Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gio

Cykl poradnikowy o fotografowaniu zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Gio wstawiasz na forum ładne zdjęcia, wiec poradnik będzie, a nawet już jest ciekawą do przeczytania pozycją.

 

Pierwszy odcinek pierwsza klasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Gio wstawiasz na forum ładne zdjęcia, wiec poradnik będzie, a nawet już jest ciekawą do przeczytania pozycją.

 

Pierwszy odcinek pierwsza klasa :)

 

Dzięki. Wasze opinie mają dla mnie ogromną wartość. Lubię pisać i o tych artykułach myślałem już dawno temu. W końcu się za to zabrałem, a @Eugeniusz Szwed i @Jan M. Krawczyk przychylnie na to spojrzeli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię amatorsko popstrykać, ale na robię to na bardzo podstawowym poziomie. Bardzo chętnie się czegoś więcej nauczę.

Dziękuję za inicjatywę. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się obiecująco :).

Ostatnio lustrzanka poszła do szafy - brak czasu i tego czegoś...

Zanosi się, że czasu będzie więcej (utrata pracy), motywacja też się pojawi.

Trzeba będzie zapiąć "setkę macro" i znowu podziałać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, seb71 napisał(-a):

Zaczyna się obiecująco :).

Ostatnio lustrzanka poszła do szafy - brak czasu i tego czegoś...

Zanosi się, że czasu będzie więcej (utrata pracy), motywacja też się pojawi.

Trzeba będzie zapiąć "setkę macro" i znowu podziałać :)

 

Współczuję z powodu problemów z pracą, ale może tego typu rozrywka pomoże Ci uwolnić trochę głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo :).

Prawdę mówiąc odetchnąłem z ulgą. Planuję ciut wypocząć i poszukać nowej pracy.

Wezmę szkatułę z zegarkami, plecak z klamotami foto i wynocha na działkę, w plener.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję @Gio dodawać 5 pkt do wynikó głosowania w konkursach foto, bo zdradzając swoje sekrety powoduje że konkurencja będzie coraz bliżej 😁

Świetna inicjatywa, wielkie brawa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Christo napisał(-a):

Proponuję @Gio dodawać 5 pkt do wynikó głosowania w konkursach foto, bo zdradzając swoje sekrety powoduje że konkurencja będzie coraz bliżej 😁

Świetna inicjatywa, wielkie brawa!

 

 

Ha ha 😄 Na to bym nie wpadł! Ale tak po prawdzie, to na razie ja mam spory dystans do nadgonienia do konkurencji w aktualnym rankingu 😛

 

Dzięki za dobre słowo. Kolejny odcinek już gotowy, za dwa dni będzie online. Z pisania i dzielenia się wiedzą też mam sporą frajdę, więc jeśli ktokolwiek uzna, że znalazł coś wartościowego w moich publikacjach, to będzie to dla mnie ogromną satysfakcją.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gio

nie potrafię napisać mojej opinii pod artykułem, a wiec wyrażę ja tutaj:

Na razie nie ma co dyskutować. Jest SUPER! 100/100

Dziekuje i czekam na dalszy ciąg.

pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odcinek i co najmniej tak samo dobry jak poprzedni. 

 

Kiedyś zajmowałem się amatorsko trochę fotografią czarno białą, robiłem i wywolywalem zdjęcia w technice analogowej. Aktualnie nie mam już warunków do wywywania zdjęć, a i czadu na to nie za wiele ale przyjemnie mi się czyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

@Gio

nie potrafię napisać mojej opinii pod artykułem, a wiec wyrażę ja tutaj:

Na razie nie ma co dyskutować. Jest SUPER! 100/100

Dziekuje i czekam na dalszy ciąg.

pozdrawiam

 

 

 

Andrzeju, na stronie klubowej dodawanie komentarzy jest możliwe na samym dole strony po zalogowaniu. Ale możemy też dyskutować tutaj. Dzięki za opinię!

 

image.thumb.png.ab528ac1ea7b89825d29d4f0cfd47e91.png

 

11 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Kolejny odcinek i co najmniej tak samo dobry jak poprzedni. 

 

Kiedyś zajmowałem się amatorsko trochę fotografią czarno białą, robiłem i wywolywalem zdjęcia w technice analogowej. Aktualnie nie mam już warunków do wywywania zdjęć, a i czadu na to nie za wiele ale przyjemnie mi się czyta :)

 

Cieszę się 🙂

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie napisane. Taka piguła wiedzy w jednym miejscu.

Ciekawe ilu forumowiczów zamiast kupić kolejny zegarek do kolekcji poleci do sklepu po szkło makro :).

Aż mi się zachciało wyciągnąć z szafy stare dobre manfrotto :D, bo ostatnio z lenistwa fotografuję czym popadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, seb71 napisał(-a):

Bardzo fajnie napisane. Taka piguła wiedzy w jednym miejscu.

Ciekawe ilu forumowiczów zamiast kupić kolejny zegarek do kolekcji poleci do sklepu po szkło makro :).

Aż mi się zachciało wyciągnąć z szafy stare dobre manfrotto :D, bo ostatnio z lenistwa fotografuję czym popadnie.

 

Lejesz miód na moje serce! Bardzo Ci dziękuję za tę opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gio napisał(-a):

 

Lejesz miód na moje serce! Bardzo Ci dziękuję za tę opinię.

Nie ma za co. Statyw już wyjęty z szafy i odkurzony. Czas naładować akumulatory w lusterku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gio kolejna świetna część. Dziękuję!

Właśnie jestem na etapie zastanawiania się jakie światła z domu mógłbym wykorzystać, a co powinienem dokupić. Świetny pomysł z tą plexą, na pewno wykorzystam. Czy według Ciebie warto by było kupić lampkę białą z regulacją ciepła barwy? Czy może w praktyce zazwyczaj nie ma to znaczenia bo dopiero w programie reguluje się kolory żeby "ocieplić" zdjęcie?


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, KLXN napisał(-a):

@Gio kolejna świetna część. Dziękuję!

Właśnie jestem na etapie zastanawiania się jakie światła z domu mógłbym wykorzystać, a co powinienem dokupić. Świetny pomysł z tą plexą, na pewno wykorzystam. Czy według Ciebie warto by było kupić lampkę białą z regulacją ciepła barwy? Czy może w praktyce zazwyczaj nie ma to znaczenia bo dopiero w programie reguluje się kolory żeby "ocieplić" zdjęcie?

 

Bardzo się cieszę :-)

Regulacja temperatury barwowej nie jest moim zdaniem krytyczna. Pomaga oczywiście różnicować oświetlenie jednej sceny kilkoma lampami, ale sam rzadko z tego korzystam. Zdecydowanie bardziej przydatna jest regulacja mocy. Jeśli regulacja barwy to bardziej kreatywne będą lampy z możliwością regulacji koloru w pełnym zakresie RGB. Ale z kolei takie kreatywne źródła światła są raczej małe w sensie rozmiarów i dedykowane do efektów, nie do oświetlenia "fotograficznego" większego planu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu miałem przerwę w publikacjach, ale na majówkę jest już przygotowana ostatnia, czwarta część cyklu i poleci online przed długim weekendem. Zapraszam Was serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leci do Was na majówkę ostatnia część mojego cyklu artykułów. Chyba że zaproponujecie mi jakiś pomysł na kolejny, to mogę kontynuować 🙂

https://kmziz.pl/artykul/diabel-tkwi-w-szczegolach-czesc-4

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie o tych moich tekstach.

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gio

Szanowny kolego!

po pierwsze: dziękuję za opracowanie.

po drugie: zazdroszczę umiejetnosci wykonywania tak pięknych zdjęć!

ale jeżeli mam cos poprawić albo zwrócić na cos uwagę to, zgodnie z Twoja prośba:

"Chętnie wykorzystam wasze uwagi do wzbogacenia lub zmiany tego opracowania" pozwalam sobie na następujące uwagi:

Jeżeli chodzi o tytuł opracowania, "Diabeł tkwi w szczegółach, czyli jak robić lepsze zdjęcia zegarków" - to jest bardzo dobry tytuł.

Jeżeli chodzi o cześć 1 - to mam następujące uwagi:

1. Nie podoba mi się używanie w tego typu opracowaniach samego słowa makro ( w potocznej rozmowie jest to dla mnie do przyjęcia ) 

według mnie powinno być makrofotografia bo przecież o nia chodzi.

2. Poza tym nie gniewaj się, ze się czepiam, ale zdanie:

"Obecnie za zdjęcia makro uznaje się często po prostu zdjęcia niewielkich przedmiotow wykonane  z dużym przybliżeniem"

napisał bym tak:

"Obecnie za zdjęcia makrofotografii uznaje się często po prostu zdjęcia niewielkich przedmiotow wykonane w dużym zbliżeniu"

3. Ja bym napisał cos takiego:

Makrofotografia - rodzaj fotografii, w której fotografowany obiekt zostaje odwzorowany na matrycy ( kliszy fotograficznej ) aparatu fotograficznego w naturalnych rozmiarach lub jest nieznacznie powiększony czyli powiększenie liniowe jest 1:1 lub n:1, gdzie n>1.

Powiększenie liniowe jest często nazywane skala odwzorowania - trzeba tu dodać, ze mówimy tutaj o powiększeniu optycznym a nie elektronicznym.

Poza tym po podaniu definicji makrofotografii wspomniał bym o fotomikrografii ( mikrofotografii ) czyli zdjęciach mikroskopowych.

Jeżeli chodzi o cześć 2 - to mam następujące uwagi, to znaczy nie mam, 100/100 - nic dodać nic ująć ( chociaż nie - tutaj mówiąc o glebi ostrości wspomniał bym o focus staking )

super!

Czesc 3 - wszystko pięknie ,ładnie, zdaje sobie doskonale sprawę, ze odpowiednie oświetlenie to jest to o co nam w gruncie rzeczy chodzi, tylko, ze ja tego nie umiem zrobić 😟

I tu mam prośbę - czy mógłbyś opisać Twoja metodę/metody kreowania oświetlenia ale koniecznie poparte zdjęciami planu zdjęciowego!?

W tej części brakuje mi wzmianki o oddziaływaniu pola elektromagnetycznego zrodla światła ( sztucznego ) na aparat fotograficzny.

Czesc 4 - nie mam uwag

 

Uwagi koncowe:

Każde opracowanie przed publikacja powinno być poddane recenzji, ale jak zwykle jak ze wszystkim łatwiej mówić niż zrobić.🙂

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję za to opracowanie i zachęcam do dalszych ( jak wcześniej wspominałem chodzi mi o oświetlenie ).

Masz lekka reke ( ładna polszczyzna ) i czujesz temat o którym piszesz.

 

pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej Wachowicz serdeczne dzięki za tak szczegółową recenzję moich tekstów! Wezmę sobie do serca wszystkie uwagi.

 

Co do sugestii rozwinięcia tematu oświetlenia. Pomyślę o tym, ale jest to temat na książkę, a nie krótkie artykuły 🙂 I to napisaną przez profesjonalistę, a nie amatora samouka jakim jestem ja. Nie mam niestety dokumentacji swoich planów zdjęciowych pokazującej ustawienie oświetlenia, ale mogę zacząć taką dokumentację zbierać robiąc kolejne swoje zdjęcia. Za jakiś czas mógłbym z tego zrobić kolejne opracowanie, które mogłoby tę kwestię rozjaśniać (sic!). Tzn. pokazywać jaki efekt możemy uzyskać stosując różne rodzaje oświetlenia i różne jego ustawienia. I raczej nie będą to przepisy do powielania, jako że ilość możliwości jest w tym obszarze nieskończona i najlepiej po prostu eksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.