Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tolkki

Uniwersalny garniturowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam swojego pierwszego garniturowca. W garniturze chodzę głównie do filharmonii, na pogrzeby, wesela i tyle. 😄

Czy taki model: Certina C035.410.16.012.00 DS Caimano Gent Precidrive (zegarki.zgora.pl) nada się do powyższych okazji? 

Mam też tylko dwa garnitury czarny i ciemny granat. W przypadku pierwszego czarny pasek, do drugiego brązowy, może być?

 

Pozdrawiam,

Tomasz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do garnituru nada się każdy klasyczny zegarek na pasku skórzanym. Ortodoksi twierdzą, że kolor paska do spodni i paska przy zegarku powinien być jednaki. Certina też się oczywiście nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz nadgarstek? 39mm średnicy to nie jest mało przy takim zegarku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nada się spokojnie.

Kolega @szuwi słusznie zauważył, że przy małym nadgarstku warto rozważyć coś jeszcze odrobinę mniejszego na garniturowca. Ale 39mm to i tak nie jest dużo na dzisiejsze trendy i standardy. Jest trochę ofert w rozmiarze 38mm a poniżej to już raczej "vintage" i dość nieliczne propozycje nowych zegarków. Tym niemniej mi też bliska jest opinia, że na garniturowca lepiej mieć coś mniejszego niż większego.

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, goral_ napisał(-a):

Do garnituru nada się każdy klasyczny zegarek na pasku skórzanym. Ortodoksi twierdzą, że kolor paska do spodni i paska przy zegarku powinien być jednaki. Certina też się oczywiście nada.

 

Kolor paska jest bez znaczenia, jeśli nosi się szelki.

Jeśli natomiast nosi się złotą biżuterię, to cały srebrny zegarek będzie źle wyglądał.

 

Kolego Tolkki: jeśli jesteś żonaty i nosisz złotą obrączkę, poszukaj zegarka ze złotymi elementami (wskazówki, indeksy itp).

Jeśli nie nosisz złotej obrączki (białe złot to nie złoto) i nie planujesz ślubu - zegarek jest OK :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadgarstek 16,8 cm i pasujący garniturowiec ma 35-37mm. 

Moim zdaniem: 

- pasek do zegarka, pasek i pasek w spodniach powinny mieć ten sam kolor. W przpadku brązu trudno dobrać odcień, więc powinny być podobne,

- do garnituru czarnego i granatowego spokojnie dodatki mogą być czarne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej się bałem, że pod ciemnogranatowy garnitur z brązowymi dodatkami nie pasuje zegarek bez złotawych akcentów (np. powłoka PVD), ale jak nikt nie zgłasza uwag, to pewno wezmę wyżej wymieniony model. Zegarek już sobie mierzyłem i bardzo dobrze leży na nadgarstku.  Jeśli nadaję się na wesela, pogrzeby i głównie do filharmonii w weekend raczej przejadę się do sklepu. Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak prze okazji to dziś każdy ma to w...poważaniu.  Wielki diver na bransolecie do smokinga też się widuje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, goral_ napisał(-a):

A tak prze okazji to dziś każdy ma to w...poważaniu.  Wielki diver na bransolecie do smokinga też się widuje,

Może i się widuje, ale to nie znaczy, że taki zegarek do smokingu pasuje... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie pisałem niczego innego. Poczytaj wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, goral_ napisał(-a):

Przecież nie pisałem niczego innego. Poczytaj wyżej.

Napisałeś, że każdy ma to w poważaniu, co nie jest prawdą.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuwi napisał(-a):

Napisałeś, że każdy ma to w poważaniu, co nie jest prawdą.  

8 godzin temu napisałem:

" Do garnituru nada się każdy klasyczny zegarek na pasku skórzanym. Ortodoksi twierdzą, że kolor paska do spodni i paska przy zegarku powinien być jednaki. Certina też się oczywiście nada. "

Masz rację, nie każdy ma to w poważaniu, ale wielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, goral_ napisał(-a):

8 godzin temu napisałem:

" Do garnituru nada się każdy klasyczny zegarek na pasku skórzanym. Ortodoksi twierdzą, że kolor paska do spodni i paska przy zegarku powinien być jednaki. Certina też się oczywiście nada. "

Masz rację, nie każdy ma to w poważaniu, ale wielu.

👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2021 o 14:26, Zeno napisał(-a):

 

Jeśli natomiast nosi się złotą biżuterię, to cały srebrny zegarek będzie źle wyglądał.

 

Kolego Tolkki: jeśli jesteś żonaty i nosisz złotą obrączkę, poszukaj zegarka ze złotymi elementami (wskazówki, indeksy itp).

Jeśli nie nosisz złotej obrączki (białe złot to nie złoto) i nie planujesz ślubu - zegarek jest OK :)

Podpinam się pod ten komentarz. Ja mam złotą obrączkę, dodatkowo na lewej, zegarkowej ręce. Złote elementy zegarka świetnie się komponują i efekt jest super. Przy zegarku w kolorze srebrnym efekt jest dużo gorszy.

Btw. na wesela i pogrzeby to ten rygor zegarka idealnie garniturowego można poluzować. Do opery/filharmonii, to faktycznie, dobrze by było dopasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do obrączki mieszanej? ;) (białe i żółte złoto). Może być srebrny według Was? Na kilku forach o modzie klasycznej są opinie, że np. Ciemne czy ogólnie kolorowe tarcze też odpadają.

Edytowane przez Malwes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chcesz porządny zegarek garniturowy, czy też coś, co można założyć do garniaka?

 

Jak to drugie, to weź, co chcesz. Są i tacy, którzy noszą divery, bo im się wydaje, że są Dżejmsami Bądami. 

 

Jak to pierwsze, to zegarek ma:

- być bardzo płaski.

- mieć jasny cyferblat (czarny i brązowy - raczej nie, bo dodatki są w tych kolorach; granatowy raczej nie, bo ogranicza wybór brązowych marynarek; chyba że nie nosisz brązów, więc wówczas granat jest OK, bardziej kolorowe tarcze t tylko w zegarkach sportowych)

- mieć indeksy (cyfry rzymskie tylko w zegarkach kieszonkowych, cyfry arabskie - tylko w militarnych, California dial - tylko w nurasach)  

- mieć złote elementy (chyba, że stać cię na cały złoty zegarek - wtedy oczywiście złoty).

 

Takie kurczowe trzymanie się zasad wymaga również wymiany srebrno-złotej obrączki na obrączkę złotą :) i noszenia skarpetek na podwiązkach (gentlemen nie nosi elastycznych skarpetek). 

 

Musisz znaleźć złoty środek. Diver do garniaka to przesada. Skarpetki na podwiązkach - również.

Elegancki zegarek musi mieć jednak złote elementy. Ułatwia to ubraniowe zgranie się z biżuterią żony. Ponadto odróżnia go to od zegarka roboczego. No chyba, że Twój ulubiony jest srebrny. Wtedy weź srebrny :)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zeno napisał(-a):

A chcesz porządny zegarek garniturowy, czy też coś, co można założyć do garniaka?

 

Jak to drugie, to weź, co chcesz. Są i tacy, którzy noszą divery, bo im się wydaje, że są Dżejmsami Bądami. 

 

Jak to pierwsze, to zegarek ma:

- być bardzo płaski.

- mieć jasny cyferblat (czarny i brązowy - raczej nie, bo dodatki są w tych kolorach; granatowy raczej nie, bo ogranicza wybór brązowych marynarek; chyba że nie nosisz brązów, więc wówczas granat jest OK, bardziej kolorowe tarcze t tylko w zegarkach sportowych)

- mieć indeksy (cyfry rzymskie tylko w zegarkach kieszonkowych, cyfry arabskie - tylko w militarnych, California dial - tylko w nurasach)  

- mieć złote elementy (chyba, że stać cię na cały złoty zegarek - wtedy oczywiście złoty).

 

Takie kurczowe trzymanie się zasad wymaga również wymiany srebrno-złotej obrączki na obrączkę złotą :) i noszenia skarpetek na podwiązkach (gentlemen nie nosi elastycznych skarpetek). 

 

Musisz znaleźć złoty środek. Diver do garniaka to przesada. Skarpetki na podwiązkach - również.

Elegancki zegarek musi mieć jednak złote elementy. Ułatwia to ubraniowe zgranie się z biżuterią żony. Ponadto odróżnia go to od zegarka roboczego. No chyba, że Twój ulubiony jest srebrny. Wtedy weź srebrny :)

 

Czy mogę prosić o źródło wytycznych w zakresie indeksów i "złotych elementów"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakresie skarpetek na podwiązkach też?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę, mam skarpety na podwiązkach, ale z upodobania, a nie ze źródła. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zeno napisał(-a):

W zakresie skarpetek na podwiązkach też?

Nie, tylko w zakresie indeksów i złotych dodatków. Ale odpisując Filipowi w zakresie skarpetek i na moje powyższr pytanie, jeżeli masz taki kaprys, to możesz odpowiedzieć jednym postem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Nie, tylko w zakresie indeksów i złotych dodatków. Ale odpisując Filipowi w zakresie skarpetek i na moje powyższr pytanie, jeżeli masz taki kaprys, to możesz odpowiedzieć jednym postem. 

 

Wykład byłego dyrektora protokołu dyplomatycznego MSZ.

Ale nie w części zegarkowej. W części "kreacja zasad zakończyła się w latach 30. XX wieku, więc teraz nie mają najmniejszego znaczenia": i tu padły przykłady wytycznych skarpetkowych i cyferblatowych (było też coś również o brylantynie).

 

W części zegarkowej powiedział, żeby wyjąć kij z...  - w jego wersji było to bardziej eleganckie, w końcu to dyplomata - i nosić, co się chce. Bo zegarki to domena ludzi pracy, którzy muszą kontrolować czas. "Proletariat niech kupuje Rolexy i Patki, prawdziwy gentleman nie musi zajmować się takimi drobiazgami jak pomiar czasu" - powiedział. O obowiązkach towarzyskich i tak przypomni mu osobisty sekretarz.

 

Nie wiem, czy wyjdzie mi tak elegancko jak wspomnianemu dyplomacie... Ale spróbuję: nie podchodźcie do tego tematu tak poważnie.

W poprzednim poście umieściłem zbyt mało uśmiechniętych buziek, żeby to Koledzy zrozumieli?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Zeno napisał(-a):

 

Wykład byłego dyrektora protokołu dyplomatycznego MSZ.

Ale nie w części zegarkowej. W części "kreacja zasad zakończyła się w latach 30. XX wieku, więc teraz nie mają najmniejszego znaczenia": i tu padły przykłady wytycznych skarpetkowych i cyferblatowych (było też coś również o brylantynie).

 

W części zegarkowej powiedział, żeby wyjąć kij z...  - w jego wersji było to bardziej eleganckie, w końcu to dyplomata - i nosić, co się chce. Bo zegarki to domena ludzi pracy, którzy muszą kontrolować czas. "Proletariat niech kupuje Rolexy i Patki, prawdziwy gentleman nie musi zajmować się takimi drobiazgami jak pomiar czasu" - powiedział. O obowiązkach towarzyskich i tak przypomni mu osobisty sekretarz.

 

Nie wiem, czy wyjdzie mi tak elegancko jak wspomnianemu dyplomacie... Ale spróbuję: nie podchodźcie do tego tematu tak poważnie.

W poprzednim poście umieściłem zbyt mało uśmiechniętych buziek, żeby to Koledzy zrozumieli?

 

Dziękuję za info. Ze wskazanym źródłem pozwolę sobie się nie zgodzić, co do konieczności posiadania przez "porządny zegarek garniturowy" indeksów w miejsce cyfr, czy też złotych elementów. Oczywiście możesz mieć inne zdanie i ja je szanuję, ale występując w roli guru zegarkowego instruującego mniej świadomych i nowych użytkowników zaznacz, że to Twoja opinia, a nie powszechnie przyjęty kanon, bo to co napisałeś o porządnym zegarku garniturowym po prostu nie jest prawdą. 

Edit - sorki, zapomniałem dodać uśmiechniętą buźkę 🙂

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

...ale występując w roli guru zegarkowego instruującego mniej świadomych...

 

Guru? A co to znaczy?

 

Fragment "Kup złoty zegarek. No chyba, że Twój ulubiony jest srebrny. Wtedy weź srebrny" wydawał mi się wystarczający, aby pokazać mój stosunek do kanonów.

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Zeno napisał(-a):

 

Guru? A co to znaczy?

 

Fragment "Kup złoty zegarek. No chyba, że Twój ulubiony jest srebrny. Wtedy weź srebrny" wydawał mi się wystarczający, aby pokazać mój stosunek do kanonów.

Ja nie odnoszę się do Twojego stosunku do kanonów, tylko do wskazanego przez Ciebie "kanonu", który IMO kanonem nie jest. Uważam, ze porządny zegarek garniturowy nie musi mieć indeksów zamiast cyfr i nie musi mieć złotych elementów. Tylko tyle i aż tyle 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.