Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę za duży klamot dla zastosowań amatorskich. Poza spacerzoomem, jakimś macro i jasej 50tce raczej w szklarnie nie zainwestuje, a takie szkla o jakich myślę zamocowane do D300 to trochę świetokradztwo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat trochę zakurzony, bo od 19 października 2011 roku nikt się tutaj nie wpisywał.

 

Jakieś 2 tyg. temu rozpocząłem temat o aparacie kompaktowym, który miałby godnie uzupełniać lustrzankę.... Sporo było odpowiedzi, ale do dziś dnia nie kupiłem żadnego kompakta jeszcze :)

 

Za to kilka dni temu zakupiłem na allegro 27-letnią Prakticę w rewelacyjnym stanie (jak nowa). Wraz z lampą i obiektywem 50mm / f.1.8 kosztowała mnie tylko 86 zł.

Okazała się niesamowitą maszyną czasu :) . Mam z nią mnóstwo zabawy.

 

Zapraszam do oglądnięcia galerii, przymrużając troszkę oko na opisy zdjęć :-)

 

Praktica MTL 5B - Powrót do PRL

Edytowane przez Flieger

The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... wywoływane i skanowane negatywy były w Media Markt. Ze skanów jestem raczej niezadowolony. Ale odbitki papierowe z negatywu wyszły fajnie. Nie mam jeszcze doświadczenia z tą puszką. Zupełny brak automatyki czy autofocusa stawia dosyc spore wyzwanie. Trudno się trochę ostrzy manualnie... ale grunt , że zabawa jest fajna i zdjęcia zrobione dziś wyglądają jaby miały z 20-30 lat.

Edytowane przez Flieger

The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam, bo jakoś wrażliwość w czerwieniach i żółciach mocno zdołowana.

Kup koreks i baw sie sam w domu, bo inaczej satysfakcja raczej nieosiągalna.

Wywołasz kilka rolek w MM i zaczniesz dostrzegać to, co chciałbyś zmienić :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie szkło 60mm macro Tamrona ??? Zastosowanie: makro zegarkow, portret .

 

Bedzie chulać na Canon 550d lub Nikon D60.

 

generalnie szukam szkla macro max 70mm w cenie max 2000zl.

 

Dzieki za pomoc :)

 

 

PS. Dojrzałem :)

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 90tke i do macro jest ok. Bardzo ostre szkiełko, korzystam jedynie z MF - ale to norma przy macro.

Myślę, że z 60tką będzie podobnie

Jeśli chcesz to szkło do portret,u to niestety nie ta ogniskowa i w ogóle nie portret :unsure:


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym aby szkielko makro mimo wszystko mialo niezly autofocus....chodzi np. o zdjęcia nadgarstkowe. 3 rąk nie mam żeby jedną fotografować, drugą trzymac aparat a trzecią ostrzyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.

 

Koniecznie muszę się zebrać i kupić aparat, po części do pracy (fotki produktów w sklepie internetowym) a po częsci to użytku domowego.

Wiele się naczytałem, i wybrałem D90, ale niestety budżet nie ten, przynajmniej na obecną chwilę.

 

I tu pytanie do Was. Posiadam Nikona F50 z obiektywem "AF Nikkor 35-80 1:4-5,6 D". Czy ten obiektyw będzie spełniał swoją funkcję w robieniu zdjęć na D90? Może nie makro, ale jednak szczegóły czasem muszę pokazać i do końca nie wiem czy da radę. Stać mnie na samo body w tej chwili, a chciałbym zacząć używać puszki po zakupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D90 to puszka dobra, ale jest na rynku już od 4 lat :blink: a to bardzo dużo.

Zastanów się nad nowszą puszką - chcesz nowy czy z drugiej ręki?


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nowy, choć używany z niskim przebiegiem też dopuszczam. Zastanawiałem się nad D5100, ale D90 ma nieco lepszą ergonomię. Może nie jestem obiektywny bo używałem "90" go przez chwilę i przypadł mi do gustu :) to że czteroletni to mi nie przeszkadza, nie potrzebuję wodotrysków, byle kolory dobrze oddawał i miał opcje manual.

Jest jakaś alternatywa od Nikona w budżecie do 2,5k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym aby szkielko makro mimo wszystko mialo niezly autofocus....chodzi np. o zdjęcia nadgarstkowe. 3 rąk nie mam żeby jedną fotografować, drugą trzymac aparat a trzecią ostrzyc :)

Ja tak właśnie naciskam obiektywem 55mm MF.

AF działa u mnie tak-aparat kilka centymetrów w tył ,kilka centymetrów w przód :D

 

Myślę ,że zaproponowany Tamron 90 mm będzie O.K.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny dylemat odnośnie wyboru Body. Chciałbym wydać nie więcej niż 3 tysiące złotych na zestaw aparat + szkło ( prawdopodobnie 35mm 1.8) Będę miał jeden obiektyw ( może kiedyś dokupię zmiennoogniskowy ).

 

Pytanie brzmi następująco. 

1) Wybieram aparat z wyższej półki ( domyślam się, że lepiej wykonany ) ale niestety bardziej zacofany technologicznie - podobno mają starszy rodzaj matrycy. W grę wchodzi Nikon d90 ( mogę kupiić body za ok 1800 zł ) ewentualnie dokładając trochę i mogę kupić canona 60d ok 2400

2) Wybieram aparat z niższej półki, ale z nowszymi rozwiązaniami typu canon 700d , nikon d5200 itd  wyposażone już w obiektyw.

 

Panowie pomożcie !! co wybrać żeby było dobrze? Nie jestem wybitnym fotografem, chcę mieć porządny aparat fotograficzny, który nie jest zabawką na chwile. Ja jestem za Nikonem d90 a wy ??

Wybieram tylko aparat nowy.

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny dylemat odnośnie wyboru Body. Chciałbym wydać nie więcej niż 3 tysiące złotych na zestaw aparat + szkło ( prawdopodobnie 35mm 1.8) Będę miał jeden obiektyw ( może kiedyś dokupię zmiennoogniskowy ).

 

Pytanie brzmi następująco. 

1) Wybieram aparat z wyższej półki ( domyślam się, że lepiej wykonany ) ale niestety bardziej zacofany technologicznie - podobno mają starszy rodzaj matrycy. W grę wchodzi Nikon d90 ( mogę kupiić body za ok 1800 zł ) ewentualnie dokładając trochę i mogę kupić canona 60d ok 2400

2) Wybieram aparat z niższej półki, ale z nowszymi rozwiązaniami typu canon 700d , nikon d5200 itd  wyposażone już w obiektyw.

 

Panowie pomożcie !! co wybrać żeby było dobrze? Nie jestem wybitnym fotografem, chcę mieć porządny aparat fotograficzny, który nie jest zabawką na chwile. Ja jestem za Nikonem d90 a wy ??

Wybieram tylko aparat nowy.

 

Oj - zastanów się dobrze... Ja mam lustro FF i worek szkieł i... myślę teraz powazniej nad czymś mniejszym.

Oczywiście posiadanego sprzętu nie sprzedam, ale z wiekiem coraz trudniej mi się dźwiga cały ten chłam. Kiedyś na regatach żaglowców w Dublinie miałem 2 asystentów do noszenia szklarni i statywu. Wtedy było fajnie! :) Ale niestety - na ogół człowiek dźwiga to wszystko sam! :(

 

1/ Lustrzanka nie zapewni Ci zdjęć lepszej jakości "z automatu". Wręcz przeciwnie - trzeba UMIEĆ robić zdjęcia lustrzanką, liznąć trochę teorii, mieć pojęcie o podstawach, ustawieniach. Do tego wiele szkieł jest dość kapryśnych, ma swoją specyfikę i nie są "dla każdego". A lustrzanka z byle jakim zuuuuuuumem wcale nie zrobi lepszych fotek niż porządny kompakt.

2/ Aparat? To najmniej ważne! Aparaty wychodzą nowe co rok... SZKŁA się liczą.

3/ Canon czy Nikon? A jakie to u diaska ma znaczenie??? Ja mam Canona, bo SZKŁA pod ten system mi bardziej podchodzą, I tylko dlatego. Sama puszka - to zupełnie drugorzędne. Nie puszka robi zdjęcia tylko Ty.

 

Także - przemyśl sprawę!

Jest teraz tyle fajnych aparatów np. micro 4/3 że pchanie się w lustrzankę ja bym pozostawił zupełnym freakom i zapaleńcom. Na wakacje czy do cioci na imieniny spokojnie styknie coś mniejszego.

Chyba, że... interesujesz się fotografią na poważnie, jesteś fanatykiem jakości i nie uznajesz półśrodków. Wówczas OK: kup lustro i dobre szkła (prędzej za 30000 niż za 3000... sorry), ale szykuj się na długie lata nauki, ogormne wydatki na zabawki  i duże obciążenia dla kręgosłupa.

Przyjemne hobby w sumie, ale dość upierdliwe... :)

Kilka moich strzałów akurat z lustrzanki ale jakie to ma znaczenie?

 

7867830196_128a216cbd_b.jpg

 

7862342858_ca2baf6b4d_b.jpg

 

http://www.digart.pl/zoom/6329248/Back_to_Howth_III.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, olej aparat kup zegarek... :P


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2, które wymieniłeś - tylko Fuji X100 B)

A tak na serio - Koledzy mają rację. Lustro to aktualnie sprzęt dla naprawdę wąskiej grupy fotografów.

Ja swojego EOSa wyciągam coraz rzadziej.

Jakiś czas eksperymentowałem z bezlusterkowcem Lumix GF-1, a aktualnie używam Olka XZ-2.

Jeśli koniecznie chcesz sobie zostawić możliwość wymiany szkieł, to zobacz bezlusterkowce Fujifilm.

Edytowane przez teston

Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny dylemat odnośnie wyboru Body. Chciałbym wydać nie więcej niż 3 tysiące złotych na zestaw aparat + szkło ( prawdopodobnie 35mm 1.8) Będę miał jeden obiektyw ( może kiedyś dokupię zmiennoogniskowy ).

 

Pytanie brzmi następująco. 

1) Wybieram aparat z wyższej półki ( domyślam się, że lepiej wykonany ) ale niestety bardziej zacofany technologicznie - podobno mają starszy rodzaj matrycy. W grę wchodzi Nikon d90 ( mogę kupiić body za ok 1800 zł ) ewentualnie dokładając trochę i mogę kupić canona 60d ok 2400

2) Wybieram aparat z niższej półki, ale z nowszymi rozwiązaniami typu canon 700d , nikon d5200 itd  wyposażone już w obiektyw.

 

Panowie pomożcie !! co wybrać żeby było dobrze? Nie jestem wybitnym fotografem, chcę mieć porządny aparat fotograficzny, który nie jest zabawką na chwile. Ja jestem za Nikonem d90 a wy ??

Wybieram tylko aparat nowy.

Po pierwsze - jesli masz do wydania 3000pln, to na lustrzanke z obiektywem bym nigdy nie patrzyl. Nie dostaniesz ani porzadnego body ani tym bardziej szkla - glownie portrety.

 

Jesli nie zamierzasz w najblizszym czasie dokupic innych szkiel (a to wlasnie jest cala zabawa z lustrzankami), to przeciez jest taki wybor fajnych kompaktow z wymienna optyka, ze i wygodniej i jakosciowo lepiej.

 

A co do "porzadnego" aparatu, ktory nie jest zabawka, to na 100% nie za te pieniadze.

 

ps

decydujac sie na w/w body kupujesz nie pelna klatke, tylko cropa, dlatego Twoj obiektyw o ogniskowej 35mm zrobi sie 50mm a to juz ciezko bedzie w ciasnych pomieszczeniach cos wiecej zrobic.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat i kupiłem Olympusa E-PM2. Jest mały i robi mega zdjęcia. 

Porównanie techniczne samych sensorów: http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Canon-EOS-700D-versus-Olympus-PEN-E-PM2-versus-Nikon-D90___870_840_439

 

Porównanie organoleptyczne tu: http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

 

Jest duzy wybór szkieł do mikro 4/3 + przez przejściówkę pasują stare szkła Zuiko które mozna kupić w bardzo dobrych cenach.

 

Dodam ze matryca w Olku E-PM2 jest ta sama co we flagowcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja mam lustro FF i worek szkieł i... myślę teraz powazniej nad czymś mniejszym.

Oczywiście posiadanego sprzętu nie sprzedam, ale z wiekiem coraz trudniej mi się dźwiga cały ten chłam.

No nie bądź tego taki pewien. Ja miałem zestaw 2 FF Nikona z D3 na czele i 6 topowych szkieł (N14-24/2.8 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8VRII + S150/2.8 + Zeiss 35/2 + Zeiss 85/1.4) i też tak mówiłem, aż stwierdziłem że nie ma sensu i sprzedałem WSZYSTKO :)

 

Teraz mam bezlusterkowca Fuji X-E2 z 18-55 + 55-200 + Leica M(240) z Summicronem 35/2 ASPH i Voigtlanderem 75/1.8 i raczej nie mam za czym płakać :) Jedynie muszę jakoś ogarnąć może zdjęcia macro bo z tym jest chwilowo słabiej niż w Nikonie (bo tam miałem super szkło macro a tu nic do tego). Ale teraz wszystko noszę w jednej niwielkiej torbie zamiast w gigantycznej i mega ciężkiej, do której i tak wszystko nie wchodziło. A kluczowym dla mnie na końcu pytaniem było "po co mi np najlepszy obiektyw w systemie skoro akurat nie mam go przy sobie" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.