Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

nie wiem gdzie szukać od(pod)powiedzi a pewnie szybciej  będzie tutaj,sorry jak łamię jakieś regulaminy.Chciałem dać ogłosznie "Sprzedam" i nie bardzo wiem jak to zrobić,parę lat temu było to proste,coś się zmieniło?

pozdrawiam wszystkich miłosników😁

Edytowane przez kejwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kejwus napisał(-a):

Cześć,

nie wiem gdzie szukać od(pod)powiedzi a pewnie szybciej  będzie tutaj,sorry jak łamię jakieś regulaminy.Chciałem dać ogłosznie "Sprzedam" i nie bardzo wiem jak to zrobić,parę lat temu było to proste,coś się zmieniło?

pozdrawiam wszystkich miłosników😁

I naprawdę wchodząc do działu sprzedam nie zauważyłeś odnośnika do regulaminu napisanego czerwoną czcionką? A żeby nie było, że wpis nie jest pomocny, tak zmieniło się. Również pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Szczegółowe zasady publikowania ofert w dziale SPRZEDAM

  1. Zarejestrowany użytkownik forum musi posiadać minimum 50 postów merytorycznych na forach tematycznych oraz posiadać minimum miesięczny staż na forum KMZiZ, aby uzyskać prawo do publikacji ofert sprzedaży. Uczestnictwo w dyskusjach powinno wiązać się z aktywnym wkładem w rozwój forum i podnosić wartość informacji publikowanych w dyskusjach. Posty mające na celu sztuczne osiągniecie wymaganego limitu, sprowadzające się do hasłowych wpisów w stylu „fajny zegarek”, „podoba mi się” itp. będą oceniane przez moderatorów i administrację, a użytkownik uporczywie omijający tę zasadę może być uznaniowo pozbawiony prawa do publikowania ofert sprzedaży.
  2. Publikowanie ofert sprzedaży jest płatne. Przed opublikowaniem oferty Sprzedający musi wykupić wybrany przez siebie pakiet uprawniający go do publikacji ofert sprzedaży. W ramach jednej oferty Sprzedający może oferować dwa sprzedawane przedmioty. Dostępne są następujące pakiety w następujących cenach:

    i.     publikacja jednej oferty (możliwość sprzedaży dwóch przedmiotów) – 7zł
    ii.    publikacja dwóch ofert (możliwość sprzedaży czterech przedmiotów) – 10 zł
    iii.   publikacja pięciu ofert (możliwość sprzedaży dziesięciu przedmiotów) – 20 zł

    Sprzedający może wykupić dowolną wielokrotność powyższych pakietów.
     
  3. Ważność pakietów jest bezterminowa, czyli Sprzedający wykupujący wybrany pakiet lub zestaw pakietów może opublikować odpowiadającą mu liczbę ofert w dowolnym czasie.
  4. Każda oferta opublikowana w ramach wykupionego pakietu jest ważna maksymalnie przez 45 dni. Jeśli oferowany produkt zostanie sprzedany w krótszym czasie, to oferta zostanie skasowana po zamknięciu transakcji. Jeśli produkt nie zostanie sprzedany w ciągu 45 dni, oferta zostanie skasowana po upływie tego czasu. Jeśli Sprzedający zechce ponownie wystawić niesprzedany w ciągu 45 dni produkt, musi wykupić kolejny pakiet (jeśli zakupił pakiet z jedną ofertą), bądź wykorzystać możliwość publikacji kolejnej oferty z pakietu zakupionego na publikację większej liczby ofert.
  5. Temat postu z ofertą może zawierać wyłącznie model i nazwę przedmiotu, bez zbędnych haseł reklamowych.
  6. Oferta musi zawierać:

    i.     rzetelny opis przedmiotu oferowanego do sprzedaży,
    ii.    ocenę jego stanu według skali opisanej w paragrafie 4 regulaminu,
    iii.   cenę sprzedaży,
    iv.   sposób i koszt wysyłki,
    v.    co najmniej pięć różnych zdjęć dobrej jakości, pozwalających na pełną ocenę stanu oferowanego przedmiotu; niedozwolone jest powielanie zdjęć z tym samym ujęciem sprzedawanego przedmiotu, w celu spełnienia warunku dołączenia do oferty wymaganej ilości zdjęć.
     
  7. Przynajmniej jedno z dołączonych do oferty zdjęć musi pokazywać położoną obok oferowanego przedmiotu zmiętą kartkę z widoczną na niej odręcznie napisaną datą publikacji oferty, nazwą (nickiem) jakiego Sprzedający używa na forum KMZiZ oraz nazwą sprzedawanego zegarka. Jest to najprostsze zabezpieczenie przed oszustwami polegającymi na sprzedawaniu fikcyjnego produktu z użyciem zdjęć ściągniętych z Internetu. Kartka musi być zmięta, żeby utrudnić spreparowanie takiego zdjęcia w programie graficznym.
  8. Każda z opublikowanych ofert może być podbita – przesunięta na początek listy ofert poprzez dodanie komentarza przez publikującego ją Sprzedającego – nie częściej niż co 6 dni.
  9. Zabronione jest edytowanie opublikowanej oferty w celu podmiany oferowanego w niej przedmiotu. Edycja oferty dopuszczalna jest tylko w celu zmiany ceny przedmiotu bądź poprawy jego opisu.
  10. Do okazjonalnej sprzedaży drobnych produktów (tańsze zegarki, akcesoria, części zamienne itp) służy sekcja OFERTY BEZPŁATNE. Publikowane w niej oferty nie wymagają wykupienia pakietu jak w sekcji ofert płatnych, muszą jednak spełniać następujące warunki:

    a. sprzedający musi mieć minimum 50 merytorycznych postów na forum

    b. sprzedający może opublikować jedną darmową ofertę raz na 30 dni. Po tym czasie oferta będzie automatycznie kasowana.

    c. ilość oferowanych w ofercie przedmiotów jest dowolna, ale ich łączna wartość nie może być większa niż 350 zł.

    d. oferty nieznacznie przekraczające wartościowy limit 350 zł mogą być publikowane po zaakceptowaniu przez moderatorów lub Zarząd. Kontakt z Zarządem poprzez email: [email protected]

    e. oferty edytowane podczas trwania ich publikacji lub te z podmienianymi pozycjami będą usuwane

    Oferty publikowane w sekcji OFERTY BEZPŁATNE noszące znamiona komercyjnych lub niespełniające warunków regulaminu Działu Sprzedam, będą ukrywane przez moderatorów do czasu ich wyjaśnienia lub usuwane.

 


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podepnę się pod temat, choć nieco inne pytanie: Kupiłem 2 tematy. Zamieściłem je. Jedno jest, drugiego nie ma, ale nie widzę już u siebie możliwości zamieszczenia kolejnego. Czy coś się dzieje czy zrobiłem coś nie tak?

Pozdrawiam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem na PW - dodałeś temat w piątek o 15:20. Oznaczyłem je jako niezgodne z regulaminem o 16:23 z notką, że masz 12 godzin na poprawę. Do soboty do 22:24 (taki bonus zamiast 12h miałeś o wiele więcej) tego nie zrobiłeś, więc je usunąłem. Czyli wszystko tak jak ma być.

Możesz je dodać ponownie w dziale Sprzedam, ale z zachowaniem zasad Giełdy.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że się wtrącę, ale dlaczego oznaczenie niezgodności ogłoszenia z regulaminem przez DawPi nie jest sygnalizowane za pomocą PW lub ikonką powiadomienia? Każdemu może się "omsknąć", ale liczenie na to, że każdy co 12h zagląda do swoich ogłoszeń jest dość oryginalnym założeniem.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego Wasze "omsknięcia" mają być tłumaczeniem? :)

Poświęciłeś czas na opis, na zrobienie zdjęć, na wystawienie oferty - to poświęć go proszę na coś tak podstawowego jak regulamin - do którego nie stosowanie się jest dość oryginalne.

 

Wystawiając ofertę zgadzasz się na zasady, nie przestrzegasz ich to masz 12h na poprawę - często też o wiele dłużej, bo nie sprawdzamy wszystkiego od razu. Masz 12h od momentu jak się moderacji udzieli w temacie.

 

Liczymy na nic więcej jak tylko przeczytanie raz regulaminu działu i się stosowanie do niego. A jeśli ktoś się "omsknie" to właśnie od tego są te posty. Motywujące do zajrzenia do swojej oferty.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2023 o 21:23, Litus napisał(-a):

Wybaczcie, że się wtrącę, ale dlaczego oznaczenie niezgodności ogłoszenia z regulaminem przez DawPi nie jest sygnalizowane za pomocą PW lub ikonką powiadomienia? Każdemu może się "omsknąć", ale liczenie na to, że każdy co 12h zagląda do swoich ogłoszeń jest dość oryginalnym założeniem.

Pozdrawiam!

 

Można dodać temat z ofertą do obserwowanych i będzie powiadomienie o wpisie Dawida. 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też akceptować ogłoszenia przed dodaniem...bo teraz wiszą ogłoszenia nie spełniające Regulaminu...a przez 12 godzin to i niektóre zegarki się sprzedadzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DawPi napisał(-a):

Ale dlaczego Wasze "omsknięcia" mają być tłumaczeniem? :)

Poświęciłeś czas na opis, na zrobienie zdjęć, na wystawienie oferty - to poświęć go proszę na coś tak podstawowego jak regulamin - do którego nie stosowanie się jest dość oryginalne.

 

Wystawiając ofertę zgadzasz się na zasady, nie przestrzegasz ich to masz 12h na poprawę - często też o wiele dłużej, bo nie sprawdzamy wszystkiego od razu. Masz 12h od momentu jak się moderacji udzieli w temacie.

 

Liczymy na nic więcej jak tylko przeczytanie raz regulaminu działu i się stosowanie do niego. A jeśli ktoś się "omsknie" to właśnie od tego są te posty. Motywujące do zajrzenia do swojej oferty.

 

Dlatego napisałem o "omsknięciu", a nie jawnym ignorowaniu zasad regulaminu.

Przykładem tego jest zdjęcie z datą skopiowane wraz z całą ofertą z tematu, który wygasł, do wznowionej oferty zgodnie z podpowiedzią w wygasłym temacie. Ani w regulaminie, ani w podpowiedzi nie ma słowa na temat tego, że kartka z datą ma być aktualizowana z każdym wznowieniem tego samego tematu. Jest natomiast napisane, że jedno ze zdjęć: "musi pokazywać położoną obok oferowanego przedmiotu zmiętą kartkę z widoczną na niej odręcznie napisaną datą publikacji oferty". Zatem można się spierać, czy regulamin został naruszony, bo w żadnym punkcie nie odnosi się on do faktu aktualizacji wygasłych ofert. Dołączone zostało zdjęcie z kartką z datą pierwotnej publikacji oferty, czyli regulaminowi stało się zadość, ale temat i tak poleciał w niebyt, bo nie zaglądałem do oferty dość regularnie, aby zobaczyć Twoją formułkę.

 

2 godziny temu, Anansi napisał(-a):

 

Można dodać temat z ofertą do obserwowanych i będzie powiadomienie o wpisie Dawida. 

 

Fakt, dziękuję.

Nie przyszło mi to do głowy w przypadku tematu, w którym co do zasady tylko jeden użytkownik forum może pisać odpowiedzi, czyli jego autor 😉

 

Dawid - wpłacamy na forum, opłacamy ogłoszenia i w przeważającej większości stosujemy regulaminy, więc nie będzie chyba nietaktem, jeśli poproszę o minimum dobrej woli ze strony administracji. Jeśli ikona powiadomienia może sygnalizować każdego "lajka", to tym bardziej powinna sygnalizować ostrzeżenia administracyjne w tematach, za które płacimy.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wacor

@Litus

 

I myślicie, że z tych opłat wystarczy na 24-godzinny dyżur Admina z gwarantowanym powiadomieniem w powiedzmy, 15 minut od wystawienia oferty?


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Liczę, że w silniku forum zostanie ustawione automatyczne powiadomienie o ostrzeżeniu administracyjnym dla autora wątku. Podobnie, jak ma to miejsce przy "lajkach".

Sugerujesz, że Admin ręcznie wysyła powiadomienia użytkownikom o takim fakcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Litus napisał(-a):

Nie.

Liczę, że w silniku forum zostanie ustawione automatyczne powiadomienie o ostrzeżeniu administracyjnym dla autora wątku. Podobnie, jak ma to miejsce przy "lajkach".

Sugerujesz, że Admin ręcznie wysyła powiadomienia użytkownikom o takim fakcie?

 

A jak ma się to robić automatycznie? AI ma odkryć brak pomiętej karteczki, błędną ocenę stanu zegarka lub co gorsza np podróbkę?


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże broń!
Żadnego Ej-aja . Jedynie powiadomienie w momencie wklejenia przez Dawida ostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego admin ma akceptować ofertę w 15 minut? Można mu dać 12 lub 24 godziny, ale oferta, która się pojawi będzie spełniała Regulamin. 
Teraz jest tak, że jest przyzwolenie na wystawienie ogłoszenia niespełniającego Regulaminu…admin sprawdza po X godzinach i daje jeszcze 12 godzin na poprawę…genialne

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Litus napisał(-a):

Dawid - wpłacamy na forum, opłacamy ogłoszenia i w przeważającej większości stosujemy regulaminy, więc nie będzie chyba nietaktem, jeśli poproszę o minimum dobrej woli ze strony administracji. Jeśli ikona powiadomienia może sygnalizować każdego "lajka", to tym bardziej powinna sygnalizować ostrzeżenia administracyjne w tematach, za które płacimy.

Dobra wola to taka, że dajemy te 12h, bo zauważ, że w regulaminie nic o tym nie ma i takie ogłoszenia powinny lecieć od razu.

 

Moderacja nowych ofert? Nie ma problemu, ale zakładam, że te niespełniające regulaminu nie pojawią się w ogóle i od razu byłyby usuwane. Wg mnie to gorsze rozwiązanie.

 

Wiadomo, że można pewne rzeczy usprawnić, doszczegółowić, ale to to proces który trwa, a na końcu i tak to musi zaakceptować Zarząd.

 

16 godzin temu, Litus napisał(-a):

Przykładem tego jest zdjęcie z datą skopiowane wraz z całą ofertą z tematu, który wygasł, do wznowionej oferty zgodnie z podpowiedzią w wygasłym temacie. Ani w regulaminie, ani w podpowiedzi nie ma słowa na temat tego, że kartka z datą ma być aktualizowana z każdym wznowieniem tego samego tematu. Jest natomiast napisane, że jedno ze zdjęć: "musi pokazywać położoną obok oferowanego przedmiotu zmiętą kartkę z widoczną na niej odręcznie napisaną datą publikacji oferty". Zatem można się spierać, czy regulamin został naruszony, bo w żadnym punkcie nie odnosi się on do faktu aktualizacji wygasłych ofert. Dołączone zostało zdjęcie z kartką z datą pierwotnej publikacji oferty, czyli regulaminowi stało się zadość, ale temat i tak poleciał w niebyt, bo nie zaglądałem do oferty dość regularnie, aby zobaczyć Twoją formułkę.

Nic się nie stało zadość. Jak ta aktualizacja wygląda? Wykupujesz pakiet, dodajesz nową ofertę, czyli de facto ją publikujesz więc i data powinna być aktualna. Serio takie coś trzeba tłumaczyć? Uważam to za niepotrzebne czepialstwo w tej kwestii.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid,


Nic nie powinno być aktualne, bo w regulaminie nie ma o tym słowa. Jest wymóg zdjęcia z kartką z "datą publikacji oferty", bez słowa "aktualnej", a zatem dopuszczalne jest powielenie zdjęcia z poprzedniej oferty tego samego przedmiotu. Zasugerowałeś, że nie poświęciłem czasu na przeczytanie regulaminu, więc wskazałem w nim i w podpowiedziach lukę, która może powodować w/w nieporozumienia. To nie czepialstwo, tylko wniosek wyciągnięty z konkretnej sytuacji.

Nie jest natomiast moim celem spieranie się z Tobą i udowadnianie sobie nawzajem kto ma rację, tylko sugestia rozwiązania konkretnego zagadnienia: braku powiadomień o moderowaniu przez Ciebie ogłoszeń. Następnym razem ktoś inny w to wpadnie i będziesz tracił czas na niepotrzebne rozmowy. Z punktu widzenia użytkownika wygląda to tak: jak nie zauważysz, że Ci wklejono formułkę w ogłoszeniu, to przepadło i wykup następny pakiet. Serio tak to ma działać? Zdecydowana większość z nas nie uchyla się od poprawek swoich ogłoszeń, ale musimy mieć szansę się o tym dowiedzieć, a skoro lajk każdego, nawet najmniej istotnego postu generuje powiadomienie, to dlaczego takim problemem do wprowadzenia mają być powiadomienia o Twoim komentarzu w ofertach?

Chyba, że tak właśnie ma to działać...


Z mojej strony EOT. Rób jak uważasz.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu tylko wykonuję to co zostało mi zlecone, nie ja ustalałem regulamin, regułki etc. Zatem nie bardzo wiem, co innego mam Ci odpowiedzieć innego. Jasne, że zawsze jest pole do poprawy, dyskusji, ale może i faktycznie "za często" udzielam się w wątkach które nie dotyczą mojej pracy, a jak widać w nią godzą.

41 minut temu, Litus napisał(-a):

to dlaczego takim problemem do wprowadzenia mają być powiadomienia o Twoim komentarzu w ofertach?

To nie jest problem. Po prostu nie było na to zlecenia. Choć jak ktoś słusznie zauważył wyżej wystarczy zaobserwować swój temat. Mało tego - może to być zautomatyzowane poprzez wbudowane mechanizmy forum:

https://zegarkiclub.pl/forum/notifications/options/

obraz.png

 

Także trochę dobrych chęci - stosowanie się do wytycznych nowych ogłoszeń, włączenie tej ww. opcji i wszyscy byliby zadowoleni.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Litus napisał(-a):

Dawid,


Nic nie powinno być aktualne, bo w regulaminie nie ma o tym słowa. Jest wymóg zdjęcia z kartką z "datą publikacji oferty", bez słowa "aktualnej", a zatem dopuszczalne jest powielenie zdjęcia z poprzedniej oferty tego samego przedmiotu. 

"Data publikacji oferty" - to pojęcie wskazuje dobitnie, jaka data winna widnieć na kartce. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być EOT, ale nie będę konsekwentny.

 

Dawid dziękuję za wyjaśnienie. Rozumiem, że wykonujesz pracę w zleconym zakresie i proszę, abyś nie odbierał moich wypowiedzi ofensywnie. Wrzuciłem tu pomysł, który być może powinien zostać wzięty pod uwagę, ale nie mam wiedzy, kto o tym decyduje, zatem napisałem do Ciebie. Zwróć proszę uwagę na dysproporcje wag pomiędzy: brakiem jakichkolwiek dodatkowych działań z ustawieniami forum, aby uzyskiwać powiadomienia o lajkach i cytowaniach swoich postów, a koniecznością dodatkowych ustawień w opcjach, których prtscr wkleiłeś, aby móc dowiedzieć się, że Administracja moderuje Twoje ogłoszenie. Podobnie z dodawaniem swojego własnego ogłoszenia do obserwowanych (po co, skoro jak pisałem wyżej, co do zasady tylko ja mogę w nim pisać, a każdy zainteresowany wyśle mi PW w temacie ogłoszenia?). To podwójnie nieintuicyjne, a w tematach, za które płacimy, irytujące.

 

Mariusz

§ 1.

Definicje

"Oferta – post opublikowany w dziale „SPRZEDAM” zgodnie z wymaganiami zdefiniowanymi w paragrafie 3 regulaminu". (Czyli każdy post opublikowany w dziale "SPRZEDAM");

§ 3

7. "(...) jedno z dołączonych do oferty zdjęć musi pokazywać położoną obok oferowanego przedmiotu zmiętą kartkę z widoczną na niej odręcznie napisaną datą publikacji oferty (...)"

Stąd IMHO przy wznowieniu tego samego ogłoszenia mogę posłużyć się zdjęciem z datą jego pierwotnej oferty, bo pozwala mi na to bardzo szeroka jej definicja §1 i brak zawężeń co do daty. Nie możemy natomiast posługiwać się zdjęciem innego zegarka, bo "oferowany przedmiot", o którym wspomina się w cytowanym ustępie, nie ma swojej definicji w regulaminie, zatem należy go rozumieć wprost, jako związanego z tą ofertą. Moim zdaniem niewielka korekta w par. 3 ust. 7 regulaminu uniemożliwiłoby taką dyskusję.: "(...) jedno z dołączonych do oferty zdjęć musi pokazywać położoną obok oferowanego przedmiotu zmiętą kartkę z widoczną na niej odręcznie napisaną datą publikacji tej (lub przedmiotowej) oferty (...)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłużanie ofert jest na każdym portalu.  To forum technicznie jest archaiczne, ale brak możliwości przedłużenia z tym samym opisem i zdjęciami to czepialstwo , abstrahując czy to kwestia regulaminu czy interpretacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.