Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

 Isetta (BMW) 

 to ten samochodzik :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isetta (BMW)

to ten samochodzik :)

To "toto" to BMW? NIECH mnie kaczka kopnie. Byłam pewna że to dzieło włoskie ;)

Wysiadanie z tego czegoś w wąskiej spódnicy to byłoby dopiero wyzwanie :D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę się przyznać KTO kupił na al..

tego Bagdada, wczoraj/dziś?? :D:D

post-104610-0-12794600-1572342768.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie, ale jak by co, to jest tutaj w Fi., drugi i ma wyraźnie złocenia, a cena mniejsza niż w Pl.

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie, ale jak by co, to jest tutaj w Fi., drugi i ma wyraźnie złocenia, a cena mniejsza niż w Pl.

Pan od którego kupiłam Bagdada z tej radosci zaproponował mi dziś jeszcze jednego Bagdada za naprawdę fajną cenę. Brakuje mu tylko dwie tralki i potrzebuje regulacji, a tak to gites.

No ale przecież nie będę robić baterii Bagdadów w domu. Jakby był inny maluch Junghansa to pewnie bym brała z miejsca..

Jak brakuje to źle, jak jest ich dwa też źle ;):P

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie :)

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału zaczyna się koncepcja nowego rozmieszczania zegarów .

Przy okazji.... oszczędna zawieszka . Myślałem , że zerwana sprężynka , była pod blaszkami na całej ich powierzchni , a tu ... aby , aby ;)

post-93729-0-85639000-1572428329_thumb.jpg

post-93729-0-72821800-1572428375_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzymała się ... ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc , z dużym opóźnieniem ( bo życie , czasami zmienia nam nasze plany , no i trzeba się jakoś pozbierać ) zabrałem się za zmywanie tych ozdób w Bagdadzie . Po jednej stronie już zmyte , a na drugiej jeszcze jest żel.

Jak widać , złoto , że ,,Ho , ho,,   .... chociaż dużo go w zagłębieniach , to wierzchołki ozdób są wytarte. Jednak wygląda jakby wszystko złocone , lekko matowe , jakby przybrudzone .

Pierwsza myśl ... zostawić , te jakby przybrudzone złocenie.

Druga ... że wierzchołki lekko przyczernić .

Trzecia .... by , dopiero jak będzie na ścianie , przyjrzeć się i zdecydować . 

 

 

post-93729-0-26054200-1572890570_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pisali o złoceniach z płatków, a mnie się wydaje że to jakaś pozłota była robiona, nanoszona jak farba. te zegary były dla biedniejszych warstw społecznych i wątpię żeby się tak mocno starali ... 

Może jednak się mylę ... może jednak szlagmetal (?)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się "wcinam"

 Czytałem sobie niedawno o pozłotnictwie,

wynika z tego, że "super pasta "goldfinger, czy "renesans" wcale nie tak nowość.)

 

 Złocenia ram(tych tańszych) robiono pastami, lub szlagmetalem.

 Pasta:

 pył brązu+pył srebra- (w zależności od typy połysku/ocieni złota) mieszano z woskiem+ szelak+ spirytus.

Nanoszono, podgrzewano, , a potem szczoteczka z włókien lnu polerowano...

Dla lepszej barwy złota podkład robiono z karmazynu.. (?)

jakowyś czerwony barwnik.

 

ps. kupiłem golfingera i na metalu zdaje egzamin, pod warunkiem , że metal jest solidnie zmatowiony.

Na drewnie "extra", ale z podkładem np, farby emulsyjnej, lub "starej politury( jedna warstwa, by wciągnięta była do drewna...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę , że to nie był zegar dla bogaczy . Miał być ładny i sprawiać wrażenie przepychu . I tym kształtem i złoconym wzorkiem .

To już było pewnie poprawiane .... bo jakieś resztki farby się ostały .

Wiec , nie myślę idealnie złocić , czy też , takie pozłocenie odtwarzać. Tu , było zamalowane i często takie widuje się . Rzadko jest w internecie  taki , co ma pozłocenie , ale i tak , jest ono takie mniej rażące . 

Więc , biorąc wszystkie uwagi kolegów i wymienione specyfiki , oraz sposoby , myślę , żeby jednak nie malować tego na ,, nówkę ,, 

Bo tak całkiem , na śliczne złoto ... to jakoś mi nie pasuje ;)

Zamalowane na czarno , to nie tak . Dlatego chcę to zmienić . Chciałbym uzyskać efekt ,, starości,, czyli , że coś było , , że jeszcze dość dobrze widać , ale nie tak jak w nowym , bo czas zrobił swoje .

Teraz już nieco przeschło , więc są tylko śladowe ilości tej starej farby . Myślę nieco poprawić i zobaczymy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM - powiem Ci, że to co się ukazało dla mnie wygląda bomba :D Dla siebie to zostawiłabym już jak jest, podoba mi się :)

Oprócz tego że jakiś wirus mnie dopada, dobił mnie dzisiejszy "sensacyny przekaz dnia", to Twoje dzieło i dobre inne wieści trzymają mnie jeszcze dziś przy życiu ;)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt "staroci"? powiadasz...

-pędzel  z twardym włosiem, przyciąc na krótko, usunąc 1/3 ilosci wlosów i "dziubać" z góry na dól, wzdłuż załamani..

delikatnie "wyskrobiesz krawędzie" i porobisz "ryski" .. spróbuj na jakimś innym elemencie. najpierw, by złapać technikę :)- np listwa  itp...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt "staroci"? powiadasz...

-pędzel  z twardym włosiem, przyciąc na krótko, usunąc 1/3 ilosci wlosów i "dziubać" z góry na dól, wzdłuż załamani..

delikatnie "wyskrobiesz krawędzie" i porobisz "ryski" .. spróbuj na jakimś innym elemencie. najpierw, by złapać technikę :)- np listwa  itp...

Dzięki za rady . :) Trochę popróbuję . 

Czasem dobrze , jak stary zegar wygląda perfekcyjnie , ale czasem jest dobrze , jak stary i zmęczony zegar , wygląda , na taki właśnie .

No nie , że ruina ...  ale , że widać iż go uratowano , poprawiono co się dało , naprawiono , itd.

 

PM - powiem Ci, że to co się ukazało dla mnie wygląda bomba :D Dla siebie to zostawiłabym już jak jest, podoba mi się :)

Oprócz tego że jakiś wirus mnie dopada, dobił mnie dzisiejszy "sensacyny przekaz dnia", to Twoje dzieło i dobre inne wieści trzymają mnie jeszcze dziś przy życiu ;)

Dzięki  :)  Dzisiejszy ,,przekaz dnia ,, też mnie osłabił .... ale po szoku , usiadłem do skrzyni i tak jakoś spokojniej  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM - a podpowiedz mi jak możesz, - żel do usuwania starych powłok, którym ściągałeś starą farbę z oryginalnych złoceń - nie naruszył ich?

No nie daje mi to spokoju.. Mój żel rozwalał wszystko co gołego drewna więc dziwuję się, że u Ciebie złocenie tak pięknie pozostało pomimo żelu.. Chyba że coś źle zrozumiałam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM - a podpowiedz mi jak możesz, - żel do usuwania starych powłok, którym ściągałeś starą farbę z oryginalnych złoceń - nie naruszył ich?

No nie daje mi to spokoju.. Mój żel rozwalał wszystko co gołego drewna więc dziwuję się, że u Ciebie złocenie tak pięknie pozostało pomimo żelu.. Chyba że coś źle zrozumiałam ;)

Też naruszył złocenie , ale nie aż tak do końca . Zdejmując ten żel , z rozpuszczonym czarnym lakierem , to dość dużo złocenia zostawało na dnie . Ale jakby lekko pobrudzone i już nieco rozmiękłe. W tym właśnie momencie robiłem zdjęcie . Gdybym dalej nie czyścił , to efekt , byłby całkiem niezły . W sumie , mogło by tak zostać .

Ale , że chciałem to nieco oczyścić ( by te ,, kwiatki i listki ,, były bardziej wyraziste , a nie zalane )  no to wacikami i wykałaczkami . Chodzi o to , że w jednym miejscu brakuje zdobień , więc z drugiego zdejmę formę . Po złoceniu zostały więc śladowe ilości i teraz będę już nieco pozłacać. 

Ps.

   Więc , to kwestia czasu ... żel ..15 do 30 minut i próbować zdejmować . Wówczas złocenie nie jest jeszcze tak mocno naruszone i dużo go zostaje .

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM - dzięki.

Jak się zabiorę za Bagdada to sprawdzę czy mi też tak wyjdzie i złocenie da się zachować tak jak u Ciebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM - dzięki.

Jak się zabiorę za Bagdada to sprawdzę czy mi też tak wyjdzie i złocenie da się zachować tak jak u Ciebie :D

Na kolumienkach , nieco brudu jeszcze ( za szybko żel zdejmowałem )

Ale ogólnie , to i tak czekają mnie poprawki , bo jak wykałaczką poczyszczę , to niewiele złotka zostanie .

Za to odcisk wzoru z korony.... , całkiem , całkiem .

post-93729-0-92620100-1572982869_thumb.jpg

post-93729-0-06196200-1572982879_thumb.jpg

post-93729-0-10222100-1572982887_thumb.jpg

post-93729-0-21182600-1572982930_thumb.jpg

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszz.. PM a co czego potrzebny Ci odcisk? Będziesz dorabiać tłoczenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszz.. PM a co czego potrzebny Ci odcisk? Będziesz dorabiać tłoczenia??

Tak !  Na jednym z boków korony , brakuje tej ozdoby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak !  Na jednym z boków korony , brakuje tej ozdoby .

Ojć.. to zadanie nie lada do wykonania. Mam nadzieję, że będziesz ci nieco pokazywać z postępu prac :D

 

Z maszynki do golenia wytrybiłam ostrze, które miało udawać sprężynkę wahadła. Mój genialny pomysł zrealizowałam, hehe ale do sukcesu nie doszło bo okazało się że wcześniej muszę kupić i wymienić zerwane sprężyny. Bartek jak tu zajrzy to mój świetny pomysł obróci w proch ;):P

Poratujcie - "jak" się kupuje sprężyny? Tzn. wg jakich parametrów - grubość, długość szerokość?

Nie ma bębnów to chyba mocowanie sprężyny też jest inne niż tych sprężyn do bębnów?

post-104610-0-29042100-1572986019_thumb.jpg

post-104610-0-04312800-1572986055_thumb.jpg

post-104610-0-97762500-1572986079.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyni...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.