Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
nielot

Zegarek na 45 urodziny

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

moja kochana małżonka chce mi kupić zegarek na urodziny, jak to mówi „taki porządny, bo i wiek zacny się robi” i wybrała Omegę:) . Co o niej sądzicie (o zegarku, nie żonie:))? Warto ten model za prawie 8K? 
Będę wdzięczny za Wasze, jak zawsze fachowe, opinie.

Marcin 

FDB23259-7DFE-4A61-A1B6-6D4BFEB4A218.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to gratuluję kobiety. Taka żona to skarb. :wub:

A co do meritum sprawy, czyli zegarka. Jak się domyślam, jest to elektryk ? Najważniejsze, co Ty myślisz o tym wyborze i czy Tobie się zegarek podoba.

A jakie są Twoje preferencje ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje! Zegarek podoba mi się, ale nie pomyślałem, ze za te pieniędze może to być kwarc.. Od kiedy zacząłem odwiedzać to forum, stałem się fanem mechanicznych zegarków- nakręcanych i automatów. Wiec w tej cenie pewnie nie znajdę takiej Omegi. Może coś doradzicie? 
ps a żonie powiedziałem kilka lat temu, ze facet po 40ce powinien coś kolekcjonować- sportowe auta, albo kochanki albo zegarki, wiec wzięła sobie to do serca:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, nielot napisał(-a):

Dziękuje! Zegarek podoba mi się, ale nie pomyślałem, ze za te pieniędze może to być kwarc.. Od kiedy zacząłem odwiedzać to forum, stałem się fanem mechanicznych zegarków- nakręcanych i automatów. Wiec w tej cenie pewnie nie znajdę takiej Omegi. Może coś doradzicie? 
ps a żonie powiedziałem kilka lat temu, ze facet po 40ce powinien coś kolekcjonować- sportowe auta, albo kochanki albo zegarki, wiec wzięła sobie to do serca:) 

Jak wymieniasz przedmioty kolekcjonerskie, to dodaj jeszcze "noże" i zamień przecinki na  "oraz" 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, noże i zegarki ciekawie idą w parze, zwłaszcza, ze gadżety elektroniczne do mnie nie przemawiają:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nielot napisał(-a):

stałem się fanem mechanicznych zegarków- nakręcanych i automatów. Wiec w tej cenie pewnie nie znajdę takiej Omegi. Może coś doradzicie? 

No to masz problem. Albo iść za głosem rozsądku i brać to, co zaproponowała żona, albo iść za głosem serca i szukać mechanika. W tej cenie nówki omegi raczej nie znajdziesz, pozostają używki albo inna, mniej prestiżowa marka.

Fajne vintage Omegi często sprzedaje na bazarku kolega @hil2, możesz napisać do niego czy ma jakieś ciekawe propozycje. Z tym że zegarki vintage to z reguły są średnicy circa 36 mm, wiec wszystko zależy jaki masz nadgarstek i preferencje.


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował Nomosa Club ( recznie nakręcany ) nowy zegarek - budżet zupełnie wystarczy , albo uzywany Zenith elite ultra thin  automat - trzeba troche dołożyc do budżetu - ale jest to wpisane w poszukiwanie zegarków   motto : lepiej teraz więcej wydać by w przyszłości uniknac przykrości :)

Edytowane przez basil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

@nielotna taką Omegę jesteś za młody, ostatnio podobny wątek, tylko w ramach "nieco" większej kasy i wieku +5 lat, przerabialiśmy na forum z kolegą @szuwiTa Omega to klimat dziadziusiowy albo dla dyrygenta filharmoników wiedeńskich, z pewnością nie dla młodego i atrakcyjnego czterdziestoparolatka. Chyba, że żona ma ukryty cel postarzenia Cię abyś wypadł z orbity zainteresowań młodych, inteligentnych i pięknych kobiet 🤔😉

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wodolej napisał(-a):

@nielotna taką Omegę jesteś za młody, ostatnio podobny wątek, tylko w ramach "nieco" większej kasy i wieku +5 lat, przerabialiśmy na forum z kolegą @szuwiTa Omega to klimat dziadziusiowy albo dla dyrygenta filharmoników wiedeńskich, z pewnością nie dla młodego i atrakcyjnego czterdziestoparolatka.  ...

Jak rypie we fabryce w gajerze to ta Omega będzie 👍


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
3 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Jak rypie we fabryce w gajerze to ta Omega będzie 👍

Nie wiem gdzie rypiesz ale jeśli jesteś austriackim nudziarzem to tak będzie 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tej Omegi nie założył. Nie podoba mi się. Nawet jakbym był austriackim nudziarzem. :)

Ale rozumiem, że może się komuś podobać.  Wówczas nosi ją z dumą. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Ja bym tej Omegi nie założył. Nie podoba mi się. Nawet jakbym był austriackim nudziarzem. :)

Ale rozumiem, że może się komuś podobać.  Wówczas nosi ją z dumą. 

To mamy tak samo 👍, szanujemy cudze gusta ale nie lękamy się wyrażać swoich opinii 🙂 Ja to nawet do filharmoników wiedeńskich lubię i dyrygentów mają zazwyczaj fajnych ale z Austriakami to mi nie po drodze. EDYCJA: (Wykasowałem dykteryjkę, jakoś przestała mnie napawać dumą ta przygraniczna historia) 🤔

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się ucieszyli. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wodolej napisał(-a):

To mnie zbesztali, że do sklepu w kasku się nie wchodzi.

 

Niech zgadnę - strój motocyklisty i kask z przyciemnionym szkłem. Pewnie mało się w sklepie nie posrali, że to jakiś napad.

 

17 godzin temu, nielot napisał(-a):

Warto ten model za prawie 8K? 

 

Ta Omega to faktycznie taka bardziej z okazji przejścia na emeryturę niż z okazji 45 urodzin. 😉

Jakiego zegarka potrzebujesz, na jakie okazje i do jakiego stroju? Czy to ma być coś w miarę uniwersalnego, czy też bardziej eleganckiego? Do swetra i do casualowej marynarki, czy do garnituru.

Czy tak jak Omega, ma od razu wszystkim wokół się kojarzyć, czy też może być coś mniej popularnego - co się będzie kojarzyć raczej głównie zegarkowym entuzjastom a nie każdej napotkanej osobie? Bo na Omedze świat się nie kończy, ale za to Omega, to już taki trochę "status statement". Kwarcowa i "dziadkowa" w stylu - tym bardziej.

Budżet tak do 8k? Albo do 10k?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
38 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Niech zgadnę - strój motocyklisty i kask z przyciemnionym szkłem. Pewnie mało się w sklepie nie posrali, że to jakiś napad.

Tak było ale szyba przezroczysta 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo dziękuje za uwagi i miłe słowa, zwłaszcza w kontekście wieku, ze za młody jestem:). Uroda raczej radiowa, ale w gajerze latam codziennie. Zegarków mam już kilka, ale raczej z niższej półki- Steinhart, Monster, Orient, Tissot Le Locle (pierwszy automat, po lekturze forum:)), rodzinny Atlantic, Rakieta, więc chciałem coś bardziej prestiżowego, ale koniecznie manual albo automat do 8 tys. Coś co będzie taką pamiątka w miarę rozpoznawalną i raczej nadającą się do garnituru, ale nie musi być jak dla austriackiego filharmonika! BTW austriaccy artyści źle mi się kojarzą, zwłaszcza ci niespełnieni…

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiżowy, do garnituru, pachnie Nomosem. W zakładanym budżecie będzie kilka modeli na manualnym mechanizmie Alpha, m. in. Orion, Ludwig, Tetra, Tangente. Wykonanie tip top i nie daje po oczach.

 

https://nomos-glashuette.com/en

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos to bardzo dobra propozycja. Pytanie, czy żona wybrała Omegę, bo jej się aż tak podoba, czy ze względu na cenę i rozpoznawalność marki?

 

Jeszcze do rozważenia coś Montblanc:

https://nobleplace.pl/sklep/Zegarek-meski-Montblanc-Star-118517.html

https://nobleplace.pl/sklep/Zegarek-meski-Montblanc-Star-116522.html

Dzięki obecnym promocjom oba w budżecie.

 

Warto też pomyśleć o Longinesie - Flagship Haritage jest zawsze dobrym wyborem:

https://www.longines.com/pl/zegarek-flagship-heritage-l4-795-4-58-0

https://www.longines.com/pl/zegarek-flagship-heritage-l4-795-4-78-2

 

Longines to bogactwo historii i bardzo zacna marka, więc może:

https://www.longines.com/pl/zegarek-the-longines-heritage-classic-l2-828-4-73-0

lub coś wyróżniającego się kształtem koperty (w kolekcji wszystkie zegarki masz standardowo okrągłe):

https://www.longines.com/pl/zegarek-longines-dolcevita-l5-767-4-73-0 

https://www.longines.com/pl/zegarek-longines-dolcevita-l5-757-4-73-0

(powyższe różnią się rozmiarem koperty. Są dostępne z paskami w innych kolorach).

 

Flagship i Dolce Vita poniżej budżetu, więc żona może być miło zdziwiona ;)

 

I propozycja zegarkowego prezentu dla żony w promocji -60% (opcja dnia i nocy w tym modelu wygląda rewelacyjnie):

https://nobleplace.pl/sklep/zegarek-damski-montblanc-boheme-day-night-34-mm-112501.html


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być elegancko, to brać jakiegoś ładnego Nomosa. Ostatnio mierzyłem. Super zegarek. Czuć jakość. No i są w manualu lub w automacie - do wyboru.

9e0c037077e4164de5673cd47f74c3d6.jpg

ac207a88cbe5c3587e7d6b7f3fa8e67c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos to dobry kierunek.

Inną propozycją może być Longines Flagship Heritage

longines_flagship_heritage_2019_04_ch24pl-1260x840.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez andrew99
      Cześć, jestem nowym użytkownikiem. Nie znam się za dobrze na zegarkach natomiast wiem jedno - stare Omegi są piękne i mają to "coś" nie do podrobienia (przynajmniej w moim odczuciu). Zastanawiam się nad kupnem od pewnego użytkownika Omegi DeVille która załączam na fotografiach poniżej. Czy mógłbym prosić was o zweryfikowanie autentyczności, wewnętrznego mechanizmu, wycenę wartości takiego zegarka? Pozdrawiam. Ps: Pasek nie jest oryginalny według tego co mowi sprzedawca. 





    • Przez lignodont
      Witam wszystkich
      Nie jestem znawcą zegarków, jednak jak każdy facet czuję nieodpartą fascynację do precyzyjnych, mechanicznych urządzeń (z racji uprawianego od dawna hobby raczej do starych aparatów fotograficznych ale zegarki to też przepiękne urządzenia). Posiadane zasoby finansowe sprawiają jednak, że w kręgu moich zainteresowań są raczej stare radzieckie Zimy i Wostoki niż szwajcarskie cuda.
      Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy kilka dni temu moja lepsza połowa przyniosła z polowania w secondhandzie (czyli ze szmateksu za rogiem   ) takie cudo:

      Czy szanowni forumowicze mogą oświecić mnie co to za skarb (jest śliczny więc i tak będę go nosił nawet jeśli to tani zegarek), mechanizm jest na pewno automatyczny, szkło szafirowe.
      Szukam również jakiegoś serwisu, bądź fachowca który będzie umiał oczyścić, wyregulować i naprawić nie działający datownik.
      Aha, żona zapłaciła za niego 50 zł, co jak na warunki secondhandu jest kwotą ogromną 
      Pozdrawiam
      Jarek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.