Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
1michalk

Automat na lata w budżecie 5-7tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Proszę o poradę w zakupie zegarka, który miałby zostać wręczony mojemu synowi w przyszłość. Młody dostał pare złotych od dziadków, i chciałbym zainwestować tę kasę w jakiś zegarek dla niego. Mysle ze będzie to całkiem fajna pamiątka w przyszłości , kiedy wręcze mu go np na 18-ste urodziny.

Budżet skoromny, niemniej wierzę że coś z tego da się ulepić.

Moje wymagania to:

zegarek na bransolecie,

klasyczny, ponadczasowy wygląd

mechanizm atomatyczny ( bez baterii, wybaczcie, ale jestem laikiem w tym temacie. Chcę poprostu uniknąć wymian baterii, a jedoczesnie postawić na klasykę rzemiosła i być pewnym że za kilkanaście lat nadal będzie działać)

najlepiej produkcji szwajcarskiej. to trochę fanaberia, ale przynajmniej mam pewność że za 15-20 lat zegarek produkcji szwajcarskiej będzie nadal wzbudzał "szacunek"

 

p.s  bardzo podoba mi sie Tag heuer F1, ale to jest tylko mój wybór, raczej z sentymentu, że sam zawsze chciałem takiego mieć. Znam opinie forumowiczów na jego temat, i nie upieram się przy tym. On chyba nawet nie jest automatyczny? Jest to duży zegarek i dość specyficzny. Nie mam pewnosći czy "obdarowany" w przyszlosci będzie fanem motorsportu, i czy doceni taki design,  ani też czy zegarek nie będzie zbyt masywny dla niego. 

 

 

Edytowane przez 1michalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd pewność że młody w ogóle będzie chciał patrzeć na zegarki? Czy nie stwierdzi że dla niego najlepszy jest smart lub garmin? Lub w ogóle nic na nadgarstku. Ja bym się nie pchał w takie zakupy. Będzie miał 18 to świadomi podejmie decyzję czy chcę i najważniejsze jaki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą osiemnastkę będzie miał za 15 czy 5 lat? :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jaki "Szacunek" ma to wzbudzić i wywołać?

W środowisku entuzjastów i ludzi którzy się znają na zegarkach to szacunek rozumiem wzbudzają przede wszystkim zegarki oryginalne.   W takim sensie lepiej kupić Orienta Bambino (przy czym to nie szwajcar) gdzie ceny zaczynają się już od około 1000 zł  w zależności od sklepu, promocji)  niż podróbkę Patek Philippe. 

 

Natomiast w budżecie 5-7 tysięcy żeby kupić według wymagań;

- dzisiaj na przyszłość,

- szwajcar,

- automat, 

- bransoleta

- jednocześnie klasyk rzemiosła.

 

Domyślam się że nowy,  to pierwsze primo w tym budżecie  zaproponuję sprawdzenie; 

- Longines z trzech kolekcji; Lyre, Master Collection lub Conquest

- Ball kolekcja Fireman lub Engineer II lub  Engineer III ,

- Epos kolekcja Passion lub Sportive

 

@edytka

Na marginesie, czasami się zapomina o takim smaczku jak Genewskich Oskarach Zegarmistrzostwa czyli GHPG (Grand Prix d’Horlogerie de Geneve), gdzie marki zegarmistrzowskie zdobywają branżowe nagrody. 

Warto nadmienić, że obok takich legend jak Vacheron Constantin, Nomos czy De Bethune szwajcarzy przyznają też nagrody zegarkom Seiko i Grand Seiko z Japonii. 

Więc nie taki "Nie-szwajcar" straszny.  :D 

Może sprawdź ofertę Seiko za 5-7 tysięcy kupisz limitowaną edycję którą może nabierze wartości schowana w pudełku za wiele lat.  

:D   

 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z linii Ball Fireman? Szwajcar z tradycjami - moim zdaniem dobrze się obroni przed upływem czasu. Poza tym, to bardzo uniwersalny zegarek a pałeczki trytu zamiast lumy na wskazówkach i na indeksach mocno go wyróżniają na tle konkurencji. No i na nadgarstku leży jak przyklejony.

 

https://dolinski.pl/ball-fireman/

 

obraz.thumb.png.f18f01ba3b8d224bb675e8c329206ef0.pngobraz.png.7f543e26f938376b83b40c9be1d65156.png

 

albo Longines Spirit. Cena niby ponad 10 kPLN, ale doświadczenie osobiste i kolegów z forum podpowiada, że można wynegocjować do 20% rabatu i wtedy już jesteśmy (prawie) w budżecie.

Bardzo znana, szwajcarska marka, certyfikat chronometru i w ogóle bardzo ładny zegarek w różnych opcjach rozmiarowych, kolorowych i paskowo/bransoletowych. Tylko warto przymierzyć, bo ponad 12mm grubości nie każdemu może pasować.

 

obraz.thumb.png.5865c4937ae595fc3187eff01481912e.png

 

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TIK TAK napisał(-a):

Tą osiemnastkę będzie miał za 15 czy 5 lat? :)

B.dobre pytanie. 

Jeżeli prezent chcesz wręczyć wkrótce, to proponuje jakiegoś Ball'a. A jak ze dłuższy czas, to kup coś, co nie powinno stracić na wartości, np   https://tavex.pl/zloto/valcambi-zlota-sztabka-20-g/ , (choć oczywiscie nie wiadomo jak będzie stalo zloto), co sprzedasz i za to kupisz mu coś, co będzie do niego pasowało.

 

Jezeli jednak zegarek, to raczej mierzylbym w coś 38-40mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris 65 na bransolecie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2022 o 13:40, 1michalk napisał(-a):

Witajcie,

Proszę o poradę w zakupie zegarka, który miałby zostać wręczony mojemu synowi w przyszłość. Młody dostał pare złotych od dziadków, i chciałbym zainwestować tę kasę w jakiś zegarek dla niego. Mysle ze będzie to całkiem fajna pamiątka w przyszłości , kiedy wręcze mu go np na 18-ste urodziny.

Budżet skoromny, niemniej wierzę że coś z tego da się ulepić.

Moje wymagania to:

zegarek na bransolecie,

klasyczny, ponadczasowy wygląd

mechanizm atomatyczny ( bez baterii, wybaczcie, ale jestem laikiem w tym temacie. Chcę poprostu uniknąć wymian baterii, a jedoczesnie postawić na klasykę rzemiosła i być pewnym że za kilkanaście lat nadal będzie działać)

najlepiej produkcji szwajcarskiej. to trochę fanaberia, ale przynajmniej mam pewność że za 15-20 lat zegarek produkcji szwajcarskiej będzie nadal wzbudzał "szacunek"

 

p.s  bardzo podoba mi sie Tag heuer F1, ale to jest tylko mój wybór, raczej z sentymentu, że sam zawsze chciałem takiego mieć. Znam opinie forumowiczów na jego temat, i nie upieram się przy tym. On chyba nawet nie jest automatyczny? Jest to duży zegarek i dość specyficzny. Nie mam pewnosći czy "obdarowany" w przyszlosci będzie fanem motorsportu, i czy doceni taki design,  ani też czy zegarek nie będzie zbyt masywny dla niego. 

 

 


budzet 5-7 to fajny budżet moim zdaniem i spory wybór. Koledzy już podpowiedzieli. Myśle że powinieneś iść w coś umiarkowanie niewielkiego, do 38-40 mm żeby był jak najuniwersalniejszy. Szedłbym w kierunku Balla Firemana albo Longinesa Conquesta 39 mm. Pamietaj tez ze nawet jeżeli nie będziesz zegarka używał tylko trzymał dla syna to co 5 lat i tak musisz go oddać do konserwacji żeby odświeżyć smary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale Ball za 15 lat to nie będzie już prawie wcale świecił. Nie mówię tego w teorii - miałem kilkunastoletniego Ball’a z wysokiej linii i kiszka, świecenie znikome, a producent nie ma tarcz do wymiany 🤷🏻‍♂️
 


 

 


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, qbapiasek napisał(-a):

Nie żebym się czepiał, ale Ball za 15 lat to nie będzie już prawie wcale świecił. Nie mówię tego w teorii - miałem kilkunastoletniego Ball’a z wysokiej linii i kiszka, świecenie znikome, a producent nie ma tarcz do wymiany 🤷🏻‍♂️
 


 

 

Dlatego napisałem, że jeżeli zegarek ma być wręczony wkrótce, to proponuję Balla... Mój Fireman Enterprise ma niecałe 3 lata, więc problem słabego świecenia jest jeszcze długo nieaktualny, a zegarek jest świetny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, qbapiasek napisał(-a):

Nie żebym się czepiał, ale Ball za 15 lat to nie będzie już prawie wcale świecił. Nie mówię tego w teorii - miałem kilkunastoletniego Ball’a z wysokiej linii i kiszka, świecenie znikome, a producent nie ma tarcz do wymiany 🤷🏻‍♂️
 


 

 

Na spotkaniu klubowym w 2018 roku przedstawiciel Balla mówił, że firma trzyma w magazynach tubki z trytem nawet do modeli które nie są już produkowane i można je wymieniać, więc ciekawe jak to w praktyce wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, beniowski napisał(-a):

Na spotkaniu klubowym w 2018 roku przedstawiciel Balla mówił, że firma trzyma w magazynach tubki z trytem nawet do modeli które nie są już produkowane i można je wymieniać, więc ciekawe jak to w praktyce wygląda.

Do mojego modelu na WUS była informacja, że nie ma bo pytał jeden z użytkowników, ja wysłałem zapytanie do Szwajcarii i pozostało bez odpowiedzi.


Nie żeby zegarek nie był użyteczny, nadal coś tam świecił i w pełnej ciemności umożliwiało to odczyt, jednak nie było dawno efektu wow jaki bywa w wysokich modelach na początku. Nie wiem czy nadal ma, ale zegarek sprzedałem koledze forumowemu Staruszkowi.


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.