Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sierżant Julian

Użytkownik
 • Content Count

  1,550
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Sierżant Julian

 1. Kup jakiegoś Grand Seiko z wysokiej półki i po kłopocie.
 2. Kup na początek Seiko z serii 5 i sam zobaczysz.
 3. Ano tak. W tym to po prostu czuć mnóstwo piniądzorów 🙂
 4. Dla wyautowanych przez pierestrojkę ambitnych Ruskich zazdroszczących Nowym Ruskim. Nie widzę innego targetu. Picowana dykta: zamiast diamentów i złota cyrkonie i złocenia, zamiast jakiegoś (syntetycznego!) kamienia kropka z żywicy... Czuć ubóstwo. To jak plastikowy siding.
 5. Wygląda nieco dziwnie, liternictwo tych wszystkich grawerunków okropne, dekiel ni to podpolerowany, ni to postarzony. Ale może na wszelki wypadek zapytać u producenta. Tudor w dawnych latach nie był szczególnie rygorystyczny i mógł trochę frankenowate modele puścić.
 6. Jako członek stronnictwa mniejszych zegarków, gorąco popieram ten wybór. U mnie wprawdzie jest to 37 mm, ale dzisiaj ten rozmiar uchodzi za wręcz mikroskopijny. Mój kolega, właściciel solidnej omegi, nie posiadał się ze zdziwienia, że facet metr dziewięćdziesiąt mógł wybrać tak mały czasomierz 🙂
 7. Och nie, polski smoking to diner suit. Smoking jacket to marynarka z aksamitu, o kroju zbliżonym owszem, do smokingowego (problemy terminologiczne przy przechodzeniu między polskim a angielskim). I smoking jacket mogę na przykład włożyć na nieoficjalną część imprezy, kiedy już damy wysłano na ploty do drugiej części domu, lub też zachloroformowano, a męski pierwiastek spokojnie może sobie usiąść, wypić, zapalić i pogadać, już bez szczególnego nacisku na etykietę.
 8. Do fraka nosi się, jeśli już, zasadniczo zegarek kieszonkowy, więc kwestia upada sama przez się. Zatrzymajmy się lepiej na poziomie smokinga.
 9. Z tekstolitem to w ogóle zabytek podwójny. No i jeszcze dodane korpusówki, prawdopodobnie samego właściciela...
 10. Absolutnie nie pod mankietem, taki zegarek zakłada się na wierzch na rękaw koszuli.
 11. Elegancki. To z tej tajemniczej fabryki, która wypuszczała rolniksy z fasetowanym szkiełkiem, do sprzedawania na jarmarkach. Cały czas się zastanawiam, gdzie oni to tłukli, bo towar bardzo w Polsce rozpowszechniony.
 12. Zaraz, ale był też limitowany Snorkel właśnie z pomarańczową tarczą, w mniejszym wymiarze (i sporo droższy) od standardowego modelu. Co to było? Jakoś nie tak dawno... Tam była koperta 40 mm, inne wskazówki (minutowa w kształcie ehm, stulejki) oraz z bezelem czarno-białym.
 13. A co sądzisz o używanych Grand Seiko SBGR001? Niektóre proponowane egzemplarze mieszczą się w cenie. Wygląda to tak:
 14. Owszem, wygląd zewnętrzny potwierdzał poniekąd legendę o znalezieniu zegarka. Na śmietniku. Nikt normalny nie doprowadziłby drogiego zegarka do takiego sponiewierania.
 15. U mnie robi ModWright, ale to raczej drogie i model nieprodukowany.
 16. No, to raczej głównie dla prostej przyjemności. Chętnie również używałem tego w samochodzie, miałem takiego starego Range Rovera, w którym zainstalowałem topowy niegdyś radiomagnetofon Alpine (z tych z wielkimi zielonymi klawiszami, lata 90. wczesne, coś w tym guście). To była jazda!
 17. O, to rozumiem. Klasa.
 18. Ta Aiwa jest całkiem w porządku, może wolałbym model 910, ale i tak trafienie na dobrze działający i serwisowany magnetofon wyższej klasy nie jest łatwe. A jeżeli już taki jest, to nagle patrzę, a on kosztuje na przykład dwa tysiące. Kiedyś jeszcze postaram się o Sony z serii ES dla porównania. Mam w tej chwili jeden z wysokich modeli reporterskich Sony (TC-D5) i jakość dźwięku jest bardzo dobra, również w porównaniu z tą Aiwą.
 19. U mnie obecnie Aiwa 810:
 20. A dzisiaj akurat takiego radioaktywnego potwora:
 21. Ciekawe co marce Slava wpadło do głowy, żeby nazwać zegarek do nurkowania Sadko - bogaty kupiec. Jest to taka postać z ruskich bylin. Tak również nazywał się szampon do włosów, użyty przez bohatera powieści "Moskwa-Pietuszki" jako składnik koktajlu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.