Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cxax

Hamilton, Certina czy Tissot

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Smurf napisał(-a):

Nie zauważyłem żeby wychwalany pod niebiosa na forum prx miał wyższe wykończenie mechanizmu, to taki sam badziew jak CK. 🙂 

 

pamiętaj ze rozmawiamy o mechanicznym PRX a nie kwarcowym. Jego sprzedaży nie ma bo zegarka nie ma :P  natomiast próbka na Hodinkee rozeszła się w 24 ( a niebieskie momentalnie). Zgodze się ze obecnie Tissot to entry lvl podobnie jak Hamilton mimo że róznice między nimi są. CK jest pozycjonowany tak samo chyba tylko za markę bo wg mnie nie oferuje nic ciekawego.

 

2 godziny temu, Smurf napisał(-a):

W tej cenie jest wiele zegarków znacznie lepszych i ciekawszych, pod niemal każdym względem.

 

w sumie zastanawiając się nad ewentualnym zakupem patrzyłem co rynek oferuje i poległem szukając "lepszych i ciekawszych," do 3k pln. Pomijam vintage bo to ciężko porównywać.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Jan napisał(-a):

w sumie zastanawiając się nad ewentualnym zakupem patrzyłem co rynek oferuje i poległem szukając "lepszych i ciekawszych,

Moim zdaniem , znalezienie zegarka w 100 procentach pasujacego do oczekiwań ( w założonym budżecie ) to tylko kwestia czasu i oczywiście 

zbierania wiedzy z wielu źródeł - opinie na Forum , porady gdzie kupic taniej, opinie zegarmistrzów, lektura testów zegarków w necie itp itd.

Mnie znalezienie idealnego zegarka dla mnie zajęło prawie rok !

Ale rzecz najwazniejsza : nie znajdziesz  idealnego zegarka gdy nie wiesz czego tak naprawdę chcesz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, basil napisał(-a):

nie znajdziesz  idealnego zegarka gdy nie wiesz czego tak naprawdę chcesz !

 

Ja nie jestem autorem tego wątku i mam kilka zegarków wiec nie mam tutaj dylematów 😉 bardziej zastanawiał mnie koncept co teraz jest dostepne na rynku w takiej kwocie bo dojrzewam do kolejnego zakupu.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Smurf napisał(-a):

 

CK miał w ofercie tak naprawdę jeden model zegarka mechanizmem automatycznym, nic nie gorszy niż analogiczne Tissot czy Certina, co więcej produkowany w tych samych fabrykach z tych samych podzespołów przez tych samych fachowców. 

Nie zauważyłem żeby wychwalany pod niebiosa na forum prx miał wyższe wykończenie mechanizmu, to taki sam badziew jak CK. 🙂 

 

Do informacji eta 2824-2 występuje w kilku wersjach: standard, elabore, top i chronometr. Ponadto na jego bazie powstał powermatic 80, też w różnych wariantach. W portfolio tissota, czy certiny była/jest dostępna większość wariantów. Ck dokładnie nie sledze, ale skoro twierdzisz, że to tylko jeden zegarek automatyczny, to Ci wierzę. Obstawiam, że jest tam eta 2824-2 standard. O nich wszystkich i o różnicach między nimi oraz jakości wykończenia zegarków przeczytasz na tym forum. Zapraszamy do lektury, w razie pytań, służę pomocą. :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Do informacji eta 2824-2 występuje w kilku wersjach: standard, elabore, top i chronometr. Ponadto na jego bazie powstał powermatic 80, też w różnych wariantach. W portfolio tissota, czy certiny była/jest dostępna większość wariantów. Ck dokładnie nie sledze, ale skoro twierdzisz, że to tylko jeden zegarek automatyczny, to Ci wierzę. Obstawiam, że jest tam eta 2824-2 standard. O nich wszystkich i o różnicach między nimi oraz jakości wykończenia zegarków przeczytasz na tym forum. Zapraszamy do lektury, w razie pytań, służę pomocą. :)

 

 

 

Co do klas mechanizmów to Ameryki  raczej nie odkryłeś. 🙂 

Jak sądzę pewnie 99% zarówno Tissotów jak i Certin z mechanizmami 2824-2 i jej pochodnymi , ma je  w wersji standard.

Różnic w jakości wykonania porównywalnych Tissotów, Certin czy CK ... nie ma. 😀

 

Edytowane przez Smurf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Smurf napisał(-a):

 

Co do klas mechanizmów to Ameryki  raczej nie odkryłeś. 🙂 

Jak sądzę pewnie 99% zarówno Tissotów jak i Certin z mechanizmami 2824-2 i jej pochodnymi , ma je  w wersji standard.

Różnic w jakości wykonania porównywalnych Tissotów, Certin czy CK ... nie ma. 😀

 

Niby nie, ale prx ma inny mechanizm niż ck infinite. Ponadto Tissota i certine kupisz w różnych wersjach. 

 

Które wg Ciebie to są te porównywalne modele tissota i certiny do ck inifinite? Prx i który?

 

Moim zdaniem jakościowo do infinite zdecydowanie bardziej pasowałoby porównać bazowe np. T-classic, czy PR100, które można dostać niewiele drożej niż ck. 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

Moim zdaniem jakościowo do infinite zdecydowanie bardziej pasowałoby porównać bazowe np. T-classic, czy PR100, które można dostać niewiele drożej niż ck. 

 

Bazowe???

Długo nad tym myślałeś?🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Smurf napisał(-a):

 

Bazowe???

Długo nad tym myślałeś?🤣

 

Odrobina wysiłku i też mozesz poznac portfolio tych producentów. Zaczniesz lepiej rozróżniać modele, mechanizmy, warianty, czy sposób wykończenia. 

Głowa do góry :)

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Odrobina wysiłku i też mozesz poznac portfolio tych producentów. Zaczniesz lepiej rozróżniać modele, mechanizmy, warianty, czy sposób wykończenia. 

Głowa do góry :)

 

 

🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,  pisanie o istnieniu bazowych Tissotów,  czy istotnych różnicach w jakości ich wykonania  to zwykły trolling. 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. HELVETIA - WOJSKOWY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Pięknie zachowana, w 100% oryginalnym stanie, wojskowy zegarek kieszonkowy Helvetia.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan. 
      Zegarek jest na dokładnym, prawidłowym chodzie, nie przechodził „restaurowania” a tylko serwis zegarmistrzowski.
      Średnica 52 mm
       
      2. TISSOT - PIĘKNY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Ładnie zachowany zegarek kieszonkowy Tissot
      z okresu lat czterdziestych XX w.
      W całości oryginalny, na równym, ładnym, punktualnym chodzie.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan.
      Średnica 48 mm
      Stan wizualny widoczny na zdjęciach, stan mechaniczny bardzo dobry. Zegarek trzyma czas, jest na ładnym, równym chodzie. Pięknie zachowany mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta oryginalne, nieodnawiane.























    • Przez dyga222
      🔥 Hamilton Lancaster HTC🔥
      Zegarek z najlepszego rocznika czyli 1987😊
      W marcu przeszedł serwis, na gwarancji do 2025‼️ 
      Świetny pasek od Blackpawstrap, bardzo dobrej jakości i idealnie pasuje do zegarka. Zapięcie Hamilton.
      W zestawie:
      - pasek handmade z zapięciem Hamilton 
      - karta gwarancyjna Hamilton  
      - eleganckie pudełko z epoki (zamiennik)
      - dokumenty potwierdzające serwis i gwarancja serwisu
      - Mechanizm Lemania LWO 283
      - 39 mm b/k
      - Stan zegarka ostrożnie 8,5/10, normalne ślady użytkowania w postaci małych rysek na kopercie. Nic co rzuca się w oczy. Biorąc pod uwagę wiek to stan idealny.
      - Szkło bez uszkodzeń.
      Myślę że wszystko widoczne na zdjęciach, na życzenie mogę dosłać więcej.
      Cena 2999 PLN
      Odbiór osobisty mile widziany ☕
      Wysyłka do dogadania
      Możliwe allegro, olx, vinted.
      Chętnie odpowiem na wszystkie pytania











    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez budafok
      Dzień dobry, tak jak w tytule - zastanawiam się nad zakupem nowego EDC (jestem na etapie prób racjonalizowania sobie takiej decyzji w głowie). Budżet to do 1500 złotych - z mojej perspektywy naprawdę niemało, ale też nie muszę sobie odmawiać jedzenia aby tyle wydać, toteż nie chcę "zainwestować" takiej sumy w zły sposób. Przymierzałem w salonie Seiko presage cocktail i... pasował. Po prostu. Na styk, bo mój nadgarstek ma 16cm obwodu, ale po prostu pasował, co dało mi nadzieję że nie muszę koniecznie poruszać się wśród używanych modeli vintage poniżej 36mm jak do tej pory. Z różnymi zniżkami i promocjami mniej więcej zmieściłby się w budżecie. Zegarek należy raczej do popularnych więc domyślam się że z odsprzedażą używanego, tudzież serwisem nie powinno być kłopotów. Z drugiej strony, jestem w stanie kupić w podobnych pieniądzach Tissota Luxury z amerykańskiego sklepu na J (oczywiście liczę razem z prepaid taxes oraz po kuponach rabatowych i przewalutowaniu revolutem). Zegarek na zdjęciach mi się podoba, z tym że nie bardzo występuje stacjonarnie do przymierzenia w Polsce, ogólnie nie jest to raczej najpopularniejszy ich model (na tle PRX czy gentlemana) a każda strona inaczej podaje jego wymiary zewnętrzne, ponadto konsekwentnie ignorują parametr L2L (podobnie zresztą ma się to z tym Seiko). Mierząc w tym salonie chociażby Certinę DS-1 czy Tissota Chemin des Tourelles stwierdziłem że to stanowczo za duże dla mnie patelnie, boję się że z tym by było podobnie, a praktycznie odpada możliwość zwrotu za ocean. Wiem tyle, że Seiko ma szkło mineralne a Tissot ma szafirowe, czyli w teorii wygrywa na tym polu (nic dziwnego skoro w Polsce kosztuje dwa razy więcej niż Seiko), oba mają WR50, tarczę 41mm i są automatami na bransolecie. Martwi mnie natomiast mechanizm Powermatic 80, jak to po kilku latach od premiery wygląda z jego żywotnością, naczytałem się starych wpisów na tym forum że jest plastikowy, nienaprawialny i ogólnie omijać szerokim łukiem (może stąd ta cena na zachodzie? ale w takim razie skąd ta cena w Polsce?) - o mechanizmie 4r35 zaś ludzie piszą głównie w superlatywach, choć bardziej jako o wole roboczym. Nasuwają mi się zatem pytania: w którym przypadku za taką sumę rzeczywiście dostałbym więcej zegarka w zegarku (bo podobają mi się oba, ale dwóch nie potrzebuję  )? Czy da się kładąc je obok siebie na stole orzec tak po prostu: ten jest lepszy, ten jest gorszy? Jak wyglądają zakupy na Joma krok po kroku, czy warto, jak wygląda zawartość paczki w stosunku do kupna w Polskim sklepie? Jak wygląda ten Tissot w kwestii realnych wymiarów? - tu proszę forumowiczów posiadających takowy model o udostępnienie zdjęć z linijką  oraz dotyczące obu przypadków: czy w ogóle warto za takie pieniądze je rozważać, czy lepiej dla studenta wydać to na alkohol  ? Czy polubiłyby się z paskiem w przypadku okazjonalnego użycia ich do garnituru? Jak bardzo ten Tissot jest Szwajcarem a to Seiko Japończykiem (gdzie są tak naprawdę produkowane i montowane)? Uprzedzając, nie szukam porad w stylu "dołóż 5 tysięcy i kup starą złotą omegę, akurat mam na bazarku" ani "dla studenta najlepszy to kwarc casio za 100 złotych" - interesują mnie informacje tylko o modelach wymienionych wyżej, konkretnie referencje T086.407.22.067.00 i SRPE15J1, dodatkowo zachęcam ich użytkowników do podzielenia się feedbackiem z noszenia i przemyśleniami tutaj. Czy któryś kupię, tego jeszcze nie wiem, może nawet skończę z seagullem z peppera  . Z innych marek w podobnej cenie uważam że citizeny i orienty są gorzej wykonane (materiały koperty i bransolety, wygląd tarczy) i to po prostu czułem w rękach, a zegarki przebijające dla mnie wyglądem te z tego wątku to już zupełnie inna liga finansowo - i nie jest to w żadnym wypadku moja liga.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.