Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, rozglądam się powoli za jakimś dobrym makro do cykania zegarków. Mam Fuji X-T10 i wpięte szkło 7artisans 60mm macro, które jest w swojej cenie pewnie bezkonkurencyjne, ale pytanie czy w kwocie powiedzmy 2000zł za używane znajdę coś lepszego? Może być manual, ważne aby była opcja podpięcia pod system fuji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Masu napisał(-a):

Panowie, rozglądam się powoli za jakimś dobrym makro do cykania zegarków. Mam Fuji X-T10 i wpięte szkło 7artisans 60mm macro, które jest w swojej cenie pewnie bezkonkurencyjne, ale pytanie czy w kwocie powiedzmy 2000zł za używane znajdę coś lepszego? Może być manual, ważne aby była opcja podpięcia pod system fuji.

Laowa 65mm 2.8 ultra macro.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cyklotymik napisał(-a):

Laowa 65mm 2.8 ultra macro.

 

Mocny kandytat, dużo osób mi poleca tym bardziej, że ma skalę 2:1.

A kojarzysz może Kiron Vivitar 100/2.8? Bo mam opcję kupić praktycznie nówkę za 900zł pod Minoltę i się zastanawiam czy nie pójść w tym kierunku, tym bardziej, że i tak działam manualnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i Kirona i Vivitara, tyle, że do Pentaxa. Świetne szkła, z naprawdę bardzo dobrą rozdzielczością.  Słabo wypadają w kwestii aberracji, a do tego duże i ciężkie. Osobiście wybrałbym Laowa 65. Optycznie to poziom Laowa 100, która jest IMO lepszym obiektywem niż Kiron i Vivitar. O aberracjach możesz zapomnieć.  Laowa ustępuje tylko Sigmie Art DG DN Macro 105 i Voigtlanderowi 110 APO Lanthar, i tylko w kwestii kontrastu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trochę mnie rozmiar i waga przeraża, tym bardziej, że strzelam w bardzo małej przestrzeni pokoju i wszystko jest upakowane maksymalnie. Poza tym fajnie mieć szkło pod swój system, bez adaptera - takie moje skrzywienie. 

 Zatem chyba decyzja podjęta, teraz tylko znaleźć używkę w dobrej cenie. Dzięki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 z małym haczykiem kupisz nówkę. Możesz przetestować i zwrócić, w razie co. Kiedyś bardzo lubiłem mieszać starymi szkłami, ale to jednak bardzo leciwe konstrukcje i zdarza się, że wyłażą różne babole. W którymś z pleśniaków Pentaxa rozkleiła mi się soczewka przednia. Inny pleśniak zaraził mi pleśnią inne obiektywy.  Szkoda kasy i nerwów, ale do tego doszedłem po jakimś czasie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy temat konkursu, zachęcam do zajrzenia i udziału:)

 

hKyyk2h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie chcę zakładać nowego tematu. Robicie świetne zdjęcia. Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy ktoś z Was potrafi montować filmy video. Dźwięk i obraz. Chodzi o charytatywny projekt. Gdyby ktoś potrafił to proszę wiadomość na PW.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY

Autorzy tych pięknych zdjęć proszeni są o krótki opis . Zwłaszcza lokalizacje mile widziane . To może być świetny pomysł na kolejna wycieczkę i reklama dla danej okolicy. 

A i milo mi bylo zobaczyć jak wyglada Kwiczol. Do tej pory byl mi nieznany z dzioba.😃

Bardzo dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdun

Uważaj, tam mogą być promile! 😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubicie Kasprzyckiego?

”w kieliszku biała gwiazda prawdy lśni, uwięziona w szkle…”

 

4D223F89-FEBB-4CDB-8A62-0CAAE7EE77ED.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdun
W dniu 27.11.2021 o 19:56, Christo napisał(-a):

Lubicie Kasprzyckiego?

 

...😀 nie wiem, nie piłem.

Osobiście czasem czytam Baczewskiego...

a w temacie foto - paź królowej. Moim zdaniem jeden z ładniejszych motyli występujących w Polsce. Ten był ciekaw jak myje się auto.

 

 

P7030943.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdun

Miejscowi gadają że zimą można spotkać Białego Ducha.

- zabobony-

 

IMG_2822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.