Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi Ci o sprężyny napędowe?? Czy od zawieszenia wahadła??

Ja dorabiam zawieszki ze szczelinomierza taśmowego o grubości 0.05 mm

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o sprężyny napędowe?? Czy od zawieszenia wahadła??

 

O spręźyny napędowe oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) To ratujemy  :)

Sprężynkę wahadła , to najlepiej ze szczelinomierza . Niby to cienka blaszka i mało sprężynuje ( można ją zgiąć ) , ale to jest to !   Nie ma być tak sprężysta , że strzeli od razu .

No i suwmiarka , by pomierzyć starą sprężynę chodu , lub bicia :)

Czyli , szerokość , grubość ..... a długość , to ja zwykle patrzę ile zwoi miała stara - pęknięta sprężyna - w rozwinięciu .

Chodu jest cieńsza i dłuższa , ... bicia , krótsza i grubsza

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczelinomierz.. najpierw muszę się douczyć jak toto wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny dobiera się według grubości i szerokości taśmy. Chyba mam takie sprężyny gdzieś w gratach.

 

Szczelinomierz taśmowy

post-17726-0-22582600-1572987579.jpg

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 szczelinomierz

post-110630-0-10134500-1572987360.jpg

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny dobiera się według grubości i szerokości taśmy. Chyba mam takie sprężyny gdzieś w gratach.

Czyli długość takiej sprężyny nie ma aż tak bardzo wielkiego znaczenia? Wystarczy szerokość i grubość..

I chyba zaczep musi być taki żeby sprężynę do słupka zamocować.. :)

Jeżeli takowe sprężyny mógłbyś posiadać w zapasach to ja chętnie zamówię u Ciebie :)

szczelinomierz

attachicon.gif25953001.jpg

Dzięki :) szkoda że wcześniej nie pomyślałam żeby się w takie cacko zaopatrzyć. Blaszek w tym dostatek :D

 

O.. i jeszcze są takie jak taśma miernicza

 

 

Ojć.. coś mi się wydaje że od bicia jest założona cieńsza i dłuższa a od chodu szersza i grubsza :unsure:

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli długość takiej sprężyny nie ma aż tak bardzo wielkiego znaczenia? Wystarczy szerokość i grubość..

I chyba zaczep musi być taki żeby sprężynę do słupka zamocować.. :)

Jeżeli takowe sprężyny mógłbyś posiadać w zapasach to ja chętnie zamówię u Ciebie :)

Dzięki :) szkoda że wcześniej nie pomyślałam żeby się w takie cacko zaopatrzyć. Blaszek w tym dostatek :D

 

O.. i jeszcze są takie jak taśma miernicza

Kolega Longcase1 , może mieć :) A , że jest zdjęcie mechanizmu , to ułatwia sprawę . 

Sprężyny jak w większych budzikach ... czyli tak jak myślisz , jeden koniec jest zagięty  na kołku , a w środku ma otwór na haczyk ośki .  Ja takich nie mam , bo są już w zegarach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli długość takiej sprężyny nie ma aż tak bardzo wielkiego znaczenia? Wystarczy szerokość i grubość..

I chyba zaczep musi być taki żeby sprężynę do słupka zamocować.. :)

 

 

 

Ojć.. coś mi się wydaje że od bicia jest założona cieńsza i dłuższa a od chodu szersza i grubsza :unsure:

sprawdziłem na aledrogo =są i nawet w wielu wymiarach.

Zmierz swoje ( resztki, jeżeli masz) zapewne coś znajdziesz.

 

https://allegro.pl/kategoria/zegary-zegarki-mechanizmy-i-czesci-26078?string=SPR%C4%98%C5%BBYNA%20DO%20ZEGARA&bmatch=baseline-nbn-dict42-col-1-2-1024

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem na aledrogo =są i nawet w wielu wymiarach.

Zmierz swoje ( resztki, jeżeli masz) zapewne coś znajdziesz.

 

https://allegro.pl/kategoria/zegary-zegarki-mechanizmy-i-czesci-26078?string=SPRĘŻYNA%20DO%20ZEGARA&bmatch=baseline-nbn-dict42-col-1-2-1024

Dzięki mkl1, jest ich trochę na alle :)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szalenie istotna jest grubość... Do 0.01 mm trzeba zmierzyć...

Jeśli chodzi o sprężynkę zawieszkową, to stomatolodzy i protetycy używają takich blaszek.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szalenie istotna jest grubość... Do 0.01 mm trzeba zmierzyć...

Jeśli chodzi o sprężynkę zawieszkową, to stomatolodzy i protetycy używają takich blaszek.

Z dokładnością do 0,01 mm?

Haha.. suwmiarka plus moje oko to tak circa dokładność w porywach do 0,5 mm.. ewentualnie coś docisnę z dokładnością przy użyciu ten-tego, no jak to było-się nazywało, przy suwmiarce, jakiś "janusz" brzmiące :D. :D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dokładnością do 0,01 mm?

Haha.. suwmiarka plus moje oko to tak circa dokładność w porywach do 0,5 mm.. ewentualnie coś docisnę z dokładnością przy użyciu ten-tego, no jak to było-się nazywało, przy suwmiarce, jakiś "janusz" brzmiące :D. :D

Gosia ja dziś rozejrze się i jak znajdę te mechanizmy to Ci wyśle, w całości będziesz miała materiał dydaktyczno szkoleniowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosia ja dziś rozejrze się i jak znajdę te mechanizmy to Ci wyśle, w całości będziesz miała materiał dydaktyczno szkoleniowy

Oj.. to byłoby bombowo! Jakby co to wielkie dzięki z góry!

 

PS. Co ja bym bez Was zrobiła, no nic. Pierwszy problem i bym się wyłożyła jak długa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i Ja coś dołożę. Szczelinomierz około 50 PLN , dla jednej blaszki ?. Natomiast Chiński za 12 PLN , nie wiem jak się sprawdzi. Przed laty towary w sklepach były zabezpieczane etykietami anty kradzieżowymi . Obecnie są jeszcze naklejane na alkohole .

Po rozcięciu mamy 4 szt cienkich blaszek, które stosowałem na zawieszki wahadeł, do małych i kominkowych , jedna blaszka, przy dużych i stojących dwie blaszki.post-93905-0-48885900-1573047194_thumb.jpg

post-93905-0-48885900-1573047194_thumb.jpgpost-93905-0-48885900-1573047194_thumb.jpg

 

 

W stojącym (podłogowym) taka zawieszka chodzi już ponad pięć lat. To tak bywało , Dziś w Wa-wie na Lelechowskiej kupuje się zawieszki za niewielkie pieniądze.

post-93905-0-11675700-1573047545_thumb.jpg

post-93905-0-97748200-1573047569_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

A wywalało się takie nalepki.

Są na alkoholach jeszcze? Kurczę muszę się uchlać najsampierw żeby posiąść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i Ja coś dołożę. Szczelinomierz około 50 PLN , dla jednej blaszki ?. Natomiast Chiński za 12 PLN , nie wiem jak się sprawdzi. Przed laty towary w sklepach były zabezpieczane etykietami anty kradzieżowymi . Obecnie są jeszcze naklejane na alkohole .

Po rozcięciu mamy 4 szt cienkich blaszek, które stosowałem na zawieszki wahadeł, do małych i kominkowych , jedna blaszka, przy dużych i stojących dwie blaszki.

 

 

Te blaszki z metek  świetne.

 co do szczelinomierza. z jednego listka 0,05 mamy co najmniej 3 sprezynki.

 to w porównaniu z 'kupnymi spręzynkami (za 12-19 pln = przesyłka) to pikus, bo masz wybór. od 0,0xx do o,oxy w zalezności od wahadła :)

 

wypórboowane na żywca  w G.B, Ślązaku Junghannsie "kuchennym" i "skrzynkkowym"

 Wielki PLUS za pomysł

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinatorzy ...  :P

https://allegro.pl/oferta/limit-25990409-tasma-wzorcowa-0-05-mm-7304312892

Do wyboru do koloru, można się tym podzielić - na dwie trzy osoby i do końca amatorskiego życia starczy ... ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzanie wzorku . :)

Nie mówię , że ładnie , ale jakoś wychodzi .

 

post-93729-0-54275300-1573065825_thumb.jpg

post-93729-0-54036500-1573065907_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzanie wzorku . :)

Nie mówię , że ładnie , ale jakoś wychodzi .

Oszz.. PM ale zadałeś fasonu! Kurczę, powiedz z czego robiłeś formy i z czego masa, którą uzupełniałeś formę? :)

No ja jakoś siebie nie widzę do takiego zadania :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej - mocno ciepła plastelina , wprasować i na balkon na 1h . Zdejmujesz twardą, prostujesz i na 1/2h do zamrażalnika potem masa (rzadka) do wycisków albo gips z vikolem i wodą i gotowe . Możesz zastosować też szpachlówkę zamiast gipsu ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej - mocno ciepła plastelina , wprasować i na balkon na 1h . Zdejmujesz twardą, prostujesz i na 1/2h do zamrażalnika potem masa (rzadka) do wycisków albo gips z vikolem i wodą i gotowe . Możesz zastosować też szpachlówkę zamiast gipsu ...

Ja nieco inaczej , ale bardzo podobnie . :)

Na koniec szpachlówka do drewna . Wypełniłem miejsce , gdzie wzorek i na to cienki i strasznie miękki woreczek foliowy , by masa nie przywarła do foremki .  Dają tu takie małe , biodegradalne . Są one elastyczne i jakby tłuste w dotyku . Świetnie się sprawdzają .   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś silikonu formierskiego do tych celów?

Pytam bo ceka mnie uzupełnianie "rozety" na kolumnach linkowca.

Z takiego silikonu robiłem fomy do metody traconego wosku. (odlewy brązu)

ale nie wiem jak to się będzie zachowywać przy np. masie kasztanowej, lub innym "tworem z drewna i kleju"

cusik takiego

post-110630-0-37480200-1573068930_thumb.jpg

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś silikonu formierskiego do tych celów?

Pytam bo ceka mnie uzupełnianie "rozety" na kolumnach linkowca.

Z takiego silikonu robiłem fomy do metody traconego wosku. (odlewy brązu)

ale nie wiem jak to się będzie zachowywać przy np. masie kasztanowej, lub innym "tworem z drewna i kleju"

Jeszcze nie . Ale inni koledzy mają z tym doświadczenia . Może się odezwą .

Gdzieś na forum czytałem , o silikonie i bardziej skomplikowanych odwzorowaniach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.