Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yahagi

Taki zegar... co to ?

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz podać średnicę soczewki wahadła. IMO wskazówki  są typu Concordia .

Wahadło moim zdaniem powinno mieć mniejszą średnice niż Beckerowe.

Tak przynajmniej było w mojej Concordii.

Poszukiwałem takiej soczewki ale bezskutecznie.

Beckerowych  jest do wyboru do koloru .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta soczewka (od 33752) ma 14 cm. 

Od poprzedniego zestawu (890) jest większa... ma 15 cm. Ale bardziej wierzę  w oryginalność tej 14cm... bo cały zestaw wygląda na nie ruszany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yahagi napisał:

Ta soczewka (od 33752) ma 14 cm. 

Od poprzedniego zestawu (890) jest większa... ma 15 cm. Ale bardziej wierzę  w oryginalność tej 14cm... bo cały zestaw wygląda na nie ruszany. 

Oooo , to dla mnie też istotna wiadomość , bo mam parę wahadeł i samą soczewkę , no i tak myślałem , że może jakaś , jest od Concordii .... bo mam kompletny mechanizm , ale bez skrzyni . Później posprawdzam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka Concordia pojawiła się w PL na ogłoszeniach. Sygnatura B&A i nr 16626. Raczej nie często zdarzało się, żeby firmy z Freiburga udostępniały swoje produkty innym zegaro-twórcom. 

Kolejny przypadek jaki mam zarejestrowany u ciebie to 16639. Ciekawe czy była ciagłość w tym B&A ... i kto w ogóle stoi za tym skrótem. (zdjęcia z portalu ogłoszeniowego z X-em w nazwie).
Bez-nazwy-5.jpg.9900b6a867de019586defa98972d507e.jpg
 

Bez-nazwy-6.jpg

Bez-nazwy-8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mechanizm Concordia 20211 z sygnaturą B&A

83663801_3241907359169347_4975229457863278592_n.thumb.jpg.8a794658f55320d2e7e808ee003f21ca.jpg84046471_3241907432502673_6464644401523064832_n.thumb.jpg.68c3adff17446a76346968f91b9f332d.jpg83681342_3241907362502680_5530491703292592128_n.thumb.jpg.ea12e6695c67d6c64d0de2c76c07bdd6.jpgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Yahagi napisał:

Taka Concordia pojawiła się w PL na ogłoszeniach. Sygnatura B&A i nr 16626. Raczej nie często zdarzało się, żeby firmy z Freiburga udostępniały swoje produkty innym zegaro-twórcom. 

Kolejny przypadek jaki mam zarejestrowany u ciebie to 16639. Ciekawe czy była ciagłość w tym B&A ... i kto w ogóle stoi za tym skrótem. (zdjęcia z portalu ogłoszeniowego z X-em w nazwie).

 

 

 

 

Oglądałem te zdjęcia. Jest jeszcze taki z numerem 29480.

 

Sygnatura przypomina londyńskiego sprzedawcę polifonów i dystrybutora roczniaków  Beckera, BHA, ale to chyba raczej przypadkowa zbieżność. Aczkolwiek czcionka B i A jest identyczna. Może przez jakiś czas miał wspólnika o nazwisku identycznym z jego pierwszym imieniem?

 

H1101-L09766094.jpg.dbb7bffa238bbeaeba100c6bee6cd8da.jpg

 

Barnett Henry Abrahams (1839 - 1902) pobudował własną fabrykę machin grających w Szwajcarii w roku 1895, jak wynika ze skąpych opisów wyemigrował do tego kraju w 1857 roku. Firmę przejęli synowie i działała do 1915 roku.

 

P.S. Zegary ma nasz forumowy kolega.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze (oprócz przypadku Tatyany) photo 27434. Więc co najmniej 5... na przestrzeni kilku lat produkcji. Poza B&A - ja nie dostrzegam różnic o standardowych mechanizmów Concordii. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ten. Mam nadzieję, że Tomasz mi wybaczy i da zgodę post factum.

IMG_0927.jpg.57347a2af7be320faba5b503d84de29c.jpgIMG_0924.jpg.db109aad60fccb7973b0c1eda7ea83be.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez te ząbki na owalu - sygnatury wydają się być 'mocno takie same'....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dla odmiany jedna z ostatnich Concordii (później mam już tylko 167588). 
Wieszak już chyba GB, zgadza się ? 

 

s-l1600 (8).jpg

s-l1600 (5).jpg

s-l1600 (4).jpg

s-l1600 (3).jpg

s-l1600 (2).jpg

s-l1600 (1).jpg

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki BHA się pojawił na A...o. 

Z tego co wyczytałem - to jest to twór GB. Nie widać dokładnie numeru, ale jest 7mio cyfrowy ... i chyba jest to produkt trochę młodszy od pokazanych powyżej Concordii. 

Ale aż trudno uwierzyć że to tylko zbieg okoliczności i że BHA z B& nie ma nic wspólnego...

Zdjęcie oferty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalny roczniak Beckera wyprodukowany dla importera B.H.Abrahams z USA, który tak znakował sprzedawane przez siebie zegary. Numeracja jest zgodna z numeracją GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, erzlot napisał:

To normalny roczniak Beckera wyprodukowany dla importera B.H.Abrahams z USA, który tak znakował sprzedawane przez siebie zegary. Numeracja jest zgodna z numeracją GB.

Zastanawia mnie to USA. 

W Mikrolisk, jak i w innych źródłach Barnett Henry Abrahams miał siedzibę w Londynie, nigdzie nie znalazłem, że w USA, chociaż na forum też są wzmianki, że w USA. 

Firmę założył w Szwajcarii w 1857 roku, a po Jego śmierci synowie prowadzili filię w Londynie do 1907, chociaż są też informacje, że byli pod tym adresem do 1915 roku. 

IMG_20201203_034732.thumb.png.acc07fcd8d82d2a2bbf5fef27709079f.png

Tutaj myślę, że jest błąd, nie jest to data istnienia firmy, a data urodzin i śmierci. 

Barnett Henry Abrahams był producentem i handlarzem pozytywek, platerów, sreber i importerem zegarów głównie Beckera. 

Wyroby znakował swoim logo BHA. 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to samo w tym temacie 20.09 :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie czytałem tego. 

Głównie chodziło mi o to, że nie USA, tylko Londyn. 

Pozdrawiam Jacek 

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, erzlot napisał:

To normalny roczniak Beckera wyprodukowany dla importera B.H.Abrahams z USA, który tak znakował sprzedawane przez siebie zegary. Numeracja jest zgodna z numeracją GB.

Pewnie że roczniakow werk,pierwsze cyfry numeru to 19

Kupiony ode mnie 😁

Też czytałem że BHA to rynek angielski -oczywiście jeśli wchodzi o roczniaki

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy czytałem na NAWCC o BHA "importer", więc założyłem, że to była firma z USA, a okazała się firmą angielską. Powinni imo używać raczej słowa "exporter". Dzięki za korektę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.