nie spelnily jakis norm, jakby produkt 2 kat. Szczegolnie nagonka byla bodajze na sprzedawce "dajmos" "dymos" czy jakos tak... ciekaw jestem czy jest to mozliwe ze istnieja takie egzemplarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi Ci o "daymon" - on ma w swoim regulaminie wpisane, że zegarki sprzedawane przez niego, nie oferują wodoszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dokladnie tak daymon. Serio tak maja? A nawet nie wiedzialem. Dobrze wiedziec. Czyli faktycznie sa to jakies egzemplarze ktore schodzac z tasmy nie soelnialy jakis norm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale możliwe, że ma jakieś gorsze partie.

"Uwaga !!! Wodoszczelności w zegarkach Casio jako właściwość zegarka nie jest oferowana na naszych aukcjach. Gwarancja może nie obejmować zalania oraz zaparowania zegarka nawet jeżeli produkt posiada oznaczenie lub informację o wodoszczelności ."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Casio to nie jest pierwsza lepsza chińska firma, która wypuszcza na rynek drugi sort za niższą cenę. Nie ma czegoś takiego na rynku jak oryginalny G-shock nie spełniający norm wodoszczelności. Zresztą jak to sobie wyobrażacie? Przecież to tak jakby przykładowo Samsung wypuszczał taniej drugi sort telefonów, które miałyby to wszystko, co pierwszy sort, tylko nie łączyłyby się z nadajnikami, czyli de facto nie działałyby jako telefon. Żadna firma nie strzeliłaby sobie takiego samobója.

 

Dajmon ma pełnowartościowe G-shocki. To jest sprytny wybieg Daymona, żeby potem wyłgać się z realizacji gwarancji, bo jeśli nie odesłałeś zegarka po przeczytaniu gwarancji, to znaczy, że zgadzasz się z wszystkimi punktami tej gwarancji.

Edytowane przez AndrzejMick

Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up a słyszałeś o czymś takim jak outlet ? Pracuje u jednego z operatorów i czasem zdarzają się "uszkodzone" telefony. W jednym nie działa dotyk, w innym np aparat itd. I wtedy nie zwracamy takiego urządzenia, tylko idzie ono do outletu, ktoś kupuje i sobie naprawia, albo używa z wadą ;) I to wcale nie są urządzenia jakichś marnych firm, a przeważnie tych "gigantów" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o tym, żeby w takim outlecie oferowano sprzęt z oryginalną i aktywną gwarancją producenta? ;)

 

Outlet to sprawa wtórna. Poza tym w takim outlecie informacja o wadach jest i musi być podawana wprost, bo inaczej działa przepis o ukrytej wadzie. Klient wie co kupuje i wie dlaczego cena jest niższa. Tu nic takiego nie zachodzi. Daymon nie informuje o żadnych wadach, cena jest ta sama, gwarancja producenta.

 

Naprawdę nie szukajmy wszędzie dziury w całym. To, że Daymon jest sprytny i w swoją gwarancję wplótł taki zapis, to nie znaczy, że jest oszustem i oferuje wybrakowany towar.

Edytowane przez AndrzejMick

Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo oszustwo nie, bo wyraźnie informuje o tym w gwarancji, a ty masz możliwość wycofania się z takiego zakupu. Moim zdaniem jest to sprytny, nie do końca czysty wybieg obliczony na to, że ludzie gwarancji nie przeczytają dokładnie.

 

Można więc się spierać czy w kwestii zapisów gwarancji to oszustwo czy kreatywność. Natomiast co do zegarków to nie ma takiej możliwości, żeby sprzedawał wybrakowane lub niepełnowartościowe.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo oszustwo nie, bo wyraźnie informuje o tym w gwarancji, a ty masz możliwość wycofania się z takiego zakupu. Moim zdaniem jest to sprytny, nie do końca czysty wybieg obliczony na to, że ludzie gwarancji nie przeczytają dokładnie.

Informacja o czymś takim musi być podana wyraźnie.

Cechą zegarka jest wodoszczelność.

To tak jak byś miał komis z autami i sprzedawał je z gwarancję, ale w wył. że mogą nie jeździć.

 

 

Można więc się spierać czy w kwestii zapisów gwarancji to oszustwo czy kreatywność. Natomiast co do zegarków to nie ma takiej możliwości, żeby sprzedawał wybrakowane lub niepełnowartościowe.

Dlaczego?

Może są to sztuki naprawiane, albo otwierane?

Nie wiesz tego.

 

 

jego zapis może być czystym wybiegiem, żeby nie uznać gwarancji, która jest jego "dobrą wolą".

Jako, ze nie jest dealerem Zibi może nie mieć dostępu do części.

I jak ma wyglądać wtedy ta naprawa?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.