Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ATO

Użytkownik
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Początkujący

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Szczecin
 • Hobby
  stare zegary

Recent Profile Visitors

362 profile views
 1. ATO

  Coś o zegarze

  Długość wahadła można oczywiście dobrać metodą prób, ale w tym przypadku można precyzyjnie wyliczyć. Zredukowana długość wahadła podana jest na płycie mechanizmu i w tym konkretnie zegarze obrazują to dwie liczby 4 i 4 . Wyliczenie jest następujące - 4 x 27,07 mm = 108,28 mm 4 x 2,256 mm = 9,024 mm Razem zredukowana długość wahadła wynosi 117,304 mm . Zwracam uwagę na podkreślenie zredukowana długość wahadła.
 2. Witam,

  czy odezwał się ktoś w sprawie pomocy w renowacji Twojego zegara ?. Jestem również ze Szczecina i gdybyś nie znalazł nikogo, to zadzwoń może będę mógł pomóc w kwestii mechanizmu - tel 601 772 883. Pozdrawiam Janusz.

   

   

 3. Również byłem zainteresowany zakupem ze względu na fakt, że mój pierwszy kupiony "Świt" jest identyczny (oczywiście poza numerem mechanizmu). Na stronie "cieszyniaków" (która niestety już nie istnieje) pokazywałem różne elementy zegara . Według mnie to na 100 % "Świt".
 4. ATO

  Porady potrzebuję :-)

  Mogę wysłać Ci taką - będzie dużo mniej pracy.
 5. ATO

  Poszukuję

  Witam, mam niesprawny budzik Europa w etui jakie potrzebujesz. Stan jak na zdjęciach. Jeśli jesteś zainteresowany to pisz na priv.
 6. ATO

  Porady potrzebuję :-)

  Używam tego wosku do zabezpieczenia podstaw roczniaków lub kareciaków po wypolerowaniu. Kiedyś na YT widziałem filmik z konserwacji zegarów i tam zegarmistrz w GB użył tego wosku do zabezpieczenia płyt zegara po wypolerowaniu. Można nim zabezpieczać również powierzchnie drewniane itp.
 7. Zanim skrócisz wahadło to zrób tak - rozłóż mechanizm, dokładnie wyczyść, zrób przegląd części, policz zęby i zębniki odpowiednich kół, a nstępnie oblicz jaka jest zredukowana długość wahadła w tym mechanizmie. W ten sposób będziesz miał sprawny mechanizm i wiedzę jaka jest właściwa długość wahadła. Powodzenia.
 8. ATO

  Poszukuję

  Mam taką strunę o długości 64 cm, problem jednak w tym, że nie ma ona śruby mocującej w uchwyt gongu. Jeśli masz śrubę montażową lub możliwość jej dorobienia, to pręt jest Twój. Pozdrawiam
 9. W mojej bazie najniższy numer linkowy "Świt" to 16 553, natomiast najwyższyi jedyny w bazie linkowy JFT to 157 506.
 10. Kilka lat temu, interesowałem się szczególnie zegarami z fabryki "Świt". Prowadziłem małą ewidencję spotkanych w internecie zegarów i mechanizmów. W ten sposób opisałem 64 egzemplarze. Najwyższy numer z mechanizmów linkowych to 58 866.
 11. ATO

  Porady potrzebuję :-)

  Zegarmistrzostwo tom 6. 06Zegarmistrzostwo.pdf
 12. Mimo, że jest to proste rozwiązanie, musisz dokładnie to obejrzeć . Śruba kręcąc się przesuwa "przesuwkę regulacyjną" i w ten sposób skraca lub wydłuża pracującą część włosa .
 13. Na drugim zdjęciu, które pokazałeś w pierwszym poście wyraźnie widać śrubę, którą reguluje się chód zegara ( tak samo pokazał "mkl1' na prezentowanym zdjęciu). Kręcąc w prawo opóźniasz, a w lewo przyśpieszasz chód.
 14. W załączeniu link do krótkiego filmu na YT. Widać przesuwkę regulacji chodu.
 15. ATO

  Skrzynie do zegarow

  Grudziądz 604 252 149 Pozdrawiam, Janusz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.