Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ciekawa recenzja, konkretna, nie przegadana (warto było poczytać :rolleyes: ). Zegarki Spinnakera, pomimo dość niskiej rozpoznawalności na polskim, przede wszystkim rynku, stanowią dobry jakościowo segment czasomierzy, oferując bardzo korzystny stosunek jakość/cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie plusem jest także datownik w kolorze tarczy, o czym wielu projektantów chyba zapomina, a także jego obramowanie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie plusem jest także datownik w kolorze tarczy, o czym wielu projektantów chyba zapomina, a także jego obramowanie.

 

datownik nie jest w kolorze tarczy.

 

Generalnie miałem i w takiej cenie jest to bardzo fajna propozycja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, źle napisałem.

Datownik jest ciemny i bliżej koloru tarczy, niż kontrastowy - biały :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna recka, krótko i na temat. Chodzi mi po głowie jeden model Spinnakera, pewnie za jakiś czas wpadnie do kolekcji. Szkoda tylko, że nie wspomniałeś nic o lumie, jak długo świeci w porównaniu do np. Seiko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa recenzja. Po obejrzeniu zdjęć modelu Fleuss postanowiliśmy z żoną zapoznać się z ofertą marki i... od 9 maja posiadamy dwa Spinnakery - model SP-5042-01 (czarny) oraz SP-5042-02 (niebieski). Jakość wykonania zegarków oceniamy pozytywnie, a ich fabryczne wyregulowanie bardzo pozytywnie. Zegarki użytkowane w okresie od 9 do 25 maja - SP-5042-01 (czarny) ma dobową odchyłkę na poziomie +6 sekund, a SP-5042-02 (niebieski) na poziomie +1 sekunda! Wynik rewelacyjny.

Model recenzowany przez kolegę @Vintage_Watches_Collector jest wyżej pozycjonowany niż posiadane przez nas, więc można wnioskować, że albo marka poprawiła regulację mechanizmów, albo mieliśmy szczęście (szczególnie żona, gdyż dokładność jej egzemplarza jest fenomenalna). Notabene oba Spinnakery są najdokładniejszymi spośród zegarków mechanicznych jakie posiadamy. Uwzględniając ich cenę należy im się ocena bardzo dobry.

 

Link do forum Spinnakera, gdzie opublikowaliśmy zdjęcia naszych zegarków:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/169301-spinnaker/page-2?do=findComment&comment=2549984


Małżeństwo i zegarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vintage_Watches_Collector  , popełniłeś subiektywną recenzję na podstawie której ja popełniłem obiektywny mam nadzieję zakup ;)  Paczka w drodze . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że to jednostkowe szczęście lub jego brak :) Mi się pewnie trafił ten słabiej wyregulowany.

 

Trzymamy kciuki, aby Wasze grupowe Spinnakery wyregulowali nie gorzej jak nasz SP-5042-02. Prośba - jak dopłyną, wstaw ich zdjęcia, z dekielkiem oczywiście :D


Małżeństwo i zegarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te Spinnakery naprawdę "mają to coś" :-)

 

@Drake gratulujemy zakupu. Świetnie się prezentuje! Niech się też świetnie nosi!


Małżeństwo i zegarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładny zegarek, z pełnym deklem wygląda jeszcze lepiej :). Gratulujemy pomysłu i jego realizacji. Niech się dobrze noszą.


Małżeństwo i zegarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.......098

 

Nad wyraz dobrze mu na tym nato. Świetne zdjęcie.


Małżeństwo i zegarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Vintage_Watches_Collector
   Historia jednego zdjęcia, ale jakiego
    
   Fotografia została wykonana w rok 1974 i przedstawia Edwarda Nierzwickiego, Andrzeja Saburę, Wojciecha Pstrokońskiego i Jerzego Macke.
   Te nazwiska, poza wąska grupa pasjonatów polskiej wojskowości, są zapewne zupełnie nieznane, ale istotne jest to, że wszyscy czterej Panowie byli nurkami Marynarki Wojennej i służyli w Gdyni.
   Jeśli dobrze się przyjrzeć, to na zdjęciu widać również 3 zegarki .....
    
   Dwa z nich dość szybko dają się zidentyfikować jako popularny Enicar Sherpa Super Dive w kopercie typu Super Compressor. Nie jest to trudne z uwagi na charakterystyczne 2 koronki i wewnętrzny obrotowy pierścień nurkowania (notabene zegarek Wojciecha Pstrokońskiego ma nietypowy biały pierścień - o ile zdjęcie nie przekłamuje - w tym modelu były one szare. Taki sam pierścień ma mój prywatny zegarek (zdj.4), który o ile relacja poprzedniego właściciela nie kłamią, również mógł wyjść z magazynów marynarki Wojennej. O ile pierścień w moim zegarku mógł wyblaknąć z czasem na skutek działania promieni słonecznych, to ten ze zdjęcia był nowy. W 1974 r. nie miał więcej niż 8 lat. Czy to możliwe, że mam w domu zegarek Pana Wojciecha?! ………… ale to zupełnie inna historia).
    
   Obecność tych zegarków u nurków z MW nie jest dużym zaskoczeniem. To, że były one (nieoficjalnie) na stanie jednostek WP, głównie w bazie Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP (OSNiPWP) na Oksywiu, od ok. 1966 r. - podobnie jak Blancpain Fifty Fathoms - wiadomo już od dawna. Dzięki dociekliwości takich Kolegów jak Arkadiusz Pawełek, Bartosz Kłapot i wielu relacjom ich byłych wojskowych użytkowników ..... i mojemu skromnemu udziałowi mało kto już w to wątpi.
    
   Rzecz w tym, że na fotografii jest jeszcze trzeci zegarek. Chodzi o zegarek na nadgarstku Jerzego Macke, pierwszego od prawej. Zegarek nie przypomina żadnego z znanych modeli stosowanych w MW. Na to zdjęcie (i kilka innych fotografii nurków wojskowych z Gdyni) trafiłem na początku br. i od tego czasu mnie on męczył. Zdjęcie jest średniej jakości, ale nie ma obecnie szans na inne. Próbowałem je retuszować, powiększać i oczywiście pokazałem wielu kolekcjonerom starych diverów. Pomysłów co to za zegarek było kilka:
    
   1. Omega Seamaster 300 - któryś modeli z lat 60. w kopercie produkcji Huguenin Frères & Cie - mój pierwszy strzał. Teraz wiem, że błędny.
   2. Sicura diver ..... ktoś z grupy Zegarki do nurkowania. Również nie
   3. Squale Master. Kolega z zagranicznej grupy Vintage Diver and Military Watches – również pudło.
   4. Blancpain FF Baraccuda, Aquastar, Universal Geneve Poleuroter Sub i kilka innych propozycji od kolegów z różnych stron i portali. Wszystkie nieprawidłowe.
   Podchodziłem do zdjęcia kilka razy. Porównywałem z tym, co wiem, co mam na dysku i oczywiście masa grafik w Google. I nic ............... aż do wczorajszego ranka
    
   Zrobiłem sobie kawę, usiadłem do komputera i pomyślałem, a co tam, jeszcze raz pogapię się na "moje zdjęcie". Gapie się, gapie i widzę coś, czego wcześniej nie zauważyłem .... i .... za moment prawdopodobnie już wiem jaki zegarek miał w 1974 r. na nadgarstku Pan Jerzy Macke
   To nic, że zajęło mi to kilka miesięcy. Ideałem byłoby jeszcze ustalić, czy był to zegarek przydziałowy, czy prywatny zakup. Kto to wie, może kiedyś uda się i to
   Obecnie mój znajomy spróbuje poddać zdjęcie bardziej zaawansowanej obróbce cyfrowej. Mam nadzieję, że pozwoli ona potwierdzić moja tezę.
    
   A Wy? Czy domyślacie się co to za zegarek i model? Zdj. nr 3 to największe możliwe zbliżenie, jakie uzyskałem.
    
   To zdjęcie dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Byłych Nurków i Ratowników Marynarki Wojennej, Pana Andrzeja Andrzejewskiego i córki widocznego na zdjęciu Edwarda Nierzwickiego trafi do książki „Czas na głębokości - historia zegarków do nurkowania”, która za ok. 12 dni pojawi się na rynku.
    
   Pozdrawiam Mateusz

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.