Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Policzmy MM200 i 62MAS'y...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Dodam jeszcze ze na łapie wyglada jak mikrus, chociaż zdjęcie tego nie oddają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeszcze natłukłą, spokojnie to nie limit default_wink.png
Po prostu teraz jest szał wiec schodzą na bieżąco a ze dostawy małe to na polkach nie uświadczysz ich zalegających

dr1lSZ1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam, ale WYDAJE MI SIĘ że tylko po 5000 szt.

Edytowane przez mroova
tylko spb149 - 5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Głowy nie dam, ale WYDAJE MI SIĘ że tylko po 5000 szt.


5500 dokładnie, ale tylko niebieski SPB149J1 to limitacja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash a jak jest z wysokością tego zegarka? Nie przeszkadza? Zastanawiam się czy przejście z Orienta Ray będzie dużym krokiem wzwyż (w przenośni i dosłownie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mi nie. Ja lubię wysokie zegarki o mniejszej średnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie wracając do historii z Seiko sbdc053 co miało uwalony gwint koronki dziś Szwed od którego kupowałem przez chrono zegarek napisał mi takie cuś:

Hi, hope you are well. I had the watch checked by a Seiko AD and they say it’s perfectly fine. As long as it really screws tight one rotation of the crown is enough. Kind regards, Mark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Jeden obrót koronką trochę mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro fabrycznie ma ok 2 do 2.5 to jesli po jakimś czasie użytkowania jest ledwo pół to dla mnie jest to sygnał że jest coś nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MieszkoMieszko napisał:

I had the watch checked by a Seiko AD and they say it’s perfectly fine. As long as it really screws tight one rotation of the crown is enough.

 

Zastanów się co powiedziałby serwis Zibi w takim przypadku. Zapewne dokładnie to samo ;)

Zresztą, w sumie mieliby rację - do utrzymania szczelności pewnie będzie ok, co nie znaczy, że taki był zamysł producenta zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że jedno zakręcenie koronki wystarczy do utrzymania szczelności ale to nie zmienia faktu że reszta jest uwalona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miałem na myśli. Zegar jest uszkodzony, a AD mu odpowiedział, że "as long as it really screws tight one rotation of the crown is enough", żeby im czterech liter nie zawracał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę jakże olejem na poziomie minimum... No ma pan olej w przedziale więc może pan jeździć... Dla nas wszystko jest ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

"Jeździć, obserwować" :D zegarek uwalony, odesłany, koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to jednak irytujące (dla nabywców), że taki za przeproszeniem Święty Marcin produkuje impresję na temat 62MAS bardziej zbliżoną do oryginału, niż samo Seiko w swojej najnowszej reedycji. Z ramką dookoła datownika i z pojedynczym panelem lumy na godzinie 12 (a nie z oszczędnościowym złożonym z dwóch zwykłych godzinowych sklejonych razem).

san martin.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To ja nadal wolę Seiko niż Swiętego Marcina, który trudni się tylko produkcją czegoś, co wymyślił ktoś inny. Owszem są to dobre produkcje, ale....

BTW

Seiko też ma reedycje bardzo zbliżoną do oryginału, ale cena zaporowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Nowy bidamas vs nasterydowany

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toteż ja również nie lecę na Świętego, ale proszę, skubaniec patrząc na porównanie na filmie jeszcze w dodatku bezel ma bliższy prawdzie... Te reedycje Seiko są irytujące: najpierw trochę tak jakby MAS (tylko wielki i z innymi wzkazówkami), potem w zasadzie prawie MAS (odrobinę większy i drogi jak cholera), teraz taki trochę prawie MAS (trochę większy i z wyraźnymi niezgodnościami, podyktowanymi chyba złośliwością) i jednocześnie drugi (po SLA017) prawie prawie MAS, tylko za absurdalną forsę dotąd zarezerwowaną dla GS. Czy oni nie mogliby się zdecydować i produkować normalnego MAS-a w linii Marinemaster (obecnie linia "iks") oraz wywalonego w kosmos MASa w marce GS, i na tym skończyć?

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego robią nowe piątki w tylu kolorach, że nawet nie wiem jak niektóre nazwać? Kasa, kasa, kasa... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

...i se złożysz z nich masa 🤣

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.