Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

:) Dzięki !

Na pewno pomogło ! Pomału rysuje się obraz , jak to ma być .

Teraz widzę , że faktycznie , ramka dwoma śrubkami do deseczki , a ona , dwiema innymi do skrzyni .

W tym  jednym , tak to naprawiano , że trudno było zgadnąć . A w nowo zakupionym , deseczki brak , a ramka tak zmasakrowana , że ... :wacko: 

Odzyskuje kształt , ale wiadomo , ślady jakieś zostaną ( to doda charakteru  :) )

Fakt , że one nie są z jakiejś górnej półki , ale takie jakieś ....  interesujące  ;)  jakieś czary mary , czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tu wymyśleć patenta na usuwanie starej politury z esów-floresów?

Pierwsze co mi się nasuwa to żel, a potem szczotką nylonową.

A może jakiś mądrzejszy sposób ktoś podsunie?

(LES ma jakiś "przyrząd" ale nie okazał ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra wyślę zdjęcie jutro ...  :huh:  ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kupowałem żel SCANSOL w chemicznym sklepie, a tu niespodzianka! Pani ekspedientka powiedziała mi, że aktualnie mogą go używać tylko konserwatorzy zabytków więc w "normalnych" sklepach jest niedostępny.  Chyba Kiniol ustawił się na pozycji monopolisty i będzie nam go"pod ladą" odpalał. :D

Kupiłem jakiś inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałam Scansol'u. Jak dotąd tylko 3V3. Wg mnie dobrze usuwa stare politury, na innych powłokach nie testowałam.

 

No dobra wyślę zdjęcie jutro ...  :huh:  ;)

Czy to może piaskowanie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałam Scansol'u. Jak dotąd tylko 3V3. Wg mnie dobrze usuwa stare politury, na innych powłokach nie testowałam.

 

Czy to może piaskowanie? :)

To , pewnie będzie , coś bardziej subtelnego ;) Też jestem ciekaw  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To , pewnie będzie , coś bardziej subtelnego ;) Też jestem ciekaw  :)

 

LES buduje napięcie ;)

Może to piaskowanie w takim delikatnym wydaniu.. ;)

Ogarnę dom i zagrodę, i zaczynam kombinować z koroną od Germanii bo czymś pomaziana i odbiega kolorystycznie od reszty, chyba ktoś dorabiał. Podejrzewam, że LES ma kosmiczny przyrząd więc i tak będę musiała bazować na swoich domorosłych próbach i błędach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LES buduje napięcie ;)

Może to piaskowanie w takim delikatnym wydaniu.. ;)

Ogarnę dom i zagrodę, i zaczynam kombinować z koroną od Germanii bo czymś pomaziana i odbiega kolorystycznie od reszty, chyba ktoś dorabiał. Podejrzewam, że LES ma kosmiczny przyrząd więc i tak będę musiała bazować na swoich domorosłych próbach i błędach

Trzymam kciuki :)

Możesz wrzucić zdj. tej korony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :)

Moim zdaniem to korona kombinowana z czegoś zupełnie innego.

Podstawa tej korony to kawałek zupełnie innego drewna, doklejonego aby "korona" nabrała wysokości. Na marginesie to bardzo ciekawy kawałek drewna, chyba szlachetny, ma ciekawe słoje i fakturę

post-104610-0-20410600-1562485117_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna :) , ale fakt ,  pomazana .

Ciekawe , jak wyglądał ten dolny element . 

I jak widzę , to na dwa kołki .... więc , mogła być dużo wyższa .

A na górze skrzyni , są tylko te otworki kołków , czy może , jest tam jeszcze , tradycyjna szczelina do osadzania korony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM oprócz otworów na kołki jest tradycyjna szczelina, więc na bank była tam pierwej inna korona.

A jak zajrzałam głębiej Germanii pod sukienkę to okazało się, że broda jest nie ta co była pierwotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kupowałem żel SCANSOL w chemicznym sklepie, a tu niespodzianka! Pani ekspedientka powiedziała mi, że aktualnie mogą go używać tylko konserwatorzy zabytków więc w "normalnych" sklepach jest niedostępny.  Chyba Kiniol ustawił się na pozycji monopolisty i będzie nam go"pod ladą" odpalał. :D

Kupiłem jakiś inny.

https://allegro.pl/listing?string=scansol&bmatch=baseline-var-n-eyesa-bp-hou-1-0-0619


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM oprócz otworów na kołki jest tradycyjna szczelina, więc na bank była tam pierwej inna korona.

A jak zajrzałam głębiej Germanii pod sukienkę to okazało się, że broda jest nie ta co była pierwotnie.

No cóż , pewnie szkodniki zjadły . :(  Nie wszystkie zegary , zachowały się w nienaruszonym stanie .

Ale , że jest Germania i skrzynia , można mówić , że w ,, komplecie ,, , to jak ją odświeżysz , będzie super ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście "tułów" wygląda już na tożsamy z mechanizmem.

A potem będzie totolotek z dobieraniem powłoki na koronie żeby pasowało do reszty - obecna barwa też komuś nie do końca wyszła i widać że z innej parafii.

No jak mi nie wyjdzie to zamaluję wszystko na czarno i po problemie :P

 

PS. Żartowałam! :D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste. Spełnia tylko trzy warunki : 

- szczotka musi być mięciutka (stal lub mosiądz - ale miękka). Kupuje je hurtem od Ukraińców na giełdzie po 4 zł (zużycie to 4/5  na taką skrzynię jak orzech Gronemanna)

- powinna być regulacja obrotów w miarę precyzyjna - tu pedał podobny do maszyn do szycia

- dużo cierpliwości bo trzeba to robić na wolnych obrotach (100-200/min) 

No i trochę wyczucia w ręce - delikatnie !!! . Podobnie jak u dentysty :wacko: bo można "zamordować pacjenta"  ;)

Najlepiej robić to w ogrodzie , bo się lekko "kurzy" (drobny pył). Nie zmaczać , nasączać niczym politury . Im bardziej kruche i suche tym lepiej. 

Po czyszczeniu umyć benzyną lakową . Niedoróbki delikatnie poprawić. czasami narożniki poprawiam cieniutkim skalpelem.  

Potem myję terpentyną. Dalej, to jak już kto woli.

Stojak nie jest finezyjny, ale stabilny. 

Używam jeszcze kilku rodzajów szczotek, ale to też wedle uznania.

UWAGI: 

METODA NIE NADAJE SIĘ  DO MOCNO ZNISZCZONEGO DREWNA PRZEZ OWADY. Może powodować uszkodzenia nieodwracalne. 

KONIECZNE JEST UŻYWANIE OKULARÓW OCHRONNYCH . Szczotka zużywa się łamiąc i gubiąc włoski w czasie obrotów ... 

post-92919-0-82875000-1562494480_thumb.jpg

post-92919-0-73399500-1562494604_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LES- dzięki.

 

Raczej bym nie uzyskała zadowalającego wyniku. Brak wyważonej ręki i doświadczenia. Prędzej zdjęłabym politurę wraz z warstwą drewna, nawet jeśli miała bym takie szatanskie urządzenie z regulacją obrotów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przesadziłem z opisem tej ostrożności. Nie jest tak źle, ale wolałem uprzedzić. Najlepiej popróbować najpierw na kawałkach starej skrzyni. Ale zdaję sobie sprawę że ta metoda wymaga wyczucia ręki i cierpliwości i można ją uznać za lekko kontrowersyjną ...  Jak będę coś czyścił to zrobię filmik , jak to działa i wrzucę ... 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszłam po prostacku - szczotom (łazienka ufajdana)

post-104610-0-89267200-1562502648_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i efekt superowy...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje efektu ... ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

Kinio, a co z Waszym kocurem? Pokazał się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo już od dłuższego czasu rozwala się na moim łóżku... ;) Ma stałe wyjście z domu i jest teraz ok...

Dzisiaj o 3.40 w nocy wparował mi do łóżka cały taki deszczowy, bo lało... :rolleyes:

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo już od dłuższego czasu rozwala się na moim łóżku... ;) Ma stałe wyjście z domu i jest teraz ok...

Dzisiaj o 3.40 w nocy wparował mi do łóżka cały taki deszczowy, bo lało... :rolleyes:

A to giguś :D Nosi go po okolicy. Dobrze, że wraca, znaczy się GPSa dobrze używa ;)

Mąż właśnie wiezie z Posen naszą nową dziewczynkę elfa :D

post-104610-0-74901900-1562509104_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmmm... no co tu powiedzieć... faktycznie elficki kotek...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.