Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mroova

Użytkownik
 • Content Count

  289
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mroova

 1. @artme Przyłączam się do gratulacji ! Piękny. Czy może podczas rozmowy przewinął się temat przywrócenia zapisów na Suby i GMT ?
 2. Nie musi być priv, nic osobistego, chodzi mi tylko o to, jak Sub wygląda na szczupłej ręce.
 3. @PatrykWoj jaki masz rozmiar nadgarstka ? Czy mógłbyś zrobić fotkę "sylwetkową" ? Pozdrawiam i cieszę się Twoją radochą 👍
 4. Skoro "doyebujemy się na siłę" (vide: 5 i 7, rezerwa krótsza o ułamek %), to na zdjęciu z 27.12. jest skaza na "0" w "10" ... @mario1971 uspokajam !! tylko na tym zdjęciu, na pozostałych OK. Najlepszego wszystkim !!!
 5. @agremi JLC Club była to tańsza linia, wprowadzona w latach 70-tych podczas kryzysu sprzedażowego spowodowanego wejściem japońskich quartzów, w celu przetrwania JLC. Montowano w nich sprawdzone i w sumie niezłe mechanizmy A. Schild S.A. (później wchłonięte przez ETĘ). Załączam króciutki opis: https://www.watch-wiki.net/index.php?title=A._Schild
 6. Rozkręciłes temat. Szczerze gratuluję i podziwiam.
 7. Ja mam niestety tak jak Pisar, jak tylko widzę Suba to odruchowo wgapiam się w te nieproporcjonalnie małe wskazówki.
 8. "Audemar Piguet, szlafrok, cygaro" Obstawiam, że ten szlafrok to nie objaw ciągotek do zmanierowania, tylko (sądząc po wykładzinie i fotelu) pobyt w hotelu 🙂 Przyłączam się do gratulacji !! Cieszę się że trafiłem (wpis z 2 października) w Twój gust.
 9. W nobleplace minus 30 % na niektóre seiko spring drive: https://nobleplace.pl/sklep/black-week-2020
 10. GMT II w genialny sposób niweluje jedyną dla mnie wadę Suba czyli za małe wskazówki. Ta wyraźnie odcinająca się na tle tarczy strzałka skutkuje taką ... poprawą proporcji ? "dopełnia" ? Czy też słyszeliście PLOTKĘ, że od nowego roku wracają zapisy na Suby i GMT ? Już dwie osoby o tym mi mówiły, Kruk "nic nie wie".
 11. @Smycel"Jest pięknie ..." (jak mówi ta pani, która reklamuje coś, na co nikt nie zwraca uwagi 😉), ale na tym pasku z Twojego zdjęcia z 4 sierpnia jeszcze ładniej.
 12. Desmo napisał: OP rozmiarem, wykończeniem i ceną leżał zawsze wystarczająco daleko od DJa więc to niczym nie poparta teza. Jeśli trzymałeś kiedykolwiek w ręku obydwa modele to wiesz o czym mówię. Kiedyś była dyskusja na ten temat, zakończyła ją ocena eye_lip (który przy okazji specjalnie porównywał OP i DJ) że oprócz ilości polerki koperta i bransa nie odbiegały od siebie jakością. Jeśli coś pomyliłem i wciągam JFS to przepraszam, to ze starości 🙂
 13. Podpisuję się pod oceną Mario1971 że 114300 w bieli był najładniejszym Oysterem, ciekawe na ile prawdziwa jest ocena Lotusa, że podgryzał on sprzedaż Datejusta. Wiosną liczyłem na wypust z nowym werkiem no i sfrajerzyłem. Just1MoreWatch - niech się nosi, gratuluję ! Na godz. 9 złapałeś ryskę czy to paproszek ?
 14. Hej Panowie, może dla uspokojenia wątku to ja sugeruję, że obydwaj kłamiecie 🙂 @Pisar - a jak wrażenia z przymiarki zwykłego, stalowego aquanauta ? Wielu Kolegów pisało, że w zetknięciu "na żywo" dużo traci, poziom wykonania odbiega od metki. Pytanie niestety wyłącznie dla zaspokojenia ciekawości, bo to nie moja pólka cenowa. Ze zdjęć - mój ideał.
 15. Dokładnie, myślę że wszyscy są z tej sytuacji zadowoleni. Fejm za darmochę zarówno wobec brandu zegarków (jakaś cząstka potencjalnych klientów pierwszy raz o nich usłyszała i looknęła na fotki w googlu) jak i Lewisa (nie budzi chyba niczyich wątpliwości że zainteresowanie mediów i publiki formułą zwłaszcza w tym roku spadło), adwokaci obu stron też kaskę przytulili. Przy takim poziomie zaangażowania firm sponsorskich nic podobnego przypadkowo się nie dzieje, a na pewno nie wikłanie gościa w sprawę quasi sądową nie mającą najmniejszych szans na powodzenie. Ilu z nas wiedziało o tym, że LH "oprócz zegarków ma w przyszłości oferować również smartwatche czy biżuterię" ? A teraz już wiemy.
 16. @mario1971Kontrastowy, dobry dla ślepaków ;-). Dlatego mój następny będzie też z białą tarczą i ciemnymi wskazówkami. Poza tym piękny jak większość JLC. @mario1971
 17. Kolejne info - po polsku - w temacie Lewisa: https://sukces.rp.pl/styl/23388-lewis-hamilton-formula-1-proces-zegarki-hamilton-euipo/?utm_source=rp&utm_medium=teaser_redirect
 18. Powyżej Grand Seiko SBGW263, zdjęcie i bliższe dane, a także Grand Seiko SBGW258 pod linkiem: https://timeandtidewatches.com/8-of-the-best-dress-watches-of-2020-over-10k-featuring-grand-seiko-cartier-and-jaeger-lecoultre/
 19. Myślę że dla "obdarowywanego" to najbezpieczniejsza opcja. Marki znane, modele fajne, klasyka zawsze w cenie.
 20. @Butik @sanik @wieloryb z Moją jest to samo, od dawna chcę Jej "odkupić" mojego JLC a Ona woli ładnego kwarca, w głowie Jej się nie mieści , że miałaby coś nosić, żeby nie stanęło albo przestawiać i nakręcać. Nie sposób zarzucić braku racjonalnego podejścia. Omega sama strzela sobie w stopę.
 21. @foti to czekamy na fotY realizacji, z boku i en face.
 22. @foti czy dobrze zrozumiałem, że na explorerze założyłeś bezel z GMT ??? W artykule, który podlinkowałem wyżej, sytuacja była odwrotna: "photos below are of a real Rolex GMT Master that has had its black GMT dial replaced with a White Rolex Explorer II dial, and the standard silver hands from the GMT have been replaced with the black hour, minute and second hands from a standard, white dial Rolex Explorer." "So essentially this hybrid watch is a GMT Master that has been converted into a Rolex Explorer II with a white dial and red rotatable bezel."
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.