Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość kmarius

Kolor i tarcza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kmarius

Szanowni, w jaki sposób odnawia się zegar, by tak wyglądał - czy to możliwe, czy tylko jakiś efekt marketingowy sprzedawcy?... https://allegrolokalnie.pl/oferta/gustav-becker-w-klasycznej-skrzyni-po-renowacji
A skąd efekt takiej tarczy?.... Poproszę o choćby kilka słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest tak obezwładniająca, że nie jestem w stanie udzielić jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi...

 

199519105_Screenshot2022-02-05at09-55-47GustavBeckerpiknygabinetowyzegarBorekWielkopolskiKupteraznaAllegroLokalnie.thumb.png.d8f93e711247414f6059da9685948a74.png


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kmarius napisał(-a):

Szanowni, w jaki sposób odnawia się zegar, by tak wyglądał - czy to możliwe, czy tylko jakiś efekt marketingowy sprzedawcy?... https://allegrolokalnie.pl/oferta/gustav-becker-w-klasycznej-skrzyni-po-renowacji
A skąd efekt takiej tarczy?.... Poproszę o choćby kilka słów.

Prosiłbym o lepszy link, bo nie działa... najlepiej kopiuj wklej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ślicznie zrobiony 😁. Wart dużych pinendzy..

Za tyle to chodzą stare, obdarte i pożółkłe beckiery  🤭🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Yodek napisał(-a):

Za tyle to chodzą stare, obdarte i pożółkłe beckiery  🤭🤭

 No i jakieś takie "niedonumerowane"


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mkl1 napisał(-a):

 No i jakieś takie "niedonumerowane"

 

Numerator się zacina - nie dobija  czasem kilku cyfr..😁. Drobiazg - nie ma o czym pisać 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak co komu się podoba, bo przecież o gustach nie rozmawiamy. 

Jak dla mnie, to trochę przecholowana renowacja. Za bardzo błyszczący i nieskazitelny.

Kolor czerwonawy ( ale może tak zdjęcia wyszły ). Politura za piękna - chyba one były woskowane. Wahadło i śrubki wypolerowane na złoto.

A tarczę, to chyba profesjonalnie ponownie srebrzono i indeksy namalowano ponownie ... i tu, muszę przyznać, że jest super odnowiona. 

PS... w każdym razie, ktoś się napracował, by zrobić pięknie i wspaniale 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kmarius

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Myślałem o kupieniu podobnego (w miarę prosty wygląd itd.) i zastanawiałem się gdzie jest „złoty środek” w ewentualnej renowacji – tak, aby nadal był to „stary zegar”. Nie mam rzecz jasna większych doświadczeń w ocenie, jak bardzo „prawdziwy” jest taki czy inny egzemplarz (wydawało mi się, że ten, o który tutaj zapytałem, jest 😊 ), ale trochę przeczytałem innych dyskusji na tej stronie – np. gdzieś napisano, że nie wszystkie GB były numerowane (nie wiem, czy to prawda?...). W innych dyskusjach używane jest słowo „kalkomania”, pewnie na określenie niewłaściwego odnawiania cyfr (te tutaj wydały mi się rzeczywiście dość udane). Dziękuję serdecznie za Państwa opinie!....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu tarcza jest naprawdę dobrze odrestaurowana ( no , to mogę powiedzieć z tych zdjęć ). Zachowano kształt cyfr i wielkość, itd. Nie wiem jak to osiągnięto, ale świetnie. W końcu to twarz zegara. 

A złoty środek na dobrą renowację - np. skrzynia,  moim zdaniem, bo inni mogą mieć inne, - wyczyścić, posklejać jak trzeba, ale uratować wszystkie oryginalne części i dorabiać tylko to, czego nie można uratować. Zostawić ślady czasu, jakieś szczerby, rysy, wgniotki, czy wytarcia od częstego otwierania drzwiczek. To jego historia.

No, oczywiście, nie chodzi o to, by zachować oryginalność zegara, który się rozsypał po upadku z ściany, lub który stał się domem korników. To naprawiamy.

Politura, lub wosk, a także kleje,... takie jak dawniej używano. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczę można "zrobić" .

Mam kolegę zajmującego się grafiką- kilka rzeczy mi już opracował a dalej, to już kwestia tego jak dobrze i na czym wydrukuje z pliku nam to jakaś drukarnia. 

Koszt wydruku zaczyna się od 50zł a górną granicą jest wyobraźnia zamawiającego..

 

Co do fachowości zegarmistrza i profesjonalnego przeglądu, to mam wrażenie, że była jakaś współpraca ze stolarzem albo szewcem,  bo gdzie-niegdzie pojawiają się gwoździki stalowe w różnych konfiguracjach..

 

 

 

 

Screenshot_20220206-003138_Samsung Internet.jpg

 

Screenshot_20220206-003105_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zadra napisał(-a):

.....Co do fachowości zegarmistrza i profesjonalnego przeglądu, to mam wrażenie, że była jakaś współpraca ze stolarzem albo szefcem,  bo gdzie-niegdzie pojawiają się gwoździki stalowe w różnych konfiguracjach..

 

Co chcesz do stolarza albo szewca :) . Nie tak dawno nie pamiętam gdzie na tym forum ktoś propagował użycie gwoździ z Castoramy w zegarmistrzowskich naprawach i z tego co pamiętam uzyskał powszechny aplauz ;) 

 

Miłego końca weekendu 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kieszonkowe napisał(-a):

szewca

się już poprawiło 😉 

nic nie mam do tych fachowców, natomiast nie współgra mi to do opisu, że mechanizm przeszedł profesjonalny przegląd u zegarmistrza..

Takie gwoździaki, to "ja" mogę zastosować, gdy ratuję się z braku prawidłowych elementów, bo zajmuję się taką pracą bez odpowiedniego przygotowania, narzędzi i praktyki oraz świadomości  natomiast zegarmistrz  - osoba, która należy do cechu, która osiągnęła mistrzostwo (sama nazwa wskazuje) która żyje że swojej fachowości i robi wszystko zgodnie z nabytymi w zawodzie umiejętnościami nie powinien w moim mniemaniu iść na takie skróty w bądź co bądź klasycznym poszukiwanym i cenionym mechaniźmie. 

To nie Metron, który jest przez większość znawców naznaczany w opisach  bylejakością i masówką nie wartą zachodu w trakcie naprawy.. 

Jeśli na pierwszym planie widać takie gwoździaczki,  to co może kryć się tam gdzie oko fotografa nie sięgło? 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt , ale ja jako profesjonalny przegląd u zegarmistrza , to uważam , że o takie drobiazgi , nie ma się co obrażać ..... przecież wiemy , ilu ich zostało .  Każdy , za taką usługę , chce płacić jak najmniej . A zrobienie wszystkiego perfekt , to cena byłaby 3 , a może 4 razy większa .

Oczywiście , na All.... to takie sformułowanie , jest często nieprawdziwe.

My często mówimy , że uratowanie zegara i przywrócenie mu świetności , to nigdy nie zwróci nam poniesionych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, zadra napisał(-a):

się już poprawiło 😉 

 

Ja się nie czepiam ani stolasza ani szefca :D  sam miałem zawsze problemy z gramatyką i ortografią ;) 

tylko za moich młodych czasów nie było żadnej dysleksji, dysortografii czy żadnego innego "dys" :) .

Moje dzieci później też miały do mnie pretensje że nie zrobiłem z nich dyslektyków zawsze dodatkowe plusy na maturze :D .

A tak na poważnie na temat dawnych fachowców to każdy z nich dawniej musiał być mistrzem lub przynajmniej czeladnikiem żeby móc świadczyć usługi.

A teraz " jakie czasy to  i tacy fachowcy " - poczyta w internecie głupoty które inni napisali, poogląda youtuba i już jest specjalistą w każdej dziedzinie ;) .

Moja uwaga tyczyła tego że często u innych, czy też u siebie dopuszczamy (ba nawet chwalimy/lajkujemy) niepoprawne działania czy pomysły z cyklu "pomysłowy Dobromir". 

(swego czasu walczyłem z tym na forum - ale teraz daję już powoli sobie spokój).

Parafrazując stare powiedzenie o fachowcach - rzemieślnikach : "Tak krawiec kraje jak materii staje".

Najważniejsze że zegar chodzi i się błyszczy :)  a czy naprawiliśmy go przy pomocy teksów, papiaków czy ramiaków kogo to obchodzi :D .

A opis na allegro musi być "kwiecisty" natomiast jeśli kupujący wierzy w to że "Niemiec jeździł nim tylko do kościoła"-  to już jego wina .

 

Miłego tygodnia 

Roman

 

Edytowane przez Kieszonkowe
poprawa ortografii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, zadra napisał(-a):

nic nie mam do tych fachowców, natomiast nie współgra mi to do opisu, że mechanizm przeszedł profesjonalny przegląd u zegarmistrza..

Wszystko się zgadza! Przegląd był profesjonalny, na tyle, na ile profesjonalny był zegarmistrz🙃.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam kilku takich profesjonalistów-nauczyli się rozebrać i złożyć werk i w opisach piszą że zegar był przez zegarmistrza robiony.

W opisie można napisać wszystko tylko jak to zweryfikować. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak ... niemiec płakał jak sprzedawał, bo musiał, bo na tej niemieckiej emeryturze, to bieda aż piszczy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale powiem wam, że z gwoździ de facto robi się bardzo fajne piny. Jak jeszcze robiłem - to właśnie z gwoździ - czyli ze stosunkowo plastycznej stali.  Obcinałem łepek i do mini szlifierki Dremela i na płaski pilnik albo papier ścierny . Troszkę zabawy ale wychodzi całkiem ok. Teraz mam kupione w UK piny ... kupiłem kilka paczek z różnymi wymiarami ... i starczą mi do śmierci  😉 . 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.