Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ATO

Użytkownik
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Początkujący

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Szczecin
 • Hobby
  stare zegary

Recent Profile Visitors

241 profile views
 1. ATO

  Porady potrzebuję :-)

  Mogę wysłać Ci taką - będzie dużo mniej pracy.
 2. ATO

  Poszukuję

  Witam, mam niesprawny budzik Europa w etui jakie potrzebujesz. Stan jak na zdjęciach. Jeśli jesteś zainteresowany to pisz na priv.
 3. ATO

  Porady potrzebuję :-)

  Używam tego wosku do zabezpieczenia podstaw roczniaków lub kareciaków po wypolerowaniu. Kiedyś na YT widziałem filmik z konserwacji zegarów i tam zegarmistrz w GB użył tego wosku do zabezpieczenia płyt zegara po wypolerowaniu. Można nim zabezpieczać również powierzchnie drewniane itp.
 4. Zanim skrócisz wahadło to zrób tak - rozłóż mechanizm, dokładnie wyczyść, zrób przegląd części, policz zęby i zębniki odpowiednich kół, a nstępnie oblicz jaka jest zredukowana długość wahadła w tym mechanizmie. W ten sposób będziesz miał sprawny mechanizm i wiedzę jaka jest właściwa długość wahadła. Powodzenia.
 5. ATO

  Poszukuję

  Mam taką strunę o długości 64 cm, problem jednak w tym, że nie ma ona śruby mocującej w uchwyt gongu. Jeśli masz śrubę montażową lub możliwość jej dorobienia, to pręt jest Twój. Pozdrawiam
 6. W mojej bazie najniższy numer linkowy "Świt" to 16 553, natomiast najwyższyi jedyny w bazie linkowy JFT to 157 506.
 7. Kilka lat temu, interesowałem się szczególnie zegarami z fabryki "Świt". Prowadziłem małą ewidencję spotkanych w internecie zegarów i mechanizmów. W ten sposób opisałem 64 egzemplarze. Najwyższy numer z mechanizmów linkowych to 58 866.
 8. ATO

  Porady potrzebuję :-)

  Zegarmistrzostwo tom 6. 06Zegarmistrzostwo.pdf
 9. Mimo, że jest to proste rozwiązanie, musisz dokładnie to obejrzeć . Śruba kręcąc się przesuwa "przesuwkę regulacyjną" i w ten sposób skraca lub wydłuża pracującą część włosa .
 10. Na drugim zdjęciu, które pokazałeś w pierwszym poście wyraźnie widać śrubę, którą reguluje się chód zegara ( tak samo pokazał "mkl1' na prezentowanym zdjęciu). Kręcąc w prawo opóźniasz, a w lewo przyśpieszasz chód.
 11. W załączeniu link do krótkiego filmu na YT. Widać przesuwkę regulacji chodu.
 12. ATO

  Skrzynie do zegarow

  Grudziądz 604 252 149 Pozdrawiam, Janusz
 13. W moich dwóch "Świtach" górki skrzyń wyglądają tak 1. Linkowy 2.Spręzynowy
 14. ATO

  Eppner

  Dziękuję za gotowość pomocy.
 15. ATO

  Eppner

  Wagi, którymi dysponuję są cięższe. Będę szukał właściwej. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.