Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Nocny Jastrząb

Tarcza kanapka poszukiwana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie  :)

poszukuję zegarka posiadającego tarczę w formie kanapki dobrym przykładem będzie Panerai. Jeśli chodzi o wielkość to średnica do 42 mm lecz ważniejszym parametrem dla mnie będzie długość L2L i tutaj maksymalnie 50 mm. Cena to 4 tysiące złotych. I tutaj niestety PAM odpada zarówno pod względem wymiarów jak i ceny, ale może kiedyś  :)  Kolor tarczy to zdecydowanie coś ciemnego, czarny, granat ale na pewno nie biały. Przeznaczenie zegarka to życie codzienne z dżinsami i koszulką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję ale podając Panerai jako przykład bardziej chodziło mi o budowę tarczy, czyli "kanapkowość" niż o kopię PAMa. Ktoś może ma jeszcze jakieś propozycje bo widzę, że niestety ale znalezienie tarczy tak zrobionej to wcale nie jest łatwe zadanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopia to dla mnie 1:1, a w tym wyżej raczej inspiracja, ale ...

W takim rozmiarze jak szukasz to raczej ciężko o tarczę kanapkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok może i kopia to za dużo powiedziane, bo prawdziwa kopia to chyba jest Parnis Marina. W każdym bądź razie coś mi się wydaje, że będę musiał zmienić obszar poszukiwań na coś zupełnie innego chyba, że ktoś jeszcze ma jakiś pomysł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukać Vraislavię VISa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj ofertę Spinnaker (dużo poniżej budżetu), Gavox, Lum-Tec. Może coś znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje

- VISa bardzo chętnie ale obawiam się, że będzie za duży a dwa z tego co zdążyłem się zorientować znalezienie tego modelu graniczy z cudem

- Spinnakera przejrzałem ale nic takiego nie widzę

- Lum Tec coś ma ale skąd idą przesyłki, w sensie EU czy spoza i rozmiary też dosyć spore

- a na temat tego, który już dwa razy jest polecony czyli Manchester Watch Works Champlain Explorer może ktoś powiedzieć coś więcej, tzn jakość wykonania i co to za wynalazek jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w takim razie Ventus Mori?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze był fajny projekt na unitasie H2O Hydra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich propozycji to ta H20 Hydra najbardziej mi podchodzi ale raczej jest nie do zdobycia. Ten Balticus to dla mnie zbyt pstrokaty, po prostu nie moja kolorystyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich propozycji to ta H20 Hydra najbardziej mi podchodzi ale raczej jest nie do zdobycia.

Czasami bywa na WUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nauka ciągle trwa :)

Warto się tam zalogować, jeżeli masz ochotę wciągnąć się bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może Baltic Aquascaphe?

 

- średnica poniżej 42mm

- L2L poniżej 50mm

- cena poniżej 4tys zł

- kanapka ;)

 

03COlRf.jpg

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Baltic Aquascaphe?

 

- średnica poniżej 42mm

- L2L poniżej 50mm

- cena poniżej 4tys zł

- kanapka ;)

 

 

Szczerze powiedziawszy ten Baltic podoba mi się. Wymiary jak na moją rękę też ma dobre. Może mi ktoś powiedzieć jak sprawuje się zastosowany tam mechanizm. I jeśli można jakie zegarek sprawia wrażenie na codzień. Jaj ednak musiałbym do niego dokupić jakiś fajny pasek ponieważ nie lubię bransolet, chociaż ta tutaj zastosowana wygląda bardzo fajnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku pracuje sprawdzony i lubiany wół roboczy pod postacią Miyoty 9039 (odchudzona wersja 9015). Ogólnie ten model utrzymuje klimat vintage, koperta ma wygodny profil, tarcza jest kapitalnie wykonana, wypukły szafir robi robotę :)

 

Aquascaphe jest też pasko-lubny ;)

 

p5dbLPr.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zaczyna mi się podobać a na tym pasku wygląda mega. Szkoda tylko, że wszystkie indeksy nie są kanapką ale te trójkąty też robią robotę :)

 

Znalazłem na internecie takie zdjęcie ktoś może wie coś na temat pilota od Dekla z taką tarczą. Szukałem na stronie i nic nie ma a wyglada na mega projekt. 

 

post-112134-0-91377200-1583657652_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że wszystkie indeksy nie są kanapką ale te trójkąty też robią robotę :)

Szkoda, mogli zrobić wszystkie indeksy kanapkowe :(

 

Dopiero jak pokazałeś pilota powyżej przypomniałem sobie o dobrym kandydacie kanapkowym w dużo niższej cenie: Dan Henry 1963

 

KiyP5XF.jpg

 

YUd63Qa.jpg

 

kt3ymsa.jpg

 

IEwGajb.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.