Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Rafallllcz

Co o tym sadzicie DELBENA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem zupełnie zielony w sprawach zegarków . Natrafiłem na taką ofertę  . Bardzo mi się podoba i wiem że byłby do odnowy ale jednak ma coś w sobie . A tak poza tym to też na forum jestem nowiutki i witam wszystkich doświadczonych i wprawionych w temat zegarków . Mam nadzieję że widać zdjęcia . Co sądzicie o tym egzemplarzu ? Czy jest oryginalny i w ogóle jakim jest stanie . 

Screenshot_2022-08-14-18-22-27-592_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-08-14-18-22-25-260_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-08-14-18-22-22-321_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-08-14-18-22-19-582_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niezłym stanie i nie ma w nim nic do odnawiania, przynajmniej zewnętrznie.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, oszolom napisał(-a):

 

Jak przyjdzie donie ten zegarek to wstawię zdjęcie wnętrza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poprosić o zdjęcia środka przed zakupem i wkleić tutaj. Wtedy koledzy znający markę będą w stanie doradzić w którą stronę iść z zakupem.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładce poświęconej zegarkom szwajcarskim masz wątek pt. Pokażmy swoje Delbany, gdzie znajdziesz sporo informacji o tej marce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest ok. Jeśli na chodzie i cena dobra można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zegarek jest na chodzie cena poniżej 100. A środka zegarka nie mam jak zobaczyć bo Pani która go sprzedaje mówiła że nigdy nie był otwierany i nie wie jak to zrobić . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Rafallllcz napisał(-a):

Tak zegarek jest na chodzie cena poniżej 100. A środka zegarka nie mam jak zobaczyć bo Pani która go sprzedaje mówiła że nigdy nie był otwierany i nie wie jak to zrobić . 

Jak jest na chodzie, to przy takiej cenie ryzyko jest praktycznie żadne. Wygląda przyzwoicie a w środku pusty chyba nie będzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie mi ten nabytek bo we wtorek dopiero Pani go wyśle . To jak będę go miał zrobię zdjęcia środka i pokarze wam . Ocenicie czy jest z nim w miarę ok . Będzie to mój pierwszy zegarek nie na baterie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Rafallllcz napisał(-a):

Jak przyjdzie mi ten nabytek bo we wtorek dopiero Pani go wyśle . To jak będę go miał zrobię zdjęcia środka i pokarze wam . Ocenicie czy jest z nim w miarę ok . Będzie to mój pierwszy zegarek nie na baterie . 

No i na koniec jeszcze jedno - pomyliłeś jedną literę w nazwie, powinno być Delbana. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro niewiadome pochodzenie dobrze go byłoby  dać  do przeglądu zegarmistrza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dotarł do mnie zegarek jest co prawda na chodzie ale wypada koronka i się spoznia . Jako że jest to mój pierwszy zegarek tego typu to bardzo się zdziwiłem jego rozmiarów mianowicie nie spodziewałem się takiego małego zegareczka . Wstawię zdjęcie mechanizmu . Co powiecie na temat tej zdobyczy .? 

IMG_20220819_112504.jpg

IMG_20220819_112444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia werku nie najlepszej jakości ale wygląda ok. Koperta z tyłu trochę nadszarpnięta zębem czasu. Standard wielkości zegarków męskich w latach 50-70tych ubiegłego stulecia to ok. 33-36mm. Oddaj na przegląd do prawdziwego zegarmistrza, niech ogarnie koronkę i nos z dumą. Zaletą mniejszych rozmiarów kopert jest ich wygoda noszenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk Felsa 465  lata 50-te . Werk, to taki wół roboczy  bardzo popularny w delbanach. Tarcza wskazówki , koronka w porządku

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.