Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Policzmy MM200 i 62MAS'y...

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Nowy w domu

20220404-185629.jpg 

Gratulacje :)

 

ps. zamieniłeś na bogatszą wesję?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Nowy w domu

20220404-185629.jpg 

 

Również gratuluję  .. moja 143-ka też poszła do ludzi ... szkoda, ale może kiedyś jeszcze wróci... kasa ze sprzedaży idzie również na Seiko, ale negocjacje dopiero rozpoczęte i finał może dopiero za tydzień lub dwa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Macmac napisał(-a):

Również gratuluję  .. moja 143-ka też poszła do ludzi ... szkoda, ale może kiedyś jeszcze wróci... kasa ze sprzedaży idzie również na Seiko, ale negocjacje dopiero rozpoczęte i finał może dopiero za tydzień lub dwa :(

Dzięki.  

Co to będzie 🤔

Mi koperta w BiedaMasie leży perfekt. 

Jednakże mając takie zegarki jak Ty i moje podejście do ilości miałbym wielki problem. 

 

16 godzin temu, rmickey napisał(-a):

Gratulacje :)

 

ps. zamieniłeś na bogatszą wesję?  

Dzięki. 

Dokładnie. Złoty a skromny.  :D

 

20220405-145308.jpg

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Dzięki.  

Co to będzie 🤔

Mi koperta w BiedaMasie leży perfekt. 

Jednakże mając takie zegarki jak Ty i moje podejście do ilości miałbym wielki problem. 

 

Dzięki. 

Dokładnie. Złoty a skromny.  :D

 

Nie chcę zapeszać żeby sprzedający się nie zlisił ;) ... miałem sobie już darować, ale raz się żyje  ... mam namiar na sarb'a 045 ... pozazdrościłem :).

 

 

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Macmac napisał(-a):

Nie chcę zapeszać żeby sprzedający się nie zlisił ;) ... miałem sobie już darować, ale raz się żyje  ... mam namiar na sarb'a 045 ... pozazdrościłem :).

Życzę  Ci aby się nie rozmyślił. 

 

W sumie również czekam na decyzję o sprzedaży 045. Mam nadzieję,  że to nie ten sam sprzedający. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Życzę  Ci aby się nie rozmyślił. 

 

W sumie również czekam na decyzję o sprzedaży 045. Mam nadzieję,  że to nie ten sam sprzedający. 

 ... mój sprzedawca z Holandii .. jak chciał sprzedać, to ja się rozmyśliłem, a teraz jak ja chcę, to on mnie olewa ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas negocjacji tak działa "czas".  ;)

 

To nie ta sama osoba. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze. Napaliłem się na MASa i mam takie niecodzienne pytanie - jak bardzo jest to uniwersalny zegarek? I kolejne: czy da się porównać niektóre modele, pod kątem jakości, prestiżu marki i niezawodności do np Longinesa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierzesz szaraka to masz mega uniwersalny zegar. Pasuje do niego wszystko (nato, skóra, guma i kajdan) niemalże w każdym kolorze. 

 

Co do prestiżreu to niestety nie. Longines bije go w każdym calu.

 

Jakbym miał wybrać BiedaMasa i HC to bez sekundy wahania biorę Biedę.  Zresztą tak zrobiłem.  

 

Aczkolwiek wybrałbym Orisa 65. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dorian06 napisał(-a):

Jak wybierzesz szaraka to masz mega uniwersalny zegar. Pasuje do niego wszystko (nato, skóra, guma i kajdan) niemalże w każdym kolorze. 

 

Co do prestiżreu to niestety nie. Longines bije go w każdym calu.

 

Jakbym miał wybrać BiedaMasa i HC to bez sekundy wahania biorę Biedę.  Zresztą tak zrobiłem.  

 

Aczkolwiek wybrałbym Orisa 65. 

dzięki za odp. Pytanie: czemu wybrałbyś Biedę a nie HC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dorian06 napisał(-a):

Jak wybierzesz szaraka to masz mega uniwersalny zegar. Pasuje do niego wszystko (nato, skóra, guma i kajdan) niemalże w każdym kolorze. 

 

Co do prestiżreu to niestety nie. Longines bije go w każdym calu.

 

Jakbym miał wybrać BiedaMasa i HC to bez sekundy wahania biorę Biedę.  Zresztą tak zrobiłem.  

 

Aczkolwiek wybrałbym Orisa 65. 

dzięki za odp. Pytanie: czemu wybrałbyś Biedę a nie HC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie MAS, to jest mistrzostwo (pomijając najczęściej niecentrujący bezel...). Jest po prostu ładny i wygodny. Szarak jest megauniwersalny! Oris 65 jest również bardzo fajny, ale jego relacja cena/jakość/zadowolenie dla mnie nie przegrywa z MAS-em. Longines na pewno wiekszy prestiż, ale ich nurki są takie sobie estetycznie 😋

Niżej masz 3 wersje, z których dwie możesz kupić bez problemu (mój SPB147J1 jest już tylko na wtórnym rynku).

20211019_172028.jpg

20210902_140103.jpg

20210730_173245.jpg

Edytowane przez furraan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, furraan napisał(-a):

Dla mnie MAS, to jest mistrzostwo (pomijając najczęściej niecentrujący bezel...). Jest po prostu ładny i wygodny. Szarak jest megauniwersalny! Oris 65 jest również bardzo fajny, ale jego relacja cena/jakość/zadowolenie dla mnie nie przegrywa z MAS-em. Longines na pewno wiekszy prestiż, ale ich nurki są takie sobie estetycznie 😋

Niżej masz 3 wersje, z których dwie możesz kupić bez problemu (mój SPB147J1 jest już tylko na wtórnym rynku).

20211019_172028.jpg

20210902_140103.jpg

20210730_173245.jpg

No piękne są... I właśnie o szaraka mi chodzi - taki cichutki, a jakże przyjemny :) Trochę się wahałem bo czasomierze spod znaku latającej klepsydry zwróciły moją uwagę, szczególnie model conquest i hydro z nowym bezelem. Oba są dość uniwersalne, ale jednak to Seiko ma coś wyjątkowego w sobie. Budżet nie pozwoli na zakup obu naraz, więc muszę zdecydować. PS. kiedyś powiedziałem sobie, że nie kupię Seiko (bo jest masowy, bo zbyt dużo modeli z niższej półki, bo to bo tamto...), ale jakoś się przekonuję. Mam pytanie takie może nieco naiwne: dlaczego w tym budżecie wybieracie właśnie Seiko? Nie zrozumcie mnie źle, bo to nie jest zarzut, ani nikogo nie chcę też urazić, ale czy ta nazwa Wam nie przeszkadza? Nie kojarzy się z tanimi modelami? Nie wolicie właśnie marki z nieco wyższej półki? Pytam wprost bo dylemat mam spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, softshell napisał(-a):

No piękne są... I właśnie o szaraka mi chodzi - taki cichutki, a jakże przyjemny :) Trochę się wahałem bo czasomierze spod znaku latającej klepsydry zwróciły moją uwagę, szczególnie model conquest i hydro z nowym bezelem. Oba są dość uniwersalne, ale jednak to Seiko ma coś wyjątkowego w sobie. Budżet nie pozwoli na zakup obu naraz, więc muszę zdecydować. PS. kiedyś powiedziałem sobie, że nie kupię Seiko (bo jest masowy, bo zbyt dużo modeli z niższej półki, bo to bo tamto...), ale jakoś się przekonuję. Mam pytanie takie może nieco naiwne: dlaczego w tym budżecie wybieracie właśnie Seiko? Nie zrozumcie mnie źle, bo to nie jest zarzut, ani nikogo nie chcę też urazić, ale czy ta nazwa Wam nie przeszkadza? Nie kojarzy się z tanimi modelami? Nie wolicie właśnie marki z nieco wyższej półki? Pytam wprost bo dylemat mam spory.

 

Dziwne pytania zadajesz ;) ... każdy ma jakieś własne preferencje co do przedmiotów, którymi się otacza i dotyczy to również zegarków. Każdy odpowie inaczej, co mu się podoba w tej, a nie innej marce, ale będą też jakieś cechy wspólne. Ja mam obecnie ,,jedynie" trzy modele Seiko, ale bywało i kilkanaście :) , w tym były i jakieś tanie 5-tki. Dla mnie cena nie jest wyznacznikiem poziomu, czy prestiżu zegarka. Kupuję te, które mi się podobają i sprawiają mi przyjemność, nie ważne czy to Seiko czy Omega itd. Ostatnie lata w Seiko były trochę ,,cienkie" ale ja widzę jakieś światełko w tunelu. Takim światełkiem dla mnie jest seria SPB143/49.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Macmac napisał(-a):

 

Dziwne pytania zadajesz ;) ... każdy ma jakieś własne preferencje co do przedmiotów, którymi się otacza i dotyczy to również zegarków. Każdy odpowie inaczej, co mu się podoba w tej, a nie innej marce, ale będą też jakieś cechy wspólne. Ja mam obecnie ,,jedynie" trzy modele Seiko, ale bywało i kilkanaście :) , w tym były i jakieś tanie 5-tki. Dla mnie cena nie jest wyznacznikiem poziomu, czy prestiżu zegarka. Kupuję te, które mi się podobają i sprawiają mi przyjemność, nie ważne czy to Seiko czy Omega itd. Ostatnie lata w Seiko były trochę ,,cienkie" ale ja widzę jakieś światełko w tunelu. Takim światełkiem dla mnie jest seria SPB143/49.

Rozumiem, że moje pytania mogły być nieco zaskakujące, ale bardzo cieszę się, że odpowiedziałeś. Właśnie w tym, co przed chwilą przeczytałem, zauważyłem (popraw mnie jeśli się mylę) cały sens zakupu każdego zegarka bez wyjątku, bez względu na model, markę, mechanizm, czy nawet stan wizualno-techniczny. Zapytałem, gdyż jestem po dość długiej i intensywnej lekturze różnych rekomendacji internetowych nt. zegarków.

Zauważyłem, że czasami marka Seiko, nie jest uznawana za markę, która może produkować czasomierze marki premium i głównym zarzutem jest to, że Seiko produkuje zegarki w zasadzie dla każdego i na Seiko stać dosłownie każdego. Takie zarzuty słyszałem u niejednego vlogera, czy blogero-publicysty, np. "Seiko jest ok i robi fajne zegarki i jakościowo, i wizualnie, ale niestety robi też takie, które są tanie. To sprawia, że marka ta nie może być uznawana za coś luksusowego". Takie wypowiedzi, czy sugestie mocno mnie zaskoczyły a nawet zdziwiły, bo obok serii SPB, o której piszesz jest jeszcze przecież SNR05, który jak dla mnie może być całkiem niedalekim kuzynem Grand Seiko. Zresztą kosztuje ponad 5k $, więc skoro mechanizm, koszt, jakość wykonania jest na poziomie high level, czemu niektórzy deprecjonują znaczenie Seiko jako gracza stawiając mu szklany sufit na zasadzie: "nie jesteś aż tak dobry żeby się z tobą bawić. Tu bawimy się my, lepsi, a twoja piaskownica prestiżu jest tam".

Napisałeś, że "(...) cena nie jest wyznacznikiem poziomu, czy prestiżu zegarka. Kupuję te, które mi się podobają i sprawiają mi przyjemność, nie ważne czy to Seiko czy Omega itd.". Tym konkretnym zdaniem określiłeś to, co jest dla Ciebie luksusem i dodaje prestiżu - czyli dobre samopoczucie, bez względu na to, co to za brand. Dzięki.

PS Przesyłam linka do chyba najciekawszej dyskusji, jaką znalazłem, szczególnie od momentu 18:13

 

Edytowane przez softshell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, softshell napisał(-a):

Zauważyłem, że czasami marka Seiko, nie jest uznawana za markę, która może produkować czasomierze marki premium i głównym zarzutem jest to, że Seiko produkuje zegarki w zasadzie dla każdego i na Seiko stać dosłownie każdego. Takie zarzuty słyszałem u niejednego vlogera, czy blogero-publicysty, np. "Seiko jest ok i robi fajne zegarki i jakościowo, i wizualnie, ale niestety robi też takie, które są tanie. To sprawia, że marka ta nie może być uznawana za coś luksusowego". Takie wypowiedzi, czy sugestie mocno mnie zaskoczyły a nawet zdziwiły

 

Nie ma co się dziwić, bo nawet Akio Naito - prezes Seiko Watch Corporation - tak uważa: 

"the company's long-time pursuit of offering a very wide range of products has left it in need of a clearer identity. 

"Seiko has become a brand of no clear identity," Naito told the FT.  "'Everything for everybody' ended up being 'everything for nobody.' That has to be changed."

 

Źródło: https://www.hodinkee.com/articles/seiko-president-akio-naito-says-the-company-needs-to-be-awakened

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, softshell napisał(-a):

dzięki za odp. Pytanie: czemu wybrałbyś Biedę a nie HC?

Miałem wcześniej niebieskiego HC 41mm na ręce. To jest naprawdę super zegar.

Poprzednia Bieda zrobiła na mnie duże wrażenie. Jednak nie mogłem się przemóc do tamtych wskazówek. Jak wyszła z obecnymi wskazówkami wiedziałem,  że będzie moja. Podchodziłem do zakupu jak pies do jeża. W końcu kupiłem szaraka. Później wymieniłem na brąz i jestem mega zadowolony.  

Dla mnie prestiż Longines jest nieistotny. Kupuję zegarki nie dla prestiżu tylko dla siebie. Kilkadziesiąt zegarków nigdy nie pokazałem na forum. 

Zegarek ma mi się podobać a nie innym. Bieda jest ładniejsza od HC. 

Tu fota z przymiarki u kumpla HC

20220215-185116.jpg

 

Nie powalił mnie na kolana. Miałem wtedy już Bieda szarego. Dużo większe wrażenie zrobił na mnie Bieda. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dorian06 napisał(-a):

Miałem wcześniej niebieskiego HC 41mm na ręce. To jest naprawdę super zegar.

Poprzednia Bieda zrobiła na mnie duże wrażenie. Jednak nie mogłem się przemóc do tamtych wskazówek. Jak wyszła z obecnymi wskazówkami wiedziałem,  że będzie moja. Podchodziłem do zakupu jak pies do jeża. W końcu kupiłem szaraka. Później wymieniłem na brąz i jestem mega zadowolony.  

Dla mnie prestiż Longines jest nieistotny. Kupuję zegarki nie dla prestiżu tylko dla siebie. Kilkadziesiąt zegarków nigdy nie pokazałem na forum. 

Zegarek ma mi się podobać a nie innym. Bieda jest ładniejsza od HC. 

Tu fota z przymiarki u kumpla HC

 

Nie powalił mnie na kolana. Miałem wtedy już Bieda szarego. Dużo większe wrażenie zrobił na mnie Bieda. 

Dałbym plusika, gdybym mógł. "Zegarek ma mi się podobać a nie innym". Super opinia podsumowująca dyskusję nt. prestiżu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani czy ktoś może pomóc mi z zakupem szaraka? Może być z secondhandu, może jakiś dobry upust w sklepie jakimś? Nigdy nie robiłem zakupów przez forum ani tym bardziej przez zagraniczne sklepy. Chyba, że ktoś z forumowiczów chciałby przekazać swojego MASA w dobre ręce?  Zapytam gierkowskim zawołaniem: Pomożecie...? ;)

Edytowane przez softshell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do "kuba1991". Może sprzeda. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, softshell napisał(-a):

Kochani czy ktoś może pomóc mi z zakupem szaraka? Może być z secondhandu, może jakiś dobry upust w sklepie jakimś? Nigdy nie robiłem zakupów przez forum ani tym bardziej przez zagraniczne sklepy. Chyba, że ktoś z forumowiczów chciałby przekazać swojego MASA w dobre ręce?  Zapytam gierkowskim zawołaniem: Pomożecie...? ;)

Na Twoim miejscu, przed kupnem szaraka (nawiasem pisząc wszystkich MAS-ów) sprawdziłbym czy bezel centruje 🙄 Może przesadzam, ale to niecentrowanie w moim pojmowaniu dyskwalifikuje zegarek 🤦‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, furraan napisał(-a):

Na Twoim miejscu, przed kupnem szaraka (nawiasem pisząc wszystkich MAS-ów) sprawdziłbym czy bezel centruje 🙄 Może przesadzam, ale to niecentrowanie w moim pojmowaniu dyskwalifikuje zegarek 🤦‍♂️

dzięki za cenną radę. Wezmę to pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, furraan napisał(-a):

Na Twoim miejscu, przed kupnem szaraka (nawiasem pisząc wszystkich MAS-ów) sprawdziłbym czy bezel centruje 🙄 Może przesadzam, ale to niecentrowanie w moim pojmowaniu dyskwalifikuje zegarek 🤦‍♂️

ale tutaj nie ma co sprawdzać - one wszystkie są pół klika przesunięte. Obecnie każdy nurek Seiko tak ma, nawet MM300 czy Tuny. Także wycentrowanej sztuki raczej nie uświadczysz. 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.