Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rafi

Klasyk do 10k pln - youngtimer

Rekomendowane odpowiedzi

 
Czołem,
Szukam sobie czegoś klasycznego (w sensie kanonicznego, nie, że musi wyglądać jak Caltrava). Absolutny max budżetowy to 10k pln.
 
Na teraz biorę pod uwagę Zenitha Elite na cal. 650/680 oraz Omegę Coni 35 mm na 1120.
 
Z chęcią poszukałbym jakiegoś Cartiera, ale w tym budżecie, to ten pociąg już odjechał.
 
Może macie jakieś ciekawe pomysły w budżecie do 10k
 

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrobrandy? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by przeczyło idei kanonicznego yountimera

Gdyby natomiast mi się odmieniło i jednak zdecydowałbym się na jakiś nowy zegarek, to w tym budżecie chyba Longines Spirit nie ma dziś konkurencji.

Edit: no i oczywiście Nomos…

Także istnieje niewielka szansa, że jakiś microbrand trafi do kolekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie szczerze polecam Ci przymiarkę Chronoswissa. 

P6214656.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega potrafi doradzić.  Kolejna piękna sztuka.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkowicie szczerze polecam Ci przymiarkę Chronoswissa. 



Dzięki Filip. Miałem do Ciebie pisać w sprawie tego gagatka, ale mam tak zapchany tydzień, że nie dam rady się spotkać. Bez przymiarki się nie obędzie, bo ma dość długie ucha i musiałbym sprawdzić jak będzie leżał.
Odezwę się na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Kolegi za poświęcony czas, ale Chronoswiss zjada te propozycje na śniadanie i to bez popitki.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponad budżet ale to w końcu tradycja forum
 
 


Dzięki [mention]cordi7 [/mention]. Tak się obawiałem, że jak napiszę „klasyk” to zostanę źle zrozumiany, ale późno już było i nie znalazłem lepszego słowa.

Tymczasem chodziło mi o zegarek powiedzmy, kultowy. Dlatego też napisałem, że chcę youngtimera, bo na nowy zegar w tej kategorii mnie zwyczajnie nie stać.


Wskazałem od razu przykłady zenitha i constelation. Mógłbym też wskazać klasycznego Bonda, Tanka, czy Santosa, ale są poza moimi możliwościami finansowymi.

Propozycja Filipa moje wymogi spełnia, choć oczywiście kultowość Chronoswissow z tego okresu jest ograniczona do pasjonatów. Mnie to zupełnie wystarcza.

PS. Tradycja zachęcania do przekraczania budżetu dotyczy przede wszystkim nowych użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uściślenie, musi być automat? Bo kwarcowego Tanka chyba w budżecie upolujesz.

Ewentualnie patrzyłbym na coś z serii Max Bill, teraz z szafirem - też ikoniczny już design.

 

PS. Wymóg przejechania budżetu z własnego doświadczenia dotyczy każdego zainfekowanego bakcylem zegarkowym… nie ma zmiłuj :P

 

 

 

36 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

Z całym szacunkiem dla Kolegi za poświęcony czas, ale Chronoswiss zjada te propozycje na śniadanie i to bez popitki.


De gustibus… z całym szacunkiem ;)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za uściślenie, musi być automat? Bo kwarcowego Tanka chyba w budżecie upolujesz.
 


Jeszcze rok temu, zanim rynek oszalał, pewnie bym upolował. Dziś raczej co najwyżej złocony Must, a ten akurat odpada.
Oczywiście jeśli się mylę, to będę wdzięczny za wyprowadzenie mnie z błędu



PS. Wymóg przejechania budżetu z własnego doświadczenia dotyczy każdego zainfekowanego bakcylem zegarkowym… nie ma zmiłuj
 
 


Zgadza się, natomiast w przypadku doświadczonych zawodników, to podawany budżet i tak już przekracza racjonalność. W moim przypadku o jakieś 5 tysięcy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale może coś takiego?
 


Niestety, źle zrozumiałeś Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie. Chyba nie mam pomysłu jak lepiej opisać to, czego szukam.

A Zulu Time to oczywiście bardzo udany model, ale nie dla mnie, przynajmniej nie na teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rafi napisał(-a):

Jeszcze rok temu, zanim rynek oszalał, pewnie bym upolował. Dziś raczej co najwyżej złocony Must, a ten akurat odpada.
Oczywiście jeśli się mylę, to będę wdzięczny za wyprowadzenie mnie z błędu emoji6.png

 


Kwarcowych Santosow z Japonii w ładnym stanie w okolicy 1.800-2.000€ jest trochę.

Tank (Vermeil czy Solo) to okolice 1.500-1.800€, poszukaj - powinieneś coś znaleźć.

 

Ewentualnie:

 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarcowych Santosow z Japonii w ładnym stanie w okolicy 1.800-2.000€ jest trochę.
Tank (Vermeil czy Solo) to okolice 1.500-1.800€, poszukaj - powinieneś coś znaleźć.
 
Ewentualnie:
 
 
 

Będę się upierał, że max budżet to 10k pln. W przypadku zegarków spoza UE to oznacza max limit na poziomie 1600 EUR i tego muszę się trzymać.
Vermeil odpada, bo to chyba „z definicji” koperty srebrne pokryte złotem (?).

Ten Galbe jest świetny, ale raz, że ponad budżet, a dwa, że bransa krótka.

Coraz bardziej mi się Coni podobają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz w nadgarstku? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 17,6. Jak jest ciepło to pod wieczór nawet bardziej 17,8.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśląc w podobnych kategoriach i podobnym budżecie myślałem o Tagu Carrera albo Tudorze royal, ale nie wypowiadam się, bo za cienki jeszcze jestem w zegarkach😁 Osobiście ja już dokonałem na dniach pewnego zakupu ale to zaprezentuję jak już zakup przyjdzie…😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coś z takiej stajni?

 

Carl F. Bucherer kolekcja Manero Autodate.

Nówka 11 tysięcy,  Jubitom rabat Ci zrobi i zmieścisz się w zakładanym budżecie.  :) 

Koperta 38 mm w przeciwieństwie do Coni 35 mm, tarcza dwutonowa podobnie jak w przypadku Coni, indeksy nakładane. 

 

 

 

 

 

 

zegarek-carl-f--bucherer.jpg

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może coś z takiej stajni?
 
Carl F. Bucherer kolekcja Manero Autodate.
Nówka 11 tysięcy,  Jubitom rabat Ci zrobi i zmieścisz się w zakładanym budżecie.   
Koperta 38 mm w przeciwieństwie do Coni 35 mm, tarcza dwutonowa podobnie jak w przypadku Coni, indeksy nakładane. 
 
 


Dzięki. Nawet rozważałem go przy poprzednich zakupach. Jubitom miał na niego bardzo dobra cenę przez chwilę (coś koło 7-8k pln). Ale na żywo zabrakło chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A myślałeś o LLD?



Szczerze, to nie i nigdy za bardzo nie rozumiałem zachwytów nad nim. Może i nie brzydki, ale skrajnie nieergonomiczny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest dość polaryzujący, ale przynajmniej kryteria spełnia 😉 

 

W takim razie mój głos na Chronoswissa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.