Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuj臋 馃槉

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, ATO napisa艂(-a):

Witam,

Takie wskaz贸wki s膮 w moim linkowym chodziku firmy Thomas Haller AG nr 23453.

20230926_094135.jpg

Niestety , ale to nie te same . R贸偶ni膮 si臋 - zwr贸膰 uwag臋 na ty艂 - czyli od strony przeciwwagi . Ale tak偶e inne ma艂e szczeg贸艂y .

Edytowane przez PM1122

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
7 minut temu, ATO napisa艂(-a):

Przepraszam, masz racj臋 .

Nie szkodzi, nie ma za co, bo podobie艅stwo jest.聽

Mam Thomasa Hallera, wi臋c si臋 przyjrza艂em.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Zagadnienie mam do "zapytania".

O olejeniu/smarowaniu napisano ju偶 wiele a ja jak ten ciemny ch艂op na roli nie 艂api臋 podstaw.

W zwi膮zku z tym, 偶e Gustaw nied艂ugo wraca na Ziemie Odzyskane, to wypada艂o by go dobrze presmarowa膰, 偶eby zbyt szybko do mnie nie wr贸ci艂..

Do dyspozycji z "profesjonalnych" mam Etsyntha 1-3 oraz Moebius'a 8000.

艁o偶yska b臋bn贸w spr臋偶yn oraz ci臋gna i elementy wykonawcze mechanizmu bicia przesmaruj臋 sobie stabilnym, sprawdzonym olejem, natomiast chcialem zapyta膰, czy Etsynt臋 i/lub moebiusa m贸g艂bym z powodzeniem zastosowa膰 do obszar贸w zaznaczonych jako 1 oraz 2 iby艣cie?

Je艣li tak, to czy wskazaliby艣cie dok艂a dniej kt贸re w臋偶d艂a sugerujecie moebiusem a kt贸re etsynt膮?

20231014_212049.jpg

20231014_213242.jpg

dodaj臋 identyczne "puste" zdj臋cie gdyby kto艣 chcia艂 dorysowa膰 sugestie.

20230912_110238.jpg

Edytowane przez zadra

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Najnowsze notowania rynkowe:

USA

Screenshot_20231015_062221_X.jpg

Polska

Screenshot_20231015_062540_X.jpg

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
10 godzin temu, zadra napisa艂(-a):

Zagadnienie mam do "zapytania".

O olejeniu/smarowaniu napisano ju偶 wiele a ja jak ten ciemny ch艂op na roli nie 艂api臋 podstaw.

W zwi膮zku z tym, 偶e Gustaw nied艂ugo wraca na Ziemie Odzyskane, to wypada艂o by go dobrze presmarowa膰, 偶eby zbyt szybko do mnie nie wr贸ci艂..

Do dyspozycji z "profesjonalnych" mam Etsyntha 1-3 oraz Moebius'a 8000.

艁o偶yska b臋bn贸w spr臋偶yn oraz ci臋gna i elementy wykonawcze mechanizmu bicia przesmaruj臋 sobie stabilnym, sprawdzonym olejem, natomiast chcialem zapyta膰, czy Etsynt臋 i/lub moebiusa m贸g艂bym z powodzeniem zastosowa膰 do obszar贸w zaznaczonych jako 1 oraz 2 iby艣cie?

Je艣li tak, to czy wskazaliby艣cie dok艂a dniej kt贸re w臋偶d艂a sugerujecie moebiusem a kt贸re etsynt膮?

20231014_212049.jpg

20231014_213242.jpg

dodaj臋 identyczne "puste" zdj臋cie gdyby kto艣 chcia艂 dorysowa膰 sugestie.

20230912_110238.jpg

To raczej sysntetyki do ZEGARK脫W. Je艣li nie masz innego to osobi艣cie zastosowa艂 bym tylko do 1... a reszta ...???


Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
2 godziny temu, LESKOS napisa艂(-a):

a reszta

moebius 8030 do sekcji 2 ?聽

nie mam, dokupi臋 je艣li potwierdzicie.聽

mo偶e co艣 innego od 8030 ?聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego 馃槈馃憤

Zdecydowanie polecam !


Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Mirku,聽 zbyt trudne tabele dla mnie a przy odczytywaniu聽na telefonie trudno艣膰 wzrasta x10..聽

2 godziny temu, LESKOS napisa艂(-a):

nie ma nic lepszego

Leszku, czyli sekcja "1" - 8000 a sekcja "2"- 8030 ? a mo偶e lepiej i bardziej uniwersalny b臋dzie moebius 8040 (do sekcji 2 oraz 3 ) ?聽

Edytowane przez zadra

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
6 minut temu, zadra napisa艂(-a):

zbyt trudne tabele dla mnie a przy odczytywaniu聽na telefonie trudno艣膰 wzrasta x10..聽

Oliwy - oliwy.pdf


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

8141 raczej trudno dost臋pny (szybka kontrola po stronach) .

Mo偶e po prostu napiszcie, czym Wy smarujecie wskazane miejsca.

Robicie tak du偶o zegar贸w, 偶e macie ju偶 wyrobimy pogl膮d i nawet si臋 nad tym nie zastanawiacie..聽

Edytowane przez zadra

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ja mam dwa

8040 - u偶ywam do wi臋kszych wagowych, miesi臋cznych,聽 do palet, MPZ i d藕wigni ("klawiatura" kwadransowych).

8030 - do mniejszych zegar贸w, kominkowych spr臋偶ynowych ale i do wagowych te偶 mo偶na,

ale w praktyce r贸偶nice s膮 niewielkie i tragedii nie b臋dzie jak kupisz tylko jeden np 8030.

馃槈聽generalnie s膮 chyba najlepsze, cho膰 nie tanie.聽

Ps bardzo dobre ceny s膮 tu :

https://www.cousinsuk.com/search?searchTerm=Moebius


Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
35 minut temu, LESKOS napisa艂(-a):

Ja mam dwa

8040 - u偶ywam do wi臋kszych wagowych, miesi臋cznych,聽 do palet, MPZ i d藕wigni ("klawiatura" kwadransowych).

8030 - do mniejszych zegar贸w, kominkowych spr臋偶ynowych ale i do wagowych te偶 mo偶na,

ale w praktyce r贸偶nice s膮 niewielkie i tragedii nie b臋dzie jak kupisz tylko jeden np 8030.

馃槈聽generalnie s膮 chyba najlepsze, cho膰 nie tanie.聽

Ps bardzo dobre ceny s膮 tu :

https://www.cousinsuk.com/search?searchTerm=Moebius

Ile taki olej trzyma si臋 w 艂o偶ysku ?聽 - noo , na ile lat starczy ?

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Je偶eli olej nowy to na 4-5 lat...-----Oczywi艣cie je偶eli nie b臋dzie nadmiaru kurzu i brudu...


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

dok艂adnie zalecaj膮 co 5 lat oliwienie. Sam olej zachowuje swoje w艂asno艣ci w buteleczce聽podobno 20-25 lat. W 偶yciu zu偶y艂em w sumie 2 buteleczki (8030+8040) - to tak mniej wi臋cej 8 lat u偶ywania (+/- 250-270 zegar贸w - licz臋 oliwienia)


Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Godzin臋 temu, LESKOS napisa艂(-a):

8030 - do mniejszych zegar贸w, kominkowych spr臋偶ynowych

Ale, 偶e "op臋dzlowa膰" wszystkie w臋偶yd艂a (oczywi艣cie pr贸cz wiatraczka i osi b臋bn贸w) tym 8030 lub 8040 ?聽

Jak rozumiem, mo偶na u偶y膰 jednego z nich 偶eby zrobi膰 prawie "ca艂y" zegar i nie musze martwi膰 si臋, 偶e mniejsze osie jednym, a wi臋ksze czym艣 innym?聽

Do tej pory z typowo zegarmistrzowskich olej贸w nie korzysta艂em (a tylko z og贸lnie dost臋pnych technicznych)聽i stosowa艂em zasad臋, 偶e ni偶sza lepko艣膰 do szybkoobrotowych element贸w a im wolniej obraca si臋 dana o艣, tym lepko艣膰 odbiera艂em wy偶sz膮.

Z tego co piszesz to generalnie jeden markowy olej by wystarczy艂.聽

22 minuty temu, mkl1 napisa艂(-a):

nowy to na 4-5 lat.

Na ka偶dej nowej buteleczce jest data wa偶no艣ci.

Widzia艂em w sprzeda偶y z dat膮 VI 2025r.

Oczywistym, 偶e nie traci od razu w艂asciwosci,聽 ale producent "co艣 tam" se wymysli艂, 偶eby nakr臋ci膰 koniunktur臋..

Godzin臋 temu, LESKOS napisa艂(-a):

bardzo dobre ceny s膮 tu :

https://www.cousinsuk.com/search?searchTerm=Moebius

聽Tak, ale je艣li w funtach to na pewno dostawa z op贸藕niem tygodniowym, albo nawet miesi臋cznym..

Musz臋 kupi膰 w Polsce, bo potrzebuj臋 szybko.聽

zatem sugerujesz, 偶e lepiej dla mnie 8030 czy 8040 ?聽

generalnie 偶adnych du偶ych zegar贸w nie robi艂em- do tej pory kilka mechanizm贸w wielko艣ci metrona kominkowego, czy tak jak ten -Gustaw Becker i troszk臋 mniejszych.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Moim zdaniem, jezeli zakr臋cony i w ch艂odnym miejscu bez 艣wiat艂a to te lata na naklejce nie s膮 istotne...

聽Ja pisa艂em jakie艣 4-5 lat ju偶 na wolnym powierzu w mechani藕mie... :)


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Godzin臋 temu, zadra napisa艂(-a):

Ale, 偶e "op臋dzlowa膰" wszystkie w臋偶yd艂a (oczywi艣cie pr贸cz wiatraczka i osi b臋bn贸w) tym 8030 lub 8040 ?聽

Jak rozumiem, mo偶na u偶y膰 jednego z nich 偶eby zrobi膰 prawie "ca艂y" zegar i nie musze martwi膰 si臋, 偶e mniejsze osie jednym, a wi臋ksze czym艣 innym?聽

Do tej pory z typowo zegarmistrzowskich olej贸w nie korzysta艂em (a tylko z og贸lnie dost臋pnych technicznych)聽i stosowa艂em zasad臋, 偶e ni偶sza lepko艣膰 do szybkoobrotowych element贸w a im wolniej obraca si臋 dana o艣, tym lepko艣膰 odbiera艂em wy偶sz膮.

Z tego co piszesz to generalnie jeden markowy olej by wystarczy艂.聽

Na ka偶dej nowej buteleczce jest data wa偶no艣ci.

Widzia艂em w sprzeda偶y z dat膮 VI 2025r.

Oczywistym, 偶e nie traci od razu w艂asciwosci,聽 ale producent "co艣 tam" se wymysli艂, 偶eby nakr臋ci膰 koniunktur臋..

聽Tak, ale je艣li w funtach to na pewno dostawa z op贸藕niem tygodniowym, albo nawet miesi臋cznym..

Musz臋 kupi膰 w Polsce, bo potrzebuj臋 szybko.聽

zatem sugerujesz, 偶e lepiej dla mnie 8030 czy 8040 ?聽

generalnie 偶adnych du偶ych zegar贸w nie robi艂em- do tej pory kilka mechanizm贸w wielko艣ci metrona kominkowego, czy tak jak ten -Gustaw Becker i troszk臋 mniejszych.聽

8030 i oblecisz w zasadzie ka偶dy zegar 馃槈


Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
1 minut臋 temu, LESKOS napisa艂(-a):

8030 i oblecisz w zasadzie ka偶dy zegar

super.

dzi臋kuj臋 za naprowadzenie na dobr膮 drog臋 Leszku.聽 馃憤

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

A skoro ju偶 weszli艣my w te ,, lata u偶yteczne " - to , jak kupujemy zegar i okazuje si臋, 偶e oleje i smary, to jakie艣 zaschni臋te ,, c贸艣 " - to , ile to lat ma, 偶e a偶 skroba膰 trzeba. No i te luzy 艂o偶ysk, to chyba nie z przepracowania, tylko przez brak oliwienia ?聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

ja my艣l臋, 偶e te "skrobalne " to tak stare jak stary zegar.聽

Niecz臋sto przecie偶 ludzie "dobry, dzialaj膮cy" zegar oddaj膮 do zegarmistrza.

Dopiero jak si臋 co艣 z艂ego dzieje, to wtedy szukaj膮 pomocy.

Zegarmistrz natomiast w 60% szybciutko bez mycia i rozkrecania co艣 tam oliwki gdzieniegdzie pu艣ci czasem z jednej dostepnej strony mechanizmu i "cyk" roczek, dwa spokoju..聽

W konsekwencji robi si臋 coraz wi臋cej b艂otka kt贸re zasycha szybciej, o艣ki coraz cie艅sze a otwory w p艂ytach coraz "d艂u偶sze" ..聽

Edytowane przez zadra

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
W dniu 25.09.2023 o 20:23, cjareck napisa艂(-a):

Je偶eli chodzi o wspomniany przeze mnie z臋bnik, to prosz臋20230924_232614.thumb.jpg.ee496cc2ee7ee44ef9579ccc24c31ff5.jpg.f95c0b683fc769e16ddde1902c541c6c.jpg

Trzeba pomaga膰 :) z臋bnik uzupe艂niony

IMG_3082.JPG

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ugrz膮z艂em...鈽癸笍

Ciekawy mechanizm - z wisz膮cym balansem (Zentra), a nie mog臋 si臋 do艅 dobra膰.

IMG_9143.thumb.jpg.9197381109c007b2e0e299f768e0f331.jpg

Skorodowany gwint na pokr臋tce nakr臋cania uniemo偶liwia jej odkr臋cenie i zdj臋cie dekla. Zapadka ju偶 nie blokuje (pewnie si臋 odkszta艂ci艂a) i kr臋c膮c w prawo czu膰 skakanie spr臋偶yny po haku.

pr贸bowa艂em zala膰 przez otw贸r w pokr臋tce WD40 oraz naft膮, ale po kilku dniach moczenia - bez efektu. Ma kto艣 mo偶e jaki艣 pomys艂 ??

IMG_9144.jpg.0b8237de0489c2f02dd8e6d43e880aad.jpg

Ju偶 jestem got贸w, w odruchu bezsilno艣ci, wzi膮艣膰 w艂os贸wk臋 i obci膮膰 ca艂y majdan poni偶ej g艂贸wki pokr臋tki a potem wytoczy膰 od nowa...

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.
Uwaga: Tw贸j wpis zanim b臋dzie widoczny, b臋dzie wymaga艂 zatwierdzenia moderatora.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   1 u偶ytkownik

  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋.