Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Kuba83

Oszuści i nieuczciwi sprzedawcy - Czarna lista

Recommended Posts

Posted (edited)

Nie znalazłem podobnego tematu ( może za słabo szukałem ) więc zakładam. Myślę że warto mieć miejsce gdzie będziemy podawali nieuczciwych sprzedających lub krótko mówiąc oszustów , których warto sie wystrzegać. Zacznę ja, niestety dałem ponieść się emocjom i zapłaciłem za zegarek z góry na OLX. Jak nie trudno sie domyślić po wpłacie kontakt się urwał , tak wiem jestem głupi 🙂 Oto dane gościa , który mnie oszukał ( nie wiem czy prawdziwe i w d*pie na rodo )

Nick z Olx - Raptus930

Patryk Słomiany

Legnica 59-220 ul. Sudecka

Pko nr. 98102030170000240205149705

Tel: 605955989

Edited by Kuba83

Myślę, że mógłbyś też więcej informacji dać - np co "kupiłeś" za ile, może screeny rozmów. 

Posted (edited)

Jeśli to OLX to jakiś login tego jegomościa podaj.

Jeśli nawet wszystkie dane są fałszywe to numer konta jest prawdziwy i musi do kogoś należeć, jeśli masz więc historię rozmowy na olx i numer konta udupisz przedsiębiorcę. 

Numer banku należy do oddziału w Toruniu :)

Edited by arek1a2b

2 godziny temu, Kuba83 napisał:

Nie znalazłem podobnego tematu ( może za słabo szukałem ) więc zakładam. Myślę że warto mieć miejsce gdzie będziemy podawali nieuczciwych sprzedających lub krótko mówiąc oszustów , których warto sie wystrzegać. Zacznę ja, niestety dałem ponieść się emocjom i zapłaciłem za zegarek z góry na OLX. Jak nie trudno sie domyślić po wpłacie kontakt się urwał , tak wiem jestem głupi 🙂 Oto dane gościa , który mnie oszukał ( nie wiem czy prawdziwe i w d*pie na rodo )

Nick z Olx - Raptus930

Patryk Słomiany

Legnica 59-220 ul. Sudecka

Pko nr. 98102030170000240205149705

Tel: 605955989

Bezpieczniej będzie dla Ciebie jak usuniesz jego dane z Twojego postu, zostaw tylko te, które są ogólnodostępne jak jego nick. Daj ogłoszenie itd... aby ostrzec innych. 

i koniecznie skorzystaj z możliwości prawnych, może człowiekowi coś się stało a może to oszustwo dlatego lepiej zacząć od wyczerpania drogi prawnej i czasem lepiej na tym poprzestać. 

Trzymam kciuki aby udało Ci się odzyskać pieniądze. 

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

2 godziny temu, arek1a2b napisał:

Jeśli to OLX to jakiś login tego jegomościa podaj.

Jeśli nawet wszystkie dane są fałszywe to numer konta jest prawdziwy i musi do kogoś należeć, jeśli masz więc historię rozmowy na olx i numer konta udupisz przedsiębiorcę. 

Numer banku należy do oddziału w Toruniu :)

Prosze Pana. Numer konta może być założony na słupa czyli menela za flaszkę wódki. Jest u nas w mieście taki jeden pustostan w ruinie ale z adresem. Codziennie znajomy listonosz zanosi tam wezwania z sądu, pisma od komornika, jakieś listy od firm, rachunki itd itp.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

8 godzin temu, souls_hunter napisał:

Prosze Pana. Numer konta może być założony na słupa czyli menela za flaszkę wódki. Jest u nas w mieście taki jeden pustostan w ruinie ale z adresem. Codziennie znajomy listonosz zanosi tam wezwania z sądu, pisma od komornika, jakieś listy od firm, rachunki itd itp.

No nie wiem czy chcąc robić coś co jest nie legalne angażował bym menela, musiał by być bardzo lojalnym menelem i musiał bym mieć pewność że nie opowie choćby policji co i jak. Proszę Pana :P

Takie czasy, że w miarę zdolny haker może przeprowadzić taki wałek.

Włamują się na autentyczne, uczciwe konta, szybko załatwiają transakcję, a biedny właściciel konta

musi później udowadniać, że nie jest wielbłądem.

Sam kiedyś tak kupiłem, na szczęście policja zdążyła przejąć kasę przed złodziejem i skończyło się na nerwach.

Winnego oczywiście nie znaleźli, ale w moim przypadku dołożył do "interesu".