Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
meXy

Klub użytkowników GARMIN

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, tommly napisał(-a):

Nie no, przy tylu powinno być OK, choć jak dla mnie, to i tak pogromca futryn :) Zaletą jest więcej pól na wyświetlaczu, ale czy przy treningu w ruchu to aż tak istotne?

Nie pomagasz ,😁 no dobra rozpatruje dalej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie wiem że zaczynam być nudny 😊😊😊😊😊😊

 

Ale rozkminki na temat garmina ciag dalszy 

 

Szukam garmina który zastąpi g shocki (nie jako zegarek do roboty ,do ciężkiego tyrania bo nigdy moje G nie były używane do tego do czego są stworzone 😃) tylko chce trochę zredukować kolekcje ,mieć takiego garmina jako G ,jako zegarek na rower ,jako zegarek do wody (pływanie nie nurkowanie ) na codzien sportowy zegarek ,wiadomo funkcje smartwatchowe tez mile widziane ,nie za duzo wymagam ?nadgarstek 19cm ,

Co byście polecili na razie nie patrzymy na cenę 🤣🤣🤣😉😉😉(proszę nie przesadzac )  później będziemy kroić koszty, odpada instinct solar (bo mam i pójdzie do ludzi jak coś wybiorę)instinct solar 2 też bo są podobne ,

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety, za dużo wymagasz ;) Nie znam linii modelowej Garmina, ale niestety im droższy model, tym lepszy, więc ja bym celował w coś pokroju Fenixa 7 z solarem, szafirem, w tytanie i DLC. Wersja X moim zdaniem za duża do codziennych aktywności.

 

A dlaczego piszę, że za dużo wymagasz? Dlatego, że G-Shocków nie da się zastąpić, przynajmniej jeśli jesteś G-maniakiem ;) Dodatkowo wkrada się tu aspekt zegarkowego ADHD i kwestia finansowa. Jeśli cierpisz na niewzmożoną chęć zmiany swojej kolekcji co jakiś czas, to niestety ze smartwatchami jest jak z telefonami komórkowymi - co chwilę nowy model, a stary już w momencie kupna traci połowę na wartości. Piszę trochę z własnego doświadczenia, mam Instynkta, który miał być moim kompanem w bardziej aktywnych chwilach mojego życia, a i tak na co dzień rotuje z innymi zegarkami, a ostatnio więcej leżakuje niż jest noszony. Dodatkowo każdy nowy model kusi ulepszeniami, szybszym procesorem, bardziej wytrzymałą obudową i szkłem - jednym słowem, zawsze chce się mieć nowszy.

 

Dlatego też uważam, że Instinct jest chyba jedynym akceptowalnym wyborem (cena oraz utrata wartości), przy założeniu, że masz w kolekcji jeszcze inne zegarki. Jeśli miałbym się szarpnąć na jakiś droższy i bardziej "mogący" model, to chyba tylko w przypadku, kiedy byłby to mój jedyny zegarek. No może zostawiłbym coś bardziej eleganckiego, ale to wszystko :)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, clusca napisał(-a):

Dlatego też uważam, że Instinct jest chyba jedynym akceptowalnym wyborem (cena oraz utrata wartości), przy założeniu, że masz w kolekcji jeszcze inne zegarki. Jeśli miałbym się szarpnąć na jakiś droższy i bardzie "mogący" model, to chyba tylko w przypadku, kiedy byłby to mój jedyny zegarek. No może zostawiłbym coś bardziej eleganckiego, ale to wszystko :)

 

 

10000000000000% prawdy mówisz. Też sobie to tak tłumaczę i to jest chyba najbardziej trafny opis mojego problemu  , tu chyba moje ADHD zaczyna działać, może szukam dziury w całym. Zakładam instincta na rower robie trasę,  wycieczkę, zapisuje km ,trasę i odkładam zegar ,rotuje tymi co mam zegarkami mija 3-4 dni idę na rower zakładam instincta jadę na pulsie ,zapisuje km I zdejmuje garmina  .może rzeczywiscie bez sensu zmieniać instincta na jakiegoś wyjebelota i nie wykorzystywać go w pełni. 

 

 

 

Sam nie wiem ,chyba bez problemów zegarkowych ciężko się żyje 🤣🤣😆😅🤣🤣trzeba sobie zawsze czymś głowę zaprzątać, bo jak inaczej żyć Panie ,jak żyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pozwolę sobie wrzucić tutaj dubla,bo w paskowym brak odzewu 😉

 

Byłbym wdzięczny o nakierowanie ,bo szukać szukałem ,ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Garmin w swej genialności ,w swojej ostatniej serii,zmienił teleskopy.

Teoretycznie niewymienialne ,a jeżeli już, koperta na bank porysowana ,wymieniłem w zegarkach setki pasków ,ale tu nie widzę innej opcji ,niż przecięcie.

Ale nie o tym.

Szerokość 22mm ale średnica trochę nietypowa, 2,20mm, i tu przyznam ,nie znalazłem takich teleskopów w ofercie, to chyba trochę nietypowy rozmiar ?

Czy ktoś już wymieniał teleskopy w garminie 7 ?

Bo tu pytanko dodatkowe,czy otwór na pin też nie jest jakiś przekombinowany rozmiarowo,a ciąć nie chcę,zanim nie będę miał teleskopów na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale w czym problem? Teleskop jak teleskop, tyle że grubszy. Tutaj jakiś film ze zmiany teleskopów na YT: https://www.youtube.com/watch?v=cjWNQ_cqiI0

BTW, na filmie widać średnicę teleskopów 2,3mm, może dlatego nie znalazłeś, bo szukałeś 2,2mm.

 

EDYTA:

OK, teraz widzę, w czym problem. Te 2,3mm to pewnie jakieś zamienniki, ale widać, że pasują, a te oryginalne nie maję tego kołnierza do zdejmowania, wyglądają jak "fatties" od Seiko, tylko że tam są wiercone uszy, a w Garminie nie ma. Może jakieś małe szczypce precyzyjne będą dobre do zdejmowania tych teleskopów.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik widziałem,jest kompletnie z pupy.

Na nim są w zasadzie zwykłe teleskopy,ori garmina siedzą tak ciasno,że po włożeniu ostrza nożyka nie ma pola manewru,sporo ludzi o tym pisze.

Będę ciąć tak,czy tak.

2,2mm to i tak dużo do moich pasków które mam,nawet quick fit z starego garmina wchodzą już ciężko,więc 2,3 już chyba odpada.

Pomału myślę żeby zejść na 2mm.

Było prosto, musieli to skaszanić 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teleskopy są ok jak się uzywa oryginalnych pasków quick fit a jak innych to rzeczywiście trzeba zmienić teleskopy na te z kołnierzem bo inaczej pasek będzie ciężko zdjąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, clusca napisał(-a):

Do zwykłych pasków możesz spróbować użyć tzw. "Skinny Fat Spring Bars", np. takich https://www.watchgecko.com/dive-watch-spring-bars, chociaż pewnie takie właśnie miałeś na myśli :)

 

 

Ciekawe jak one będą siedziały w kopercie .czy nie będą za luźne w samej kopercie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, revolta4 napisał(-a):

 bo inaczej pasek będzie ciężko zdjąć. 

Nawet nie ciężko,to praktycznie niemożliwe.

2 minuty temu, clusca napisał(-a):

, chociaż pewnie takie właśnie miałeś na myśli :)

Tak,właśnie zerkam na amazonie,podobne albo te same.

 

Dlatego pytałem czy ktoś zmieniał,bo przetnę a tu zonk bo sobie inne wymiary wymyślili 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zobacz 7X i dolny teleskop,to ori.

Górny już wymieniony.

Tu z mojego.

 

 

 

fen.jpg

Edytowane przez Hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co trafi ciąć teleskop i zakaldac coś z kołnierzem. 

 

Ja bym został przy oryginale i paskach quick fit ale to ja 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, revolta4 napisał(-a):

 

 

Ja bym został przy oryginale i paskach quick fit 

W zasadzie ja też,ale mam kupę fajnych pasków 22mm,i normalnie mnie korci 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czas na niego I zacząć patrzeć na fenixa 7 😀😀😀😀

 

 

 

IMG_20220412_140439.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luźne pytanie 

Który I dlaczego ?

Fenix 6 pro 

Fenix 6 x pro 

Fenix 7 

 

 

Opinia tommly już jest ,plus na 7ke 

 

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do GarminoManiaków:

Mam wrażenie, że wibracje w moin Instinct Tactical po dwóch latach są o wiele słabsze niż na początku.

Zauważyliście coś takiego?

To kwestia software, czy mojego braku czucia? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2022 o 14:34, revolta4 napisał(-a):

Który I dlaczego ?

 

Dla mnie 7,ale dla kogoś innego niekoniecznie.

Dotyk (przydaje się w mapach),lepszy czujnik tętna, ponoć lepszy gps i bateria.

Teoretycznie bateria nawet lepsza w 6 x pro,ale ja kupiłem z solarem który daje radę.

Odnośnie teleskopów ,wymienione bez cięcia,skalpel i powolne podważanie pinu,udało się bez zniszczeń.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7-ka , lepszy gps , bateria , dotyk się przydaje - można wyłączyć jeśli przeszkadza . Ja wahałem się miedzy 6 -ką z szafirem a 7 standard , jest 7 z gorilla glass i nie żałuje . Przesiadałem się z 5x i rozmiarowo też jest lepiej . Nadgarstek 18 cm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 6 pro 

Rozmiar 

Cena 

Co tu dużo gadać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie .w górnym polu chciałabym ustawić np czas jaki biegnie w czasie jazdy ,klikam i klikam i nie mogę znaleźć. Co powinno byś napisane w opcji ?

20220714_201918.jpg

Tak jak mam w instinct  chodzi mi o stoper ,czas w jakim jadę 

 

 

IMG_20211024_105019-01.jpeg

Ogarnąłem. Nie ważne zrobione. 🤣🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem EPIX 2 vs Fenix 7X SS

Miałem wątpliwość co do rozmiaru - 7X na moją chudą, arystokratyczno-gruźliczą rękę mógł być za duży, a tu zaskoczenie - wygląda jak skrojony na miarę. Do tego skórzany pasek dodaje powagi - nadaje się do codziennego noszenia do pracy - na gumie może i wygodniej (na siłce) ale wtedy faktycznie wygląda toto jak jakiś tool watch do mierzenia tętna :)

Wygrał Fenix - dłużej na baterii (miewam całotygodniowe wyjazdy, nie trzeba się martwić ładowaniem nawet jak co dzień są jakieś aktywności ciągnące baterię), no i w zasadzie ekran nie ma takiego znaczenia - i tak się na to ciągle nie patrzę :) Na początku tak, a teraz głównie sprawdzam kurs krypto zamiast na telefonie. Resztę można obejrzeć w apce w wolnej chwili 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.