Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Kwiatek

Zapisy na tour de Forumowy zegarek "kostka" a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na dobrej drodze do pozyskania mechanizmów 6t33 :-) . Po krzyżowych negocjacjach w które zaangażowali się w sumie przedstawiciele 3 państw , uzyskałem sensowną ofertę i jeśli nic złego się nie wydarzy we Wtorek robię przelew za mechanizmy.

 

Minusem jest to, że przez to zamieszanie straciliśmy ok miesiąc czasu, części nie mogły być produkowane w tym czasie, więc trzeba się liczyć z poślizgiem do okolic końca Marca.

 

I jak się ma sytuacja z mechanizmami ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek juz u mnie. Gacie eleganckie z krokodyla - szykujemy sie na Wigilie i Swięta.

181bf95ca50d631a4d3f426aa7a24bc8.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci się trafiło.

No to wesołych :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Chętnie bym go pomacał. Szkoda, że nikt znajomy nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym go pomacał. Szkoda, że nikt znajomy nie ma :)

 

By się zdało. Pewnie by ruszył w dalszą drogę w lepszej kondycji, niż był na jej początku ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad - u mnie będzie około połowy stycznia ( tak wychodzi mi z obliczeń) jak będziesz w tym czasie w rodzinnych stronach to daj znać, podjadę gdzie będzie trzeba i obejrzysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek poleciał dzis do Rzeszowa. Moje wrażenia - jednak kostka, tymbardziej w tym stylu to nie dla mnie. Zona stwierdziła że ciekawy damski design ;)

Rozmiar przy moim 18.5 cm .... nadgarrstku :) ok. Mial byc zalozony na Wigilie ale nie pasowal mi do "stylizacji" eiec testowałem go w swieta. Nosi sie wygodnie, zona przymierzala i faktycznie, na czarnym kroko pasowałby jej. Dzieki za możliwość zapoznania sie z nim. Co bym zmienil? Zrobil jakis gilosz na tarczy (np w stylu Grand Seiko tylko z VC) plus obnizyl optycznie srodek tak by bylo wrazenie 3d a nie plasko jak teraz. Projekt ciekawy ale nie dla mnie. Pozdr

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie za delikatnie. Nie widac tego skoku i ma sie wrazenie ze kolo jest namalowane.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdąży przyjść przed weekendem to będę mega szczęśliwy. To fajny zegarek jest.

Jest! :)


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponosiłem go dzisiaj i oto moje uwagi.

Rozmiar jak dla mnie ok. Wygodny.

A teraz szczegółowo.

1. Koperta.

Spokojnie można zmniejszyć. Zegarek jest duży. Lustrzane wykończenie daje ostry efekt bling bling. Moja luba powiedziała, że jest babski. Być może warto przemyśleć inne wykończenie np. satynowanie. Najlepiej by to wyglądało jakby zrobić ostre kanty zamiast obłości. Tak jak w starym samuraju.

2. Tarcza. Za mała w stosunku do koperty. Czy da się powiększyć? Jeśli nie to proponuję zrezygnować z indeksów minutowych. One i tak są zupełnie nieczytelne bez szkła powiększającego. To zwiększy optycznie tarczę. W celu poprawienia czytelności proponuję powiększyć i pogrubić indeksy 12,3,6,9. To samo zrobić z liniami okrężnymi i indeksowymi. Można na przedłużeniu indeksów godzinowych dać małe kropki lumy.

3. Wskazówki. Mało czytelna jest godzinowa i minutowa. Proponuję wszystkie zrobić niebieskie. Długość ok.

Tyle na szybko. Zegarek bardzo fajny.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to już żadnych zmian nie będzie bo cały projekt i tak jest opóźniony 2-3 miesiące. Kolejne modyfikacje to +5-6 dodatkowych miesięcy czego żadna z zapisanych osób psychicznie nie wytrzyma.

Zmiana jakiegokolwiek elementu pociąga za sobą zmiany kolejnych, wszystko to elementy ściśle ze sobą powiązane.

Jesli tarcza wersji Moderne komuś nie odpowiada, zawsze pozostają wersje z wydatnymi rzymiankami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i wskazówki też nie do ruszenia?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i wskazówki też nie do ruszenia?

 

Ludzie się zapisywali na konkretny projekt i wizualizacje, nie można w trakcie gry zmieniać zasad. To nie jest projekt w fazie koncepcyjnej tylko w realizacji. Jesli wskazówki w wersji srebrnej komuś się zlewają to zawsze może wybrać wersję czarną tam nic się nie zlewa. Dałem i tak ogrom wyboru jak na tak mizerną ilość zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem. Zegarek daje radę.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę się powstrzymać, chociaż projekt śledzę tylko.

Uwagi niektórych forumowiczów po prostu bezcenne  :rolleyes:

Nie, mam pomysł, własnie mnie olśniło, po roku - koperta inna, wskazówki inne, wszystko inne,

aaa, zapomniałem - być może kupię  :unsure:

Dla mnie bomba - Panowie, czy wy w ogóle wiecie o czym mówicie?

To nie klocki Lego do wyboru z półki, za tym stoi czyjaś konkretna praca, zamawianie i kontrola na drugim

końcu Świata no i wydatki i etcetera, makabra, współczuję  Twórcom i to szczerze.

Przecież zawsze można pójść do sklepu i tam sobie marudzić, swissa kupić, markowego - sirius mówię   :angry:

Aha, to ja Bąk, Dżejms Bąk  :) Tyle na szybko, moja luba ma sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem tuż przed świętami. Przede wszystkim dziękuję Vandit'owi i Jerremu Essowemu za możliwość wciśnięcia w kolejkę..

Co do zegarka..prawie wszystko już zostało powiedziane...

Ja mam mieszane uczucia co do L2L bo niby nie jest dużo, ale przy moim 17 cm nadgarstku miałem inne odczucia. Może to kwestia kształtu nadgarstka. Jasna tarcza robi dużo lepsze wyrażenie w realu... Generalnie fajny spójny projekt. Testowałem z brązowym paskiem.

Więcej fotek:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/145303-forumowy-zegarek-kostka-a-la-jlc-reverso/page-44

post-94320-0-58616700-1546166299_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że dotarł do mnie i dzisiaj towarzyszył mi w pracy. Jutro zrobię porządne zdjęcia i pokuszę się o jakąś opinię głębszą ;)

936df0a1949b4665dddfb248e2ac3d56.jpg

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie był chwilę temu

pierwsze - rozmiar. mam średni nadgarstek 17.5 i zegarek wydawał mi się zwyczajnie mały, bez problemu mieści się pod koszulą. Na pewno nie jest za duży

drugie - design - bez zastrzeżeń. U mnie przetoczyło się pewnie 50-60 zegarków do tej pory i klasyczny design mi się lekko opatrzył, ale tu daje radę zdecydowanie

trzecie wykonanie - jedyne ale to słabo wykonany szlif kollisty, ale to chyba było, że będzie lepiej

 

na deser zdjęcie porównawcze z kilkoma o podobnym przeznaczeniu

 

post-63078-0-78115200-1547393417_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach obcowania z Vratką, mogę dodać więcej zdjęć i napisać kilka słów.

 

Po pierwsze - zegarek bardzo wygodny i komfortowy. Rozmiar pod mój 17cm nadgarstek idealny. Nie wystaje, przylega do ręki, ładnie wchodzi pod mankiet koszuli. Styl Reverso mi odpowiada, podobają mi się żłobienia na krańcach, proporcje również. Efekt psuje trochę fakt, że zegarek dotarł do mnie już po maratonie desk divingu i widać to na lustrze z obu stron. Koronka dosyć spora, ale dobrze się nią nakręca zegarek, a dzięki obłemu kształtowi nie wcina sie w nadgarstek.

 

Tarcza - powiem szczerze, że trzeba naprawdę dobrze się przyjrzeć, żeby zobaczyć tu kanapkę :) różnica w poziomie środka i reszty jest minimalna. Jakbytak dać z 0.5mm więcej wyglądałoby to o wiele lepiej. Tak samo szlif słoneczkowy, troche intensywniejszy i różnia poziomów/faktur ładniej by zagrała. Mimo to ogólnie nieźle wygląda, spójna kompozycja. Na minus wielkość napisów i podziałki sekundowej. Wzrok mam dobry, okularów nie noszę i ni cholery nie widziałem co tam jest napisane..

 

Dekielek - dla mnie zdecydowanie na plus. Nie lubię przeszklonych dekli, ale tutaj to małe okienko zagrało i robi dobre wrażenie. Nie pokazuje całego szkieletora (który sam w sobie jak to szkieletor - za piękny nie jest), ale ukazuje fragment bijącego serduszka. Dodatkowo kolor ożywią tę część zegarka i nadaje mu, wg mnie, ekskluzywnego wyglądu.

 

Pasek - dramat. Pomijając już gust i intencje, aby zrobić zegarek bardziej casualowym, to juz sama jakość tego paska to dramat. Wiem, że to prototyp też, ale jest cały wystrzępiony na bokach i szlufkach, wewnętrzna część też się szybko sfatygowała. Zegarek aż prosi się o croco skórkę i tak miałem go raz w pracy - szkoda, że nie zrobiłem wtedy zdjęć.

 

Pudełko i karta - kończąc podsumowanie wspąmnę o czymś, co zazwyczaj jest pomijane. Moja dotychczas jedyna VC w kolekcji to Chrono Astronauta i przyszła do mnie w kartonowym pudełku i z papierowąj instrukcją i gwarancją. Tutaj krok w przód i drewniane pudełko z karta plastikową. Robi to lepsze wrażenie mimo, że samo pudło jakościowo jak te do decoupage z Empiku za 10zł :) ale nie ma co narzekać.

 

Ogólnie przyjemny zegarek i nietypowy. Nie jest nachalny, ale zwrócił uwagę kilku osób w pracy. Sporo osób pisało też do mnie na Instagramie po więcej szczegółów po tym, jak wrzuciłem tam jedno zdjęcie.

Bardzo dziękuję Marcinowi za możliwość przetestowania i pobawienia się tym zegarkiem :)268ab59a78b36e273b58d818579d1fd6.jpg0cfea895e04cb17c4c595e92dbdcc424.jpg2dae1fd26e42efa799e71d35ad7fbacd.jpg4914244a6dd3c95e97b5d5c67c08d4bb.jpg631b76556dacb41fb772f7ecc12d3f56.jpgc67f76a67f4829e221c3bf984fffa287.jpg58b9acce6d61ca1b6e968b9991bd797a.jpg06c85db4fee863a8c1314b5f7c640bac.jpg2df897bd6ff54ded73aa060c12026a6b.jpg93a726ceab608cc0d29fe7e3a9f49e83.jpg

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełka będą inne, z twardego drewna. Z resztą ostatnia partia Arctowskich była już w nowych pudłach wysyłana.

Szlif na tarczy także będzie mocniejszy. No i pasek inny, ale to już wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.