Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zygmac

Niestety,nie znam instrukcji obsługi tego portalu.:P(

Nie będę więcej wstawiał.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacyjne wspomnienie z Krety , a właściwie z Gramvousy :lol:

 

e2d0fef69804aaedmed.jpg

 

Pozdro


Seiko Ninja Limited Edition

Seiko Orange Samurai Limited Edition

Seiko Black Samurai dwie sztuki

Seiko White Samurai

Seiko Orange Monster

Seiko SARB001

Seiko Black Bullet

 

i jeszcze kilka Seiko i Citizenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - czy ma ktoś obiektyw Canon 17-85? Mam okazję zanabyć w zestawie z 60 D w cenie bardzo dobrej. Wiem, że to nie jest konstrukcja, z której Canon jest szczególnie dumny, ale może ktoś kto ma wrzuciłby jakieś sample, macro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janek, ale ...... bardziej chodziło mi co wychodzi za pomocą 17-85 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale przeczytałem dopiero po tym jak wrzuciłem tę fotkę że chcesz macro 17-85. Nie chciałem Ciebie w błąd wprowadzać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ nie ma problema... pająk "zawodowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szkło nie bardzo nadaje się do zdjęć makro, chyba że będziesz dość mocno kadrował, co niestety często skutkuje docelowo pogorszeniem jakości.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nie jasno napisałem. Wiem, że to nie jest szkło macro. CHodzi mi o nie tak "ogólnie" i prosze o przykładowe fotki, miedzy innym jeśli ktoś ma macro.

Jeśli wejde w Canona, to oczywiście ten spacerzoom nie zostanie jedynym. Tyle tylko, że oferta jest taka, a nie inna. Na dzień dobry jest on..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi cześć, nie wiem czy mogę wkleić link, ale najwyżej :) dostanę opr od Admina :):P:)

http://pl.pixel-peeper.com/adv/?lens=13&camera=none&perpage=12&focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&aperture_max=none&iso_min=none&iso_max=none&exp_min=none&exp_max=none&res=3

na powyższej stronie masz możliwość zobaczenia sampli z dowolnego obiektywu/aparatu i w dowolnych kombinacjach i nastawach. Link kieruje Cie juz do sampli z interesującego Ciebie obiektywu - co prawda nie ma zdjęć tego szkła zrobionych 60D, ale są 50-tki, 40-tki i wiele innych Canonów.

ps. znacz moje zdanie na temat Canon, bo ostatnio o tym rozmawialiśmy i wiesz, że sie dziwię :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem - ale tu Cena Czyni Cuda. Ja bawię się amatorsko, a moge kupić kanonierkę z przyzwoitym amatorskim korpusem i szkłem z serii ciut lepszy KIT za cene body i to w tanim sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś z Was korzystał/korzysta z macro flash ring? (lampy do obiektywu)

jak to urządzenia sprawdza sie w praktyce? oczywiście przy fotografowaniu zegarków:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam, robiąc macro ciężko uniknąć odbicia lampy w zegarku. Lepiej lampa zewnętrzna na fotoceli, ustawiona w dowolnym miejscu z rozproszonym światłem - efekty nieporównywalnie lepsze a możliwości kreacji oświetlenia podobnie sporo większe. Paradoksalnie ring bardzo lubiany w fotografii portretowej ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka - Tamron AF SP 90 mm F/2.8 Di Macro czy Canon EF 100mm f/2.8 MACRO USM? Zgłupiałem już od czytania różnych testów, może ktoś coś jeszcze napisze mądrego :) Zamówiłem Tamrona, ale mogę jeszcze nie odebrać i wziąć Canona :) Q..wa, jestem strasznie przypalony :) W sumie w testach wychodziłoby, że Canon jak później doczytałem...

 

Karol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamrona nigdy nie miałem, ponoć wolniej ostrzy od 100 macro Canona którego miałem i byłem bardzo zadowolony, ale sprzedałem bo trafiła się okazja na Canona macro 100L.

Canonowska 100 bez IS była ostra od pełnej "dziury", nie "kręciła mordką" co uważam za kolejną zaletę i nie myliła się nawet na mniej kontrastowych motywach. Moim zdaniem to doskonałe szkło do macro (i nie tylko) za przyzwoitą cenę.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka - Tamron AF SP 90 mm F/2.8 Di Macro czy Canon EF 100mm f/2.8 MACRO USM? Zgłupiałem już od czytania różnych testów

Kiedyś jak rozważałem zakup macro typu 100, to porównywałem trzy obiektywy: Tamron, Tokina i Canon

Jakością wykonania i optycznie to wszystkie trzy są bardzo podobne. Natomiast Canon góruje obsługą, głównie AF. Przy czym kiedy robiłem te porównania, a było to już dosyć dawno, to Canon miał jeden wyraźny minus, a mianowicie cenę. Wtedy obiktywy TT były wyraźnie poniżej 2 tys złotych, natomiast Canon był wyraźnie powyżej 2 tys. Później sytuacja się mocno zmieniła, bo obiektywy TT trochę zdrożały, a Canon mocno staniał, więc sytuacja cenowa się wyrównała.

Nie wiem jaka jest teraz sytuacja cenowa, ale jeżeli Canon jest w tej samej cenie, lub niewiele droższy od tamtych, to dla Canonierów Canon jest najlepszym wyborem.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamron to rewelacyjne szkło. Jeżeli będziesz używał go do macro, to wolny AF całkowicie Ci nie przeszkadza, bo ostrzysz ręcznie. Tamron jest tańszy, przyzwoicie wykonany, ma osłonę przeciwsłoneczną. Oczywiście Canon tez jest ok, jednak cena i fakt, że jest szkłem mniej kontrastowym nie działa na jego korzyść. Canon nie ma osłony przeciwsłonecznej :)

PS. miałem sporo - mam tamrona :)

edycja - kupując w sieci czy wysyłkowo pamiętaj, że możesz oddać w ciągu 10 dni jeśli coś Ci nie podejdzie.

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przy macro przeważnie ostrzy się ręcznie, ale tego typu szkła zazwyczaj używa się też do innych celów a tam już szybkość AF ma znaczenie. Natomiast bardzo dużą zaletą Canona jest to że nie zmienia swojej długości przy ostrzeniu na niewielkiej odległości, za to Tamron potrafi zwiększyć swoją długość prawie dwukrotnie co już przy fotografii macro ma znaczenie - chyba że kolega chce fotografować tylko zegarki :rolleyes: .


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przekonaliście mnie do Canona, ale.. Karol musiał przyjśc i jeszcze zamieszac ;) Cena jest praktycznie taka sama - Tamron ~ 1600-1700zł, Canon ~1800-1900, chyba rzucę monetą :rolleyes: Robson, zegarki pewnie często, ale na pewno nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie tak, oba szkła są godne polecenia a jeżeli różnica w cenie jest znikoma to tylko lepiej. Co do wyciągania szyi przez Tamrona to oczywiście macie rację, jednak pamiętajcie, że tamton jest o kilka centymetrów krótszy, co wyrównuje sytuację. Pozostaje oczywiście sprawa zasysania paprochów podczas wysuwania i wsuwania - ale ja takich problemów nie mam. Generalnie powiem tak, którego byś nie wybrał będziesz zadowolony ;) choć do makrofotografii zegarków przy małej klatce 10mm to już dość sporo - bo przy robalach fajnie jest być oddalonym od modela tak przy zegarkach czasem 90mm to zbyt daleko :rolleyes:

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tessio poszukaj na forach fotograficznych, tam wypowiadają się użytkownicy obu szkieł. Np. na Optycznych czy Canonboard. Nie wiem czy można wstawiać link do innych for, jeżeli tak to coś Ci wkleję.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Karol, domyślam się, że czego nie wybiorę będę zadowolony, dlatego tak jojce i nie wiem który wziąc. Gdyby był jakiś zdecydowany faworyt to nie byłoby problemu ;) Robson, czytałem opinie na kilku forach i raczej wygrywa w nich Canon :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się ciągle męcze. D7000, 60d, k-5.? Kręci mi się w głowie. Po co czytałem fora? Nikoś chlapie olejem z lustra na matryce jak stary diesel, pentax ostrzy jak tak szybko jak mój pies wykonuje komendy i można trafić na serię z upapraną matrycą fabrycznie, a canon plastikowy jak deska kozetowa, a rozpiętością tonalną wrócił kilka lat wstecz. Nie chcę " entry level" ale też i profesjonalny sprzęt nie dla mnie. Te wymienione, skierowane do zaawansowanego amatora czy semi pro, pasują jak ulał. 5 - 10 lat temu szedłem po upatrzony model i prawie na pewno było wszystko ok. Teraz loteria........ :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.