Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

ozzie - a do czego to fototo :) bo bez odpowiedzi na to pytanie sie nie obejdzie. A'propos to jeśli ktoś pozbawiony jest całkowicie obiektywizmu to oczywiście poleci Ci to czym sam robi zdjęcia :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak można polecać coś z czym nie miało się do czynienia?


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak można polecać coś z czym nie miało się do czynienia?

a czy ja coś takiego napisałem????


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A'propos to jeśli ktoś pozbawiony jest całkowicie obiektywizmu to oczywiście poleci Ci to czym sam robi zdjęcia :)

Tak to zrozumiałem.

Uważam, że najlepiej opisać własne doświadczenia użytkownika. Oczywiście można polecać lub też odradzać aparat na podstawie cudzych opinii (zasłyszanych, przeczytanych).

To co Ozzie ma zamiar fotografować ma oczywiście znaczenie, chociaż bardziej w przypadku doboru obiektywów niż aparatu. No chyba że mówimy o fotografii w bardzo wąskim zakresie (tematycznym), ale z pytania kolegi zrozumiałem iż aparat ma służyć do fotografowania "wszystkiego".

Ważniejszym pytaniem jest jaką kwotę chce przeznaczyć na lustrzankę i czy w grę wchodzi tylko zakup nowej czy może też być używana.

Z pewnością jest wielu użytkowników na tym forum którzy mają aparaty zarówno Canona jak i Nikona i coś doradzą.

Kupując jakiś aparat wchodzisz w dany system. Zobacz jakie szkła Cię interesują, w którym systemie są one atrakcyjniejsze cenowo. Z pewnością zaletą obu firm (Canon, Nikon) jest to, że wybór szkieł jest duży. Każdy powinien wypatrzeć coś dla siebie


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również nie pisałem o zasłyszanych opiniach, lecz o własnych doświadczeniach :) Przeszedłem (w małym obrazku)przez Minolte, Canona. Olympusa i Nikona i każdy z systemów ma swoje wady i zalety. Biorąc jednak pod uwagę własne preferencje i typ uprawianej fotografii wybrałem najbardziej pasujący mi system. Czy jestem w swoim podejściu odosobniony - raczej nie, większość osób chcących dokonać samodzielnie trafnego wyboru tak robi i nie mam tu na myśli jedynie profesjonalistów. Moim zdaniem zatem, najważniejszy jest rodzaj fotografii jaki przyszły właściciel chce uprawiać, bo ceny sa mniej więcej na tym samym poziomie.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ludzie zmieniają system pod warunkiem, że nie zaiwestują zbyt dużo w szklarnię.

Znam to z autopsji, był moment kiedy chciałem przejść z Canona na Nikona D700, jednak po przeliczeniu ile to przejście będzie mnie kosztować wybrałem inną opcję i kupiłem jednocyfrową puszkę Canona. Oczywiście znam też ludzi którzy przeszli w jedną lub drugą stronę ( :) ). Zazwyczaj jednak odbywa się to w przypadku gdy to przejście jest mało bolesne finansowo (są wyjątki).

To co jednemu pasuje, drugiemu przeszkadza, dlatego najlepiej samemu potestować.

Uważam również, że nie będzie miało większego znaczenia czy Ozzie wybierze system Canona czy Nikona - obaj producenci robią bardzo dobre lustrzanki, którymi da się robić świetne zdjęcia :)


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portrecista ze mnie jak z koziej d*py grill, ale bawilem sie dzisiaj aparatem z moja Iga ; )

IMG_9322.jpg

IMG_9344.jpg

IMG_9357.jpg

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy tak na szybkiego:

Nikon D3100+kitowy obiektyw z VR czy Nikon D5000 również z obiektywem kitowym w zestawie.

Warto się pchać w te puszki?

 

 

Dzięki i pozdrawiam serdecznie.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w puszki średnio w obiektywy wcale :rolleyes:

polecam pod rozwagę d90


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D90 to raczej niezbyt mój pułap cenowy :rolleyes:

Podałem te 2 modele z uwagi na dostępność na miejscu i cenę.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem zatem tak, zastanów sie nad d90 z małym przebiegiem bo warto. Jeśli uznasz, że nie to d5000 i d3100 z kitowym szkłem praktycznie to samo.

dla przykładu

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=185726

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=185309

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na temat:


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja właśnie mam okazje kupić nikon d3000 z AF-S NIKKOR 18-55mm. Wiem że to już starszy model, a;e ja szukam czegoś do amatorskiej fotografii, i do makro zegarków ;) Nada się? Czy warto szukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj, aby tlo przy makro bylo atrakcyjne pod wzgledem kolorystycznym

 

 

;)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z wielu zdjęć z wakacji ;)

 

img27722.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polskiej plaży trafiają się lepsze "foczki" ;):D :D


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polskiej plaży trafiają się lepsze "foczki" ;):D :D

A to prawda :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Ja też pstrykam amatorsko-to co przed obiektyw się nawinie.:P

post-39956-0-28598600-1313396180_thumb.jpg

post-39956-0-80685500-1313396332_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Nie wiem jakiej wielkości zdjęcia można zamieścić w jednym poście.Już po 2 zdjęciach pojawia się napis-zdjęcie za duże.:P

Pozdrawiam fanów fotografii i życzę wielu wspaniałych fotek.:))

post-39956-0-06140700-1313397578_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zygmac, edytuj posty a nie wklejaj jeden pod drugim.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.