Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterFan

Wybory Prezydenckie 2005


Rekomendowane odpowiedzi

Gość artpl

Tendencyjny artykuł, taki lekki kopniaczek dla leżącego. Miejmy nadzieje że powstanie silna koalicja PO i PiS która wspólnie i w zgodzie będzie mądrze prowadzic ten kraj ku lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
MAVERICK

 

Przesadzasz trochę z tą radosną twórczością wiele postulatów mieli bardzo rzeczowych ...

 

PiS obiecał, że....

- zostanie wybudowanych 3 000 000 mieszkań,

- będą renegocjowane niektóre umowy z UE,

- zostaną podjęte działania, które spowodują, że NBP ma brać na siebie większą odpowiedzialność za Państwo (szczegółów nie podano),

- zostaną podjęte działania, które mają spowodować osłabienie złotego,

- będą dopłaty do paliwa dla rolników,

- będą biopaliwa,

- istotnie wzrosną renty i emerytury,

- będą prowadzone akcje na rzecz dożywiania dzieci,

 

itd., itp.. Nie wiem co PiS jeszcze ludziom obiecało, ale było tego naprawdę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieli tylko, że tak to tylko w Erze dopasują ;):):)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

*Adam* napisał:

 

Przesadzasz trochę z tą radosną twórczością wiele postulatów mieli bardzo rzeczowych niektóre jak wskazałem np. zaostrzenie kar co najmniej wątpliwych ale takie są prawa kampanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

*Adam*,

wskazałem te argumenty, które zakrawają na radosną twórczość. Nie przeczę, że niektóre z propozycji PiS są rzeczowe, ale patrząc na zachowanie tej partii wobec PO, tę rzeczowość coraz trudniej mi dostrzec. Jeżeli w taki sposób ma wyglądać tworzenie koalicji, to ja, jako wyborca PO i Donalda Tuska, nie zgadzam się na Rząd PiS - PO. Myślę, że Platforma powinna dać sobie spokój, a po dwóch latach (może nawet wcześniej) ludzie będą mieli dość wspólnych rządów PiS i Leppera. Co do praw kampanii, to muszę przyznać, że tego argumentu nie rozumiem zwłaszcza, że PiS chce uchodzić za partię uczciwą i nieskazitelną. Skoro tak, to nie powinni okłamywać swoich wyborców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do praw kampanii, to muszę przyznać, że tego argumentu nie rozumiem zwłaszcza, że PiS chce uchodzić za partię uczciwą i nieskazitelną. Skoro tak, to nie powinni okłamywać swoich wyborców.

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić.

 

Myślę, że sposób w jaki odbyło się dzisiejsze głosowanie w sprawie wyboru Marszałka Sejmu daje trochę do myślenia na temat tego, jak PiS widzi rolę swojego ewentualnego koalicjanta (PO). Dla mnie to są tylko gierki polityczne PiSu, które mają za zadanie osiągniecie własnych celów. Dziś dali wyraźny sygnał: "robicie co MY uważamy za stosowne a jeśli nie, to zawsze możemy uśmiechnąć się do Samoobrony,LPR i PSL."

 

http://wybory2005.interia.pl/aktualnosci/news?inf=679793

(...)podczas debaty poprzedzającej wybór marszałka Sejmu przewodniczący SLD, Wojciech Olejniczak, zapytał szefa klubu PiS, Ludwika Dorna, jaką koalicję reprezentuje kandydat PiS na marszałka, Marek Jurek. - Polacy oczekują wiedzy, kto stoi za posłem Markiem Jurkiem i jakiej koalicji reprezentantem będzie Jurek. Czy koalicji PO-PiS, czy też koalicji PiS-PSL-Samoobrony-LPR - pytał Olejniczak(...)

I to jest dobre pytanie...

 

Teraz to się dopiero zacznie skakanie sobie do gardeł... :wink:

PiS ma prezydenta, premiera i marszałka sejmu... pełnia władzy...


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym tylko podziękować wyborcom PiS'u, że pośrednio dzięki Wam, znowu należy się do p. Leppera zwracać per "Panie Marszałku". Możecie być z siebie dumni.

 

To jest tragedia, że vice marszałkiem organu stanowiącego prawo w mojej Ojczyźnie został ktoś taki. I dzieje się to dzięki głosom partii, która ma w swojej nazwie słowo "prawo", która uchodzi za największych wrogów przestępców, za nieskazitelnych szeryfów, za twórców uczciwej i moralnej IV RP. To są kpiny.

Ja rozumiem, że Samoobrona niestety dostała się do Sejmu, bo kilka milionów półgłówków ma w tym kraju prawo wyborcze i w związku z tym należy się jej reprezentant w Prezydium, ale na pewno nie ten człowiek. Chyba w Klubie liczącym kilkudziesięciu posłów znalazłby się choć jeden bez wyroku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

LukasS

Znasz dobrze zalety i wady demokracji oczywiście można rozważyć wprowadzenie ustroju oligarchicznego opartego na np. cenzusie majątkowym, wykształcenia itd. Przypominam Ci to co sam dobrze wiesz nic lepszego niż demokracja nie wymyślono

 

Zastanawiałem się przed wyborami czy nie glosować na PO i terasz wiem że dobrze zrobiłem Ci ludzie nie nadają się do współpracy dalej myślą ze to oni są jedyną słuszną drogą dla Polski tylko ze nasz głupi naród ich nie docenia. Program z PiS-em mają zbliżony ale uparli się na konkretne nazwisko co do Marszałka i nie chcą popuścić podobnie z resortami siłowymi PiS jeszcze przed wyborami wyraźnie mówił że wejdzie do rządu jak dostanie MSWiA dlatego żądania aby po wygranej oddał to ministerstwo są czynnością pozorną mającą na celu wykazanie złej woli PiS-u.

 

Obie partie mają takie same korzenie szkoda tylko ze PO ma tak słabych przywódców. DT już miał swoje pięć minut przegrał i należy się z tym pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apeluję o zakończenie jałowej dyskusji w tym wątku, zanim stracimy do siebie szacunek. To jest forum tematyczne, aktywnych uzytkowników jest niewielu i kontynuowanie kontrowersyjnego tematu off-topic może doprowadzić do niepotrzebnych animozji i osobistych wycieczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Grzesiek

 

Więcej zaufanie do dyskutantów!

 

ps kto chce to się odzywa :D nikt nikogo nie zmusza a normalne jest że występują różnice w poglądach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest forum zegarkowe. Gdyby pisał to Andrzej Lepper to czy potrafiłbyś oddzielić jego wypowiedzi i osobę od tematu Zenitha?

 

Ja ze swojej strony nie zamierzam więcej zaglądać do tego wątku. Mozna jakoś w ustawić, żeby nie wyświetlał mi żółtej karteczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek ingerencji jak ma wątek „umrzeć” to niech „umrze” śmiercią naturalną !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) nic lepszego niż demokracja nie wymyślono

 

:?: :shock: :?:

A co do partyjnej, parlamentarnej demokracji - polecam analizy Carla Schmitta, E. Burke, A. de Tocquevilla, tudzież J. de Maistre i Rivarola, a z polskich np. J. Bartyzela...

 

Po ostatnich wydarzeniach jasno widać, że, jak cytowałem kilka stron wcześniej: "Demokracja to kult szakali wyznawany przez osły" ( H. Mencken).

 

A tak generalnie, może nie warto na takie tematy dyskutować akurat na forum zegarkowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otho... z całym szacunkiem dla zdania Twojego i cytowanych przez Ciebie...

 

... i z całą pogardą oraz brakiem akceptacji dla patologii jakie wiążą się z ustrojem demokratycznym....

 

...lepszego nie wymyślono. Po prostu.

 

Demokracja idealna nie jest. Ale jeśli jesteś w stanie wskazać ustrój, który w praktyce sprawdził się lepiej - to proszę :D Może głupi jestem - ale ja o żadnym nie słyszałem.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Otho, ML

 

Zadałem sobie trochę trudu i zapoznałem się poglądami prezentowanymi przez Dr hab. Jacka Bartyzela, profesora UMK

 

Tylko elita moralno-intelektualna, ustanawiająca swym wysiłkiem twórczym narodową hierarchię celów i zadań, może prowadzić naród ku prawdzie, dobru i pięknu.

 

 

Polska doktryna ustrojowa

 

Na rozdrożu

 

http://haggard.w.interia.pl/doktryna.html

 

Problem w tym kto miałby wybierać tą elitę moralno-intelektualną jeżeli wszyscy to mamy demokracje jeżeli jeden człowiek to prawie tyranie jeżeli wąska grupa to pośrednio oligarchie

 

Demokracja jest ustrojem najlepszym z możliwych , można powiedzieć że studzi zapędy tyrani i oligarchii może zostać jednak wypaczona / przykład z II Wojny Światowej / ale wtedy dane państwo przestaje być demokratyczne.

 

Przychylam się do pytania Neuro wskażcie lepszy system !

 

ps mam małą prośbę jeżeli powołujecie się na konkretne osoby to wskażcie główne ich myśli bo w przeciwnym razie mam wrażenie że zabieg ten służy jedynie „odstraszeniu’ oponentów od dalszej dyskusji co nie jest miłym zagraniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego wolę być wolno pasącym się osłem czczącym szakale niż pudelkiem prowadzonym "ku prawdzie, dobru i pięknu" na smyczy "elity moralno-intelektualnej" :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Demokracja to najgorsza forma rządu, z wyjątkiem wszystkich innych form."

 

"Polityka ulegnie zmianie dopiero wówczas, gdy mądrość będzie się rozprzestrzeniać równie łatwo, jak głupota."

 

" Jest niewiele cnót, których Polacy nie posiadają, i niewiele pomyłek, których udało im się uniknąć."

 

"Lubię świnie. Psy łaszą się do nas, koty patrzą na nas z góry, a świnie traktują nas jak równych sobie."

 

Winston Churchill

 

Tak dla równowagi cytatów... :wink:

 

Ja bym sobie życzył, żeby każdy polityk miał takie podejście do gospodarki jak Kazimierz Pawlak :D

 

Cytat z pamięci:

(Mania): Kazmirz! sam jidz...

(Kazmirz): (karmiąc kobyłkę) Musi mieć siłę, robota czeka... (...)

(Witia): Tatko... A zdążymy my wysiąść zanim nas przybędzie?

(Kazmirz): Ot, dureń kostropaty! Żeby my zdążyli wysiąść zanim ziarna dla kobyły zabraknie!!!

 

Życzyłbym sobie, żeby dbali o tą "kobyłę" dzięki której mają co jeść :twisted:


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.