Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, bo Wy wszystko wiecie... Czy potraficie mi powiedzieć co to za utwory? Tytuł, ewentualnie jeszcze autor...

 

https://www.youtube.com/watch?v=bcpZ3Ot1cAw&t=4s

 

https://www.youtube.com/watch?v=XufXZrlRDQU


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słoń mi na ucho nadepnąłi nie odpowiem

 

ZASTDRASZCZAM pięknego mechanizmu

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Rolling Stones?

:D :D ;)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słoń mi na ucho nadepnąłi nie odpowiem

 

ZASTDRASZCZAM pięknego mechanizmu

Niestety nie mój... :unsure:  tylko naprawiłem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeceniasz nas ... ;)  :D  :D  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam... pewnie "tradycyjna melodia ludowa"...ech...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam problem z rozpoznaniem melodii z pozytywki:-)

Ale zawsze podziwiam tych którzy robili te wałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam problem z rozpoznaniem melodii z pozytywki:-)

Ale zawsze podziwiam tych którzy robili te wałki

Tak , też podziwiam ..... jedną pozytywkę mam i to samo , nie da się rozgryźć tej melodii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do Bagdada , to jest tu taki .... zdjęcie nie najlepsze , ale widać te złocenia

post-93729-0-85306400-1571602641_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM tutaj ładnie widać faktycznie. Powiem że nawet ładnie się prezentuje z czernią. W moim widać trochę złocenia ale są zamalowane farbą niestety i nawet nie wiem czym takie złocenia odtworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co na to powiedzą koledzy, ale myślę o tz. srebrzance . Z tym, że chcę poprawić całość, a później tylko lekko poczernić wystające detale zdobień. Głębia zostanie złocona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co na to powiedzą koledzy, ale myślę o tz. srebrzance . Z tym, że chcę poprawić całość, a później tylko lekko poczernić wystające detale zdobień. Głębia zostanie złocona.

 

Tylko nie "srebrzanka" lub "złotol" dawne złocenia wykonywane były przy pomocy "złota płatkowego" cały czas do dostania w sklepach z materiałami plastycznymi i konserwatorskimi. Technika dość prosta wystarczy poduszka i pędzel + trochę wprawy :) . Jeśli już musicie używać "erzacy" to chyba najlepiej zastosować "goldfinger" też dostępny w w/w sklepach.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie "srebrzanka" lub "złotol" dawne złocenia wykonywane były przy pomocy "złota płatkowego" cały czas do dostania w sklepach z materiałami plastycznymi i konserwatorskimi. Technika dość prosta wystarczy poduszka i pędzel + trochę wprawy :) . Jeśli już musicie używać "erzacy" to chyba najlepiej zastosować "goldfinger" też dostępny w w/w sklepach.

 

Pozdrawiam

Roman

Zgadza się to daje najlepszy efekt. Można ewentualnie użyć szlagmetalu a potem zabezpieczyć werniksem.

Na koniec spatynować asfaltem syryjskim:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ruszał tego detalu , będzie wygląd jak bombka na zbliżające się święta ...

Wiem co pisze, dość dawno temu popełniłem taki krok i do dziś dwa zegary stoją w garderobie ... na najwyższej półce . ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ruszał tego detalu , będzie wygląd jak bombka na zbliżające się święta ...

Wiem co pisze, dość dawno temu popełniłem taki krok i do dziś dwa zegary stoją w garderobie ... na najwyższej półce . ;)

To już najlepsza opcja;-) też bym tak zrobił:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ruszał tego detalu , będzie wygląd jak bombka na zbliżające się święta ...

Wiem co pisze, dość dawno temu popełniłem taki krok i do dziś dwa zegary stoją w garderobie ... na najwyższej półce . ;)

 

Leszku w czasie studiów /a trwały one w moim przypadku dość długo :) / żeby zarobić na wesołe życie studenta wraz z kolegą produkowaliśmy stare ramy do obrazów. Już wtedy - a była to ówczas całkowita nowość- stosowaliśmy formy silikonowe. Następnie  złocenie pierwotnie "goldfingerami" dopóki nie odkryliśmy "szlagmetalu" czy "złota płatkowego" potem aerograf i czarna farbka lub jak napisał Bartek "asfalt syryjski".

 

A na koniec kolega brał taką ramę i "pierdut" o podłogę żeby nadać "wiekowych spękań" 

i czy uwierzysz że udawało mu się nawet tak spreparowaną ramę sprzedać w "Desie"  :D  :D  :D

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romanie wierzę  ;) , ale wiesz ile czasu minęło od tamtych czasów? ... wiesz  ;)  

Dziś by nie przeszło, a ja co mam te dwie bombki mam tak "pierdut" ...?

E tam, mam lepszy pomysł... jak zrobię porządek na strychu , to je tam wstawię, za 25 lat ktoś znajdzie i powie jakie piękne dwa stare zegary w stanie "strychowym"   :ph34r:  :D  :D

Pozdrawiam serdecznie 

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał był ze złoceniem. Jeśliby dało się odtworzyć ale tak dyskretnie bez nachalnego blasku to czemuż nie.

Chyba to lepsze niż zwykła farbowa czerń tym bardziej że widać pociągnięcia pędzla..

LES - rozbudziłeś babską ciekawość - można wiedzieć (albo zobaczyć) co to za zegary masz ze złoceniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

E tam, mam lepszy pomysł... jak zrobię porządek na strychu , to je tam wstawię, za 25 lat ktoś znajdzie i powie jakie piękne dwa stare zegary w stanie "strychowym"   :ph34r:  :D  :D

Pozdrawiam serdecznie 

:rolleyes:

 

To jest pomysł  :D .

Za młodych czasów wpadam do mojej ex dziewczyny. Jej ojciec zbierał obrazy, antyki i stare zegary angielskie

(miał ich chyba z 20 w mieszkaniu w bloku !!!) .

Patrzę a na balkonie stoi kilka mosiężnych świeczników "księstwo warszawskie" pytam się koleżanki co się stało ojcu

- a ona na to że nic - po prostu postarza  :D  :D  :D .

 

Miłego dnia

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, teraz wiem jak było! A teraz myślę jak by zrobić by wzorek tylko lekko się wybijał, by nie raził. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam propozycję ...

Trzeba zainwestować z ~40 zł .

Kup pastę pozłotniczą  

https://www.art-konserwacja.pl/pasty-pozlotnicze-38/

delikatnie nałóż na stare elementy z gesso (pędelkiem , ale b. oszczędnie ) na następny dzień miękką szczoteczką przeleć parę razy, aż uzyskasz pożądany efekt, starego wytartego złota. Tylko NIE LAKIER. To ma konsystencję tłustego kremu do rąk ...

Myślę że to wystarczy. 

;)

Gosia , nie pokazuje , bo będziesz miała koszmary ...  :ph34r:  ;)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Lakier jest be, nie będzie lakierem żeby było be... ;)

 

No nie.. jeszcze bardziej mnie bardziej ciekawi :D koszmary mam inne niż sny o zegarach.

No ale to wiedeńczyki nie były?

Spręžyny?

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyki kominkowe junghansa w drewnie z gesso. Część ozdób z blachy mosiężnej  ... Coś podobnego do tego. W oryginale były b. ciemne lub czarne. 

Papierowa tarcza ... wahadło imitacja rtęciowego. JAk wrócę do domu cyknę Ci poglądówkę , ale nie biorę odpowiedzialności za koszmary ... ;)  :ph34r:

post-92919-0-54914200-1571646428_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co może być "koszmarnego" w takich osobach.

NIE UWIERZĘ że te ozdoby w Twoich zegarach są jarmarczne. Raczej Twoje poczucie estetyki nie pozwala Ci ich zaakceptować.

Jeśli nie kosztują fortuny to ja mogę zaadaptować biedulki.

Przecież one tam w garderobie płaczą i mają koszmary.

Takiego mogę centralnie sobie w pokoju postawić bez krzty niechęci ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.