Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
maszynista

Zegarek mechaniczny do 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! Szukam zegarka o klasycznym wyglądzie do 3000 zł. Powinien to być zegarek zarówno do garnituru jak i codziennego użytku, automatyczny, niekoniecznie swiss. Jestem przekonany do Certiny DS POWERMATIC 80. Słyszałem niezbyt przychylne opinie kilku zegarmistrzów odnośnie mechanizmu i generalnie że zegarek niewart tych pieniędzy. Ciężko się dobrać do mechanizmu przy naprawie. Druga moja propozycja to TISSOT LE LOCLE POWERMATIC 80. Odradzano mi ze względu na to, że zaledwie 30-40% tego zegarka jest swiss, reszta to chińskie komponenty.  Moją uwagę przyciąga jeszcze Orient i linia Star. Model Orient Star kaliber F7M62 made in Japan, a kolejny ze Starów to Cordovan z tym samym mechanizmem. Oba ostatnie trochę ponad budżet, kosztują ponad 5000 zł. Cordovan to seria limitowana, która liczy niespełna 100 sztuk. Proszę doradźcie co można wybrać ze wspomnianych modeli i czy unikać Tissota. Jeśli macie jakieś swoje propozycje, jestem jak najbardziej otwarty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba Tissot czy Certina to śmiało kupuj i nie słuchaj głupot. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie unikać Tissotów (ani Certin). No chyba, że tych z budżetowym mechanizmem Swissmatic. Ale te mechanizmy stosowane są w najtańszych modelach.

OS też Cię raczej nie rozczaruje. Tylko uważaj na grubość - 14mm to już sporo. Dużo więcej niż wspomniany Tissot Le Locle, który ma jakieś 10mm grubości.

Możesz też zerknąć na bardzo porządnie wykonane zegarki Christopher Ward (np model Sealander) na mechaniźmie Sellita SW200, czyli na dobrym klonie klasycznego ETA-2824

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednego mechanizmu Powermatic 80, jest ich kilka rodzajów.  Zdania są różne, zwłaszcza co do plastikowych elementów. 

Moja Certina z sygnaturki ma mechanizm ETA C07.621,  podobno bez plastikowych elementów, nie mam z nią problemów. Wcześniej miałem Certinę DS Action Diver, też P80 bez dnia tygodnia i mechanizm się rozsypał, był wymieniony na gwarancji, więc gwarancję warto mieć.  Dodatkowo specyfika P80 jest taka, że regulacja dokładności chodu jest bardzo trudna i lepiej poza serwisem gwarancyjnym się za to nie zabierać,  trzeba polegać na regulacji fabrycznej, która jest robiona dobrze. To nie jest tak, że jest śrubka czy dźwignia przesuwna,  jak w klasycznych mechanizmach ETA czy Seiko. W P80 są z tego co pamiętam,  obciążniki na osiach. 

Podsumowując,  jak zegar się podoba i masz gwarancję producenta realizowaną przez Swatch Group,  to kupuj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi to być koniecznie nowy zegarek? Bo w tym budżecie możesz poszukać czegoś już naprawdę fajnego z drugiej ręki, w stanie igła.

Jeśli natomiast będziesz kupował nówkę, to zawsze szukaj sklepu, gdzie możesz dostać jakiś rabat. Możliwości są spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Gio napisał(-a):

A musi to być koniecznie nowy zegarek? Bo w tym budżecie możesz poszukać czegoś już naprawdę fajnego z drugiej ręki, w stanie igła.

Jeśli natomiast będziesz kupował nówkę, to zawsze szukaj sklepu, gdzie możesz dostać jakiś rabat. Możliwości są spore.

Nie musi to być nowy zegarek. Czy w tym budżecie lub do maksymalnie 5000 zł, znajdziemy się jakąś przyzwoitą, klasyczną vintage Omegę? 

Edytowane przez maszynista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maszynista napisał(-a):

Czy w tym budżecie lub do maksymalnie 5000 zł, znajdziemy się jakąś przyzwoitą, klasyczną vinatage Omegę? 

Popatrz na bazarek. Często się takie pojawiają, zwłaszcza od kolegi @hil2

Najlepiej napisz do niego czy coś ma na zbyciu ....


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, maszynista napisał(-a):

Nie musi to być nowy zegarek. Czy w tym budżecie lub do maksymalnie 5000 zł, znajdziemy się jakąś przyzwoitą, klasyczną vintage Omegę? 

 

5k to już całkiem poważny budżet. Weź tylko pod uwagę, że zegarki vintage to max 36mm średnicy. Wspominając nową Certinę czy Tissota mówiłeś o znacznie większych zegarkach. Nie wiem jakie masz preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie noszę Orienta o średnicy koperty 38mm. Z Omegi nie musi to być koniecznie vintage. Tak jak wspomniałem w pierwszym poście, zarówno do garnituru jak i do codziennego noszenia.

Edytowane przez maszynista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega vintage to z reguły przedział 34-36mm. Mój Seamaster z lnianą tarczą włśnie wrócił z serwisu, ale to średnica 35mm więc pewnie Cię nie zainteresuje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie na ecie. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.