Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gamemaster

Automat do 1500 zł z rezerwą chodu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

Szukam zegarka z widoczną rezerwą chodu do maks. 1500 zł, wyłącznie na pasku (najlepiej gumowym), z bardziej sportowy niż klasyczny designem. Nie podam więcej wytycznych, bo obawiam się, że wybór i tak będzie bardzo mały. Do tej pory znalazłem tylko jednego Vostoka w takim budżecie, a kilka sklepów już przejrzałem. 

Będę wdzięczny za pomoc. 

 

Pozdrawiam wszystkich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Orienta bym poszukał na Twoim miejscu. 

Sport. Guma. Automat. Rezerwa Chodu.

M-Force-EL03004b-SEL03004B0-Orient.jpg


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, evilym napisał(-a):

Tego Orienta bym poszukał na Twoim miejscu. 

Sport. Guma. Automat. Rezerwa Chodu.

M-Force-EL03004b-SEL03004B0-Orient.jpg

 Zegarek mega, ale cena grubo ponad 2K. Poszukam najtańszego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym zaproponował tego Orient Stara, troche trzeba dołożyć ok 375 euro + opłaty, ale co star to star ;) 

spacer.png

Orient Star Diver's Automatic RE-AU0303B00B 200M Men's Watch für 399 € kaufen von einem Seller auf Chrono24

Orient Star Diver's Automatic RE-AU0303B00B 200M Men's Watch (creationwatches.com)

 

a może znajdziesz gdzies taniej? 

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

Ja bym zaproponował tego Orient Stara, troche trzeba dołożyć ok 375 euro + opłaty, ale co star to star ;) 

spacer.png

Orient Star Diver's Automatic RE-AU0303B00B 200M Men's Watch für 399 € kaufen von einem Seller auf Chrono24

Orient Star Diver's Automatic RE-AU0303B00B 200M Men's Watch (creationwatches.com)

 

a może znajdziesz gdzies taniej? 

 

 

Wow, 50h chodu? Wygląda świetnie. 

 

Bez wskaźnika chodu jest dość duży wybór, ale skąd wtedy wiedzieć ile czasu zostało w zegarku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, gamemaster napisał(-a):

 

Wow, 50h chodu? Wygląda świetnie. 

 

Bez wskaźnika chodu jest dość duży wybór, ale skąd wtedy wiedzieć ile czasu zostało w zegarku? 

 

ze specyfikacji technicznej mechanizmu, znasz rezerwę chodu. Zwykle jest to ok 40-80h w popularnych, tanszych zegarkach. Są takie zegarki, które nakręcasz raz na 31 dni ;)

 

Jeśli jest nakręcany ręcznie - nakręcasz na max. o określonej porze i musisz pamiętać, żeby nakręcić kolejny raz np. co 24h (codziennie rano) - wtedy nie stanie, dopóki jest sprawny, jak zapomnisz nakręcić to stanie po wyczerpaniu rezerwy w sprężynie.

 

Jeśli jest nakręcany automatycznie - nosisz i nie myślisz o nakręcaniu - dopiero jak odkładasz zegarek na dluższy czas - musisz liczyć się z tym, że po wyczerpaniu rezerwy w sprężynie - stanie, po czasie określonym w specyfikacji technicznej mechanizmu.

 

Czasami, po krótkim, mało intensywnym noszeniu, sprężyna nie zostanie nakręcona w pełni (to też zależy od wydajności mechanizmu naciągu automatycznego) - wtedy zwykle można dokręcić z koronki (trzeba sprawdzić, czy dany mechanizm ma taką możliwość), jeśli odkładasz zegarek na dłuższy czas, a nie chcesz, żeby Ci stanął. 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-promaster-marine-aqualand-eco-drive-bn2038-01l?gclid=EAIaIQobChMI-r-9qKjT8QIVASIYCh3e2wIREAQYAyABEgLzk_D_BwE

 

lekko ponad budżet ale myśle ze można znaleźć taniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli niemechaniczne automaty wchodzą w grę dla autora tematu, to też ciekawy zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gamemaster napisał(-a):

Bez wskaźnika chodu jest dość duży wybór, ale skąd wtedy wiedzieć ile czasu zostało w zegarku? 

Można żyć bez tej wiedzy 😜

Ja mam 4 automaty i często nimi rotuje. Czasami po kilka razy w tygodniu muszę ustawiać datę i godzinę bo dany zegarek się zatrzymał.

Jak mam czas (bo jest weekend) robię to w domu, a jak nie to dopiero w pracy 🙃

Zazwyczaj zakładam zegarek i dopiero patrzę czy dobra godzina (tzn czy jeszcze hula)...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Od patrzenia na wskażnik rezerwy chodu zegarek sie nie nakreca  :) a szkoda !

Jezeli to ma być automat to najlepiej z dużą rezerwa np 80 godzin czyli w strone Powermatic 80

przetrzyma wekendowe odłożenie na półeczke i w poniedziałek rano pokaże w miare dokładny czas.

Jedyna wada to za mały budżet. Chociaż Tissot jest blisko 

Edytowane przez basil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze powermatic 80 chyba nie występuje ze wskaźnikiem rezerwy chodu - a o tym jest tutał tematu? 

 

No np. taki powermatic 80h jest w zasięgu, w tej chwili 239 usd + opłaty, może są jeszcze jakieś kody? - nie wiem:

 

Tissot PR 100 Powermatic 80 Black Dial Men's Watch T101.407.16.051.00 T101.407.16.051.00 - T-Classic, PR 100 - Jomashop

Tissot Asian Games Edition Automatic Silver Dial Men's Watch T101.407.11.011.00 T101.407.11.011.00 - Watches, Tissot - Jomashop

Wiele innych wariantów z Powermatikiem 80 znajdziesz np tutaj:

Tissot Watches - Jomashop

 

Swego czasu był ten sam model, na bransolecie, z powermartikiem 80 w wersji COSC (certyfikat chronometru) za 279 usd - to był dobry deal. 

spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

 

ze specyfikacji technicznej mechanizmu, znasz rezerwę chodu. Zwykle jest to ok 40-80h w popularnych, tanszych zegarkach. Są takie zegarki, które nakręcasz raz na 31 dni ;)

 

Jeśli jest nakręcany ręcznie - nakręcasz na max. o określonej porze i musisz pamiętać, żeby nakręcić kolejny raz np. co 24h (codziennie rano) - wtedy nie stanie, dopóki jest sprawny, jak zapomnisz nakręcić to stanie po wyczerpaniu rezerwy w sprężynie.

 

Jeśli jest nakręcany automatycznie - nosisz i nie myślisz o nakręcaniu - dopiero jak odkładasz zegarek na dluższy czas - musisz liczyć się z tym, że po wyczerpaniu rezerwy w sprężynie - stanie, po czasie określonym w specyfikacji technicznej mechanizmu.

 

Czasami, po krótkim, mało intensywnym noszeniu, sprężyna nie zostanie nakręcona w pełni (to też zależy od wydajności mechanizmu naciągu automatycznego) - wtedy zwykle można dokręcić z koronki (trzeba sprawdzić, czy dany mechanizm ma taką możliwość), jeśli odkładasz zegarek na dłuższy czas, a nie chcesz, żeby Ci stanął. 

 

Generalnie szukam zegarka na codzień, stąd decyzja o automacie. W takim wypadku wskaźnik chodu nie jest niezbędny, ale po prostu b mi się podoba taka komplikacja.

Jestem laikiem jeżeli chodzi o mechanizmy, ale sam fakt jak pracują jest fascynujący. 

30 dni bez nakręcania... Bajka. Wtedy dopiero można sobie rotować zegarkami. 

Nakręcany ręcznie jakoś do mnie nie przemawia, bo jednak trzeba o nim pamiętać. 

P.S. Gdzie mogę dawać plusiki za pomocne posty? 

1 godzinę temu, Sloniu napisał(-a):

 

Osz kurna... Ale maszyna. Chociaż ja umiem nurkować tylko w jednym kierunku, więc nie wiem czy alarm o dekompresji by mi pomógł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, gamemaster napisał(-a):

P.S. Gdzie mogę dawać plusiki za pomocne posty? 

Trzeba mieć 30 czy 50 odpowiedzi żeby móc dodawać plusy więc na razie nie możesz, ale ja mogę pomóc napisz tylko komu😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ten citizen to kwarc, a nie automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, gamemaster napisał(-a):

 

Generalnie szukam zegarka na codzień, stąd decyzja o automacie. W takim wypadku wskaźnik chodu nie jest niezbędny, ale po prostu b mi się podoba taka komplikacja.

 

W takim razie otwierasz puszkę pandory i musisz określić co potrzebujesz. Pomocny w tym będzie poniższy temat, ale przede wszystkim lektura forum - podobnych tematów jest na pęczki. W zależności jak głęboko chcesz wchodzić w temat:

UWAGA! Przeczytaj zanim zadasz pytanie. - Jaki zegarek... - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

 

 

2 minuty temu, goral_ napisał(-a):

Mam wrażenie, że ten citizen to kwarc, a nie automat.

 

tak jak pisałem to automat niemechaniczny ;) - oczywiście chodzi o mechanizm Eco-drive, czyli kwarc z panelami solarnymi i akumulatorem.

 

2 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

jeśli niemechaniczne automaty wchodzą w grę dla autora tematu, to też ciekawy zegarek. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

 

W takim razie otwierasz puszkę pandory i musisz określić co potrzebujesz. Pomocny w tym będzie poniższy temat, ale przede wszystkim lektura forum - podobnych tematów jest na pęczki. W zależności jak głęboko chcesz wchodzić w temat

 

Interesuje mnie wyłącznie z widoczną rezerwą chodu. To będzie zegarek na lata, więc niech ma to, co mi się podoba. Tamten temat oczywiście czytałem, ale mój budżet i ta jedna komplikacja dyskwalifikuje większość zegarków. Zanim tu zajrzałem, poszukałem w kilku polskich sklepach i kiurde nic. 

Godzinę temu, Iko napisał(-a):

W tym budżecie to z mechaników tylko pewnie Azja.

Europa się ceni.

Tu 2100 pln we Francji :https://www.chrono24.pl/lip/himalaya-power-reserve--id17544265.htm

Tu 2700 pln w Polsce: https://wkruk.pl/produkty/zegarek-lip-himalaya-40-mm-power-reserve

Swego czasu miałem samochód za 1/3 tej ceny 🤣 

Niestety po za moim zasięgiem. 

2 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

Z tym, ze powermatic 80 chyba nie występuje ze wskaźnikiem rezerwy chodu - a o tym jest tutał tematu? 

 

No np. taki powermatic 80h jest w zasięgu, w tej chwili 239 usd + opłaty, może są jeszcze jakieś kody? - nie wiem:

 

Tissot PR 100 Powermatic 80 Black Dial Men's Watch T101.407.16.051.00 T101.407.16.051.00 - T-Classic, PR 100 - Jomashop

Tissot Asian Games Edition Automatic Silver Dial Men's Watch T101.407.11.011.00 T101.407.11.011.00 - Watches, Tissot - Jomashop

Wiele innych wariantów z Powermatikiem 80 znajdziesz np tutaj:

Tissot Watches - Jomashop

 

Swego czasu był ten sam model, na bransolecie, z powermartikiem 80 w wersji COSC (certyfikat chronometru) za 279 usd - to był dobry deal. 

spacer.png

 

Zegarki bardzo fajne, ale bez szukanej funkcji. Ostatecznie stawiam na wskaźnik chodu niż długość chodu. 

Widzę, że niektórzy kupują za granicą bez obaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W zakładanym budżecie dostaniesz również nowego Orient Curator ze wskaźnikiem rezerwy i szafirowym szkłem np. https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-faf05004w0?gclid=Cj0KCQjwxJqHBhC4ARIsAChq4auNSddlTpbMb3A4gx6j244bDw2ElRfGYRoTvtRnOGZjljyd4mbcwKEaApn1EALw_wcB

lub możesz szukać używki Orienta Triton wersja I. 

A na bazarku masz pięknego Orient Stara troszkę powyżej budżetu, ale to piękny zegarek. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, gamemaster napisał(-a):

Interesuje mnie wyłącznie z widoczną rezerwą chodu. To będzie zegarek na lata, więc niech ma to, co mi się podoba. Tamten temat oczywiście czytałem, ale mój budżet i ta jedna komplikacja dyskwalifikuje większość zegarków. Zanim tu zajrzałem, poszukałem w kilku polskich sklepach i kiurde nic. 

 

Jeśli masz budżet ograniczony do 2000 zł, a chcesz cos pewnego to pozostaje celować w zegarek z mechanizmem:

1) Orient / Orient star 

2) z rodziny Miyota 91xx, czyli 9100, 9132, 9133, 9134 - te mechanizmy są wykorzystywane m.in. w zegarkach LIP, o których wspomniał @Iko. Da się je również kupić np. w chińczykach, których jakość jest losowa (często całkiem przyzwoita, ale zdarzają się buble) od ok 700 zł + opłaty.

Movements | MIYOTA MOVEMENT

 

Oraz szukać raczej za granicą, żeby kupić taniej i / lub zwiększyć wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, tofiks_th napisał(-a):

.... 

Chyba cizko przebic zaproponowanego curatora. Bardzo fajny zegarek, ktory powinien ogarnąć wiele stylizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy czy podpasuje autorowi tematu. Szukał :

 

W dniu 7.07.2021 o 23:15, gamemaster napisał(-a):

Szukam zegarka (...) wyłącznie na pasku (najlepiej gumowym), z bardziej sportowy niż klasyczny designem. 

 

Kurator jak znalazł do slipków kąpielowych, trza go ino na gumę wrzucic... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.