Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
SPS

Jaeger-LeCoultre Amvox 5

Recommended Posts

Moja pierwsza prośba przed zakupem na tym forum. 

Co myślicie.

JLC Amvox 5, Limitka 250 sztuk,  tytan i ceramika caliber 752.  Wygląda na NOS.

Mam okazję nabyć, oferta "krótka piłka" jak to mówią. 

Brać / nie brać?  Złote myśli, burza mózgów :D  

 

 

2022-11-10T13_37_46.jpg

2022-11-10T13_38_00.jpg

2022-11-10T13_38_53.jpg

2022-11-10T13_39_20.jpg

2022-11-10T13_39_33.jpg

2022-11-10T13_39_43.jpg

Edited by SPS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem na nie. Memovoxy są super, a ten limitek Amvox do mnie nie gada i tarcza wydaje się być mało czytelna

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, szuwi napisał(-a):

Jestem na nie. Memovoxy są super, a ten limitek Amvox do mnie nie gada i tarcza wydaje się być mało czytelna

 

Dzięki :D  To prawda dużo się tam dzieje, Wordtime, 24 godzinny bezel, chrono, data, nad datą pracuje "trójzębny wentylator - wskaźnik chodu mechanizmu." reszta przestrzeni jest perforowana / zdobiona. na perforacji są indeksy godzinne... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, wisniap napisał(-a):

Dla mnie wg fotek mało czytelny.

Właśnie.

Z jednej strony podoba mi się że zrobili coś trochę poza standardem i  nieco poza schematem.. Nie stal a tytan z ceramiką, komplikacje pod szkłem. 

Z drugiej strony, jak patrzę obok na polarisa który jest prostszy ale czytelniejszy to tutaj hmm muszę się chwilę skupić. 

Taka rozkmina. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minut temu, SPS napisał(-a):

(...)dużo się tam dzieje, Wordtime, 24 godzinny bezel, chrono, data, nad datą pracuje "trójzębny wentylator - wskaźnik chodu mechanizmu." reszta przestrzeni jest perforowana / zdobiona. na perforacji są indeksy godzinne... 

Ty raczej lubisz jak "coś się dzieje" na tarczy.

12 minut temu, SPS napisał(-a):

Z jednej strony podoba mi się że zrobili coś trochę poza standardem i  nieco poza schematem.. Nie stal a tytan z ceramiką, komplikacje pod szkłem. 

Z drugiej strony, jak patrzę obok na polarisa który jest prostszy ale czytelniejszy to tutaj hmm muszę się chwilę skupić. 

Taka rozkmina. :) 

Czy wersja czytelniejsza, czy mniej czytelna, to i tak chwila na zastanowienie nie zaszkodzi 😉 

Oglądasz kolejny zegarek do kolekcji. Czego nie weźmiesz wybieraj sercem... Przy tych kwotach rozum może tylko niepotrzebną racjonalizację wprowadzić. A nie o to w tej zabawie chodzi. Dla nas spoko.

P.S. Rolex na którego czekasz jest racjonalny, tu mamy odrobinę szaleństwa

IMG_20221110_162552.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minut temu, SPS napisał(-a):

Właśnie.

Z jednej strony podoba mi się że zrobili coś trochę poza standardem i  nieco poza schematem.. Nie stal a tytan z ceramiką, komplikacje pod szkłem. 

Z drugiej strony, jak patrzę obok na polarisa który jest prostszy ale czytelniejszy to tutaj hmm muszę się chwilę skupić. 

Taka rozkmina. :) 

Polarisa rozważałem, alena żywo tarcza jest b.plastikowa, a dekielek bardzo słaby. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, AK&AK napisał(-a):

Ty raczej lubisz jak "coś się dzieje" na tarczy.

Czy wersja czytelniejsza, czy mniej czytelna, to i tak chwila na zastanowienie nie zaszkodzi 😉 

Oglądasz kolejny zegarek do kolekcji. Czego nie weźmiesz wybieraj sercem... Przy tych kwotach rozum może tylko niepotrzebną racjonalizację wprowadzić. A nie o to w tej zabawie chodzi. Dla nas spoko.

P.S. Rolex na którego czekasz jest racjonalny, tu mamy odrobinę szaleństwa

IMG_20221110_162552.jpg

 

Dzięki śliczne :):D  Dla mnie bardzo spoko :D 

Właśnie świetnie ujęliście - baaarrdzo lubię kiedy dzieję się coś więcej, kiedy są komplikacje. Tutaj w moim odczuciu JLC wychodzi z pomysłami. Nietypowa koperta rozmiarowo jak na manufakturę, poszaleli z designem i komplikacjami.  :) To mi się podoba :) 

Reverso jest klasyczne ale zbyt oczywiste, Polaris prosty i  bardzo czytelny.  Tutaj jest coś co mnie podkręca - limitka JLC :)  

Kolejny zegarek do kolekcji. Przy czym mam zamiar go nosić. Na pewno nie będzie leżał. :D 

Chwilę muszę ochłonąć bo na gorąco nie chcę kupować :)  

Świetna fota :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też lubię coś innego, jak coś się dzieje itp. i bardzo lubię JLC, ale tego bym nie brał. Moim zdaniem ma olbrzymi potencjał na szybkie znudzenie się. A nie jestem przekonany czy jest łatwo odsprzedawalny.

Ale to moje zdanie, no i ja nie widziałem na żywo.

 

Ale mamy tutaj bardziej doświadczonych zawodników, którzy miejmy nadzieję zaraz się wypowiedzą. 👍


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minut temu, agremi napisał(-a):

Ja też lubię coś innego, jak coś się dzieje itp. i bardzo lubię JLC, ale tego bym nie brał. Moim zdaniem ma olbrzymi potencjał na szybkie znudzenie się. A nie jestem przekonany czy jest łatwo odsprzedawalny.

Ale to moje zdanie, no i ja nie widziałem na żywo.

 

Ale mamy tutaj bardziej doświadczonych zawodników, którzy miejmy nadzieję zaraz się wypowiedzą. 👍

 

To prawda, wszyscy wiemy jak wygląda nasz zegarek na nadgarstku a kiedy wrzucamy zdjęcie na forum, dwa światy. :) 

Co do odsprzedaży,  ja ogólnie noszę zegarki od wielu już lat, tak raz w żuciu sprzedałem zegarek. Generalnie nie mam rotacji, nie handluję zegarkami więc nie wiem. 

Faktycznie może się wypowiedzą bardziej zaprawieni zawodnicy :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Markę szanuję bardzo. Jednak ten model jest brzydki. Jestem na nie. Ale to Ty będziesz nosił jak kupisz oczywiście. Jednak podejrzewam, że również Tobie nie do końca odpowiada. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oby nie za późno, jak już będą za bardzo "zaprawieni". 😉

3 minuty temu, SPS napisał(-a):

Faktycznie może się wypowiedzą bardziej zaprawieni zawodnicy :) 

 Oby nie za późno, jak już będą za bardzo "zaprawieni". 😉


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burza mózgów zrobiona 😇

fakt faktem, JLC wykonuje dużo delikatniejsze/mniej przeładowane tarcze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za spostrzeżenia. Zapytałem o tego amvoxa temacie JLC i podobnie - nieczytelny :) 

W takim razie poszukiwania trwają. :D 

..

(myślę że można zamknąć temat) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, już na spokojnie wracam do poszukiwań perpetual calendar lub w niezbyt dużej kopercie master geographic  :)    

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Similar Content

    • By SPS
      Jaeger LeCoultre Master Control Calendar, numer ref.  Q1558420
       
      Opis;
      - z zegarkiem jest cały komplet widoczny na zdjęciu – pudełka, książeczka, karta, Apart, dwa paski - jeden oryginalny drugi od JFS,
      - sądzę że nie trzeba przedstawiać tej manufaktury, ten zegarek odnosi się do tradycji manufaktury, pieczęć Master Control test,
      - automat cal. 866, na komplikację kalendarza składa się faza księżyca, mała sekunda, pointer date, dzień tygodnia, miesiąc, 45 godzin rezerwy chodu, rotor złoto 22 karat, bardzo ładnie ozdobione mostki,
      - koperta stalowa, średnica 39 mm, wodoszczelność 5bar (50m), rozstaw uch 20 mm, zapięcie motylek na zatrzask,  szkło szafir, dekiel transparentny, tarcza biało-srebrna, wspaniały klasyk,
       
      Ocena - 9 /10 – jak nowy bez rys - gwarancja do 22 lutego 2030 roku,
      Cena – 30600 zł,
      Sposób i koszt wysyłki;
      - Odbiór osobisty w Rudzie Śląskiej – na Śląsku mogę podjechać lub
      - Wysyłka kurierem w cenie
      - Tel 785286342  używam WhatsApp Szymon Porc-Szporek
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • By SPS
      Jaeger LeCoultre Master Control Calendar, numer ref.  Q1558420
       
      Opis;
      - z zegarkiem jest cały komplet widoczny na zdjęciu – pudełka, książeczka, karta, Apart, pasek oryginalny w pudełku, sprzedaję na pasku od JFS,
      - sądzę że nie trzeba przedstawiać tej manufaktury, ten zegarek odnosi się do tradycji manufaktury, pieczęć Master Control test,
      - automat cal. 866, na komplikację kalendarza składa się faza księżyca, mała sekunda, pointer date, dzień tygodnia, miesiąc, 45 godzin rezerwy chodu, rotor złoto 22 karat, bardzo ładnie ozdobione mostki,
      - koperta stalowa, średnica 39 mm, wodoszczelność 5bar (50m), rozstaw uch 20 mm, zapięcie motylek na zatrzask,  szkło szafir, dekiel transparentny, tarcza biało-srebrna, wspaniały klasyk,
       
      Ocena - 9 /10 – noszony na spotkania i „od święta”, trudno dopatrzyć się rys, zegarek jest zarejestrowany - gwarancja do 22 lutego 2030 roku,
      Cena – 30850 zł,
      Sposób i koszt wysyłki;
      - Odbiór osobisty w Rudzie Śląskiej – na Śląsku mogę podjechać lub
      - Wysyłka kurierem w cenie
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

    • By Muzzler86
      Cześć,
      Jestem z Krakowa, ale przeszukując forum nie znalazłem nikogo od Atmosów w swoim rejonie.
      Czy na forum jest ktoś z Krakowa lub okolic, kto byłby w stanie naprawić zatrzymującego się Atmosa? Jeśli nie będzie to konieczne, wolałbym uniknąć wysyłania zegara kurierem.
       
      2 lata temu kupiłem Atmosa z kalibrem 562 (wskazania miesiąca i fazy księżyca) - w zeszłym tygodniu się zatrzymał. Najpierw zaczął się delikatnie późnić, skorygowałem wskazówki przesuwając minutową o 5 minut wprzód i na drugi dzień zauważyłem, że zegar stoi. Próba rozruchu kończy się niepowodzeniem, po kilkunastu godzinach i tak ostatecznie staje. 
      Będę wdzięczny za polecenie kogoś, kto ma doświadczenie z tego typu zegarami.
       
    • By Jakub Mróz
      Jaeger-LeCoultre Master Control Ultrathin cal. K818
    • By AS313
      Witam,
      proszę o pomoc w ustaleniu parametrów zegarka Jaeger-LeCoultre. Zegarek jest sprawny, nr na mechanizmie: 941504
       
      • Jaka jest przybliżona data produkcji?
      • Jaki mechanizm został w nim zamontowany?
      • Czy kolorystyka (tarcza/wskazówki) jest oryginalnie złota w tym modelu a koperta chromowana? Czy oryginalny kolor tarczy to biały?
       
      Będę wdzięczny za wszelkie dodatkowe informacje na temat tego modelu.
       
      Dziękiuję.
       
       



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.