Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mariooo77

ulysse nardin

Rekomendowane odpowiedzi

nie - ale jak tak dalej pójdzie to wcześniej czy później pojawi się !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, goral_ napisał:

Dlaczego nieopłacalne jest produkowanie koperty fejka z prawdziwego złota?

 

tez tego nie wiem, jeszcze z platyny to bym zrozumial, ale ze zlota?

 

13 godzin temu, unadarek napisał:

... a jakbyście nazwali zegarek, podróbkę zrobioną z lepszych materiałów i lepiej wykonaną od oryginału ?  Czy aby na pewno byłaby podróbką ?

 

oczywiscie

 

Trudniejsze jest pytanie, czy zegarek zlozony przez niezaleznego zegarmistrza, z czesci wyprodukowanych przez tych samych poddostawcow, ktorych uzywa dany producent - bedzie podrobka, czy nie?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie - tak. Ponieważ nie zostanie złożony w fabryce/manufakturze producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chorwat napisał:

Wg mnie - tak. Ponieważ nie zostanie złożony w fabryce/manufakturze producenta.

 

Ale orientujesz sie, ze czesc mniejszych producentow / "manufaktur" zleca skladanie zegarkow firmom zewnetrznym? 

wiec zalozmy jedyna roznica bedzie w tym, ze dany zegarek nie zostal wyprodukowany oficjalnie. Taki twor bedzie oczywiscie nieakceptowalny, ale czy na pewno nieoryginalny? 🧐


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli z zegarkiem nie idzie w komplecie podpis producenta (w postaci papierów, pieczątki, gwarancji, czegoś tam jeszcze), no to nie ma mowy oryginalnym legitym produkcie.

 

Czy jeśli kupisz sobie wszystkie części samochodu i zmontujesz je "ze śwagrem w garażu", to posiadasz oryginalne auto, które będzie podlegało gwarancji, itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Chorwat napisał:

Tak, jeśli z zegarkiem nie idzie w komplecie podpis producenta (w postaci papierów, pieczątki, gwarancji, czegoś tam jeszcze), no to nie ma mowy oryginalnym legitym produkcie.

 

Czy jeśli kupisz sobie wszystkie części samochodu i zmontujesz je "ze śwagrem w garażu", to posiadasz oryginalne auto, które będzie podlegało gwarancji, itp.?

 

Czyli wg Ciebie, portale takie sprzedajace zegarki z tzw "grey market" z wlasnymi gwarancjami, a nie producentow, sprzedaja podrobki?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się ;) Jeśli nie zostanie złożony w fabryce/manufakturze producenta (lub zlecony do produkcji innej firmie) i przez niego potwierdzony, że jest legitny, to wg mnie jest nieoryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Chorwat napisał:

Powtórzę się ;) Jeśli nie zostanie złożony w fabryce/manufakturze producenta (lub zlecony do produkcji innej firmie) i przez niego potwierdzony, że jest legitny, to wg mnie jest nieoryginalny.

 

Aby uscislic, wg Ciebie aby zegarek byl oryginalny musi:

- byc zlozony w fabryce producenta (lub zlecony)

- miec potwierdzenie producenta w postaci jakis papierow

 

Dosc sluszne podejscie, wszystko inne bedzie produktem zlozonym z oryginalnych czesci (jesli oryginalne czesci zostaly uzyte)

 

Ok a co zatem sadzisz o czesciach? Czesci wyprodukowane tak samo jak dla producenta ale nie przekazane producentowi, a sprzedane na boku. Oryginalne czy nie?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SzefSzefow napisał:

 

Aby uscislic, wg Ciebie aby zegarek byl oryginalny musi:

- byc zlozony w fabryce producenta (lub zlecony)

- miec potwierdzenie producenta w postaci jakis papierow

Tak.

 

 

Co do części - oryginalne, ale nielegalne, bo w sumie... kradzione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie są kradzione tylko sprzedane do firmy zewnętrznej(nie do 'producenta' danego zegarka), np jakiegoś 'dystrybutora'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zrobiła się wręcz akademicka. Ile diabłów mieści się na łebku szpilki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, goral_ napisał:

Dyskusja zrobiła się wręcz akademicka. Ile diabłów mieści się na łebku szpilki?

nieskończoność ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SzefSzefow napisał:

 

tez tego nie wiem, jeszcze z platyny to bym zrozumial, ale ze zlota?

 

 

Może ktos wyjaśni akademicko mój dylemat:

 

Z grafiki widać, że od 2016 roku w miarę stabilnie cena platyny oscyluje wokół 1000 usd za uncję, natomiast cena złota przekracza 1200. 

 

Dlaczego wyroby biżuteryjne z platyny są droższe od złotych? Marketing? Brak świadomości klientów? Utarte stereotypy?

 

spacer.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, StaryWilk napisał:

Marketing? Brak świadomości klientów? Utarte stereotypy?

Myślę, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, StaryWilk napisał:

 

Może ktos wyjaśni akademicko mój dylemat:

 

Z grafiki widać, że od 2016 roku w miarę stabilnie cena platyny oscyluje wokół 1000 usd za uncję, natomiast cena złota przekracza 1200. 

 

Dlaczego wyroby biżuteryjne z platyny są droższe od złotych? Marketing? Brak świadomości klientów? Utarte stereotypy?

 

 

 

Nie chodzi tu o cene surowca, a koszt obrobki.

Okresla sie, ze czas obrobki stali / zlota / platyny to jakies 1 / 3,5 / 7 z tego co pamietam 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym też myślałem, ale nie znałem liczb. 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Chorwat napisał:

Tak.

 

 

Co do części - oryginalne, ale nielegalne, bo w sumie... kradzione :)

 

nie kradzione, bo nie pisze o rzeczach "wynoszonych" z fabryki poddostawcy, tylko o tym co poddostawca sprzedaje (oficjalnie, bo zdarzaja sie takie umowy i nieoficjalnie)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oficjalnie (czyli za zgodą zleceniodawcy), to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się takiego kierunku rozwoju dyskusji ...

Coż, najpierw to co proste:

Prawo własności intelektualnej w świecie, którego rozwój oparty jest na wiedzy i innowacyjności pomimo swojego niematerialnego charakteru, ma ogromną wartość.

Własność intelektualna to wszystko, co powstało w wyniku procesu intelektualnego i zostało przetworzone do postaci materialnej. Obejmuje ona rozwiązania technicznych (wynalazki i wzory użytkowe), wytwory o charakterze praktycznym i estetycznym (wzornictwo przemysłowe), elementy o cechach niepowtarzalnych i odróżniających, elementy  budujące renomę rynkową produktów (znak towarowy, oznaczenie geograficzne), etc.

Praktycznie na całym świecie (nawet w Chinach i Malezji) istnieją regulacje prawne chroniące prawa własności  intelektualnej. Prawo własności intelektualnej obejmuje prawo autorskie i prawa własności przemysłowej. W Polsce zagadnienia własności intelektualnej w Polsce zostały uregulowane przez dwa zasadnicze akty prawne: ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. oraz ustawę Prawo własności przemysłowej z dnia 30 czerwca 2000 r.

Z prawnego punktu widzenia nie ma możliwości istnienia "alternatywnego" oryginału. Zegarek złożony z części pochodzących nawet z produkcji kontrolowanej przez daną firmę ale bez jej wiedzy, zgody i udzielenia właściwych praw jest podróbką a handel nim jest przestępstwem. Wykorzystanie znaku towarowego bez zgody jego właściciela jest przestępstwem. Wykorzystanie i powielanie jakichkowiek wzorów lub technologii zastrzeżonych prawem patentowym bez zgody właściciela jest przestępstwem.

 

Oczywiście pojawiają się tu pytania związane z ogromnym rynkiem zegarków mikrobrandowych - często inspiracja do stworzenia nowego projektu jest aż zbyt wyraźna, jednakże zegarki takie zachowują niewielkie odrębności w zakresie wzornictwa i nie naruszają praw wynikających z ochrony znaku towarowego.Nie naruszają także obszarów chronionych patentami technicznymi. 

Zegarek złożony przez niezależnego zegarmistrza z części, których nie wykonuje samodzielnie ale kupuje je od innego producenta bądź taką produkcje zleca jest oryginalnym jego dziełem o ile nie narusza praw wynikających z ochrony własności intelektualnej.

 

Pasek do zegarka do zegarka noszący elementy znaku towarowego i cechy niepowtarzalne a nie będący produktem posiadacza praw do tych elementów jest również podróbką.

 

Dlaczego nie podrabia się zegarków ze złota - bo fałszerstwo jest biznesem! Działają tu takie same prawa jak na normalnym rynku: maksymalizować możliwą marżę. Jeśli produkuję coś co z gruntu jest fałszywe to nie ma sensu inwestować w produkcję bo klient, który kupuje Ulysse Nardin za 319 USD ma pełną świadomość że to jest podróbka ,a celem zakupu jest jedynie chwilowe wywarcie wrażenia na innych ludziach, którzy przecież nie będą sprawdzać czy jest to prawdziwe złoto. Nikt postronny również nie dostrzeże niewielkich różnic które pociągnęły by za sobą wzrost kosztów produkcji. Liczy się ogólne wrażenie i logo imitujące oryginał.

Kopertę ze złota wbrew pozorom ze względu na technologię trudniej jest zrobić niż kopertę ze stali.

Niestety dzieła sztuki podrabiane są od tysięcy lat i należy domniemywać że spotka (lub spotyka) to również zegarki. Myślę, że możliwości techniczne współczesnego przemysłu są w pełni wystarczające, szczególnie patrząc na to co dzieje się z podróbkami Rolex'a . Osobiście nie słyszałem o podróbkach 1:1 Mb&f, de Bethune czy Greubel Forsey ale to kaliber fałszerstwa, który raczej działa w absolutnej ciszy.

 

 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Pan Tarhei napisał:

Nie spodziewałem się takiego kierunku rozwoju dyskusji ...

Coż, najpierw to co proste:

(...)

 

Mam wrazenie, ze odpowiadasz sam sobie, powtarzajac ciagle to samo.

Panie Mecenasie, nie jest Pan na rozprawie tylko na forum internetowym 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całości wypowiedź, ale wiem że są na rynku rolexy podrabiane w zlocie, z ETA w środku. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, StaryWilk napisał:

Nie czytałem całości wypowiedź, ale wiem że są na rynku rolexy podrabiane w zlocie, z ETA w środku. 

 

 

 

Oczywiscie, rozne rzeczy sa podrabiane w wykorzystaniem zlota 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StaryWilk napisał:

Nie czytałem całości wypowiedź, ale wiem że są na rynku rolexy podrabiane w zlocie, z ETA w środku. 

 

 

Pokazywałem niedawno takiego, cały razem z bransoletą w 18K  plus diamenty - oczywiście podróbka ale pan Niemiec od razu mi to powiedział za to złoto 100% na wskroś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SzefSzefow napisał:

 

Nie chodzi tu o cene surowca, a koszt obrobki.

Okresla sie, ze czas obrobki stali / zlota / platyny to jakies 1 / 3,5 / 7 z tego co pamietam 

 

A tak w ostatecznym rozrachunku sam producent sobie ustala ile będzie u niego kosztować gram surowca i mm obróbki materiału. Bo różnie to jest wyceniane, zazwyczaj im bardziej premium tym narzut większy, choć są oczywiście wyjątki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość zegarka jest wynikiem kosztów produkcji i sensownej marży. Cena zależy od tego ile są w stanie klienci zapłacić. Czym bardziej prestiżowa marka, tym cena jest wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.