Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterFan

Wybory Prezydenckie 2005


Rekomendowane odpowiedzi

Jak SLD/Kwaśniewski doszli do władzy to myślałem, że w następnych wyborach ludzie pójdą po rozum do głowy. Dzisiaj pomyślałem 4/5 lat się przetrzyma i będzie normalnie. Przyszła refleksja: w następnych wyborach ludzie wybiorą LPR/Samoobronę. Ten naród wybiera coraz głupiej. Nie patrzy na realia tylko wierzy w programy bez liczb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Proponuję pozbyć się oszczędności w złotówkach.

I zainwestować w dobre zegarki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jazzband

będziesz go (zegarek) musiał oddać bo komisja Populizmu i Socjalizmu uzna, że dorobiłeś się go nielegalnie. Jak kupisz u Haeffnera to dostaniesz karę za konszachty z niemcami. A podatki na zegarki (dobro luksusowe) będą takie, że sobie pasek będziemy mogli kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artpl

Ten naród wybiera coraz głupiej. Nie patrzy na realia tylko wierzy w programy bez liczb.

 

Społeczeństwo uwierzyło w 100 mln dla każdego,mieszkania dla młodych na wiosne,gruszki na wierzbie i pare innych haseł, więc nie licz na głębszy rozsądek. Przychodzi on dopiero pod koniec kadencji, chyba że prezesem TVP jest jakiś towarzysz np. Kwiatkowski który "robi" kampanie swojej partii za darmoszke. Tym razem odbyło sie wszystko w miarę uczciwie, choć też nie do końca bo nikt teraz nie zaprzeczy że wyniki sondaży aż do piątku preferowały Tuska, kiedy to dopiero popołudniu podano że różnice są "o włos"i to też tylko po to aby nie doszło do kompletnej kompromitacji OBOP i kilku innych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artpl

W kwestii uczciwości nowej "władzy" to ja bym był mocno ostrożny. Fakt, że Kaczyński jest uczciwy nie przenosi się na jego współpracowników...

Z tego co się orientuję, to planowane jest stworzenie "superurzędu" regulacyjnego (scalenie w jedno wszystkich urzędów regulacyjnych w Polsce). Czyżby w celu "optymalizacji kosztów"... :?:

Bynajmniej :!: Powód jest taki, że obecnie zatrudnieni pracownicy tych urzędów regulacyjnych w większości zdobyli posady w drodze konkursów (szczególnie na wysokich stanowiskach) a takich trudniej zwolnić, żeby zrobić miejsce dla "swojaków". Łatwiej rozwiązać urząd i zastąpić go nowym (obsadzając stanowiska "swojakami"), niż szukać haków na obecnych pracowników i zwalniać ich dyscyplinarnie.

 

Że nie wspomnę wypominania Tuskowi dziadka wcielonego do wermahtu. Szkoda, że podwładny Kaczyńskiego nie uzupełnil tej "rewelacji" stwierdzeniem, że 2 miesiące później dziadek Tuska był już w naszaj armii na zachodzie.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artpl powiem na zakończenie (to nie forum na takie dyskusje) że partia, która wchodzi w "koalicję" z Samoobroną to dla mnie dno i dwa metry mułu. I nikt mnie nie przekona, że ceny, jakiej Lepper zarządał za poparcie, nie zapłacimy my wszyscy. A mały krzykacz w ciągu pół roku sprawi, że w UE oleje się nasze interesy i kompletnie zmarginalizuje nasz głos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Corvus

Zamordyzm nas czeka i tyle. Wszystko będzie regulowane ręcznie, przez człowieka mającego fioła na punkcie teczek, szpiegów i innych wyimaginowanych spisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Jazzband

będziesz go (zegarek) musiał oddać bo komisja Populizmu i Socjalizmu uzna, że dorobiłeś się go nielegalnie. Jak kupisz u Haeffnera to dostaniesz karę za konszachty z niemcami. A podatki na zegarki (dobro luksusowe) będą takie, że sobie pasek będziemy mogli kupić.

 

Może się pojawić nowa ciekawa usługa. Podobną opisywał Tyrmand w "Złym".

 

Delikatna kosmetyka zegarków. IWC, PP i inne dobra luksusiwe mają po niej wyglądać jak Rakiety, POljoty i inne socjalistyczne, pardon socjalne, wynalazki. Oczywiście werki pozostają bez zmian. Gorzej z elektronikami, ale te możemy zmienić na tanie Timexy i Casio.

 

Panowie zegarmistrze do dzieła.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno...

Gdy poprzednio u władzy była "prawica" (min. Marcinkiewicz) to obecny "Premier" zrobił aferę, że niby Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (w osobach dyrektorów, których usiłowano zwolnić dyscyplinarnie) dopuścił się "marnotrawstwa" budując komorę "bezechową" (unikat na skalę światową pod względem rozmiarów), która umożliwia dokonywanie pomiarów zakłóceń elektromagnetycznych emitowanych przez WSZYSTKIE urządzenia elektryczne (niweluje odbicie fal od scian pomieszczenia pomiarowego, więc można zmierzyć rzeczywiste zakłócenia emitowane przez dane urządzenie). Argumentowali, że URTiPowi nie jest potrzebna taka komora, bo nie dokonuje on pomiarów akustycznych :!:

Błysnęli znajomością tematu... :?


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Gdy poprzednio u władzy była "prawica" (min. Marcinkiewicz) to obecny "Premier" zrobił aferę, że niby Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (w osobach dyrektorów, których usiłowano zwolnić dyscyplinarnie)

 

o ile ja wiem to wiekszosc z tych dyrektorów to ziomki millera ;) z sld,

i zakontraktowali sobie takie umowy: (na wszelki wypadek,któey wlasnie nadszedł :):):) )

-miedzy innymi chodzi o odprawe 9miesieczna

tak wiec kazdy jest dobry ale tylko do wyborów.

ale skoro kaczke wybrali rolnicy to mnie nie dziwi

:twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artpl

Ludzie kochani, nie jesteście młodociani aby nie wiedzieć że jeszcze się taki nie urodził co by każdego zadowolił. Kaczyński z całą pewnością nie będzie dealnym prezydentem, ale przerwie skutecznie kompromitującą prezydenture postkomunisty, którego na zachodzie tak postrzegają niemal wszyscy tylko u nas był uważany za bóstwo. Nikt nie zaprzeczy że Kaczyński jest dużo sztywniejszy w poglądach i chyba całkowicie niesterowalny w przeciwieństwie do Tuska. Jeśli chodzi o tego ostatniego i jego przodków to polecam uwadze dyskusje na ten temat która toczyła się w ostatnich dniach na grupie dyskusyjnej pl.misc.militaria a w szczególności posty uzytkownika "PAweł" który przekonywująco udowodnił że Tusk kłamał w sprawie przeszłości dziadka, jest tam nawet link do nie wyemitowanego przez TVN24 reportażu/wywiadu z rodziną Tuska, gdzie bodaj jego siostra jasno i wyraznie powiedziała że o przeszłości dziadka każdy w rodzinie wiedział, w rodzinnym albumie są nawet zdjęcia dziadka w niemieckim mundurze. Dla tych którym nie bedzie sie chciało tam zaglądać napisze że babcia Donalda wcale nie znała języka polskiego i przez dzisięciolecia nie uznała za stosowne nauczyć się naszego języka. Z drugiej strony historia rodziny Kaczyńskiego jest o wiele bardziej chwalebna, też walczyli w trakcie II WŚ tyle że po drugiej stronie barykady. Porównując oba życiorysy wniosek może być tylko jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Może jeszcze dodam drobną refleksje od siebie. Dla mnie te wybory były wygrane po pierwszej turze wiedziałem że Prezydentem zostanie człowiek uczciwy. Wygrał rozsądek i człowiek z ogromnym doświadczeniem państwowy. Pamiętajcie że profesor Kaczyński jest specjalista od prawa pracy dlatego taki nacisk kładzie na sprawy socjalne. Osoby pracują w supermarketach za 600 zł miesięcznie bez zapłaty za nadgodziny. Taki człowiek za ok. 2 lat / przy założeniu ze nic nie będzie jadł będzie mógł sobie kupić identyczna Omege jak moja. Ja bynajmniej nie uważam że jest to w porządku musi się skończyć wyzysk polskich pracowników przez zachodnie sieci/ nawet kosztem podniesienia cen w tych sklepach co moim zdaniem nie nastąpi ponieważ konkurencja wymusi utrzymanie cen kosztem zmniejszenia marży./ Dziwi mnie osobiście poparcie liberała przez osoby poszukujące prace i mało zarabiające. W programie/jego wystąpieniach DT było założenie dobrowolności składek na ZUS. Doprowadziłoby to do zmniejszenia kosztów pracy ale jakim kosztem żaden pracodawca nie chciałby płacić „ZUS-u” za pracowników / dzisiaj niektórzy tez mówią chcesz się ubezpieczyć zrób to sam/ w wieku 40, 50lat Ci ludzie wyładowali by na bruku / czyli faktycznie na garnuszku państwa. Następna kwestia podatek 3 X 15 pytanie kto na tym zyska – zyskają głownie urzędnicy !!!! Prywatni przedsiębiorcy płaca 19 % podatku / lepsze auto, nowszy komputer itd tj większe koszty. Dlatego ten postulat służy naprawdę wąskiej grupie najbogatszych. / a osobiście uważam że to nie gwiazdka żeby podwyższać pensje senatorom posłom, ministrom i innym urzędnika przerośniętej i zbiurokratyzowanej administracji.

 

Dlatego zanim zaczniemy obrzucać kogoś błotem zastanówmy się .

 

Oczywiści program PiS-u w niektórych sprawach jest nierealny np. zaostrzenie kar jest to co najmniej nierozsądne w tej chwili na wykonanie kary pozbawienia wolności czeka ok. 30 tys skazanych prawomocnymi wyrokami. Aby tym wszystkim ludziom zapewnić normy unijne m2 na osobę skazana należy przez 4 lat budować tylko wiezienia. Chyba że zaostrzenie kar będzie objawiać się poprzez zaostrzenie/ podwyższenie kar pieniężnych- co moim zdaniem byłby znacznie lepsze niż maszynowe „walenie” wyroków 2 lata w zawieszeniu na X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Może jeszcze co przodków DT dla mnie nie jest tak bardzo kompromitująca służba dziadka w obcym wojsku/ chwilowa / ale praca kandydata na Prezydenta z wykształcenia historyka!!!! Jakie to dołożenie należytej staranności w badaniu historii własnej rodziny !!!! Dziennikarze bez trudu zdobyli odpowiednie dokumenty !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak słów ;)

 

Marcin, to Twój wątek, weź go już zamknij, bo się smutno zaczyna robić.

 

Ja spadam przetrząsać rodzinne archiwa, lepiej być przygotowanym....

 

Dobrej nocy życzę


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fleksc

o ile ja wiem to wiekszosc z tych dyrektorów to ziomki millera z sld

Masz trochę racji, ale nie do końca... Większość "ziomków Millera" ma/"miała" ciepłe posadki w firmach państwowych a nie w administracji publicznej. Oczywiście Dyrektorzy (na szczycie drabinki) to ziomale z ustawienia politycznego. Ale podlegają im równierzy "dyrektorzy niższego szczebla", czyli goście od czarnej roboty a to już są dobrzy specjaliści a zarabiają ok 3500zł miesięcznie i o nich pisałem w poprzednim poście (przepraszam, że nie określiłem precyzyjnie o kogo mi chodzi). Dla porównania mniej więcej tyle samo zarabia kierownik Zespołu Zarządzania Bezpieczeństwem Rejonowego Urzędu Poczty w Kielcach. Wbrew pozorom posada w administracji publicznej jest stosunkowo mało płatna jeśli wziąć pod uwagę wymagane kwalifikacje i zakres obowiązków.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artpl

"Według cząstkowych wyników wyborczych PKW (z 60,19 proc. obwodów) wynika, że Lech Kaczyński wygrywa z poparciem - 55,44 proc. głosów. Donalda Tuska poparło 44,56 proc. - ogłoszono w siedzibie PKW."

 

Ciekawostka.Tydzień temu przewaga kreowana przez różne firemki i media wynosiła mniej więcej 10 % na korzyść Tuska, w tej chwili taką przewage ma Kaczyński. 20 % różnicy w ciągu JEDNEGO TYGODNIA ?. Kilka miesiecy temu media dawały Lisowi coś koło 40 % poparcia, św. Jolanta też otrzymała blisko 50 % głosów badanych. Widać wyraznie w jakim kraju żyjemy, jak jesteśmy sterowani i ile jest do zrobienia aby w tej materii nastała normalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Pewien okres w dziejach RP się skończył nadszedł smutny czas dla ludzi mających coś na sumieniu.

 

 

Może i posady państwowe są mało płatne ale zawsze można założyć własną firmę zarabiać tyle ile się wypracuje/ nie ma urlopów nie można zachorować nie ma pewności że się zarobi

 

Każdy kij ma dwa końce urzędnicy są potrzebni ale muszą być odpowiednio wynagradzanie w stosunku do jakości ich pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam

Dziennikarze bez trudu zdobyli odpowiednie dokumenty

Nie dziennikarze... tylko ludzie Kaczyńskiego.

 

A w innej kwestii. Specjalista od prawa pracy nic nie poradzi jeśli gospodarka nie będzie silna. Jeśli "bogaczowi" czyli pracodawcy nie będzie opłacało się zatrudniać pracownika to go nie zatrudni. Dam prosty przykład. Zarabiam brutto ok 1500 zł a co miesiąc na moje konto wpływa... 900zł.

 

podatek do U.S wynosi 65zł :!:

Reszta to:

-składka zdrowotna.

-składka emerytalna.

-składka rentowa.

-składka chorobowa.

-ubezpieczenie pracownicze.

+"koszty"

 

Każdy kij ma dwa końce urzędnicy są potrzebni ale muszą być odpowiednio wynagradzanie w stosunku do jakości ich pracy.

I powinni być zatrudniani w drodze konkursów a nie z nadania partyjnego.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze ja naszkrobię kilka słów choc starałem się trzymać zdala od tego wątku.

Moim zdaniem po dojściu do władzy kazdy w mniejszym lub większym stopniu musi stać się ekonomicznym liberałem bo praw rynku nie da się przeskoczyć i jakiekolwiek urzedy tego nie zmienia i chocbysmy napisali miliony ustaw o obronie najbiedniejszych to i tak o losach rynku pracy decyduja najbogatsi czego dobitnym przykładem byl upadek komunizmu który w każdym kraju został zarzniety przez oczywisa ekonomię, Oczywiscie wolalbym aby ludzie odpowiedzialni za gospodarke od razu przedstawiali takie poglady a nie dochodzili do nich po czasie, jednak musimy pamietac ze do takiej postawy zmusiła PO i PiS kampania zaplanowana przez miłosciwie panujacego Aleksandra "coraz większego". Dla mnie podstawa to rzad a z pierwszych nieoficjalnych ustawien gabinetu widac ze po zakonczeniu dzialan kampanijnych PiS okazuje zdrowy rozsadek czego przykładem może być zaproponowanie Sośnierza na ministra zdrowia (a jeszcze kilka dni temu tak było głośno o sprzeciwie wobec liberalnego eksperymentu w słuzbie zdrowia).

Lecha Kaczyńskiego cenie za zdecydowanie i jak to już było tu napisane "niesterowalnosć", natomiast Donalda Tuska za poglądy ekonomiczne. Noród zdecydował i nie czuję się jakos specjalnie źle z tym wyborem (choc głosowałem na przegranego ;)).

Myśle, że dobre bedzie tu hasło z ostatniej (unijnej) kamoanii UPR: " Polacy odwagi!!" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.

Muszę przyznać, że i ja (jak wielu wyborców Tuska), jestem pełen obaw. Pomysł na gospodarkę jaki proponuje PiS, jest nierealny i może przynieść skutki odwrotne od zamierzonych. Poza tym, nie wiem czy wyborcy Kaczyńskiego nie poczują się oszukani, bo coś mi tu nie pasuje :roll:...

 

Pamiętajcie że profesor Kaczyński jest specjalista od prawa pracy dlatego taki nacisk kładzie na sprawy socjalne. Osoby pracują w supermarketach za 600 zł miesięcznie bez zapłaty za nadgodziny. Taki człowiek za ok. 2 lat / przy założeniu ze nic nie będzie jadł będzie mógł sobie kupić identyczna Omege jak moja.

 

Skoro tak, to dlaczego w projekcie nowej Konstytucji autorstwa PiS, planuje się zniesienie pojęcia płacy minimalnej :?:.

 

Nie podoba mi się też pomysł likwidacji Rady Polityki Pieniężnej oraz ograniczanie niezależności NBP. Poza tym, słyszałem jak Kaczyński powiedział, że podejmie działania zmierzające do "osłabienia wartości złotego". Ma to spowodować większą opłacalność eksportu, a co z importem :?:. Jeżeli więc planujecie zakup zegarka, to lepiej zrobić to teraz, bo jak za 1 Euro będziemy musieli zapłacić 5 zł, to ceny czasomierzy wzrosną ;). Co zrobić, ludzie wybrali, zobaczymy jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bez paniki ;), pewnie w rządzie będzie jednak Platforma, a zatem może socjalisyczne zapędy PISu trochę ograniczy. Szkoda, że tylko ograniczy a nie wprowadzi porządny system od podstaw. Trudno, żyjemy w kraju, gdzie ludzie nie potrafią wziąć swego losu w swoje ręce i wolą oddać sie w niewolę socjalnemu państwu.

 

W tej kampanii padły dwa strasujące mnie stwierdzenia:

1) hasło Kaczyńskiego, że lepiej, żeby każdemu było lepiej po trochu, niż niektórym gorzej, a niektórym dużo lepiej - oznacza to, że będę karany za staranie, aby było mi dużo lepiej :twisted:

 

2) stwierdzenie Dorna, że program PIS najwięcej punktów zbieżnych wykazuje z programem Samoobrony :evil: I to mnie trochę :) zmartwiło

 

Pożywiom uwidim

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak, że to będzie najrozsądniejszy ruch zamykając ten wątek- nasze zdanie i tak nic nie zmieni, a może nas tylko skłócić, a to byłoby niepotrzebne.

 

EDIT

Jako, że forum ma służyć wszystkim jak najlepiej, na prośbę jednego z forumowiczów odblokowuję temat, jednocześnie zaznaczam, że nie biorę na swoje barki ewentualnych, negatywnych efektów tej rozmowy :wink:

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Corvus77

 

Dziennikarze mają dostęp do archiwów niemieckiej armii w interesie publicznym. Pytanie czy sami zajrzeli tam szukając sensacji czy byli inspirowani przez sztab LK pozostaje otwarte. / moim zdaniem i tak to nie ma znaczenie gdyż każdy sztab miał za sobą grupę 'swoich" dziennikarzy przy czym podkreśla się że DT miał ich więcej, tym faktem ostatnio tłumaczy się jego przeszacowanie w sondażach.

 

Natomiast co do zarobków

 

Obecnie pracodawca płaci za Ciebie wszystkie składki tj potrąca z Twojego wynagrodzenia w przypadku gdyby odprowadzanie części tych składek było dobrowolne pracodawca musiałby Ci wypłacać "na rękę" np. 1350 zł miesięcznie i od Ciebie zależałoby czy sam sobie zapłacisz np. składkę emerytalną. Problem w tym że mogliby się zgłosić ludzie którzy powiedzieliby ze będą pracować za 900 zł/ tyle co dostajesz teraz/ i są młodzi to nie myślą jeszcze o emeryturze. Pensja minimalna zastałaby na tym samym poziomie / bo przecież ugrupowanie liberalne nie podniesie płacy minimalnej aby wzrosły koszty pracy/ cześć pracodawców mówiłaby pracownika że mogą im tylko zapłacić płace minimalna bo nie mają pieniędzy / ewentualnie że jest 10 na Twoje miejsce/ Wniosek; prawdopodobnie "zwykli" pracownicy zarabialiby tyle samo tylko ze nie mieliliby płaconej składki na ZUS czyli faktycznie zarabialiby mniej.

 

Pytanie następne kto zyska na obniżeniu podatku od osób fizycznych do 15%! Tak jak pisałem nawet nie przedsiębiorcy/ większość z nich płaci 19% ale wysocy urzędnicy państwowi i samorządowi, prezesi banków, członkowie rad nadzorczych, prezzesi i członkowie rad nadzorczych spółek zarówno prywatnych jak i skarbu państwa itd /tj wszyscy którym wypłacana jest wysoka pensja/ Tak jak piszesz w Twoim wypadku podatek wynosi 65 zł obniżenie progu o 4 % pozostanie faktycznie dla Ciebie niezauważalne / nie wiem czy PO nie chciała zlikwidować kwoty wolnej od podatku wtedy możesz nawet stracić - był postulat przejrzystego systemu podatkowego bez żądnych ulg/

 

Nieznaczny to że cały pomysł 3 x 15 % jest do bani ! Osobiście opowiadałbym się za obniżeniem VAT-u na tym zyskaliby wszyscy zarówno biedni jak i bogaci/ oczywiście zyskaliby proporcjonalnie do wydatków /

 

Podsumowując z tego co pamiętam w Polsce ok 95 % ludzi płaci podatek 19 % dlatego wprowadzenie podatku liniowego jest w interesie tej wąskiej pozostałej grupy / w skład której w większości nawet nie wchodzą średni i drobni przedsiębiorcy.

 

Nadzieja dla Polski jest pewne zmieszanie programów obu partii co moim zdaniem doprowadzi do rozsądnego kompromisu np. chętnie bym widział Sośnierza na stanowisku Ministra Zdrowia.

 

 

Oczywiście pełna zgoda ze ideałem jest aby ludzie byli zatrudniani według kompetencji a nie z nadania partyjnego ale bardziej racjonalny jest postulat aby były to kompetentne osoby z nadania partyjnego!!!! /nie wszędzie przeprowadza się konkurs , w niektórych przypadkach potrzebny jest „luz „ w doborze współpracowników aby sprawnie działać ale zawsze powinny decydować kompetencje!

 

 

MAVERICK

 

Niestety nie wiem czemu chcą znieść płace minimalną i co wprowadzić ewentualnie w zamian.

 

Rada Polityki Pieniężnej jest moim zdaniem zbędna./ przerost biurokratyczny praktycznie bez uprawnień / Ograniczanie niezależności NBP byłoby bardzo złe mam nadziej że do tego nie dojdzie.

 

ML

 

Masz trochę racji ale przyznasz że byłoby wskazane jakby wszystkim się trochę poprawiło to i poprawi się każdemu wykonującemu czynności usługowe/ czyli Tobie też / Moim zdaniem rażące dysproporcje są bardzo niedobre.

 

ps koszty koszty i jeszcze raz koszty / a będzie CI dobrze ;)

 

 

Co ta dyskusja ma do zegarków na pozór niewiele ale może przyczyni się do wypracowania pewnych standardów merytorycznej debaty. Można posługiwać się argumentami lepszymi, gorszymi, błędnymi/ w końcu każdy może się pomylić albo nie wiedzieć wszystkiego/ itd. Wypowiedzi zawierające w sobie jedynie ładunek emocjonalny są moim zdaniem są pomyłką każdy z określonym kandydatem może wiązać własne odczucia. / własne to nie znaczy błędne złe/ Dzisiaj już jest wszystko jasne/ pisze te słowa po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów / dlatego uważam że dopiero teraz można spokojnie porozmawiać co poszczególni kandydaci prezentowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje niezbyt staranne wykształcenie ekonomiczne mówi mi, że Bracia Kaczyńscy prezentowali jedynie populistyczne bajki. Tyle o ekonomii, jeżeli zaś chodzi o inne kwestie to mogę się z nimi na ogół zgodzić. Obawiam się jednak, że styl jaki prezentują (podkreślam styl) może doprowadzić do marginalizacji Polski na arenie międzynarodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.