Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nocny duch

Użytkownik
 • Content Count

  893
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3,701 Guru zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

498 profile views
 1. W zeszłym roku w Łodzi przy okazji festiwalu It's all about watches Adam Tomaszewski z Xicorra dostał pytanie z sali (miał wystąpienie/wykład, jak zwał tak zwał) jaki byłby koszt zrobienia polskiego mechanizmu. Samo tworzenie - jeśli dobrze zapamiętałem - szacował, że pochłonęłoby około miliona złotych. Jednego mechanizmu. A w zegarkach polskich microbrandów dziś cyka kilka różnych mechanizmów - a to klasyczny trzywskazówkowiec, a to jakich chrono. Wydaje mi się to koszt na tyle duży, że ciężko byłoby go pokryć w ramach marek sprzedających rocznie kilkaset czy może małe kilka tysięcy zegarków.
 2. Wolę takie rzeczy wcześniej przegadać, żeby potem bidak szuflady nie grzał 😂 Kurs dolara się poprawia, na spokojnie więc jest chwila na zastanowienie
 3. Dla mnie też bez dwóch zdań biały 😂
 4. Nowość od Vario - model Versa jedna strona - klasyczna tarcza z drugiej w kolorze - jednym z trzech.
 5. I jest pierwszy Dan dla Dam Moja Dama powiedziała, no no, ten czarny całkiem całkiem 😁
 6. Newsletter Phoibos’a podpowiada, ze na ich stronie można teraz dostać niektóre modele z 20 / 30 / 40% rabatem
 7. Kolejny wypust od DH się zbliża. Tym razem ma być coś dla pięknej płci, która to jako pierwsza zaprosiła zegarki na nadgarstek Premiera - 17 listopada.
 8. przy Smithsie trzeba tylko pamiętać o VAT i cle, trochę psuje to niestety cenę ostateczną
 9. oprócz kontaktu z Łukaszem (polecam - od niego brałem mojego Vario) można też uderzyć przez formularz kontaktowy bezpośrednio do Ivana z Vario. Nie jest wykluczone, że cośtam jeszcze może mieć. z kolei o Architekta od VC (o którym pisał kolega Perpetuum Mobile) można podpytać ewentualnie u któregoś ze stacjonarnych dystrybutorów. Ze 2-3 miesiące temu widziałem go w Blue City w Warszawie
 10. W Arkadii w Swatchu Moonswatche rzucili!! I podobno niektóre modele nawet kupić można.
 11. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 12. Wielkie dzięki Ewa. Dziękuję też wszystkim za głosy. Ja swój głos oddałem na fotkę Masu. Jak zawsze ostrą i… po prostu świetną. W moim przypadku niedobór w fotograficznym „szpeju” staram się nadrabiać pomysłami [emoji23] Ten przyszedł mi do głowy w zasadzie w ostatniej chwili. Zdjęcie zostało zrobione na półtorej godziny przed „dedlajnem”.
 13. To i ja moje dziełko dodam [emoji23] I jedno z „making of”
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.